Nowy system walki II

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Nowy system walki II

Postby Pasztetowa » Wed Jul 06, 2016 4:12 pm

Likwidacja przeciągania postaci? Czyli likwidujemy więzienia w miastach, za wszystko będzie kara śmierci :evil: Z punktu widzenia czarnych charakterów - nie da się nikogo porwać, trzeba go zabić. No i jak jakaś postać uśnie na wycieczce, to ma problem, bo nikt nie wsadzi do auta/na statek.
Jak dla mnie może być, ale nie wiem, czy autorowi propozycji o taki efekt chodziło. :D
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Nowy system walki II

Postby Telefon » Wed Jul 06, 2016 9:20 pm

Przecież według niektórych propozycji przeciąganie mogłoby być możliwe, Pasztetowo, ale jedynie w pewnych przypadkach.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Nowy system walki II

Postby Greek » Wed Jul 06, 2016 9:28 pm

Pasztetowa wrote:Likwidacja przeciągania postaci? Czyli likwidujemy więzienia w miastach, za wszystko będzie kara śmierci :evil: Z punktu widzenia czarnych charakterów - nie da się nikogo porwać, trzeba go zabić. No i jak jakaś postać uśnie na wycieczce, to ma problem, bo nikt nie wsadzi do auta/na statek.
Jak dla mnie może być, ale nie wiem, czy autorowi propozycji o taki efekt chodziło. :D

Proponuję czytanie treści postów, a nie tylko tytułów.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Nowy system walki II

Postby Alutka » Thu Jul 07, 2016 5:37 am

A ja proponuję czytanie swoich własnych postów. Myślę, że Pasztetowa odnosiła się do tego kawałka Twojego posta Greek.

It can be done in the more or less radical ways:
- disallow dragging entirely
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Nowy system walki II

Postby Pasztetowa » Thu Jul 07, 2016 6:23 am

Zawsze czytam posty w całości, zanim skomentuję i jak już Alutka zauważyła jedną z propozycji wymienionych w treści postu była całkowita likwidacja przeciągania i do tej właśnie propozycji się odniosłam. Akurat na grę moimi obecnymi postaciami taka zmiana niewiele by wpłynęła ale moim zdaniem ma swoje minusy, na które ośmieliłam się zwrócić uwagę.
A tak trochę odbiegając od tematu to cały problem z systemem walki polega na tym, że cześć graczy lubi swoimi postaciami bawić się w piratów, złodziei, morderców, a druga (w tym ja :wink: ) woli spokojny, cukierkowy świat. Problem by rozwiązało stworzenie dwóch serwerów. Jednego z pvp i bardziej dynamiczną walką i drugiego bez pvp. No ale zdaję sobie sprawę, że na takie rozwiązanie akurat nie ma najmniejszych szans.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Nowy system walki II

Postby Felixis » Thu Jul 07, 2016 5:36 pm

Gry z osobnymi serwerami na PVP i PVE mają ten problem, że na niby "spokojnym" PVE szczególnie chętnie grają ludzie z natury upierdliwi, którzy zrobią wszystko żeby poprzeszkadzać innym (bez względu na to czy chodzi o kradzież surowców, zabieranie expa, blokowanie twojego ruchu czy irytowanie spamem. W zależności od możliwości, pomysłowość takich osób potrafi sięgnąć zenitu).
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Nowy system walki II

Postby Pasztetowa » Thu Jul 07, 2016 9:43 pm

W cantrze też z takimi trollami średnio sobie radzimy. Nawet, jak zabije się jedną postać przemalowującą budynki na świątynie demonów, to na jej miejsce pojawią się dwie następne.
Można by zrobić ten spokojniejszy serwer z mocno ograniczonym pvp, ale jakąś formę walki zostawić, żeby można było się bronić przed trollami. Ale nie ma sensu zagłębiać się dalej w temat, bo ten pomysł nie przejdzie, bo jest za mało graczy i tak dalej. No ale pomarzyć sobie zawsze można :)
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Nowy system walki II

Postby rd1988 » Thu Jul 07, 2016 11:39 pm

Pasztetowa wrote:Można by zrobić ten spokojniejszy serwer z mocno ograniczonym pvp


No przecież jest. Nazywa się Cantr.
:twisted:
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Nowy system walki II

Postby Pasztetowa » Fri Jul 08, 2016 6:17 am

rd1988 wrote:
Pasztetowa wrote:Można by zrobić ten spokojniejszy serwer z mocno ograniczonym pvp


No przecież jest. Nazywa się Cantr.

Dokładnie takiej odpowiedzi się spodziewałam. Mówię, że fajnie by było, jakby były dwa różne światy. No ale skoro jeden już jest, to właściwie nie wiadomo, o co mi w ogóle chodzi. :D
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Nowy system walki II

Postby Telefon » Mon Jul 11, 2016 6:21 pm

Póki jeszcze istnieje przeciąganie, można dodać przytrzymywanie. Jedna postać trzymałaby delikwenta (projekt jak przy przeciąganiu, trzeba mieć wystarczająco siły), a druga obijała mu mordę (100% szans na trafienie).
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

Re: Nowy system walki II

Postby andrzejek » Tue Jul 12, 2016 12:39 am

Pasztetowa wrote:Nawet, jak zabije się jedną postać przemalowującą budynki na świątynie demonów,


co jest zlego w swiatyniach demonow???
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Nowy system walki II

Postby Jones Abrahams » Tue Jul 12, 2016 4:50 pm

andrzejek wrote:
Pasztetowa wrote:Nawet, jak zabije się jedną postać przemalowującą budynki na świątynie demonów,


co jest zlego w swiatyniach demonow???
Może demony? Ale, czy jeszcze?..
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Nowy system walki II

Postby dekalina » Tue Jul 12, 2016 5:30 pm

andrzejek wrote:
Pasztetowa wrote:Nawet, jak zabije się jedną postać przemalowującą budynki na świątynie demonów,


co jest zlego w swiatyniach demonow???

To że wyznawcy idą w ilość zamiast w jakość.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest