Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Postby Mars » Sat Oct 12, 2019 2:53 pm

Pomysł jest prosty - przyśpieszmy grę. Niemal we wszystkim dwukrotnie, a więc: podróże (lądowe i morskie), pracę nad projektami, zbieranie surowców, jedzenie żywności, budowę, produkcję narzędzi, starzenie się narzędzi, naprawę...

Jedynie starzenie się postaci i ewentualnie coś jeszcze można by pozostawić bez zmian - bo nadal będzie 8 godzin w ciągu dnia, tylko samych tur będzie dwa razy więcej.


Co to zmieni? Mamy 2019 rok - Cantr powstał dobre 15 lat temu w innych czasach. Wtedy dostęp do Internetu był inny niż dziś. Dlatego otrzymał wolne tempo...

Owszem, dziś też mozna czekać 3 dni a nawet tydzień na odpowiedź od jakiejś postaci. Ale to wynika akurat z zaangażowania graczy w grę (typu: nic się nie dzieje, albo zawsze się dzieje to samo, więc loguję się rzadko). Nie jest natomiast według mnie powiązane to z dostępem do Internetu czy stylem życia, które - powiedzmy szczerze, w 2004 roku były inne. Wszystko wtedy było inne, włącznie z grami przeglądarkowymi jak i sposobem korzystania z Internetu.

Świat się zmienił, my też się zmieniliśmy, i nasza ukochana gra nie może pozostać w tyle za nami.

Wydaje mi się, że dwukrotne przyśpieszenie większości czynności przyniosłoby więcej pożytku niż szkody. Mogłoby też trwalej związać z grą nowych graczy, którzy dopiero zaczynają, a szybko zaczynają się nudzic grą - właśnie przez zbyt wolne jej (jak na współczesne czasy) tempo rozgrywki.

A co Wy o tym myślicie?

Ps.
Uważam nawet, że w takiej sytuacji - ewentualne przyśpieszenie 2x gry mogłoby spokojnie zostać zrównoważone przez proponowane wcześniej np. psucie się surowców w magazynach. Normalnie jestem temu pomysłowi przeciwny. Ale przy obydwu takich zmianach działoby się wtedy więcej i byłoby ciekawiej i tu byłbym bardzo za.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Postby gawi » Sun Oct 13, 2019 7:03 am

Nie zmieniło się jedno i chyba najważniejsze: nie wszyscy to nolify dla których internet jest 24h na dobe. Ludzie pracują , mają swoje rodziny , swoje inne realne zajęcia
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
bonnemort
Players Dept. Member
Posts: 94
Joined: Fri Apr 05, 2019 7:14 am

Re: Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Postby bonnemort » Sun Oct 13, 2019 3:53 pm

Ja lubię tę grę za to że mogę zaglądać co 3 lub 6 godzin i nadal uczestniczyć...gdyby została przyspieszona jak inne gry, szybko przestałabym w nią grać, bo bym nie mogła uczestniczyć...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Postby lacki2000 » Sun Oct 13, 2019 10:01 pm

Ja to bym przede wszystkim chciał (zgodnie z moim podpisem utworzonym wiele lat temu :P) aby w Cantr był system 24-godzinny, czyli aby projekty i podróże przeliczały się co godzinę ziemską. Przyspieszenie tempa gry nie jest tak istotne, jak jej upłynnienie. Powolne znikanie surowców jest też dobrym pomysłem, ale maksymalnie 1 gram dziennie :]
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Re: Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Postby Quijo » Mon Oct 14, 2019 3:10 pm

Bez sensu. W obecnych czasach i tak już jest o ze wszystkim o milion razy łatwiej niż wspomniane 15 lat temu. Teraz postać się urodzi i niemal z miejsca dostaje, zelazne tarcze, topory, sterty ubrań i co tylko sobie wymyśli. Dawniej taki dobrobyt to miało kilka postaci po 40 roku życia i na jeden topór pracowała cała wioska.
Bardziej bym był za stworzeniem Cantr III z nowymi mapami i rozpoczęciem wszystkiego od nowa :P
http://www.gks-murcki.com
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Przyśpieszmy tury! (np. 2x)

Postby Mars » Mon Oct 14, 2019 5:57 pm

Echhh, wiedziałem, że projekt upadnie już po pierwszym czytaniu :( :(

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest