Barwniki do ubrań

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Barwniki do ubrań

Postby Mars » Sun Sep 08, 2013 8:11 pm

Sasza wrote:Ode mnie jeszcze taki pomysł, żeby można było edytować opis ubrań.
Mnie akurat to nie jest potrzebne do szczęście, ale tak mi wpadło do głowy.


Greek wrote:Wow! Rewolucyjny pomysł! :roll:


Z "edytowania" ich opisów zezwoliłbym tylko na jedną możliwość - kolor. Pozwólmy wszystkim ciuchom z tkanin być barwionymi. Barwienie będzie procesem rozpoczynanym jako projekt. Potrzeba określonych narzędzi/maszyny, gorącej wody (węgiel, propan), oraz... sypkiego barwnika. Barwnik trzeba wyprodukować. Uzyskuje się go poprzez zmielenie składników. Składniki są zróżnicowane:

Pomarańcz - magnetyt + takonit + hematyt?
Czerwień - rubiny + fosfor
Zieleń - szmaragdy + opale
Srebrny - srebro + kobalt + platyna + nikiel
Błękit - korund + szafiry
Purpura - ?
Turkusowy - turkusy
Żółty - marmur + boksyty + miedź + złoto
Brązowy - żywica + ?
Czarny - bitum + ropa
Biały - soda + wapień (jako wybielacz ;-))


Po zabarwieniu ubrania, w jego opisie i nazwie pojawia się informacja o kolorze tkaniny. Procesu nie można cofnąć.

Ilość barwnika musi zależeć od "ciężaru" ubrania, tj, ile poszło do jego uszycia tkanin. Trzeba to odpowiednio zbilansować...

Nie mam większego pomysłu na składniki do barwników, ale najlepiej aby wymagały starań, i surowce do ich produkcji były dość zróżnicowane. Sam proces barwienia ubrania musi być szybki i nie przesadnie skomplikowany. Trudne ma być uzyskanie barwnika - szczególnie skompletowanie surowców do jego produkcji. Podzieliłbym też barwniki na najrzadsze, czyli najtrudniejsze do uzyskania (kolory złoty, purpura?), średnio trudne oraz najprostsze (czarny, biały), z pospolitych surowców, łatwych do odnalezienia. Przyjmujemy też, że niezabarwione ubranie (jego tkanina) jest po prostu szare, o ile, nie jest to futro albo inna skóra węża czy krokodyla.

Zalety: wzrośnie zainteresowanie rzadkimi surowcami po które będzie trzeba się wyprawiać. Ubrania jak wiemy raczej są grzebane zazwyczaj z właścicielem, więc... popyt na barwniki będzie istniał zawsze...


Ps.
A może opis (wygląd) ubrania mógłby być wyświetlany u dołu ubrania na liście obiektów / w inwetarzu? Tak samo, jak po jego założeniu. Do tego jeszcze grupowanie ubrań (np. 2x mokasyny, a nie mokasyny | mokasyny).
kemesO
Posts: 203
Joined: Mon Apr 24, 2006 10:31 am

Re: Barwniki do ubrań

Postby kemesO » Mon Sep 09, 2013 10:25 am

Zdaje mi się, że podobna sugestia dotycząca barwników (farb?) jako takich została już kiedyś zaakceptowana. Chodziło tam bodajże o kolorowanie bander i flag sygnałowych, które możnaby byłoby dostrzec z lądu (bandera na statku), czy z łodzi (flaga na lądzie, w lokacji z dostępem do zbiornika wodnego). Po kliknięciu w nazwę obiektu w polu widzenia pojawiałby się komunikat o określonym kolorze tkaniny na maszcie (przykładowo).
Jeśli chodzi o barwniki do ubrań, to wydaje mi się to niepotrzebną komplikacją. Kto chce i tak ma i będzie miał w opisie postaci wyszczególniony kolor ubrań noszonych przez nią.
Wyobraźmy sobie dwie postaci, jedna ma na sobie jeansowe spodnie, druga zaś czarne jeansowe spodnie. Jak myślisz, ilu graczom będzie zależało na tak kosmetycznej zmianie kosztem znacznej pracy przy uzyskaniu barwnika?
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Barwniki do ubrań

Postby Mars » Mon Sep 09, 2013 10:37 am

kemesO wrote:Zdaje mi się, że podobna sugestia dotycząca barwników (farb?) jako takich została już kiedyś zaakceptowana. Chodziło tam bodajże o kolorowanie bander i flag sygnałowych, które możnaby byłoby dostrzec z lądu (bandera na statku), czy z łodzi (flaga na lądzie, w lokacji z dostępem do zbiornika wodnego). Po kliknięciu w nazwę obiektu w polu widzenia pojawiałby się komunikat o określonym kolorze tkaniny na maszcie (przykładowo).
Jeśli chodzi o barwniki do ubrań, to wydaje mi się to niepotrzebną komplikacją. Kto chce i tak ma i będzie miał w opisie postaci wyszczególniony kolor ubrań noszonych przez nią.
Wyobraźmy sobie dwie postaci, jedna ma na sobie jeansowe spodnie, druga zaś czarne jeansowe spodnie. Jak myślisz, ilu graczom będzie zależało na tak kosmetycznej zmianie kosztem znacznej pracy przy uzyskaniu barwnika?


Sprawę kolorów można uprościć (mniej zróżnicować składniki barwników), a niektóre rodzaje ubrań/tkanin wykluczyć od barwienia (np. jeans). Co do większości ubrań z tkanin konopnych, bawełnianych, wełnianych i jedwabnych, nie widziałbym problemu z ich barwieniem (na wyjściu mogą być uznane jako szare, bez koloru). Czy będzie to popularne wśród graczy? A kto nie chce się wyróżniać?

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest