Sidła kłusownicze i klatki dla ptaków, osw

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

keeveek
Posts: 63
Joined: Sat May 30, 2009 3:51 pm

Sidła kłusownicze i klatki dla ptaków, osw

Postby keeveek » Fri Jun 12, 2009 7:03 pm

Oto moja propozycja, może i prosta, ale dla mnie istotna:

mogłaby się w grze pojawić opcja zastawiania sideł na zwierzęta. Wyglądałoby to jak zwykły projekt wykonywany automatycznie ale z czynnikiem losowym:
- czy w ogóle cokolwiek złapiemy
- co złapiemy

Po udanym projekcie zwierzę powinno ginąć automatycznie a surowce z niego wypadać na ziemię. Szansa na złapanie zwierzęcia nie powinna być zbyt wielka, aby nie opłacało się rozstawiać sideł zamiast polować.

Najłatwiej oczywiście byłoby złapać zwierzęta typu pies, niemożliwe byłoby złapanie zwierząt większych i oczywiście ptaków.

Klatki dla ptaków z zanętą (zdechły lemming?)
i znowu elementy losowe
- czy w ogóle cokolwiek złapiemy
- jakiego ptaka złapiemy (jastrząb najtrudniejszy ;))

Tutaj kwestie artystyczne. Każdy by chyba chciał mieć klatkę z gołębiem w swoim domu

Oswajanie psów - możliwość złapania psów w siatkę, trzymania ich w jakiejś budzie czy kojcu, karmienia, powolnego oswajania - tak robili pierwotni ludzie.

Przydatność? Moim zdaniem psy powinny atakować zwierzęta, które atakują nas (albo być atakowane w pierwszej kolejności zamiast ludzi) oraz powinny szczekaniem ostrzegać przed zbliżającymi się ludźmi (np kiedy będą w 7% drogi od nas) lub kiedy pies będzie w domu - na próby wejścia kogoś obcego.

Psa oczywiście należałoby trzymać na łańcuchu lub smyczy, aby nie uciekł.

Co wy na to? Moim zdaniem dodałoby to kilka ciekawych rozwiazań do gry i uczyniło świat cantra bardziej realistycznym.
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Fri Jun 12, 2009 7:15 pm

Było już proponowane nie jeden raz. Moja odpowiedź to nie. Wątpię żeby ktokolwiek miał czas i chęci na zajęcie się tym.
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
Villon
Posts: 334
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Re: Sidła kłusownicze i klatki dla ptaków,

Postby Villon » Fri Jun 12, 2009 7:39 pm

keeveek wrote:Tutaj kwestie artystyczne. Każdy by chyba chciał mieć klatkę z gołębiem w swoim domu


A co to ma wspólnego ze sztuką? I nie każdy. W życiu nie chciałabym mieć gołębia w klatce.


keeveek wrote:Przydatność? Moim zdaniem psy powinny atakować zwierzęta, które atakują nas (albo być atakowane w pierwszej kolejności zamiast ludzi)[...]

Dlaczego niby miałyby być atakowane w pierwszej kolejności?


keeveek wrote:Psa oczywiście należałoby trzymać na łańcuchu lub smyczy, aby nie uciekł.

Łańcuch to taka oczywistość?


NIE.

Ciekawym pomysłem była możliwość oswajanie zwierząt gospodarskich, i owszem. Zagrody i tak dalej. To stwarzałoby nowe możliwości w grze. Sidłom jestem zdecydowanie przeciwna podobnie jak łańcuchom.

Gołębia w klatce w moim domu nawet nie staram się sobie wyobrazić. Wiem, Lacki by się ucieszył ;)
*chowając za plecami kielnię wpatruje się z nabożeństwem w równiutką dużą marmurową świątynię: Dzięki Marolu Wielki Bardzo!, a zwłaszcza w jeden jej element u samej góry*
keeveek
Posts: 63
Joined: Sat May 30, 2009 3:51 pm

Postby keeveek » Fri Jun 12, 2009 8:01 pm

Dlaczego niby miałyby być atakowane w pierwszej kolejności?
Skrót myślowy. Po prostu kiedy pan zostanie zaatakowany, to pies się rzuci, żeby go obronić prawda? Na tej zasadzie chciałem to oprzeć.

Poza tym bez tej funkcji taki pies byłby całkowicie nieprzydatny...


Dziki pies bez łańcucha uciekłby na sto procent.

A propos gołębi w klatce - no może i nie każdy. Ale na pewno niejeden leśniczy marzyłby o jastrzębiu *uśmiecha się*
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Fri Jun 12, 2009 9:45 pm

Jak pies na łańcuchu jest to się nie rzuci do obrony właściciela, bo go ten łańcuch blokuje...
"Freedom is only a hallucination"
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Sat Jun 13, 2009 4:24 pm

Kiedyś proponowałem by to zwierzęta atakowały ...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Sidła kłusownicze i klatki dla ptaków,

Postby lacki2000 » Sat Jun 13, 2009 7:37 pm

Villon wrote: Gołębia w klatce w moim domu nawet nie staram się sobie wyobrazić. Wiem, Lacki by się ucieszył ;)
:) Gołębnik to nie klatka a przytulny domek. Klatki tylko do transportu gołębi by były. A tak na marginesie to hodowałem kiedyś gołębie więc może stąd moje fiubździu. Zagrody i sidła też już były sugerowane. Liczymy że BZR poszerzy nam możliwości interakcji ze zwierzętami w Cantr :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Sat Jun 13, 2009 8:36 pm

*patrzy podejrzliwie*
User avatar
Miaua
Posts: 616
Joined: Tue Oct 24, 2006 11:43 am
Location: Gdynia
Contact:

Postby Miaua » Sat Jun 13, 2009 9:27 pm

Niech chociaż w tej grze psy i gołębie nie będą męczone, co?
Kamienny znak: I'm the Devil, I love metal!
Kamienny znak: Dzięki, Marolu Wielki Bardzo!

Image
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sun Jun 14, 2009 5:38 am

Miaua wrote:Niech chociaż w tej grze psy i gołębie nie będą męczone, co?
Powiedz to Teodorowi z dużym kamiennym garnkiem :] A oswojenie nie oznacza męczenia lecz współpracę.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
keeveek
Posts: 63
Joined: Sat May 30, 2009 3:51 pm

Postby keeveek » Sun Jun 14, 2009 8:54 am

Wam nie przeszkadza to, że aby pozyskać mleko od krowy, trzeba ją zabić? :D:D:D
User avatar
Miaua
Posts: 616
Joined: Tue Oct 24, 2006 11:43 am
Location: Gdynia
Contact:

Postby Miaua » Sun Jun 14, 2009 10:12 am

Ale to już jest :P A jesli cos ma byc, ewentualnie, wprowadzone i mamy na to wpływ to chce sobie pomarudzić.
Kamienny znak: I'm the Devil, I love metal!

Kamienny znak: Dzięki, Marolu Wielki Bardzo!



Image
Marz
Posts: 60
Joined: Mon May 07, 2007 6:54 am

Postby Marz » Wed Jun 17, 2009 6:43 pm

Co jak co , ale oswajanie zwierząt jest już w zaakceptowanych, więc nie wiem po co to wszystko .o.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Wed Jun 17, 2009 8:00 pm

To, że jest w zaakceptowanych jeszcze nie oznacza, że nie można podyskutować nad tym, jak ma to wyglądać;)

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest