Zużywanie się surowców

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Zużywanie się surowców

Postby rd1988 » Sun Jun 12, 2016 3:11 pm

CzterySilnia wrote:Zastanawia mnie dlaczego tak ciężko cokolwiek przepchnąć do gry... Nawet jakieś gówniane grzebienie trzeba dyskutować. Częstotliwość dodawanych nowych rzeczy jest zastraszająco niska...


<rant> Bo postacie mają wszystko czego tylko chcą. Bo posiadanie surowców, znajomości i pozycji społecznej jest wygodne, i gracze nie chcą tego stracić. Nigdy, chyba że znudzi im się gra. Ten efekt jest najsilniejszy w Angielskiej strefie. Przynajmniej odniosłem takie wrażenie, ale w Polskiej musi być podobnie.
Przykro mi to mówić ale z takim nastawieniem do zmian, to wątpię czy pogram w Cantra za pięć lat. Znaczy się czy będę miał szansę grać z kimś jeszcze niż kolega Telefon :roll:
</rant>
:twisted:
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Zużywanie się surowców

Postby witia1 » Sun Jun 12, 2016 3:39 pm

Niestety utrudnianie gry jest blokowane bo jest obawa, że zabije grę.
Że gracze "strzelą focha" i będą odchodzić bo stracili to na co tyle czasu pracowali.
Tylko wystarczy popatrzeć w statystyki, Cantr już umiera i już traci graczy.

Było już kilka pomysłów które mogły nieco pobudzić handel, pozbawić cantryjczyków aż takiej wygody i pchnąć ich trochę w ruch.
Niszczenie się wszystkiego, wpływ umiejętności na jakość/wytrzymałość przedmiotów, wpływ pór roku na uprawy.
Myślę, że da się te systemy zbalansować na tyle by nie były bardzo upierdliwe dla aktywnych graczy a jednocześnie by świat czegoś od postaci wymagał.

Ile miast ma takie góry żarcia, że utrzymuje populację śpiochów, które nie kiwnęły nawet paluchem od kilku lat, większą niż populację aktywnych postaci. Są miasta gdzie ilość szabrowników przekracza ilość mieszkańców. W ilu miastach na handel ( jeśli w ogóle się odbędzie ) trzeba czekać dniami bo jedyna osoba trzymająca klucze budzi się raz w roku. I właściwie taki stan rzeczy nikomu nie przeszkadza bo i tak wymieniamy jedne rzeczy których mamy za dużo na inne których pewnie i tak nie potrzebujemy. Ile towarów jest właściwie bezwartościowych lub prawie bezwartościowych bo są ich takie góry, że cantryjczycy nie będą w stanie ich zużyć do końca zielonego świata.
Last edited by witia1 on Sun Jun 12, 2016 3:48 pm, edited 1 time in total.
Rest In Pieces.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby dekalina » Sun Jun 12, 2016 3:40 pm

Telefon wrote:
gala wrote:(...)i zawsze powodem dla "nie" była anglojęzyczna część graczy z argumentem "byłoby zbyt trudno". Do tego dochodzi ich chore przywiązanie do dobytku ich postaci.

Graczy angielskich jest mniej, niż polskich, więc zdanie tych pierwszych nie powinno nikogo w ogóle obchodzić.

Ale są znacznie aktywniejsi na forum. O większości polskich nawet nie wiemy co by chcieli, a przeciw czemu protestowali, bo się tutaj nie wypowiadają.
Altan
Posts: 87
Joined: Sun Jun 07, 2015 12:09 pm
Location: Kraków

Re: Zużywanie się surowców

Postby Altan » Sun Jun 12, 2016 6:35 pm

witia1 wrote:Niestety utrudnianie gry jest blokowane bo jest obawa, że zabije grę.
Że gracze "strzelą focha" i będą odchodzić bo stracili to na co tyle czasu pracowali.
Tylko wystarczy popatrzeć w statystyki, Cantr już umiera i już traci graczy.

Było już kilka pomysłów które mogły nieco pobudzić handel, pozbawić cantryjczyków aż takiej wygody i pchnąć ich trochę w ruch.
Niszczenie się wszystkiego, wpływ umiejętności na jakość/wytrzymałość przedmiotów, wpływ pór roku na uprawy.
Myślę, że da się te systemy zbalansować na tyle by nie były bardzo upierdliwe dla aktywnych graczy a jednocześnie by świat czegoś od postaci wymagał.

Ile miast ma takie góry żarcia, że utrzymuje populację śpiochów, które nie kiwnęły nawet paluchem od kilku lat, większą niż populację aktywnych postaci. Są miasta gdzie ilość szabrowników przekracza ilość mieszkańców. W ilu miastach na handel ( jeśli w ogóle się odbędzie ) trzeba czekać dniami bo jedyna osoba trzymająca klucze budzi się raz w roku. I właściwie taki stan rzeczy nikomu nie przeszkadza bo i tak wymieniamy jedne rzeczy których mamy za dużo na inne których pewnie i tak nie potrzebujemy. Ile towarów jest właściwie bezwartościowych lub prawie bezwartościowych bo są ich takie góry, że cantryjczycy nie będą w stanie ich zużyć do końca zielonego świata.

Bo admini myślą... źle. Myśleli o graczach, a nie o grze. Tracimy graczy, bo mamy słabą grę.
I serio, wątpię by ktoś kliknął X, bo straci 2 kg drewna.
A jak straci 20 kg, to też nie, bo pewnie to nie on zbierał.
Its a mystery...
Anthropology!
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby CzterySilnia » Mon Jun 13, 2016 9:35 am

Dokładnie. Ta gra jest słaba. Jest tyle RPG-owych freaków, którzy chętnie by w to grali (ba, przecież nie tylko oni, ale inni ludzie również). Nie wiem jak Cantr stoi z reklamą, ale chyba się już tym nikt nie zajmuje. Ponadto, jak to było wspomniane wcześniej, skupiamy się na graczach, a nie na grze przez to spada jej poziom.

Powiem tak, wprowadźmy te zmiany, kto ma kliknąć krzyża to na pewno nie z powodu, że kilo żarcia mu się zepsuło po dwóch latach (BO TAK JEST W RZECZYWISTOŚCI), a właśnie z tego, że nie ma celu w tej grze. Moja postać podejmując jakiś tam trud nawet nie wie, czy to cokolwiek da, ale nie dlatego, że nie wiem, słabo to odegra, czy że może nikt nie odpowie itp, ale dlatego, że ja jako gracz mam świadomość stanu rzeczy w cantr, że wiele poczynań w tym momencie nie ma już sensu. I nie mówcie mi, że łamię tutaj jakieś zasady. Gram tyle a tyle w ciągu doby, jako gracz chce mieć jakąś gwarancję, że moje działania nie odbiją się echem "Dzień dobry i spier****j", a dadzą jakiś rezultat, pozwolą iść w jakimś kierunku.

Według mnie powinno byc tak, że jedna osoba ze stuffu mówi, że robimy i robimy. Spójrzcie na takie produkcje jak LOL, czy CS. Są to dużo większe gry, ale i dużo więcej graczy (czyli dużo więcej do stracenia, przy niepowodzeniu). Tam się nie pitolą, żeby wprowadzić coś zupełnie nowego. Wiadomo, jest feedback ze strony graczy i ma jakiś on tam wpływ, ale nie determinuje postawy tych, którzy tworzą tę grę.

A więc wprowadzajmy zmiany!
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Zużywanie się surowców

Postby Greek » Mon Jun 13, 2016 10:02 am

Mogliście skuteczniej wspierać dobre pomysły jakiś czas temu, gdy jeszcze chciało mi się je wykonać.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Zużywanie się surowców

Postby rd1988 » Mon Jun 13, 2016 12:00 pm

CzterySilnia wrote:Nie wiem jak Cantr stoi z reklamą, ale chyba się już tym nikt nie zajmuje.


Wystarczy powiedzieć że SEO cantra leży a gry nie da się praktycznie znaleźć po słowach kluczowych... No dobra, "przeglądarkowa gra role-playing" jest na 13 pozycji, idźmy dalej. Dla hasła "gra role playing" to już 59 pozycja etc etc)


Ja sam kiedyś szukałem jakiejś gry, i prawdopodobnie nigdy bym się o cantrze nie dowiedział gdyby nie znajomy z reddita.
Ale zakładając że 50 graczy znajdzie grę w google, najgorsze jest przekonanie ich do założenia konta i zagrania w grę. Interfejs! interfejs jest paskudny, stary, i skutecznie odstrasza, Ludzie to wzrokowcy, z 50 graczy 40 porzuci stronę a 10 zdecyduje się założyć tu konto.
Po rejestracji i oczekiwaniu na aktywację (co nie wiadomo ile trwa, a w tym czasie może się komuś odechcieć grać bo w międzyczasie znalazł inną grę w której rejestracja trwa minutę - czy to naprawdę musi być aktywowane ręcznie, czy nie można uprościć weryfikacji pisząc jakąś klasę która zajmie się weryfikacją użytkownika pod kątem multikonta? Odpowiednie narzędzia do weryfikacji (nawet pod kątem głupiego browser fingerprint) już od dawna istnieją, staff mógłby dokładniej prześwietlić konto dopiero później) trzeba jeszcze przekonać gracza do pozostania aktywnym. Archaiczny interfejs i prosta mechanika na pewno w tym nie pomoże. Z 10 aktywnych graczy robi się 5.

Oczywiście nie mam dostępu do statystyk adwords więc to tylko moja prognoza "z dupy". Ale na pewno w miarę realistyczna.

Greek wrote:Mogliście skuteczniej wspierać dobre pomysły jakiś czas temu, gdy jeszcze chciało mi się je wykonać.


:( Jesteśmy za małą grupą, by skutecznie przepchnąć jakąś sugestię, a większość Polskich graczy nawet nie zagląda na forum. Od dawna byłem zwolennikiem że staff powinien wprowadzać zmiany twardą ręką tylko posiłkując się ewentualnie opinią graczy, ale nie całkowicie opierając się na niej. Bo efekty tego opierania się widać.

No. Ponarzekałem, to mogę wracać.
:twisted:
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby gala » Mon Jun 13, 2016 3:40 pm

Podstawową zasadą każdej dobrej gry jest: "celem jest dobra gra, a nie zadowoleni gracze". Bo gracze będą zadowoleni z dobrej gry.

A jeśli ktoś odchodzi z Cantr, bo straci swój dobytek - to i tak grał w grę nie dla niego.

@Greek:
To nie jest tak, że dopiero zaczęliśmy narzekać i rzucać sugestie. Pojawiały się przecież praktycznie każdego tygodnia. Zwykle były jednak ucinane na forach anglojęzycznych.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Zużywanie się surowców

Postby Telefon » Mon Jun 13, 2016 7:22 pm

Dlatego trzeba ich olać i po prostu dokonać zmian. Tym bardziej, że na aktywność forum anglojęzycznego składają się wszystkie grupy językowe, w tym i my, więc nie można o nich mówić jako o jednej, skonsolidowanej społeczności.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby dekalina » Tue Jun 14, 2016 5:25 am

Telefon wrote:Dlatego trzeba ich olać i po prostu dokonać zmian.

Wiśta wio, łatwo powiedzieć. Do narzekania i sugerowania zawsze pełno wszystkich, a dołączyć do personelu gry to nie ma komu.
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Zużywanie się surowców

Postby Alutka » Tue Jun 14, 2016 5:38 am

dekalina wrote:
Telefon wrote:Dlatego trzeba ich olać i po prostu dokonać zmian.

Wiśta wio, łatwo powiedzieć. Do narzekania i sugerowania zawsze pełno wszystkich, a dołączyć do personelu gry to nie ma komu.


Żeby to było takie łatwe. Zgłosiłam się do około pół roku temu, od tamtej pory dostałam parę wiadomości, że przepraszają że tak długo, że już niebawem, że już się tym zajmują... Nawet sam Jos napisał. Więc tak sobie czekam i czekam aż się człowiekowi odechciało. Czemu mam pakować swoją energię w grę na której najwyraźniej nawet samemu autorowi nie zależy?
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Zużywanie się surowców

Postby psychowico » Tue Jun 14, 2016 9:38 am

convulsions before death
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Jesiotr
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 4:38 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby Jesiotr » Tue Jun 14, 2016 10:52 am

A może katastrofy naturalne?

Na przykład huragan. Siła 1 do 5

Pojawia się losowo. Niszczy to, co leży na kupie na placu.

Huragan o sile 1 niszczy każdy surowiec zmniejszając jego liczbę o wartość (losowo) od 1 do 10%
O sile 2 niszczy 11 do 20%, o sile 3 od 21 do 30% itd.

Trzęsienie ziemi. W sile 1 - 5 narusza struktury wszystkich budynków o określoną wartość, ale niestety nie wiem, jak to rozwinąć

Sztorm. też o sile 1-5. Niszczy statki

Potrzeba napraw lub budowy budynków i spichlerzy pochłaniałyby zasoby
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby witryna » Tue Jun 14, 2016 1:49 pm

Już widzę, jak ktoś podczas trzęsienia ziemi spokojnie suszy siano. :lol:
Chociaż sam pomysł bardzo mi się podoba.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Zużywanie się surowców

Postby CzterySilnia » Wed Jun 15, 2016 2:35 pm

Jak już skończę sprawy na czelni to zajmę się mockupem nowej strony. Oczywiście mockup do rozważenia. Zgadzam się z tym, że mockup jest paskudny. Bardzo paskudny i choć można css swoje robić, to nie oszukujmy się - użytkownik jeśli nie musi, to nie będzie tego robić. Jedna z zasad UX.

Słowem, gra musi być jak z drugiej dekady XXI wieku...

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest