Wielofunkyjnosc surowcow

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Wielofunkyjnosc surowcow

Postby Bziur » Sat Oct 22, 2005 5:04 pm

Ogolnie to chodzi mi o to by np z trzciny oprocz budowy domow i kapeluszy, itp. mozna bylo zrobic cukier, ktorego by sie jadlo malo albo by byl leczniczy, albo z jagod oprocz jedzenia ich mozna by bylo zrobic sobie koraliki ^_^.

Innaczej mowiac zeby nie wszystkie jedzenie dalo sie tylko jesc a takze z niego cos robic i na odwrot
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Re: Wielofunkyjnosc surowcow

Postby Sierak » Sat Oct 22, 2005 5:07 pm

Goros wrote:Ogolnie to chodzi mi o to by np z trzciny oprocz budowy domow i kapeluszy, itp. mozna bylo zrobic cukier, ktorego by sie jadlo malo albo by byl leczniczy, albo z jagod oprocz jedzenia ich mozna by bylo zrobic sobie koraliki ^_^.

Innaczej mowiac zeby nie wszystkie jedzenie dalo sie tylko jesc a takze z niego cos robic i na odwrot


Oj bez przesady,nie wiem co można innego zrobić z ryżu,marchewek,ryb,mięsa.Oraz nie za bardzo widzę mokre rozpadające się koraliki z jagód,albo wyschnięte i kurszące się :wink: coś ci sie pomyliło,koraliki prędzej z jarzębiny :D :) Jeżeli chodzi o trzcinę,to cukier niepotrzebny i tak jest już sporo rzeczy starannie rozmieszczonych,które nadają się do jedzenia,inne byłyby nieopłacalne,albo nie potrzebne,bądź zburzyłyby równowagę.
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sat Oct 22, 2005 5:17 pm

Oj bez przesady,nie wiem co można innego zrobić z ryżu,marchewek,ryb,mięsa


ryz - sake
marchewka - nos dla balwanka ( jak juz wprowadza opady sniegu)

na ryby i mieso pomyslu niemam.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Oct 22, 2005 5:19 pm

lukaasz wrote:
Oj bez przesady,nie wiem co można innego zrobić z ryżu,marchewek,ryb,mięsa


ryz - sake
marchewka - nos dla balwanka ( jak juz wprowadza opady sniegu)

na ryby i mieso pomyslu niemam.


No to najpierwo poczekajmy na alkohol,a do czego służy bałwanek?Do ozdoby? :D Czy lepi się go na staro-vlotryańskie święto śniegu? 8) :lol:
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sat Oct 22, 2005 5:27 pm

9999-9: Wchodzisz do lokacji X opuszając budynek X (widzisz X osób i dużego bałwana z marchewkowym nosem).[i]

:lol:
User avatar
Andrew
Posts: 46
Joined: Fri Sep 23, 2005 4:28 pm
Location: Zd Wola City, Poland

Postby Andrew » Sat Oct 22, 2005 5:34 pm

Raist wrote:9999-9: Wchodzisz do lokacji X opuszając budynek X (widzisz X osób i dużego bałwana z marchewkowym nosem).

:lol:


Albo: 1111-1: Wchodzisz do Y z budynku Z i widzisz podwójnie bo wypiłeś za dużo sake :shock:
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sat Oct 22, 2005 11:51 pm

No wlasnie w grze nie ma "wyskokowych" substancji czy wrecz uzalezniajacych albo np. trucizn ,moze to i dobrze w ten sposob moze rozbudowywac gre w nieskonczonosc a i tak opieramy sie tylko na schematach bo prawdziwy swiat jest o wiele bardziej skomplikowany.
Ktos tu pisal o ceglach to glupie wedlug mnie ze budujemy lepianki czy drewniane domki ewentualnie kamienne a cegly wykorzystac nie umiemy,oczywiscie bylby to surowiec stosunkowo zadko spotykany bo wymagajacy przetwozenia ale czemu nie to niestety jedno z tych uproszczen ktore kluje w oczy.A co do jedzenia to moze podczas zbierania zboza zbieralo by sie tez siano ktore mozna byloby uzyc na opal jak drewno albo na budowe jak trzcine albo czemu nie mozna jesc kwiatow normalnie to mozna chociaz trzeba by bylo sporo by sie najesc ale w grze mozna byloby je wykorzystac jako cos leczniczego
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Sun Oct 23, 2005 4:31 am

Andrew wrote:
Raist wrote:9999-9: Wchodzisz do lokacji X opuszając budynek X (widzisz X osób i dużego bałwana z marchewkowym nosem).

:lol:


Albo: 1111-1: Wchodzisz do Y z budynku Z i widzisz podwójnie bo wypiłeś za dużo sake :shock:



Duzy bałwanek po amatorsku rani cie marchewka, tracisz X enegrii.
Spotkanie z ziemia po uzyciu sake rani cie po amatorsku, tracisz X energii.

(i wegiel tez by mial kolejne zastosowanie)
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sun Oct 23, 2005 5:16 pm

w.w.g.d.w wrote:No wlasnie w grze nie ma "wyskokowych" substancji czy wrecz uzalezniajacych albo np. trucizn ,moze to i dobrze w ten sposob moze rozbudowywac gre w nieskonczonosc a i tak opieramy sie tylko na schematach bo prawdziwy swiat jest o wiele bardziej skomplikowany.


Już wiem kto gra Tomaszem :D
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Oct 23, 2005 5:20 pm

oj nie wiesz ja nim nie gram nawet nie zanam takiej postaci, ale za to ja wiem kto gra Matixem ale ty mnie napewno nie rozszyfrowales
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sun Oct 23, 2005 5:29 pm

Ponieważ dałem sobie takie imię :P , a ty z nikim się nie identyfikujesz. Szkoda, że nie znasz Tomasza, taki facet grający ćpuna :D
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Oct 23, 2005 5:40 pm

nie identyfikuje sie bo to glupie, na razie mam 2 postacie kazda na innej wyspie ,zrobilbym kolejne ale na razie sie wstrzymuje bo nie chcialbym wpasc na ta sama wyspe co inne postacie no i z ktora mam sie identyfikowac hmm?

EDIT:co do wykorzystania surowcow-ogranicza nas wyobraznia tworcow gry i ich umiejetnosc wiec na razie nie spodziewajcie sie balwankow,wiosennych rostopow i topienia marzanny no ale ta gra to gra wyobrazni wiec wlasciwie nic nie stoi na przeszkodzie ze bedziecie udawac ze lepicie balwana i nagabywac podroznikow o wegielki :)

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest