6 poziom umiejętności

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
G.Smok
Posts: 98
Joined: Fri Feb 12, 2010 3:08 pm

6 poziom umiejętności

Postby G.Smok » Thu Mar 11, 2010 7:15 pm

Niedawno założyłem nową postać, i w lekkie zdenerwowanie wprawiło mnie to, że 8 pierwszych poznanych umiejętności umiała po mistrzowsku, i kwalifikowała się już do mistrza:
-wiertnictwa
-kowalstwa (produkcja zarówno broni i narzędzi)
-leśnictwa
-walki
-myślistwa
-rolnictwa //Czy jak to się zowie

Nie spodobało mi się to, że utalentowany nowoprzebudzony, może zbierać drewno tak szybko, jak kilkudziesięcioletni drwal... Rozkwitł mi więc pomysł na, //Te z winiary są ochydne 6 poziom umiejętności, powyżej mistrzowskiego, który byłby niedostępny dla nowoprzebudzonych.

Za to można by go rozwinąć tak samo jak,z przeciętnego na Umiejętnego, po prostu dłuższą pracą.
Wtedy byłby sens bycia "Mistrzem Kowalstwa"


P.S.
Najprawdopodobniej temat już był, ale z braku czasu nie mogę go szukać, może ktoś podać link :?:
ImageImage<---"One potrzebują 200 gram jedzenia dziennie! Pomóż!"

http://www.pajacyk.pl/
1-kliknięcie 1 obiad dla biednego dziecka
warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Sopel_1 » Thu Mar 11, 2010 8:23 pm

Nie wiem czemu kojarzy mi się z 6 zmysłem :P
Pomysł nawet ciekawy ...
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Nefertete » Fri Mar 12, 2010 8:39 am

No coś w tym jest, też jestem zdania, że nowo przebudzony nie powinien umieć wykonywać czynności w taki sposób jak ktoś kto pracuje przez lata w jakimś zawodzie.
Ale zamiast dodatkowego poziomu umiejętności może lepszym pomysłem byłoby aby po prostu nowo przebudzone postacie nie mogły być lepsze niż umiejętne czy przeciętne w poszczególnych pracach ? Przy okazji premiowałoby to też starszych i bardziej cierpliwych graczy którzy nie "likwidują" od razu po przebudzeniu postaci, bo ta nie umie gotować czy walczyć.

Myślę, że dałoby to większe możliwości wyboru profesji postaciom, bo na dziś to 'młodego' od razu atakuje się pytaniem "w czym jesteś dobry ?" i przypisuje mu się pracę w zależności od tego co umie a nie od tego co gracz chciałby robić swoją postacią.
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Ice-Man » Fri Mar 12, 2010 9:31 pm

Coś przez te 20 lat przed ucantrowieniem postacie musiały coś robić.
Image
ImageImage
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Sopel_1 » Fri Mar 12, 2010 10:05 pm

Ice-Man wrote:Coś przez te 20 lat przed ucantrowieniem postacie musiały coś robić.


Może hibernowały czekając na dwudziestkę ?
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: 6 poziom umiejętności

Postby BZR » Sat Mar 13, 2010 1:18 am

Mam ponad dwadzieścia lat a nie czuję się mistrzem w żadnej dziedzinie, w przeciwieństwie do moich postaci;)
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Nefertete » Sat Mar 13, 2010 7:49 am

Ice-Man wrote:Coś przez te 20 lat przed ucantrowieniem postacie musiały coś robić.



Poznawały podstawy, wszystkiego po trochę maksymalnie do poziomu przeciętnego, a potem wszystko w rękach gracza ;)
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: 6 poziom umiejętności

Postby saguarooo » Sat Mar 13, 2010 9:21 am

Wg mnie ta zmiana wpłynęłaby bardzo dobrze na grę. Świetnym pomysłem byłoby dodanie również możliwości terminowania u mistrza w danej dziedzinie (tai pomysł już kiedyś się na forum pojawił) aby przyśpieszyć zdobywanie umiejętności...
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: 6 poziom umiejętności

Postby robin_waw » Sat Mar 13, 2010 9:28 am

Trafiają się talenty poniżej 20 roku życia. Lepiej by było aby szansa na umiejętność mistrzowską wynosiła 10% oczywiście jak do tej pory było by to dziedziczone. A po 10 latach kolejne 10% szansy na awans w umiejętnościach na poziom mistrzowski a dalej tak jak do tej pory.
User avatar
G.Smok
Posts: 98
Joined: Fri Feb 12, 2010 3:08 pm

Re: 6 poziom umiejętności

Postby G.Smok » Sat Mar 13, 2010 9:35 am

Talent jest rzeczą pospolitą, a czy utalentowany 20 latek, dorówna 50 letniemu Drwalowi?
ImageImage<---"One potrzebują 200 gram jedzenia dziennie! Pomóż!"

http://www.pajacyk.pl/
1-kliknięcie 1 obiad dla biednego dziecka
warto

89% graczy uważa,że grafika jest najważniejsza,wklej to do podpisu jeśli należysz do pozostałych 11%.
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Pies » Sat Mar 13, 2010 11:40 am

Pomysł fajny, ale jak szybki w tej chwili jest wzrost umiejętności? Moje postacie nigdy nie doświadczyły skoku większego niż o 1 poziom, pomimo długoletniej pracy...
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: 6 poziom umiejętności

Postby lacki2000 » Sat Mar 13, 2010 12:56 pm

Dobrze by też było gdyby poziom mistrzowski spadał (bardzo powoli, np. 3 razy wolniej niż wzrastał) gdy się nie wykorzystuje danej umiejętności.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Ice-Man » Sat Mar 13, 2010 1:32 pm

Pies wrote:Pomysł fajny, ale jak szybki w tej chwili jest wzrost umiejętności? Moje postacie nigdy nie doświadczyły skoku większego niż o 1 poziom, pomimo długoletniej pracy...



Moja jedna postać wytrenowała jedną z amatorskiego na mistrzowski, więc wzrost jest dość pokaźny.
Image
ImageImage
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: 6 poziom umiejętności

Postby saguarooo » Sat Mar 13, 2010 1:40 pm

Ice-Man w jakim czasie? :shock: Jeszcze nie spotkałem się z takim wzrostem umiejętności... Ile lat ma postać?
User avatar
Ice-Man
Posts: 326
Joined: Mon Jun 26, 2006 6:09 pm
Location: Here and there

Re: 6 poziom umiejętności

Postby Ice-Man » Sat Mar 13, 2010 1:48 pm

Postać ma 60 lat, ale zdobyła mistrzostwo znacznie wcześniej. A siedział całe dnie i ćwiczył tylko tą umiejętność.
Image
ImageImage

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest