Nowe statki

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Nowe statki

Postby in vitro... » Thu Oct 20, 2011 6:02 pm

gwiazda śmierci to z gwiezdnych wojen, a nie ze star treka
cantr się posypał
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Nowe statki

Postby cald dashew » Thu Oct 20, 2011 8:33 pm

in vitro... wrote:gwiazda śmierci to z gwiezdnych wojen, a nie ze star treka


Ale z Ciebie Geek :D
Image
Image
Image
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Nowe statki

Postby lacki2000 » Fri Oct 21, 2011 8:36 pm

cald dashew wrote:No bo co fregaty to przecież bojowe statki z działami, czy mi się coś pomyliło? Nie wydaje mi się by w Cantrze była opcja dział. Sam się ignoruj Snake.

Nie ma po co wprowadzać fregaty, która po protu byłaby kolejnym galeonem. Dopóki dopóty działa nie zostaną wprowadzone. Fregaty przeważnie to okręty liniowe, pancerniki i tak dalej, do bitki.
Dar Młodzieży też jest fregatą więc mogą być fregaty nie bojowe.
A co do propozycji Mirli - Galera powinna mieć możliwość projektu "rowing" (wiosłowanie) które od każdego wiosłującego dodawałoby np 4% do prędkości (przy 10 ludziach to wzrost o 40% :] ). I jak to się klimatycznie komponuje z moją propozycją systemu niewolnictwa :D
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Nowe statki

Postby in vitro... » Fri Oct 21, 2011 10:26 pm

i koniecznie kilka % do zmęczenia, zabrudzenia i upokorzenia
cantr się posypał
Eido
Posts: 26
Joined: Wed Sep 14, 2011 4:44 pm

Re: Nowe statki

Postby Eido » Sat Oct 22, 2011 12:23 pm

Greek wrote:Pech.

EDIT: A jak ałtowi się skończy paliwo w połowie drogi to co?


To można popchać
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Re: Nowe statki

Postby Legalus » Sat Oct 22, 2011 1:33 pm

Jestem absolutnie przeciw prezentowanym projektom, przynajmniej dopóki ktoś nad nimi nie przysiądzie jeszcze trochę. Co to za karaka czy fregata, co mają jeden grot gaflowy, jednego foka, dwa sztaksle i topsel. Mamy już pewną ilość statków, jak chcemy nowe, niech wprowadzą coś nowego. Niech będzie to rewolucja w nawigacji po morzach, a nie kolejny dodatek, który nic nie zmienia tak sobie myślę.

Pewnym wyjątkiem jest pomysł galery z możliwością wiosłowania, ale trzeba by ustalić wzajemny na siebie wpływ żagli i wioseł.

i... marzy mi się siła i kierunek wiatru... ;)
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Nowe statki

Postby Greek » Sat Oct 22, 2011 1:35 pm

Eido wrote:
Greek wrote:Pech.

EDIT: A jak ałtowi się skończy paliwo w połowie drogi to co?


To można popchać


Brawo, punkt dla ciebie. Mam nadzieję, że wyciągnąłeś z tego jakiś wniosek, bo nasza zabawa straciłaby sens.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Zlotnik
Posts: 76
Joined: Fri Mar 04, 2011 10:26 pm

Re: Nowe statki

Postby Zlotnik » Thu Mar 08, 2012 2:27 pm

Galera z napędem wiosłowym z fizyczną koniecznością dołączenia do projektu i posiadania wiosła (widzialnego w karcie postaci) by napęd działał? Podpisuję się rękami i nogami.

Co do innych propozycji to myślę, że wybór statków i tak jest już duży.
Miejsce byłoby najwyżej na przebudowę galeonu do przewozu pojazdów i umożliwienie wiosłowania na tratwach i łódkach, ale nic więcej.
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Nowe statki

Postby oxyquan » Thu Mar 08, 2012 3:46 pm

Powinno być kilka statków, które wykorzystują brąz zamiast żelaza i stali.

Zlotnik wrote:Galera z napędem wiosłowym z fizyczną koniecznością dołączenia do projektu i posiadania wiosła (widzialnego w karcie postaci) by napęd działał? Podpisuję się rękami i nogami.


Tak! W końcu przydaliby mi się do czegoś jeszcze moi niewolnicy!
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Nowe statki

Postby lacki2000 » Thu Mar 08, 2012 9:49 pm

Zlotnik wrote:Miejsce byłoby najwyżej na przebudowę galeonu do przewozu pojazdów i umożliwienie wiosłowania na tratwach i łódkach, ale nic więcej.
Nie galeonu lecz promu.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Nowe statki

Postby witia1 » Sat Mar 10, 2012 9:50 am

Duże okręty przewożące pojazdy też czemu nie, ale np wymagające jakiegoś dźwigu do załadunku/rozładunku.
A prom dostępny jako statek na który można po prostu wjechać ^^.
Rest In Pieces.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest