Edytowanie map

Forum dla graczy do pisania ogólnych próśb o pomoc. Zarówno członkowie załogi i doświadczeni gracze mogą na nim pomóc w rozwiązaniu problemów, z jakimi spotkają się gracze. Prosimy nie prowadzić pogawędek na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Edytowanie map

Postby poziomek90 » Mon Jul 18, 2011 8:56 am

Siema. To chyba najbardziej nadaje się do działu pomoc, jeśli nie, poprawcie mnie.
Chodzi o to, że chciałbym edytować/aktualizować mapę pewnej wyspy. Na obecnej jest bardzo ładny widok krajoznawczy, trasy, osady i surowce, ale nic po za tym - brakuje jakości dróg (w tym jednej w ogóle nie ma na mapie, jest nieodkryte połączenie), ich długości, portów i latarni morskich.
Tak się składa, że obecnie mam wycieczkę i spisuję wszystko co byłoby potrzebne do edycji tej mapy. Co prawda, zwiedziłem może dopiero 10%, ale mam jeszcze spory zapas paliwa i powoli zwiedzę (mam nadzieję) całość.
Mój problem polega na tym, że nie posiadam umiejętności graficznych (nie licząc Painta, hehe) i nie mam pojęcia jak się zabrać za tą pracę. Potrzebowałbym jakiegoś grafika, który ładnie by to skleił w całość, bo w sumie większość tak jak mówiłem już jest, chodzi tylko o małe poprawki. Ktoś zainteresowany?

PS. Dla ciekawskich - chodzi o wyspę Aldurea
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Edytowanie map

Postby Sasza » Mon Jul 18, 2011 11:19 am

Patrz uważnie, bo na tej mapie jest więcej błędów. ;)

Spróbuj poszukać prostego programu i zrobić samemu. Ja kiedyś skorzystałem z "Ulead Photo Studio" do zrobienia mapy i wyszła całkiem sympatyczna (z tego co pamiętam, bo to dawno było - mapa okolic Regowni, Zarena Trusa, jeśli ktoś tam ją widział).
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Edytowanie map

Postby magnus » Tue Jul 19, 2011 11:28 am

Prosty program może nie być wystarczający. Czasem trzeba coś lekko zmienić i robi się problem :)

W tej chwili uważam, że najlepszy do takich rzeczy jest Adobe Fireworks. Ma taką fajną cechę, że możemy używać obiektów wektorowych (kółka, linie, prostokąty ale też bardziej skomplikowane ścieżki), które są od razu renderowane w docelowej rozdzielczości, ale cały czas można je edytować (wielkość, kolor, wypełnienie, efekty jak cień). To samo z fontami.
Do tego można pracować na warstwach i tysiąc innych bajerów :)

Niestety nie jest darmowy, ale być może w ciągu miesiąca na trialu da się mapkę zrobić :D
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Edytowanie map

Postby cald dashew » Thu Jul 28, 2011 9:11 am

magnus wrote:
Niestety nie jest darmowy, ale być może w ciągu miesiąca na trialu da się mapkę zrobić :D


Rapidshare ! :P
Image
Image
Image
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Edytowanie map

Postby Aravat » Thu Jul 28, 2011 12:38 pm

Photoshop rulez...Nawet ten z Rapidshare 8)
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Edytowanie map

Postby magnus » Thu Jul 28, 2011 9:09 pm

Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....

:D

Fireworks:
- waży 3 x mniej,
- uruchamia się 3 x szybciej,
- kosztuje 3 x mniej (dla wersji z rapidshare nie ma to może znaczenia, ale to tak jakby ukraść rower za 1000 lub za 3000 :D),
- pliki źródłowe są 3 x mniejsze (zapisujesz PNG z warstwami, który możesz normalnie oglądać w dowolnej przeglądarce graficznej a nie PSD),
- 3 x szybszy do nauczenia się ;),
- nie ma funkcji typowo do tworzenia pod druk czyli wszelkich cmyków, labów, zaawansowanych filtrów artystycznych, malarskich, ale jest pełen zestaw podstawowych filtrów typu cienie, szumy, embossy,
- poszczególne obiekty można grupować, łączyć i wyrównywać względem siebie,
- każdy parametr obiektu można ustawiać numerycznie co do piksela.

No ale co kto lubi :)
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Edytowanie map

Postby cald dashew » Fri Jul 29, 2011 2:54 pm

Ja jak robiłem mapy to na zasadzie Printscreen ->paste to paint i tak w kółko. Jednak to takie proste mapy, potem nazwy wstawiałem w jakimś programie i tyle :)
Image

Image

Image

Return to “Ogólna pomoc”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest