Młodsze postacie

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Młodsze postacie

Postby Shan » Wed Sep 01, 2010 7:08 pm

W głowie zaświtał mi pewien pomysł - Dlaczego by nie wprowadzić możliwości tworzenia postaci w wieku 10/14/18 lat? Mogłoby to pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę. Np. postać bita w młodości grubym, ćwiekowanym pasem, będzie mniej ufna wobec ludzi, będzie zestresowana przy wspominkach o przeszłości itp.(Mówię to czysto teoretycznie, i mam na myśli odgrywanie.) Młodsze postacie powinny być słabsze, gorzej radzić sobie z pracą, unosić mniej, bić słabiej... Dlaczego bić słabiej? Wyobrażacie sobię taką 13-stkę z toporem bojowym broniącą się przed Cantryjskim "Herr" Polańskim? Bo ja nie bardzo. Ale za to odegranie chociażby syna/córki byłoby jako-tako możliwe... Raczej ciężko żeby 30-sto latek miał 20-sto letnią córkę czy syna... No chyba że wziął owego potomka ze słoneczka które tak wesoło świeci nad naszymi głowami :). A więc, co wy na to?
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Re: Młodsze postacie

Postby Jinchuuriki » Wed Sep 01, 2010 7:11 pm

Shan... Weź Ty kiedyś użyj opcji "Szukaj"...
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Młodsze postacie

Postby B.M.T. » Wed Sep 01, 2010 7:56 pm

Było, ale mi się wydaje że lepiej to troszkę jeszcze podrasować i można wprowadzić opcję że postać kobieca i męska, wyrażają zgodę na pojawienie sie u nich takiej postaci i byłoby fajnie, prawda tehanu?
Shan
Posts: 40
Joined: Mon Oct 19, 2009 9:14 pm

Re: Młodsze postacie

Postby Shan » Wed Sep 01, 2010 8:04 pm

I postać która ma się jako syn/córka "przebudzić". No i można by rozważyć zwyczajne przebudzenie jako ktoś młodszy niż 20-ścia lat.
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: Młodsze postacie

Postby A.L.M.E.R » Wed Sep 01, 2010 8:10 pm

Shan wrote:I postać która ma się jako syn/córka "przebudzić". No i można by rozważyć zwyczajne przebudzenie jako ktoś młodszy niż 20-ścia lat.

Słucham?
Nie dziękuję.
Dlaczego?
Za dużo pisania.
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Re: Młodsze postacie

Postby w.w.g.d.w » Wed Sep 01, 2010 8:27 pm

Shan wrote:Wyobrażacie sobię taką 13-stkę z toporem bojowym broniącą się przed Cantryjskim "Herr" Polańskim? Bo ja nie bardzo.

A ja tak. :twisted:
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Młodsze postacie

Postby tehanu » Thu Sep 02, 2010 6:43 am

B.M.T. wrote:Było, ale mi się wydaje że lepiej to troszkę jeszcze podrasować i można wprowadzić opcję że postać kobieca i męska, wyrażają zgodę na pojawienie sie u nich takiej postaci i byłoby fajnie, prawda tehanu?

B.M.T. :lol:
Vernut był moim ulubionym dzieckiem i wątpię by ktoś inny odegrał go lepiej niż Ci co Go odgrywali. Osobiście nie zdecydowałabym się na takie losowe dziecko w cantr w obawie że szybko uśnie i umrze, a czy może być coś gorszego dla rodziców niż śmierć ich dziecka? Musiałabym wtedy usunąć postać albo krzyżyknąć. Za dużo zachodu.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Młodsze postacie

Postby witia1 » Thu Sep 02, 2010 10:36 am

Moim zdaniem to co mamy teraz jest lepsze. Po pierwsze takich postaci nie są tabuny ( bo trzeba je odgrywać, nie wystarczy mechanika gry ) a po drugie można je zignorować, uznać za szaleńców, osoby ograniczone umysłowo etc.
Za dużo w Cantrze jest śpiochów i postaci o tendencjach samobójczych by to miało sens.

Bez systemu rodziców, oczekiwania na dziecko etc pozostaje pytanie czyje do czorta jest. Skąd się wzięło. Choć w sumie takie pytania może mieć każdy Cantryjczyk i jeśli już to tę opcję uważam za najlepszą.

Z systemem rodzin będzie za dużo komplikacji, gdy dzieciak uśnie zaraz po przebudzeniu lub nakradnie i raczkując umknie najbliższą drogą.
Rest In Pieces.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Młodsze postacie

Postby Marcia » Thu Sep 02, 2010 11:37 am

Zawsze jeszcze mozna sobie stworzyc taka na przyklad Aurelke... i nie ma najmniejszego problemu, ze nakradnie czy rzuci sie na kogos z toporem :) A potem ususzyc ja w wozku motocykla :D
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Młodsze postacie

Postby tehanu » Thu Sep 02, 2010 11:39 am

Marcia wrote:Zawsze jeszcze mozna sobie stworzyc taka na przyklad Aurelke... i nie ma najmniejszego problemu, ze nakradnie czy rzuci sie na kogos z toporem :) A potem ususzyc ja w wozku motocykla :D

Matka nie żyje, Ojciec szczęśliwy w nowym związku. O dziecku nikt nie pamięta. Wstydź się, Suchar! :wink: :lol:
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Młodsze postacie

Postby suchy » Thu Sep 02, 2010 1:30 pm

Ciiii!
Oficjalna wersja brzmi, że oddałem ją podróżnikom, którzy chcieli mieć dziecko ;d
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Młodsze postacie

Postby Shadowly » Thu Sep 02, 2010 7:06 pm

Zamiast dawać komuś możliwość odgrywania dziecka kompletnie obcemu zrobić że osoba polecona, jeśli chce może taką postać dziecięcą zrobić, nie będzie też wtedy grania dwoma postaciami jedna jako rodzic, jedna dziecko, może też zniknąć problem z ogromnym śpiochem... Lecz czy jest to potrzebne w cantrze? Widziałem już sporo osób które sobie radzą z odgrywaniem rodzin bez takich nowości...
Image
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Młodsze postacie

Postby Marcia » Thu Sep 02, 2010 10:43 pm

Podroznikom???? A mowiles, ze przyjacielowi! Suchar! Ty zdecydowanie cos krecisz... Wyrodny ojcze!
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Młodsze postacie

Postby B.M.T. » Thu Sep 02, 2010 10:52 pm

Marcia wrote:Podroznikom???? A mowiles, ze przyjacielowi! Suchar! Ty zdecydowanie cos krecisz... Wyrodny ojcze!

Wzór! Wspaniała postać!

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest