Wyspa Fu - zabija chęć gry

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby adamo199412 » Fri Sep 27, 2013 1:13 pm

Tworzę ten temat bo poraz kolejny cholera mnie trafia. Trzy z ostatnich czterech stworzonych przeze mnie postaci trafiły na Fu. No niech tego molocha szlag jasny w końcu trafi. Jeszcze żeby tam coś było. Nie. Dwa różne surowce do pozyskania, zero budynków, zero pojazdów, zero notatek, wszystkiego zero. Nawet nie wiem gdzie jestem ale za to wiem że to Fu. No przepraszam zapomniałem o zwierzątkach. No ich to jest cała rzesza. Tylko czekać aż mnie zjedzą :x

Graczy jest coraz mniej. Moim zdaniem skupienie się na podstawowych Polskich wyspach jest jedynym sensownym rozwiązaniem. Gra w pojedynke nie bawi wcale. Ja gram od paru lat. A co zrobi nowy gracz który pierwszy raz się "respi"? I od razu dostaje FU na zachętkę.

Ta wyspa to zło i nie ma sensu jej kolonizacja (żeby jeszcze było coś wartościowego do kolonizowania).
Wylałem swoje żale i już mi lepiej :|
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby kaloryfer » Fri Sep 27, 2013 4:37 pm

na fu mozna grac samemu jesli ma sie tarcze
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Laura_ » Fri Sep 27, 2013 4:51 pm

i co z tego, że można? adamo ma rację, fu to dziura bez dna. ilu byśmy nowych graczy nie ściągnęli to nie załatwi sprawy. w dodatku zauważyłam, że moje postacie praktycznie nie trafiają już na stare wyspy, a jeśli już to bardzo rzadko, głównie właśnie moloch raj i jeszcze gorsze fu
User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby adamo199412 » Fri Sep 27, 2013 6:53 pm

Laura_ wrote:i co z tego, że można? adamo ma rację, fu to dziura bez dna. ilu byśmy nowych graczy nie ściągnęli to nie załatwi sprawy. w dodatku zauważyłam, że moje postacie praktycznie nie trafiają już na stare wyspy, a jeśli już to bardzo rzadko, głównie właśnie moloch raj i jeszcze gorsze fu

Raj to jest całkiem w porządku. Blisko do pierwotnych wysp, budynki, narzedzia, pojazdy. No i można kogoś spotkać i handlowć. Ana Fu w każdej chwili można się władować do obcych stref językowych. Sam zginąłem z rąk portugalskich albo hiszpańskich ziomków. No z drugiej strony można to uznać za plus jeśli nie wtrącą do więzienia :lol:
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Cantryjczyk » Sun Sep 29, 2013 6:20 pm

Po powrocie więcej niż połowa moich postaci trafiała na Fu i Raj. zazwyczaj w smutne pustkowia. Poświęcanie więcej uwagi na grę tymi postaciami miało działanie zniechęcejące do rozrywki.

Nie powiem, takie miejsca mają też swój urok i stanowią wyzwanie. Ale jestem zdania, że postacie powinny się częściej spawnować bliżej centrum pierwotnej polskiej strefy, oraz w na stałe zaludnionych i choć trochę żywych miasteczkach gdziekolwiek istnieją. A lądowanie w dziczy, z powodu obecności tam dwóch przypadkowych innych postaci które albo śpią, albo zatrzymały się na chwilę i zaraz podrózują dalej, to wielkie nieporozumienie.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Mattan » Mon Oct 07, 2013 1:11 pm

Kilka miesięcy temu postanowiłem że zafunduję sobie nowe postacie. ku mojemu rozczarowaniu postacie pojawiły się na E*, D*, Fic i na koniec we Vlotryan co lekko wytrąciło mnie z równowagi bo liczyłem na Fu. Ta postać z V* szybko wykończyłem atakując jakiegoś osiłka. Zrobiłem to pierwszy raz w grze ale byłem zdesperowany, a reszta stoi grzebiąc w jakimś projekcie.
Każdy z graczy ma swoje preferencje i upodobania jak i gdzie woli grać. Dlaczego więc zniechęcamy graczy rozrzucając ich postacie gdzie oni nie chcą. To naprawdę zniechęca do gry. Uważam też że rozwiązanie upychajmy postacie na siedmiu wyspach nie rozwiązuje problemu bo wtedy tacy gracze jak ja będą jeszcze bardziej niezadowoleni.
Czy nie lepiej opracować system w ktorym mogę zdecydować w dużym stopniu gdzie moje postacie lądują?
User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby adamo199412 » Mon Oct 07, 2013 2:30 pm

Mattan wrote:Kilka miesięcy temu postanowiłem że zafunduję sobie nowe postacie. ku mojemu rozczarowaniu postacie pojawiły się na E*, D*, Fic i na koniec we Vlotryan co lekko wytrąciło mnie z równowagi bo liczyłem na Fu. Ta postać z V* szybko wykończyłem atakując jakiegoś osiłka. Zrobiłem to pierwszy raz w grze ale byłem zdesperowany, a reszta stoi grzebiąc w jakimś projekcie.
Każdy z graczy ma swoje preferencje i upodobania jak i gdzie woli grać. Dlaczego więc zniechęcamy graczy rozrzucając ich postacie gdzie oni nie chcą. To naprawdę zniechęca do gry. Uważam też że rozwiązanie upychajmy postacie na siedmiu wyspach nie rozwiązuje problemu bo wtedy tacy gracze jak ja będą jeszcze bardziej niezadowoleni.
Czy nie lepiej opracować system w ktorym mogę zdecydować w dużym stopniu gdzie moje postacie lądują?

Masz rację że różni gracze różne miejsca lubią. Tylko czy chciałbyś trafić do miejsc gdzie nigdy nikogo nie było? Moja postać właśnie tak się "czuje". Jestem jak na środku Sahary. Miejsca dziewicze w promieniu 30 osad we wszystkich kierunkach. To nie gra. To chodzenie po pustej planszy bez pionków. Nawet nie mogę sie zabić tylko trzeba się głodzić.

Wybieranie miejsca nie jest dobrym pomysłem. Losowość to jest sól Cantr (nie mówię o pojawianiu się na pustyni !!!). Ktoś grał na V, wtedy będzie ciagle chciał tworzyć tam swoje kolejne postaci. No bo jak wybrać (z jakiejś listy wysp?) Lepiej unieszkodliwić FU :mrgreen:
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Mattan » Tue Oct 08, 2013 12:34 pm

adamo199412 wrote:
Mattan wrote:Kilka miesięcy temu postanowiłem że zafunduję sobie nowe postacie. ku mojemu rozczarowaniu postacie pojawiły się na E*, D*, Fic i na koniec we Vlotryan co lekko wytrąciło mnie z równowagi bo liczyłem na Fu. Ta postać z V* szybko wykończyłem atakując jakiegoś osiłka. Zrobiłem to pierwszy raz w grze ale byłem zdesperowany, a reszta stoi grzebiąc w jakimś projekcie.
Każdy z graczy ma swoje preferencje i upodobania jak i gdzie woli grać. Dlaczego więc zniechęcamy graczy rozrzucając ich postacie gdzie oni nie chcą. To naprawdę zniechęca do gry. Uważam też że rozwiązanie upychajmy postacie na siedmiu wyspach nie rozwiązuje problemu bo wtedy tacy gracze jak ja będą jeszcze bardziej niezadowoleni.
Czy nie lepiej opracować system w ktorym mogę zdecydować w dużym stopniu gdzie moje postacie lądują?

Masz rację że różni gracze różne miejsca lubią. Tylko czy chciałbyś trafić do miejsc gdzie nigdy nikogo nie było? Moja postać właśnie tak się "czuje". Jestem jak na środku Sahary. Miejsca dziewicze w promieniu 30 osad we wszystkich kierunkach. To nie gra. To chodzenie po pustej planszy bez pionków. Nawet nie mogę sie zabić tylko trzeba się głodzić.

Wybieranie miejsca nie jest dobrym pomysłem. Losowość to jest sól Cantr (nie mówię o pojawianiu się na pustyni !!!). Ktoś grał na V, wtedy będzie ciagle chciał tworzyć tam swoje kolejne postaci. No bo jak wybrać (z jakiejś listy wysp?) Lepiej unieszkodliwić FU :mrgreen:

Z chęcią trafię do miejsc gdzie nikogo nie było. :) To co piszesz jest sprzeczne. Chcesz losowości, a jednocześnie nie chcesz trafiać tam gdzie ci się nie podoba. Do tego dla własnej przyjemności chcesz obrzydzić innym grę. :|
System wybierania to prosta rzecz. Jeden współczynnik to gęstość zaludnienia: duża, średnia i mała. Drugi to rejon (oczywiście dla języka polskiego): Siedem Wysp, Fu, reszta świata.
User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby adamo199412 » Tue Oct 08, 2013 3:35 pm

@up
Nie zgadzam się z Tobą. Ja nie chce trafiać tam gdzie chce. Ja chce trafiać losowo wszędzie poza FU. Ta wyspa nie nadaje się do gry i już no chyba że przyjdzie 1K nowych graczy :?
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby psychowico » Fri Oct 11, 2013 9:36 am

Wybieranie ułatwi graczom trafianie postaciami w okolice gdzie chcą trafiać. Do znajomych, do własnych postaci, do miejsc gdzie żyły wcześniej. To zaproszenie do łamania NZ.

Poza tym system spawnu uwzględnia gęstość zaludnienia i języki postaci w obszarach. Jeśli trafiłeś na pustkowie widocznie parę osób było tam parę godzin wcześniej. Do tego pierwsza postać nowego gracza zawsze trafia na gęsto zaludniony obszar.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Laura_ » Fri Oct 11, 2013 10:11 am

ja rozumiem, ale co z fu? nie mam nic przeciwko losowemu trafianiu w różne miejsca POMIJAJĄC fu. fu jest zwyczajnie za duża, to chore. nigdy nie uda nam się ściągnąć tylu graczy, ilu byśmy chcieli, jeśli połowa postaci trafia na fu, czyli prosto do worka bez dna, to jak rozpuszczanie łyżeczki miodu w beczce wody. jestem pewna, że średnie zaludnienie cywilizowanych obszarów znacznie by wzrosło, gdyby postacie nie spawnowały na fu. uważam, zupełnie serio, że to dobija polską strefę, wydaje mi się, że przed odkryciem fu nie było tylu pustych, wyludnionych osad w obrębie siedmiu wysp.
User avatar
paskud
Posts: 77
Joined: Mon Oct 29, 2012 9:53 am

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby paskud » Fri Oct 11, 2013 12:53 pm

Osady są wyludnione, bo graczy jest mniej. Macie możliwość stworzyć 15 postaci. W czym problem, jeśli 1/3 trafi akurat na Fu? 10 postaci na Siedmiu Wyspach to i tak zdecydowanie za dużo.
“Truth is stranger than fiction, but it is because Fiction is obliged to stick to possibilities; Truth isn't.”
- Mark Twain
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Mattan » Fri Oct 11, 2013 6:22 pm

adamo199412 wrote:@up
Nie zgadzam się z Tobą. Ja nie chce trafiać tam gdzie chce. Ja chce trafiać losowo wszędzie poza FU. Ta wyspa nie nadaje się do gry i już no chyba że przyjdzie 1K nowych graczy :?

Czyli chcesz trafiać tam gdzie chcesz. ...wszędzie poza Fu...

psychowico wrote:Wybieranie ułatwi graczom trafianie postaciami w okolice gdzie chcą trafiać. Do znajomych, do własnych postaci, do miejsc gdzie żyły wcześniej. To zaproszenie do łamania NZ.

NZ łamie się jak się chce łamać. Jak się trafi daleko to wystarczy trochę cierpliwości. I właśnie o to mnie chodzi żeby trafiać gdzie się chce. :) To zwiększy grywalność.

Laura_ wrote:ja rozumiem, ale co z fu? nie mam nic przeciwko losowemu trafianiu w różne miejsca POMIJAJĄC fu. fu jest zwyczajnie za duża, to chore. nigdy nie uda nam się ściągnąć tylu graczy, ilu byśmy chcieli, jeśli połowa postaci trafia na fu, czyli prosto do worka bez dna, to jak rozpuszczanie łyżeczki miodu w beczce wody. jestem pewna, że średnie zaludnienie cywilizowanych obszarów znacznie by wzrosło, gdyby postacie nie spawnowały na fu. uważam, zupełnie serio, że to dobija polską strefę, wydaje mi się, że przed odkryciem fu nie było tylu pustych, wyludnionych osad w obrębie siedmiu wysp.

Przed odkryciem Raj zwanej kiedyś Bojran i Radiran, a po odkryciu że to jedna wyspa ktorą probowano nazwać BojRad nie było pustych miejsc na V*. Kolonizacja Fu była skutkiem świadomej decyzji graczy Jeżeli ich postacie nie wracają grupowo na Siedem Wysp to znaczy że lubią grać na Fu.
Ja zgadzam się żeby wasze postacie trafialy wszędzie poza Fu jeżeli moje postacie będą trafialy tylko na Fu.

Jeżeli chcecie żeby więcej ludzi gralo w Cantr to trzeba zmienić szybkość grania. Problem jest taki że nowi by chcieli od razy mieć wszystko. Samochód, statek i topór bo inaczej się nudzą i zdychają. Takie jest obecne pokolenie. Wszystko szybko a najlepiej od razu. Myślę że Cantr powinno szukać graczy wśrod trochę starszego pokolenia.
User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby adamo199412 » Sat Oct 12, 2013 12:03 pm

@up
No to chyba będziesz musiał złamać NZ żeby grać na Fu. Jak zrobisz 15 postaci w jednej miejscowości (co i tak graniczy z cudem ze względu na brak map i wszystkiego) to może się utrzymasz. Ale jest jeden plus. Ilość zwierzątek sprawia że codziennie coś nas atakuje. Po około 6 dniach nasza postać już nie żyje 8) Szkoda tylko slota :evil:
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Wyspa Fu - zabija chęć gry

Postby Sasza » Sun Oct 13, 2013 5:50 pm

Wystarczy wyłączyć możliwość pojawiania się nowych postaci na Fu, żeby docierali tam tylko chętnie drogą morską, albo po prostu niech pojawiają się tam wszystkie nowe postacie gracza z minimum 4. na koncie (wyeliminuje to w pewien sposób sytuacje, że jeden gracz ma sporo młodych postaci na tych starych wyspach) - i zrobić przynajmniej taki czasowy eksperyment, żeby popracować w końcu nad dynamiką gry.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest