Więcej przemocy w systemie proszę.

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Fri Mar 04, 2011 6:47 pm

Chciałbym w tym temacie poruszyć, wskrzesić, zaproponować, zebrać wszelkie pomysły dotyczące rozbudowy aparatu przymusu i przemocy w Cantr. Azaliż gdyż jest go za mało i utrudnione jest tworzenie państw totalitarnych tudzież osad niewolniczych :)

Przypominam, że takimi gadżetami odnośnie tematu byłyby łańcuchy, pęta, kajdanki, dyby omawiane już jakiś czas temu. Na szczęście bicze i klatki już są.
Ja proponuję jeszcze (jako projekt) blokowanie wyjazdów z miast za pomocą postaci i pojazdów.
Jeśli postać blokowałaby przejście to trzeba by ją odciągnąć aby jakakolwiek inna postać mogła wyjść w danym kierunku. Kilka postaci mogłoby blokować jeden wyjazd.
Jeśli pojazd blokowałby wyjazd to w danym kierunku mogłyby odjechać tylko pojazdy szybsze. Pojazd silnikowy zużywałby przy tym niewielką ilość paliwa. Nie za bardzo wiem jak taki pojazd można by odblokować. Może kilkugodzinnym projektem "zatrzymaj pojazd" ale to jak widać najsłabszy punkt mego genialnego pomysłu.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby B.M.T. » Fri Mar 04, 2011 7:11 pm

Blokady są głupim pomysłem, już bardziej mi się podoba system bram, ale i tak wydaje mi sie ze te dyby itp nie sa takie zle.
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby koksu » Fri Mar 04, 2011 7:25 pm

łańcuchy!! taaak!! stworzę sklep niewolników!!
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Fri Mar 04, 2011 10:51 pm

B.M.T. wrote:Blokady są głupim pomysłem, już bardziej mi się podoba system bram, ale i tak wydaje mi sie ze te dyby itp nie sa takie zle.

Ale system bram ma tę wadę że nie da się wjechać do miasta lub z niego wyjechać bez rozwalania zamka czy bramy. System blokad daje łatwiejsze sposoby ominięcia tychże i nie wymaga wielkich nakładów pracy oraz kontroli (w systemie bram klucznik musiałby być bardzo aktywny a w systemie blokad wystarczy odciągnąć strażnika/ków/czkę/czki od blokady).
Ja jestem za rozbudowaniem mechanizmów opresji ale wraz z elementami obrony/unikania/likwidowania tychże.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby B.M.T. » Sat Mar 05, 2011 1:09 am

Po 1 pomysły powinny być realne, po 2 powinny mieć sens. Portów cały czas chyba nie trzymasz zamkniętych? Lacki zauważyłem u ciebie pewną tendencję do odnajdywania ciekawych problemów na które proponujesz mało ciekawe i opłacalne rozwiązania, które dodatkowo nie wyglądają na łatwe do wprowadzenia. Niektóre propozycje były nawet fajne.
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby kaloryfer » Sat Mar 05, 2011 1:26 pm

Co miałaby zrobić postać, która doszła do miasta z zamkniętą bramą? Idlować przed, bez dostępu do slotów wydobycia itd. ? To prawie wprowadzenie drugiej meta-lokacji, co wygląda na nieco pracy pod względem programistycznym, a z tym w Cantrze krucho.

Co do sklepu z niewolnikami. Powodzenia w znalezieniu niewolników, którzy nie zasną. Zwłaszcza teraz.
User avatar
Ultim8
Posts: 61
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:45 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby Ultim8 » Sat Mar 05, 2011 2:11 pm

kaloryfer wrote:Co do sklepu z niewolnikami. Powodzenia w znalezieniu niewolników, którzy nie zasną. Zwłaszcza teraz.


Zlapcie ktoras moja postac, to bedziecie mieli najlepszego niewolnika w cantr :twisted:
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby oxyquan » Sat Mar 05, 2011 7:39 pm

Ja mam wiernego niewolnika. :twisted:
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby B.M.T. » Sat Mar 05, 2011 9:47 pm

W grze jest całkiem sporo niewolników.
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby Snake » Fri Mar 11, 2011 2:13 pm

BZR wrote:Mi się te wszystkie pomysły podobają, ale zazwyczaj każda próba wprowadzenia spotyka się ze sprzeciwem ze strony cukierkowo-poduszkowych graczy.


To Ty takim graczem nie jestes? :shock:
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby B.M.T. » Fri Mar 11, 2011 3:57 pm

BZR z pewnością nie jest.
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby oxyquan » Sat Mar 12, 2011 12:54 pm

BZR wrote:Mi się te wszystkie pomysły podobają, ale zazwyczaj każda próba wprowadzenia spotyka się ze sprzeciwem ze strony cukierkowo-poduszkowych graczy.


Przywróćmy w takim razie herbatę i zróbmy porządek z cukierkowo-poduszkowymi graczami! :twisted:
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby BZR » Mon Mar 14, 2011 9:50 am

Snake wrote:
BZR wrote:Mi się te wszystkie pomysły podobają, ale zazwyczaj każda próba wprowadzenia spotyka się ze sprzeciwem ze strony cukierkowo-poduszkowych graczy.


To Ty takim graczem nie jestes? :shock:

Większość moich wcieleń zła niestety gryzie ziemię, a jakoś ostatnio nie mam ochoty starać się o nowych bandytów. Teraz zostały mi tylko drobny rzezimieszek, TOTALNY nierób, zwykły baran oraz dwie neutralne postacie.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Wed Mar 16, 2011 3:53 pm

No to ja uporczywie trzymając się tematu chciałbym zaproponować wspaniały system niewolniczy (zainspirowany głównie mym rozdrażnieniem co do młodych śpiących).
Można by za pomocą pomocą projektu (np 1-dniowego) zakuć dowolną cudzą postać w dyby/kajdany/łańcuchy/pęta przez co dana postać wchodziłaby w tryb niewolniczy. W takim trybie można by takiej postaci wszystko zabrać (no może z ograniczeniem jedną rzecz dziennie). Taką postać można by zagonić do pracy używając bicza lub kija co zadawałoby niewielkie rany oraz kilkuprocentowe zmęczenie. Przy przeliczaniu projektu zmęczenie niewolnika też będzie wzrastać. Można niewolnika odpędzić od projektu okładając go biczem/kijem/itp. co też zadawałoby niewielkie rany oraz jakieśtam zmęczenie. Niepracującemu niewolnikowi zmęczenie będzie tradycyjnie maleć (możemy go pogonić kijem na łóżko) ale leczyć to się musi sam. Niewolnik nie może sam chodzić i/lub podnosić przedmiotów (no może z rozbiciem na poszczególne rodzaje skrępowań).
Niewolnik umiera gdy zmęczenie lub rany osiągną 100%. Niewolnikiem można przestać być jeśli uda się skończyć projekt wydostania się z dyb/kajdanów/itp (z narzędziem typu nóż, młot, śrubokręt, itp. projekt znacznie szybszy). W miarę czujny zarządca może chłostaniem, z pianą na czerwonym pysku, niweczyć plan uwolnienia się niewolnika. Niewolnika nie można odciągnąć od projektu klasycznie. Wyłącznie głośnym, soczystym chłostaniem.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby Greek » Wed Mar 16, 2011 6:21 pm

Jedyny komentarz jaki mogę tu pozostawić po przeczytaniu powyższej propozycji:

X_X
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest