Wielopoziomowe budynki

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Wielopoziomowe budynki

Postby Robert_ » Tue Nov 15, 2005 7:45 am

Zeby zroznicowac i uatrakcyjnic budynek przydalaby sie mozliwosc budowania pieter. Co za tym idzie schodow na gore a nastepnie moze i nawet wind. Wchodziloby sie do budynku i:

Pokoj Nr 1
Pokoj Nr 2
Pokoj Nr 3
Schody na gore
Pokoj Nr 4

Po wejsciu na pietro widac byloby

Pokoj Nr 5
Pokoj Nr 6
Pokoj Nr 7
Schody na gore
Schody na dol
Pokoj Nr 8

Lub tylko schody prowadzace na niższe pietra, gdy osiagniemy juz szczyt budynku.

Winda zalatwialaby natomiast kwestie podrozy schodami przez kolejnych kilka pieter. Wciskasz guzik z numerem pietra i wysiadasz na nim.
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Tue Nov 15, 2005 9:43 am

To można rozwiązać trochę inaczej. Po prostu budujesz pokój I piętro i masz piętro.
http://www.matix.salon24.pl
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Tue Nov 15, 2005 9:57 am

To prawda, ze mozna. Zbudowanie 1 pietra to pikus ale do 3 potrzebne byloby juz jakies rusztowanie drewniane, ktore mozna pozniej rozebrac.Do rusztowan deski, ktore trzeba dopiero zrobic. Do wiezowca dzwigi. Kolejne mozliwosci i atrakcje. ;)
User avatar
Bandito
Posts: 68
Joined: Sat Sep 24, 2005 3:49 pm
Location: Poland

Postby Bandito » Tue Nov 15, 2005 6:31 pm

A ja mam takie pytanie związane z budynkami:
Czy w pokoju XXX można zbudować pokój YYY do którego można wejść tylko z pokoju XXX ?? A wszystko w budynku ZZZ :P
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Wed Nov 16, 2005 5:26 pm

Hmm... Jeśli dobrze rozumiem Wiki, to przybudówke i pokój mozna zrobić w budynku lub pokoju - a więc trzeba sprawdzić w grze, czy da się założyć projekt przybudówki lub pokoju w przybudówce czy pokoju... ;)

No dobra - poswięciłem ostatnie minuty i sam sprawdziłem - wewnątrz pokoju, budynku czy przybudówki można w nieskończoność zakładać projekty pokojów i przybyudówek... Hmm - w ten sposób można zrobić labirynt ;)
==============
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Wed Nov 16, 2005 6:19 pm

jezeli pokój robi się z 25kg kamienia w budynku zrobionym z 25kg kamienia to ile miejsca zostaje bo zbudowaniu go? da się tam wejść jeszcze?
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Wed Nov 16, 2005 7:34 pm

tyle ile bylo przed wybudowaniem prawdopodobnie:)
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Wed Nov 16, 2005 8:44 pm

KilDar wrote:jezeli pokój robi się z 25kg kamienia w budynku zrobionym z 25kg kamienia to ile miejsca zostaje bo zbudowaniu go? da się tam wejść jeszcze?

Na pokoj potrzeba 10kg kamienia, a nie 25kg :roll:
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Nov 16, 2005 9:17 pm

KilDar wrote:jezeli pokój robi się z 25kg kamienia w budynku zrobionym z 25kg kamienia to ile miejsca zostaje bo zbudowaniu go? da się tam wejść jeszcze?
Pokoje (przybudówki) są dobudowywane obok, a nie w instniejącym pokoju, czyli nie zabierają pojemności.
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Wed Nov 16, 2005 9:41 pm

Nie chodzi o nazwy( w końcu umowne) ale o to czy w budowli za 25 kg mozna wybudowac budowlę za 25 kg. I co sie wtedy dzieje. Tak zrozumialem pytanie i tez mnie to ciekawi
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Nov 16, 2005 10:04 pm

nemo49 wrote:Nie chodzi o nazwy( w końcu umowne) ale o to czy w budowli za 25 kg mozna wybudowac budowlę za 25 kg. I co sie wtedy dzieje. Tak zrozumialem pytanie i tez mnie to ciekawi
Można. Co się dzieje? Hmm...

Code: Select all

|---    ---|----------|
|          |          |
|          |          |
|                     |
|          |          |
|          |          |
|----------|----------|

Czyli tak de facto przybudówki, budynki, pokoje, sale, hale, lepianki, rozszerzenia i inne są dobudowywane. W głównym pokoju znajdują się jedynie drzwi. Uprzedzając pytania - to tylko taki schemat myślowy - nie ma w Cantr odwzorowania fizycznego, układu takich pokoi. Można mieć 50 dobudówek/budynków "w" jednym pokoju.
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Thu Nov 17, 2005 7:14 am

CyboRKg wrote:
KilDar wrote:jezeli pokój robi się z 25kg kamienia w budynku zrobionym z 25kg kamienia to ile miejsca zostaje bo zbudowaniu go? da się tam wejść jeszcze?

Na pokoj potrzeba 10kg kamienia, a nie 25kg :roll:

na przybudówkę trzeba 10 kg, na pokój 25kg...

ale skoro obydwa projekty sa dobudowywane a nie zajmują przestrzeń głównego budynku jak sądziłem w przypadku pokoju, to w porządku...
wydawało mi się że pokój ma sens tylko w większym pomieszczeniu, jak Hala...
z tego widać, że zaoszczędzono na dodatkowym wpisie w menu projektów, który pozwalałby budować przybudówki mniejsze i większe, a tak to nazwa pokój trochę mnie zmyliła...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Thu Nov 17, 2005 2:47 pm

Dla mnie to zawsze bylo jasne, ze kazda dobudowywana czesc powstaje na zewnatrz i nigdy nie przyszlo mi do glowy ze ktos moze myslec o pokoju w kategoriach maszyny zajmujacej miejsce w pomieszczeniu :?
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Thu Nov 17, 2005 3:23 pm

dla mnie budowa pokoju to dzielenie budynku (na kilka pomieszczeń), najpierw buduje się dom, potem stawia ścianki dzialowe i sa pokoje... no ale w Cantr nie wszystko jest takie oczywiste jakby się mogło wydawać...

tutaj buduje się najpierw pokój (który już jest gotowym i pewnie zadaszonym budynkim), potem dostawia kolejne (dowolna ilość) pokoje i dalej to tworzy jeden budynek tylko z coraz większym metrażem...

a przybudówka powinna mieć moim zdaniem osobne wejście z głównego placu ale być 'przyklejona' jak sama nazwa wskazuje do głównego budynku...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Thu Nov 17, 2005 3:27 pm

Samo słowo extension-przybudówka wyjaśnia,że jest poza pierwszym pomieszczeniem.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest