Przyjemnosci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Mon Nov 14, 2005 8:45 am

Zadowolenie, zlosc i smutek odczuwaja postacie naprawde. To my, ktorzy nimi kierujemy czujemy i niech rzuci kamieniem ten, ktory nigdy nie byl na kogos zly lub zadowolony z czegos, co mu sie udalo.
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Mon Nov 14, 2005 10:42 am

to prawda, dlatego jestem przeciwny narzucaniu przez system gry odczuć dla danej postaci...
na przykład:
jezeli odgrywam postać krwawego mordercy to raczej będzie mnie cieszyć zabicie następnego człowieka, a nie smucić i wcale nie będę miał ochoty otaczać się kwiatami dla lepszego samopoczucia, czy klaść się do łóżeczka :)
to gra wyobraźni i wczucia w rolę, a im więcej będzie narzuconych zachowań tym gorzej dla takiej właśnie wartości gry...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Mon Nov 14, 2005 4:18 pm

Dobry pomysl, ale juz mamy cos na wzor tego ... zmeczenie. Zasada podobna tyle ze nie ma wiekszego wplywu na postac (poza walka). Generalnie przydalby sie ten poziom zadowolenia + ulepszenie poziomu zmeczenia tzn:
1.Wplyw zmeczenia na efektywnosc pracy
2.Rozne proporcje meczenia sie w zaleznosci od wykonywanej pracy (teraz to w ogole nie dziala. Osoba walaca w kilka kg hematytu ogromnym mlotem ledwo sie poci).
3.Zmeczenie powinno tez wplywac na poruszanie sie i generalnie zdolnosci do zycia. Duze przemeczenie powinno prowadzic do smierci.

W takiej formie zmeczenie idealnie uzupelnialoby sie z zadowoleniem. Cantryjczyk zmeczony to cantryjczyk niezadowolony i slaby. np Siedzenie na krzesle obnizaloby poziom zmeczenia tak zeby nie wplywalo ujemnie na zadowolenie.
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Mon Nov 14, 2005 4:38 pm

Zmeczenie juz teraz wplywa na efektywnosc pracy.

A nawarstwianie zmeczenia jak mialoby wygladac? Jedziesz na weekend, zostawiasz postac lupiaca hematyt. Wracasz i czytasz ze padla z przemeczenia? Albo ze jest tak zmeczona ze od wielu godzin slania sie z mlotem bez powodzenia probujac go uzyc do lupania?

A moze co wieczor trzeba by kazac swoim postaciom isc spac i budzic je gdy wypoczna rano? Nie o to chyba chodzi.

Ja sobie tlumacze ze aktualna predkosc pracy i brak zwiekszanego zmeczenia spowodowany jest uwzglednieniem juz w tej pracy przerw na odpoczynej, drzemki itp. Ewentualnie mozna by dac opcje forsownej pracy lub forsownego marszu. Nieco szybciej i wydajniej, ale za to dobre tylko przez jakis czas, bo potem zmeczenie zaczyna coraz bardziej psuc efekty i trzeba by odpoczac.


A w zwiazku z zadowoleniem. Wyobrazmy sobie prosty przypadek, ze mozna kogos pocalowac, poglaskac, poklepac czy cokolwiek co polepszy stan jego zadowolenia. I odwrotnie, mozna zbluzgac, opluc, okazac niechec. Co by sie stalo? Skonczyloby sie odgrywanie postaci, zaczeloby sie pilnowanie statystyki zadowolenia oraz wykonaywanie dziwnych czynnosci by zarobic kilka procent lub komus zabrac. Oczywiscie pomyslodawcy mieli na mysli cos bardziej skomplikowanego, ale do tego samego sie sprowadza.
Guest

Postby Guest » Tue Nov 15, 2005 8:01 am

To ja mysle ze raczje powinno byc takie cos jak sumienie.
przy tworzeniu postaci wybieralo by sie czy chesz byc dobry czy zly i w zaleznosci od wyboru tzreba by dzialac.
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Tue Nov 15, 2005 12:15 pm

Anonymous wrote:To ja mysle ze raczje powinno byc takie cos jak sumienie.
przy tworzeniu postaci wybieralo by sie czy chesz byc dobry czy zly i w zaleznosci od wyboru tzreba by dzialac.


Sumienie juz ma Twoja postac, po co dodatkowe wspolczynniki, krore nic nie wnosza a tylko ograniczaja.
MAm pstacie, ktore z ludzi bez zasad i skrupolow staly sie przykladnymu obywatelami poniewaz przezyly cos co zmienilo ich nastawienie do swiata. Gdyby byl ten wspolczynnik to nie pozostawiam by mi wyboru i moja postac dalej byla by bandziorem.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 7:28 am

Zgadza sie Hal. Nie można wprowadzić czegoś takiego jak wskaźnik sumienia w grze. A wskaźnik przyjemności miałem na myśli taki który by raczej ułatwił gre niż ją utrudniał. Ciężej było by zepsuć komuś samopoczucie (np trzeba by go było wytknąć palcem, albo uderzyć - czyli trenowanie by obniżało samopoczucie - niektórym mogło by sie niespodobać) Jednak przecież można by wprowadzić w grze prawa karania za wytykaniem ważnych osób w grze. Jak w prawdziwym świecie ktoś Cie wskaże palcem nie ważne w jakim celu to nie podniesie to Twojego samopoczucia, ale je obniży. Nawet jeżeli coś dobrego o Tobie powie, bo to nikt nie lubi jak ktoś mu prawi komplementy publicznie pokazując palcem. No chyba, że się mylę.
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 8:21 am

w jaki inny sposób niż wskazanie palcem, możesz kogoś pokazać?
jak nowemu pokazać inaczej do kogo ma się zgłosić, czy jak przedstawić...
jak publicznie zwrocic sie do anonimowego, nie pokazując go wcześniej?
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 8:30 am

Jak to jak? Wystarczy go zapytać o imie szeptem i po sprawie. To jest chyba o wiele uprzejmniejszy sposób. Jeżeli ktos sie nie chce przedstawić wszystkim a zmuszenie go przez pokazanie palcem do tego jest chyba równoznaczne z obniżeniem jego samopoczucia. Nie umiecie grać czy co? Jeżeli grasz przywódce który chce znać imiona wszystkich i także by jego ludzie je znali a nie chce kogoś wytykać to wystaczy powiedzieć coś takiego na głos po pozaniu imienia "Ten człowiek który się przed chwilą do mnie odezwał a wcześniej go zapytałem o imie to Mariusz"
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Fri Nov 18, 2005 8:40 am

Hal wrote:
Anonymous wrote:To ja mysle ze raczje powinno byc takie cos jak sumienie.
przy tworzeniu postaci wybieralo by sie czy chesz byc dobry czy zly i w zaleznosci od wyboru tzreba by dzialac.


Sumienie juz ma Twoja postac, po co dodatkowe wspolczynniki, krore nic nie wnosza a tylko ograniczaja.
MAm pstacie, ktore z ludzi bez zasad i skrupolow staly sie przykladnymu obywatelami poniewaz przezyly cos co zmienilo ich nastawienie do swiata. Gdyby byl ten wspolczynnik to nie pozostawiam by mi wyboru i moja postac dalej byla by bandziorem.


wiekszosc postaci niema.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 9:44 am

Masz rację lukasz... W pełni się z Tobą zgodzę w tej kwesti... A co gorsza dużo graczy bez sumienia łamie zasady gry przy okazji :(
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 10:24 am

obniżenie samopoczucia za pokazanie palcem to niepoważny pomysł oględnie mówiąc (chociaż samo samopoczucie nie jest najlepszym)...
przykłady?
1.przychodzi nowy do lokacji, przedstawia się, czyta Prawa, wie już kto jest przywódcą, wie kto jest od spraw obywatelskich, ale nie wie którzy to...
co robisz? zwykle pokazuje sie tych co są szukani...
2.przychodzi nowy, lub spawn, chce mieszkać i prosi, przestawcie mi wszystkich bo nie znam... wielu śpi, nie przestawi się od razu może nawet po kilku dniach się obudzi dopiero, a cały czas pozostają anonimowi dla mieszkańca bo nikt nie chce go pokazać żeby mu nie obniżyć samopoczucia.
3.wpada do lokacji szaleniec, który zwykle kradł notatki, bił zwierzęta i kogo popadnie i uciekał... w tym wypadku mógłby jeszcze obniżyć wszystkim samopoczucie wytykając palcem po kolei... a jak będzie to kilku jeden za drugim?


jeżeli już koniecznie coś ma obniżać samopoczucie to niech to będzie policzkowanie a nie pokazywanie, bo do tego służy ten button, do pokazywania właśnie... ale w tym przypadku uderzenie kogoś kto mnie spoliczkował powinno to samopoczucie podnosić..

a skoro do Cantr koniecznie chcecie kulturę wprowadzać ze świata naszego gdzie faktycznie pokazywanie na kogoś palcem jest niegrzeczne, to niech będzie dla równowagi wprowadzona możliwość innych gestów jak wskazywanie kogoś głową, albo wskazanie kogoś ale podczas szeptu, czyli niewidoczne dla innych...

tego typu pomysły to dodatkowe utrudnienia dla zrozumienia gry przez nowych i jeszcze wiecej stresów dla postaci kiedy trzeba się z takimi nie rozumiejącymi i nie potrafiącymi się znaleźć, męczyć od samego początku...
Last edited by KilDar on Fri Nov 18, 2005 10:29 am, edited 2 times in total.
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Fri Nov 18, 2005 10:26 am

Niestety, dla wiekszosci postaci zabicie kogos to normalka...przeszkadza nam; zabic!

a przeciez mozna go tylko wygonic z miasta, a jak sie nieda wygonic to zamknac. Jest wiele sposobow zeby uniemozliwic komus zycie w miescie, ale nie trzeba zabijac.
chociaz slyszalem o miastach z wiezieniami, to gdzie takich wiezieni miena zabijania jest az nadto.

Moze by kajdanki wprowadzic :)
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Fri Nov 18, 2005 10:31 am

lukaasz wrote:Moze by kajdanki wprowadzic :)

dyby, już proponowałem kiedyś.... dyby na głównym placu, trochę drewna, młotek i gotowe... zamknięty na widoku publicznym nauczyłby sie najszybciej :)
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 11:09 am

Jestem ZA dodatkowymi gestami! Świetny pomysł :!: A co do samopoczucia to nie chodziło mi o to by wskazanie palcem obnizało je znacznie, a jedynie minimalnie. Co za problem, że jeden szaleniec obniży wszystkim samopoczucie o 1%? Ale to by dało dodatkowe mozliwości do walki z szaleńcami. Można by ich było wytykać palcem i obniżać im samopoczucie. Ale wtedy były by nowa zasada, a raczej ograniczenie -> Jedną postać można wskazać palcem tylko raz w ciągu dnia jedną własną postacią. Co myślicie? A co do policzkowania to właśnie ono powinno też obniżać samopoczucie i to w sposób ZNACZNY. Bo teraz możesz kogoś spoliczkować i jeżeli on jest TWARDZIELEM w realu to nie zrobi to na nim efektu, a przecież tak naprawde spoliczkowanie zepsuło by mu bardzo samopoczucie.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest