Smierc

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Postby kamil1313 » Tue Apr 14, 2009 2:08 pm

to niech sobie odegra śmierć, a potem naciśnie krzyżyk i po kłopocie.
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Postby suchy » Tue Apr 14, 2009 2:25 pm

Dokładnie. PD nie jest od tego, żeby pomagać w ładnym odgrywaniu ;]
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Postby kamil1313 » Tue Apr 14, 2009 2:44 pm

*próbuje przybić piątkę pięści zawieszonej na sznurkach* A co się dzieje z przedmiotami po zmarłym? Bo ubrania można podnieść, a na przykład narzędzia? Lub broń?
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Tue Apr 14, 2009 2:49 pm

Leżą na ziemi w lokacji gdzie zmarł klient. Jeśli wykopyrtnął w podróży (pieszej) to lądują w lokacji z której wyszedł.
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Postby Ula » Tue Apr 14, 2009 2:50 pm

Ta, jeśli ktoś jest naprawdę zdesperowany, to zamiast głodzić postać, da po krzyżu i sobie odegra sposób zejścia z zielonego świata zupełnie żegnając się z Cantrem. Tylko że chyba nie oto chodzi ani graczom, ani PD.

Obecny sposób działania PD (o ile się nie zmienił ;)) przy usuwaniu postaci ma swoje logiczne uzasadnienie, tyle że nie jest idealny i osobiście mam mieszane odczucia co do niego. Cóż, albo rybki, albo akwarium...
Trzeba też pamiętać, że wbrew powszechnemu wyobrażeniu PD bardziej przypomina urząd z RL, niż policję. A szeregowi członkowie działają zgodnie z wytycznymi ustanowionymi przez "górę".
Image
User avatar
Villon
Posts: 334
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Postby Villon » Tue Apr 14, 2009 3:20 pm

Ale ja chcę poznać uzasadnienie. Dlaczego nie mogę uśmiercić jednej postaci, jeśli mam taką ochotę, albo taką koncepcję na grę akurat? Mam kasować swoje konto, bo chcę przestać grać jedną postacią? Przepraszam, my za karę gramy? Skoro już stworzyłeś postać, to graj nią dopóki PD nie uzna, że postać może zginąć?
*chowając za plecami kielnię wpatruje się z nabożeństwem w równiutką dużą marmurową świątynię: Dzięki Marolu Wielki Bardzo!, a zwłaszcza w jeden jej element u samej góry*
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Tue Apr 14, 2009 3:22 pm

Czasami są szybsze sposoby od głodzenia się. Odrzucasz tarczę i hmm... mała zmiana charakteru postaci. Zawsze znajdzie się ktoś w osadzie z ostrym toporem... :twisted: = 40 dni i slot wolny.
User avatar
Villon
Posts: 334
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Postby Villon » Tue Apr 14, 2009 3:25 pm

Grzybi, jakie są sposoby na uśmiercenie postaci, to ja dobrze wiem. Chciałabym usłyszeć od PD dlaczego nie mogę poprosić o skasowanie mi jednej postaci.
*chowając za plecami kielnię wpatruje się z nabożeństwem w równiutką dużą marmurową świątynię: Dzięki Marolu Wielki Bardzo!, a zwłaszcza w jeden jej element u samej góry*
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Postby Zamia » Tue Apr 14, 2009 3:29 pm

robin_waw wrote:Z takim nieplanowanym zgonem to zazwyczaj jest tak ktoś chce ograniczyć ilość postaci pisze do PD o skasowanie postaci. Gra dalej i nie wie kiedy ktoś z PD weźmie się za kasowanie postaci. I zawał może trafić się takiej postaci w połowie konwersacji.


Właśnie chodzi o to, że prośba o skasowanie postaci nie skutkuje śmiercią postaci.
Sprawdziłam :evil:





suchy wrote:
kamil1313 wrote:Chodzi o to, że jak ktoś po prostu nie lubi jakiejś postaci i chce ją usunąć, to nie usuną. Ale na przykład, jak wyrzuci cię na jakimś pustkowiu, bez jedzenia w promieniu kilku osad i bez ludzi, to mogą ją uśmiercić.


Nie, nie o to XD

Chodzi o powody realowe. Brak czasu w realu, który Cantr jeszcze dodatkowo zżera, np.
Generalnie postaci są teraz rzadko usuwane i trzeba porządne uzasadnienie napisać.



Przepraszam, mam 15 postaci. Prosiłam o usunięcie dwóch.
Brak czasu w realu jest wystarczajęcym powodem? :shock:
Czyli jak uzasadnię swoją prośbę brakiem czasu to zostanie ona wysłuchana i spełniona???
Kto decyduje ile czasu to dużo a ile mało?


Ula wrote:Ta, jeśli ktoś jest naprawdę zdesperowany, to zamiast głodzić postać, da po krzyżu i sobie odegra sposób zejścia z zielonego świata zupełnie żegnając się z Cantrem. Tylko że chyba nie oto chodzi ani graczom, ani PD.


Ja nie chcę uśmiercać wszystkich postaci.
Nie mam zamiaru przestać grać w Cantr tylko dlatego, że odmówiono mi skasowania postaci, którą grać nie chcę. Pewnie, można zagłodzić. Można przestać zaglądać licząc na to, że nikt nie dokarmi.
Ale czy o to chodzi w tej grze????? :shock: :shock: :shock:
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Postby suchy » Tue Apr 14, 2009 3:30 pm

Villon wrote:Ale ja chcę poznać uzasadnienie. Dlaczego nie mogę uśmiercić jednej postaci, jeśli mam taką ochotę, albo taką koncepcję na grę akurat? Mam kasować swoje konto, bo chcę przestać grać jedną postacią? Przepraszam, my za karę gramy? Skoro już stworzyłeś postać, to graj nią dopóki PD nie uzna, że postać może zginąć?


Bo byłoby to za łatwe? Bo można by usunąć postać w przypływie emocji i później tego żałować?
Wreszcie, bo można by sobie narobić newspawnów i wybrać, które mają przeżyć, a które umrzeć w zależności od tego, gdzie trafiły?


Zamia wrote:Przepraszam, mam 15 postaci. Prosiłam o usunięcie dwóch.
Brak czasu w realu jest wystarczajęcym powodem? :shock:
Czyli jak uzasadnię swoją prośbę brakiem czasu to zostanie ona wysłuchana i spełniona???
Kto decyduje ile czasu to dużo a ile mało?


Jeśli wyślesz swoją prośbę na mail supportu, gdzie będą ją mogły przeczytać wszystkie władne osoby, uzasadnisz (tak, jeśli jest to odpowiednio napisane, wystarczy i brak czasu), to wtedy na pewno masz szansę, że ta postać zostanie usunięta.
TY decydujesz. Czy ja napisałem, że odrzuciliśmy jakieś odpowiednio uargumentowane prośby?
I powtarzam, nie usmierca się postaci, które są regularnie i aktywnie odgrywane.

Zamia wrote:Ja nie chcę uśmiercać wszystkich postaci.
Nie mam zamiaru przestać grać w Cantr tylko dlatego, że odmówiono mi skasowania postaci, którą grać nie chcę. Pewnie, można zagłodzić. Można przestać zaglądać licząc na to, że nikt nie dokarmi.
Ale czy o to chodzi w tej grze????? :shock: :shock: :shock:


Nooo wybacz, Zamia! A czy w tej grze chodzi o to, żebys mogła sobie usunąć postać, kiedy Ci się znudzi? Prosze bardzo! Znudziła Ci się, zagłódź, daj się zabić, albo co innego. Ale nie wymagaj, żeby administracja pomagała Ci w śmierci tylko po to, żeby ładnie to wyglądało.
Last edited by suchy on Tue Apr 14, 2009 3:37 pm, edited 1 time in total.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
Villon
Posts: 334
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Postby Villon » Tue Apr 14, 2009 3:54 pm

suchy wrote:Bo byłoby to za łatwe? Bo można by usunąć postać w przypływie emocji i później tego żałować?
Wreszcie, bo można by sobie narobić newspawnów i wybrać, które mają przeżyć, a które umrzeć w zależności od tego, gdzie trafiły?



Przepraszam, co by było za łatwe?
Co do chronienia graczy przed kasowaniem postaci pod wpływem emocji.... Zastanawiam się, jak to skomentować? Czy PD dba w ten sposób o moje samopoczucie? Chce mnie chronić przed skutkami moich nieprzemyślanych decyzji? :shock:

Co do trzeciego wyjaśnienia - Suchy, no naprawdę... Jak ktoś chce to i tak to zrobi. Trochę się to rozciągnie w czasie, ale zrobi to. I będzie sobie co miesiąc tworzył 15 nowych postaci. Nie sądzę zresztą, żeby to było zjawisko masowe. Poza tym czy nie po to, żeby ograniczyć to zjawisko zostało wprowadzone ograniczenie czasowe? Te 40 dni czy ile ich tam jest?
*chowając za plecami kielnię wpatruje się z nabożeństwem w równiutką dużą marmurową świątynię: Dzięki Marolu Wielki Bardzo!, a zwłaszcza w jeden jej element u samej góry*
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Postby suchy » Tue Apr 14, 2009 4:06 pm

Villon wrote:Przepraszam, co by było za łatwe?
Co do chronienia graczy przed kasowaniem postaci pod wpływem emocji.... Zastanawiam się, jak to skomentować? Czy PD dba w ten sposób o moje samopoczucie? Chce mnie chronić przed skutkami moich nieprzemyślanych decyzji? :shock:


Dokładnie, PD chroni graczy przed nimi samymi ;)
Ja całkowicie nie wyobrażam sobie, żeby każdy mógł sobie sam skasować postać. I żeby nie było - nie przedstawiam tu oficjalnego stanowiska PD, bo takiego w ogóle nie ma.
Według mnie takie usuwanie postaci całkowicie wypaczyłoby by rozgrywkę i tyle. Chcesz zabić postać? Nikt Ci nie broni. Ale zawał serca na zamówienie w każdej chwili to dla mnie głupota.

Villon wrote:Co do trzeciego wyjaśnienia - Suchy, no naprawdę... Jak ktoś chce to i tak to zrobi. Trochę się to rozciągnie w czasie, ale zrobi to. I będzie sobie co miesiąc tworzył 15 nowych postaci. Nie sądzę zresztą, żeby to było zjawisko masowe. Poza tym czy nie po to, żeby ograniczyć to zjawisko zostało wprowadzone ograniczenie czasowe? Te 40 dni czy ile ich tam jest?


A ja uważam wręcz przeciwnie. Że byłoby to zjawisko nagminne i co chwila spotykane. Jeśli chce ktoś tak zrobić - proszę bardzo, niech głodzi i czeka 20 dni.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Postby Zamia » Tue Apr 14, 2009 4:25 pm

suchy wrote:
Zamia wrote:Ja nie chcę uśmiercać wszystkich postaci.
Nie mam zamiaru przestać grać w Cantr tylko dlatego, że odmówiono mi skasowania postaci, którą grać nie chcę. Pewnie, można zagłodzić. Można przestać zaglądać licząc na to, że nikt nie dokarmi.
Ale czy o to chodzi w tej grze????? :shock: :shock: :shock:


Nooo wybacz, Zamia! A czy w tej grze chodzi o to, żebys mogła sobie usunąć postać, kiedy Ci się znudzi? Prosze bardzo! Znudziła Ci się, zagłódź, daj się zabić, albo co innego. Ale nie wymagaj, żeby administracja pomagała Ci w śmierci tylko po to, żeby ładnie to wyglądało.


Odpowiedz z ręką na sercu, że PD nie uśmiercała takich postaci.
Nigdy i nikomu .
Bo ja mam inną wiedzę na ten temat. :roll:
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Postby suchy » Tue Apr 14, 2009 4:44 pm

Zamia wrote:Odpowiedz z ręką na sercu, że PD nie uśmiercała takich postaci.
Nigdy i nikomu .
Bo ja mam inną wiedzę na ten temat. :roll:


TERAZ nie uśmierca.
Kiedyś było trochę inaczej, bo nie było to tak pilnowane.
Ale NIGDY i NIKOMU postać nie została skasowana dlatego, żeby to ładnie wyglądało. *z ręką na sercu*
Nie należy wierzyć plotkom :>
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
Villon
Posts: 334
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Postby Villon » Tue Apr 14, 2009 4:56 pm

suchy wrote:
Dokładnie, PD chroni graczy przed nimi samymi ;)
Ja całkowicie nie wyobrażam sobie, żeby każdy mógł sobie sam skasować postać. I żeby nie było - nie przedstawiam tu oficjalnego stanowiska PD, bo takiego w ogóle nie ma.
Według mnie takie usuwanie postaci całkowicie wypaczyłoby by rozgrywkę i tyle. Chcesz zabić postać? Nikt Ci nie broni. Ale zawał serca na zamówienie w każdej chwili to dla mnie głupota.


Może dla Ciebie głupota, a dla innych nie? Nie zawsze można odegrać śmierć głodową, to znaczy można, oczywiście, kończąc grę w badziewny sposób. Nie ma żadnego uzasadnienia dla podobnego kierowania grą przez PD.

suchy wrote:
A ja uważam wręcz przeciwnie. Że byłoby to zjawisko nagminne i co chwila spotykane. Jeśli chce ktoś tak zrobić - proszę bardzo, niech głodzi i czeka 20 dni.


A ja uważam całkiem inaczej. Który argument bardziej uzasadniony? Twój, czy mój? ;)
*chowając za plecami kielnię wpatruje się z nabożeństwem w równiutką dużą marmurową świątynię: Dzięki Marolu Wielki Bardzo!, a zwłaszcza w jeden jej element u samej góry*

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest