'naprawde' drewniana kielnia

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 3:04 pm

wygląda jak Cantryjczyk któremu zabrakło jedzenia a limity nie pozwalają nic uzbierać :lol:


Mi to raczej wygląda na histerię :P
Last edited by KVZ on Fri Nov 18, 2005 3:59 pm, edited 1 time in total.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
upierdliwiec
Posts: 25
Joined: Thu Sep 29, 2005 8:04 pm

Postby upierdliwiec » Fri Nov 18, 2005 8:48 pm

Zimt wrote:Drewniane kielnie? Czemu nie. Ale lepiej, zeby sie nie rozpadaly co dwa dni. Najwyzej raz w tygodniu ;)


Częste psucie się kielni chciałem wprowadzić aby za bardzo nie ułatwiać gry.

A sam pomysł miał głównie na celu stworzenia możliwości powstawania społeczeńst nie opartych na żelazie, bo zauwaszcie jaki jest teraz schemat powstawania nowej osady (nowych postaci, a nie koloni):
1. Zebrać kilku chętnych
2. Wybrać miejsce
3. Jeżeli nie ma tam pożywienia zdatnego do spożycia na surowo - zbudować wędzarnie i zacząć łowić ryby (nie ma innych źródeł pożywienia)
4. Zbudować jakiś budynek (ale tylko lepianke lub coś z drewna bo nie mamy kielni)
5. Zorganizować i rozpocząć wytop żelaza
...

Jedynym alternatywnym przemysłem jaki spotkałem w grze i powstaje w małych osadach to przemysł odzieżowy.

Jednym słowem bez żelaza w grze nie może powstać żadna cywilizacja - a to moim zdaniem jest błąd.
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Sat Nov 19, 2005 6:23 am

zbudujesz ten budynek kamienny za pomocą drewnianej całkowicie kielni ale za chwilę i tak będziesz potrzebował żelaza, bo będziesz chciał go zamknąć...
bez żelaza nie ma rozwoju...
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
User avatar
Bandito
Posts: 68
Joined: Sat Sep 24, 2005 3:49 pm
Location: Poland

Postby Bandito » Sat Nov 19, 2005 8:47 am

No to zabarykadować drzwi od środka :D I już nie potrzeba żelaza
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Sat Nov 19, 2005 11:13 am

Genialny pomysl. Mozliwosc zbudowania drewnianego rygla, bez zelaza. Nie byloby kluczy, i trzeba by byc w srodku by sie zamknac. I kazdy w srodku moglby rygiel podniesc i w ten sposob otworzyc drzwi.

Nie daloby sie w ten sposob nikogo zamknac w srodku, ale mialoby sie zapewniona prywatnosc. I mozna by sie zamykac nawet w wiele osob i nie trzeba by zelaza ani dorabiania kluczy, kazdy moglby w kazdej chwili sobie otworzyc i wyjsc, tylko potem ktos ze srodka musialby za nim znowu zamknac.

Genialne rozwiazanie dla osad na wczesnym etapie, bez zelaza i stali. Zamykanie z mniejszym zastosowaniem militarnym, ale za to wystarczajace do obrony np przed bandytami lub na magazyn. Oczywiscie bandyta moglby sie i tak wsliznac, a zlodziej wykorzystac chwile gdy magazynier wychodzi. Ale byloby to ciekawe rozwiazanie.
xim
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2005 7:13 pm

Postby xim » Sat Nov 19, 2005 11:37 am

Po prostu genialne!
User avatar
KilDar
Posts: 474
Joined: Wed Jul 20, 2005 10:02 am
Location: Polska, Katowice

Postby KilDar » Mon Nov 21, 2005 12:10 pm

drewniane rygle od srodka? jestem za :idea:
Matix wrote:Nie grałem w Cantra przez najbliższe pięć minut
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Mon Nov 21, 2005 10:44 pm

Cantryjczyk wrote:Genialny pomysl. Mozliwosc zbudowania drewnianego rygla, bez zelaza.


To jest to! (ze tak powiem).
Jest to logiczne, nie rozwala gry (bo po prostu ktos moze miec w ten sposob prace straznika - np. na jakies zmiany mozna sie umawiac).
Chociaz... z drugiej strony... hmmm. Chcesz wejsc - kolega jest w srodku. Pukasz. Tamten spi. Idziesz spac. Tamten sie budzi i otwiera. Idzie spac (limity czasowe). Ty nadal spisz. Ktos obcy wchodzi wynosi wszystko i znika. Budzisz sie i wchodzisz - zastajesz kimajacego kolege i pusty lokal :-D. Sadze, ze taki scenariusz w polskich lokacjach bylby dosyc czesty.
Wyjsciem byloby wprowadzenie jakiejs automatyki dzialan - czyli umawiasz sie na haslo ze straznikiem lub straznik wyznacza osoby ktore moga wejsc i on automatycznie otworzy i zamknie drzwi.
Drugim wyjscie byloby umawianie sie na czas - ale to wyskakuje poza gre (bo jakos nie wierze w przeliczanie dokladne cantryjskiego czasu na "ziemski").
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Tue Nov 22, 2005 10:04 am

Qurczę! Spuźniłem się! Chciałem dokładnie coś podobnego zaproponować. Powiem jeszcze, że niektóre ludy w starożytności wynalazły inne sposoby zamykania drzwi niż na zamek. Możnaby to było zrobić.
http://www.matix.salon24.pl
Guest

Postby Guest » Tue Nov 22, 2005 10:46 am

Mysle ze mozliwosc zamkniecia drzwi powinna byc z obu stron.
Dzieki te,mu bedzie mozna zbudowac prymitywna cele-wizeienie. I zreszta nie ma co, ale byloby nie logiczne ze dzrwi mozna ryglowac tylko od wewnatrz. Ew. mozna wprowadzic ograniczenie ze jak drzwi sa zarygolwane od wewnatrz to nie mozna ich zarygowlac od zewnatrz i na odwrot.
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Tue Nov 22, 2005 10:05 pm

Anonymous wrote:Mysle ze mozliwosc zamkniecia drzwi powinna byc z obu stron.

Tu sie zgadzam.
Jednak tak czy siak pozostaje do rozwiazania problemtakiego zaryglowania od wewnatrz - zeby pozostawala jakas automatyczna komunikacja z tym kims kto jest w srodku. Bo co jak zasnie i juz sie nie obudzi? No chyba, ze wylamujemy drzwi - ale to troche bez sensu.
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Tue Nov 22, 2005 10:39 pm

A jak jest z kluczami? Ktos ma klucz i zasnie w zamknietym pomieszczeniu, to co mozna zrobic? Wylamac drzwi. Nic wiecej.
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Wed Nov 23, 2005 7:38 am

Jeszcze gorzej jak tam w srodku umrze

A co do tego rygla, to juz od dwoch dni myslalem czy nie zaproponowac czegos takiego
Jestem ZA

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest