Starosc postaci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Starosc postaci

Postby Echo » Sun Aug 08, 2010 12:15 am

Wiem, że o tym już było. Pamiętam, jak dziś, kiedy o tym pisała Zamia.
Chodzi mi o starość postaci.
To, kiedy są stare określa mechanika gry i to jest złe! Tak być nie powinno! Nasze lata nie odzwierciedlają tego co dzieje się w cantr, i tym bardziej, należałoby wydłużyć wiek nie określany mianem starości, bo to zobowiązuje!
A moje postaci zwyczajnie są bardziej zmęczone i zgrzybiałe, choć chciałabym inaczej, ale to im nasuwa wiek, narzucony przez grę!

Nie wiem jak reszta podstarzałych graczy się czuje, ale ja osobiście czuję się dyskryminowana, przecież staruszek nie powinien łazić po palmach, ani broń go, cokolwiek, odważać się na to co zwariowane i szalone, toż to starcom nie wypada... Smutne, bo tak musimy, choć nie chcielibyśmy, rozstawać się powoli z cantrem :(

Zapomniałabym po co tu pisałam, otóż, proszę o 150 lat dla staruszka :)
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Starosc postaci

Postby Greek » Sun Aug 08, 2010 8:13 am

150 lat to stanowczo za mało!
Poza tym ja się tym napisem "staruszek" nie przejmuję za bardzo i działam tak, jakby moje postacie były sporo młodsze. Na pewno przynajmniej część z nich nie jest spokojna i ustatkowana ;) .
Jak ktoś chce odgrywać ładnie staruszka to nie ma niczego na przeszkodzie, ale nie jest to obowiązek więc gram tak jak mi się podoba.
Mnie by się przydało tylko trochę więcej nazw dla postaci 90+, żeby odróżnić tysiącletniego tytana od młodziana, któremu dopiero co dziewięćdziesiątka wskoczyła.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Re: Starosc postaci

Postby Smith » Sun Aug 08, 2010 8:25 am

W realnym życiu też nikt nie wybiera sobie, kiedy chce być stary ze wszystkimi tego konsekwencjami, tylko zostaje mu to narzucone i musi się z tym pogodzić, aczkolwiek są tacy co pomimo sędziwego wieku nadal zachowują się tak jak gdyby byli młodzi. :wink:

edit:
Ciekawe czy w którejś osadzie wprowadzą eutanazję postaci, które doczekały się miana "staruszek". :mrgreen:
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: Starosc postaci

Postby Rusalka » Sun Aug 08, 2010 4:08 pm

To samo chodziło mi po głowie od jakiegoś czasu. Powinno być, że są stuletnie postacie, jak i te stu dudziestoletnie i tak dalej. Po co ten "staruszek" ?
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Starosc postaci

Postby tehanu » Sun Aug 08, 2010 9:14 pm

Eee tam, trzeba tylko odpowiednio często wciskać krzyża :twisted: . Moje najwięcej dożyły do pięćdziesiątki. Potem wymieniłam na lepszy model, młodsze.
A tak na serio to Was rozumiem. Człowiek chciałby jeszcze normalnie pograć, a tu musi "udawać" staruszka. I gdzie tu frajda z gry? :roll:
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Starosc postaci

Postby B.M.T. » Mon Aug 09, 2010 2:08 am

Eee tam. Zawsze można udawać młodego i silnego. Przecież mechanika gry nie nakazuje chyba, żeby postacie były niedołężne i pomarszczone. Staruszek w końcu może wyglądać młodo, w końcu Cantr służy też po części oderwaniu się od rzeczywistości, czego chyba niektórzy nie są w stanie zrozumieć...
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Starosc postaci

Postby Shadowly » Mon Aug 09, 2010 6:25 am

B.M.T. wrote:Eee tam. Zawsze można udawać młodego i silnego. Przecież mechanika gry nie nakazuje chyba, żeby postacie były niedołężne i pomarszczone. Staruszek w końcu może wyglądać młodo, w końcu Cantr służy też po części oderwaniu się od rzeczywistości, czego chyba niektórzy nie są w stanie zrozumieć...


Zgadzam się... Przeglądając forum widzę wiele komentarzy że to co dzieje się w cantr nie musi być koniecznie możliwe w rzeczywistości.. budzisz się mając dwadzieścia lat jak to odegrasz zależy od Ciebie, moim zdaniem jest tak samo ze starością... To ty decydujesz jak bardzo wygląd postaci się zmienia wraz z wiekiem... Mechanika tego nie narzuca ;)
Image
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Re: Starosc postaci

Postby Echo » Tue Aug 10, 2010 8:45 pm

Tak... Nikt nic nie narzuca,
a tym bardziej opisu "pięknej, dojrzalej kobiety o ksztaltach necacych wyobraznie, ktorej ruchy sa powabniejsze od niejednej z tych co ledwo ujrzaly swiat" :D

I jak wyglada na pierwszy rzut oka! staruszka! :mrgreen:

i co?! nikt nikomu niczego nie narzuca? :wink:
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Starosc postaci

Postby B.M.T. » Tue Aug 10, 2010 9:10 pm

Echo wrote:Tak... Nikt nic nie narzuca,
a tym bardziej opisu "pięknej, dojrzalej kobiety o ksztaltach necacych wyobraznie, ktorej ruchy sa powabniejsze od niejednej z tych co ledwo ujrzaly swiat" :D

I jak wyglada na pierwszy rzut oka! staruszka! :mrgreen:

i co?! nikt nikomu niczego nie narzuca? :wink:


Starość widać w oczach.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Re: Starosc postaci

Postby Echo » Tue Aug 10, 2010 9:13 pm

mialam dodac kilka slow, odnosnie ekstremum, ale to nie wazne!
BMT podsumowal! :D

pieknie, BMT, pieknie!
kolejny na dzis, ktorego nalezy podziwiac i cenic :D
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Starosc postaci

Postby B.M.T. » Tue Aug 10, 2010 9:15 pm

Tacy Numenorejczycy.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Re: Starosc postaci

Postby Echo » Tue Aug 10, 2010 9:27 pm

Chyba jeszcze pomysle, czy warto cie wypuscic z klatki, BMT ;)
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Starosc postaci

Postby tehanu » Thu Oct 24, 2019 5:54 pm

Odkopuję temat. Teraz, po latach, kiedy są postacie grubo po dwusetce i naprawdę wiele postaci między setką a dwusetką proponuję pokazywanie wieku w widełkach. Mocno krzywdzące jest zostać starym po dziewięćdziesiątce.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Starosc postaci

Postby witia1 » Sat Oct 26, 2019 11:06 am

Po 90-tce trzeba umierać a nie pokazywać :P
Rest In Pieces.
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Starosc postaci

Postby gawi » Sat Oct 26, 2019 12:13 pm

tehanu wrote:Odkopuję temat. Teraz, po latach, kiedy są postacie grubo po dwusetce i naprawdę wiele postaci między setką a dwusetką proponuję pokazywanie wieku w widełkach. Mocno krzywdzące jest zostać starym po dziewięćdziesiątce.


Przesadzasz z tym krzywdzące :)
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest