Sugestie zmian interfejsu gry

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby lacki2000 » Fri Apr 01, 2011 8:17 am

Sugeruję by dodać krótki opis domyślny (<CANTR CHARSHORTDESC>)

Który po dopisaniu do imienia dawał coś takiego: Jadzia (k 30) albo Jadzia (30k). Dla mnie jest to czytelniejsze niż długi opis.
Przy okazji proponuję również by (<CANTR CHARDESC>) i (<CANTR CHARSHORTDESC>) działały w chmurkach (opis cudzych postaci).
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Sopel_1 » Sun Apr 29, 2012 5:34 pm

Można by połączyć stronę wybierania adresata i stronę precyzowania ilości podanych gramów ?
Nie trzeba byłoby zbędnie klikać i przechodzić do kolejnej strony która (nie wiem czy to tylko u mnie) mozolnie się wczytuje.
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby oxyquan » Sun Apr 29, 2012 5:57 pm

Sopel_1 wrote:Można by połączyć stronę wybierania adresata i stronę precyzowania ilości podanych gramów ?
Nie trzeba byłoby zbędnie klikać i przechodzić do kolejnej strony która (nie wiem czy to tylko u mnie) mozolnie się wczytuje.


+1
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Wed Jan 16, 2013 4:52 pm

Kilka nowości jako propozycje:

- Opcjonalne wprowadzenie dodatkowej kolumny dla zdarzeń na stronie postaci. W każdym momencie można wrócić do widoku scalonego, ale ustawienia dla dwóch kolumn będą dla każdej z postaci zapamiętane.
- W dodatkowej kolumnie (może być przesuwana i zajmować od 70% do 30% miejsca) możemy wyświetlać mniej interesujące nas zdarzenia, takie jak choćby komunikaty radiowe czy szepty.
- W miejscu konfiguracji kolumn jednocześnie mamy możliwość ustawienia filtrów, które ze zdarzeń mają "zapalać" lampkę przy postaci na stronie głównej (zamiast, tak jak obecnie, na odrębnej podstronie).
- Natomiast przy nowych zdarzeniach również będzie pojawiała się "lampka", ale tylko raz dla każdego z komunikatów.

Screen:
Image

Demo:
Interfejs II kolumnowy

Mnie by się dla kilku postaci (jeżdzą samochodami z radiostacją, albo siedzą w budynku z radiem) takie coś bardzo przydało. No i jest to zmiana opcjonalna - scalona kolumna nadal jest do wyboru. A co Wy o tym sądzicie?
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby poziomek90 » Wed Jan 16, 2013 9:23 pm

Gdyby była możliwość ręcznego ustawiania co ma być w jednej kolumnie, a co w drugiej, byłoby bardzo git. Tylko nie widzę sensu, by filtry były cały czas widoczne
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Thu Jan 17, 2013 10:11 am

poziomek90 wrote:Gdyby była możliwość ręcznego ustawiania co ma być w jednej kolumnie, a co w drugiej, byłoby bardzo git. Tylko nie widzę sensu, by filtry były cały czas widoczne


Jest tak jak mówisz - przenoszenie kategorii metodą "drag & drop", i rozwijanie listy tylko na życzenie po kliknięciu plusika (nie wiem tylko jak taki javascript bedzie dzialal na smartfonach).
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby poziomek90 » Thu Jan 17, 2013 10:14 am

Jeśli jeszcze dodasz do gry montaż wirnika helikoptera, to masz mój miecz
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby adamo199412 » Thu Jan 17, 2013 10:17 am

poziomek90 wrote:Jeśli jeszcze dodasz do gry montaż wirnika helikoptera, to masz mój miecz

I 4000 aktywnych graczy 8)
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Thu Jan 17, 2013 10:24 am

W końcu to 4122 dzień Cantryjski :)

Jeszcze taka propozycja - wyświetlanie się współrzędnych sekstansu pod obrazem okolicy, jeśli ten przyrząd oczywiście się posiada:

Image

Następnie będą informacje o latarniach, jednostkach pływających itd.
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby poziomek90 » Thu Jan 17, 2013 10:43 am

Mars wrote:sekstansu

Sekstantu.

Sekstant to wyposażenie mocno dodatkowe, więc informacja musiała by być warunkowa, jak zwiększony zasięg widzenia przy wspomagaczach wzroku. Ciekawe czy to łatwe do zrobienia w tym łatwym kodzie :P
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby oxyquan » Thu Jan 17, 2013 10:53 am

Do zrobienia nawet skryptami przeglądarki.
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby poziomek90 » Fri Jan 18, 2013 12:09 am

So lets do it! Zróbcie konkurencję dla monopolu Cantr Enchanced :P
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Sun Mar 17, 2013 9:46 pm

Wnoszę o naprawdę drobną zmianę - niech projekty naprawy które nie mogą być kontynuowane (bo naprawiane narzędzia z tego miejsca ktoś zabrał w inne miejsce) niech bardziej odróżniają się od innych projektów. Może niech mają po prostu inny kolorek, bo "ptaszek" nie jest od razu tak rzucający się w oczy.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Sun Jun 16, 2013 3:54 pm

Bardzo prosiłbym o dodanie przycisku "skocz do ostatniej przeczytanej wiadomości" na stronie zdarzeń. Czyli, kierujący na liscie do momentu od ktorego dla naszej postaci zaczynają się nieprzeczytane zdarzenia. Ulatwiloby to "budzenie się" w dużych miastach, bo tam nawet kilka realnych godzin wystarcza, aby chwilowo stracić orientację na czym to i gdzie się skończyło...
kemesO
Posts: 203
Joined: Mon Apr 24, 2006 10:31 am

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby kemesO » Sun Jun 16, 2013 9:26 pm

Bardzo dobry pomysł :-) Zawsze irytowało mnie przekopywanie się przez tony zdarzeń od momentu wylogowania się z Cantr do powtórnego wejścia.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest