Samochod na baterie sloneczne

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Samochod na baterie sloneczne

Postby Nefertete » Thu Jan 07, 2010 8:23 am

Tak mi wpadło do głowy, bo wiele osób z mniejszych mieścin narzeka na paliwa ich wyrób i tak dalej. Może wyjściem z tej sytuacji byłoby stworzenie takie pojazdu na baterie słoneczne ?

Miał by on mniejszą pojemność (np. 2 osoby) byłby wolniejszy, ale dałby szansę na wpadnięcie do większego miasta po zakupy.
Najlepsza byłaby taka konstrukcja której nie opłacało by się robić w większych miastach (ze względu na dużo mniejszą efektowność od tradycyjnych pojazdów) a byłaby zbawieniem dla małych osad (mały, wolniejszy ale jedzie ;-)
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: Samochod na baterie sloneczne

Postby robin_waw » Thu Jan 07, 2010 12:34 pm

Nefertete wrote:Tak mi wpadło do głowy, bo wiele osób z mniejszych mieścin narzeka na paliwa ich wyrób i tak dalej. Może wyjściem z tej sytuacji byłoby stworzenie takie pojazdu na baterie słoneczne ?

Miał by on mniejszą pojemność (np. 2 osoby) byłby wolniejszy, ale dałby szansę na wpadnięcie do większego miasta po zakupy.
Najlepsza byłaby taka konstrukcja której nie opłacało by się robić w większych miastach (ze względu na dużo mniejszą efektowność od tradycyjnych pojazdów) a byłaby zbawieniem dla małych osad (mały, wolniejszy ale jedzie ;-)


To co opisałaś nazywa się tandem, zamiast baterii ma pedały :)
Zabiera dwie osoby do tego ponad 70 kilo zakupów i jest wolniejszy.
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Thu Jan 07, 2010 6:29 pm

i jest wolniejszy.

Makabrycznie wolniejszy ;-)
A mi chodziło o coś wolniejszym ale z umiarem, tak z 50-60 % szybkości samochodu osobowego.
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Thu Jan 07, 2010 6:32 pm

Rikszą też można jeździć na dalekie wyprawy.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Postby saguarooo » Thu Jan 07, 2010 6:43 pm

Mi w tym pomyśle nie pasuje jeden aspekt... Paliwo jest wprowadzane do samochodów, żeby Cantr zbliżył się nieco do prawdziwych realiów, a taki samochód na baterie słoneczne to raczej nie jest używany na co dzień :roll:
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Thu Jan 07, 2010 10:37 pm

Ja baterie sloneczne do samochodu widze jako bardzo drogie do wykonania. Wiec na pewno nie bedzie na nie stac biednych, slabo rozwinietych osad - te maja riksze.
Ale moze sprawdziloby sie to w przypadku bogatych? Bardzo drogi samochod, z bardzo drogimi bateriami slonecznymi, za to nie zuzywajacy w ogole paliwa lub zuzywajacy powiedzmy 20 - 30% tego, co taki z normalnym silnikiem (bo powiedzmy czasem moze byc pochmurno).
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Postby Pies » Thu Jan 07, 2010 11:11 pm

Ale czy przypadkiem te baterie słoneczne nie miałyby być dla osad które nie mogą sobie pozwolić na benzynę? Czyli tak na prawdę dla biednych osad, a one z drogiego nie skorzystają.
Przeciw.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Jan 08, 2010 10:14 am

Pies wrote:Ale czy przypadkiem te baterie słoneczne nie miałyby być dla osad które nie mogą sobie pozwolić na benzynę? Czyli tak na prawdę dla biednych osad, a one z drogiego nie skorzystają.
Przeciw.


Chyba nie do końca zrozumiałeś.
Przecież może być osada bardzo bogata tylko w okolicy może nie być żadnych surowców do produkcji paliwa. A przy bardzo małej aktywności grających wyprawa po paliwo może zająć wiele, wiele lat. I na dodatek po zakup tego paliwa trzeba by jechać rikszą co też wydłuży cała wyprawę.
Ale to tylko tak teoretyzuję.
User avatar
Shaunri
Posts: 55
Joined: Fri Aug 26, 2005 4:25 pm

Postby Shaunri » Fri Jan 08, 2010 11:06 am

robin - Od tego jest handel na który duże miasta mogę sobie pozwolić.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Jan 08, 2010 3:39 pm

Shaunri wrote:robin - Od tego jest handel na który duże miasta mogę sobie pozwolić.


Ja pisałem bogata a nie duża. Ne pisałem też że ma z kim handlować jak jest na jakimś zadupiu.
User avatar
Shaunri
Posts: 55
Joined: Fri Aug 26, 2005 4:25 pm

Postby Shaunri » Fri Jan 08, 2010 3:45 pm

Trochę dużo tych "założeń" : )

Jak miasto duże, to i bogate, bo ma ludzi którymi może zarządzać. A na wyspach miast po kilka, to i handlować z kim jest.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Fri Jan 08, 2010 4:43 pm

A tak w ogóle to mołgby ktoś się podzielić na przykład przez PM przykładem takiego miasta, żebym mógł sprawdzić, czy rzeczywiście istnieje miejsce bez dostępu do paliwa
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Fri Jan 08, 2010 6:04 pm

Chyba musieliby zakładać to miasto na wybrzeżach Djanofic.
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Sat Jan 09, 2010 9:49 am

A dlaczego na baterie słoneczne? Można przecież wykorzystać inne zjawisko - parę wodną. Łatwiej i myślę, że bez większego oporu graczy będzie wprowadzenie pojazdów/silników parowych.


Sam silnik raczej powinien być instalowany w specjalnym samochodzie a nie w już istniejących ale wymaga to dyskusji.

Samochód taki oczywiście jako paliwa wymagałby węgla i wody, w jakich ilościach to oczywiście ustaliłby RD. Problemem może być programistyczna część, czy uda się w miarę łatwo przystosować skrypty tak by zużywały dwa surowce na raz.

Wodę i wegiel można zdobyć praktycznie wszędzie, nie wyobrażam sobie miasta, które nie miałoby dostępu do węgla, o ile 'miasto' to nie składa się z trzech budynków i dwóch mieszkańców :wink:
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Bziur
Posts: 212
Joined: Sat Oct 22, 2005 9:59 am

Postby Bziur » Sat Jan 09, 2010 12:19 pm

Jestem za para!

I pozwolic na budowe torow pomiedzy lokacjami, to bedziemy mieli kolej :D
Image

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest