Pogoda i ciuchy

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Szynszyl
Posts: 77
Joined: Fri Jun 09, 2006 2:56 pm

Pogoda i ciuchy

Postby Szynszyl » Fri Nov 03, 2006 6:50 pm

Pomyslałem sobie że w Cantrze brakuje pogody, wiem że mozna ja samemu zagrać ale trzeba sie wtedy głowic jaka moze byc to pogoda, czy inne postacie sie do tego podłacza itd itp... I tu moje pytanie czy nie warto by zrobić pogody dla np poszczegolnych wysp na zasadzie losowego tworzenia warunków atm. ktore nie miałyby zadnego wpływu za wyjątkiem "ozdoby ktora moga wykorzystac fabularnie gracze". Co inni na to??
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Fri Nov 03, 2006 6:54 pm

Bylo by bardzo fajnie, jestem za. Chociaz bardzo mi sie podoba, ze zawsze moge powiedziec, ze jest cieplo i slonecznie.
http://www.gks-murcki.com
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Fri Nov 03, 2006 6:56 pm

moze jeszcze Generator Fal pogodowych rodem z Red Alerta 2? :lol:

kiedyś zastanawiałem się nad porami roku... ogólnie za duzo robótki dla ProgD (jak mi sie zdaje) a korzysci niezbyt wymierne... ;)


pzdr
Image
"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Nov 03, 2006 7:09 pm

To już dawno temu wymyślone, zasugerowane i zaakceptowane. Podjęto również próby zaprogramowania tego, ale z negatywnym skutkiem. Prace zdaje się zawieszono.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Fri Nov 03, 2006 7:29 pm

Czyli moje postaci moga w dalszym ciagu sie calymi dniami opalac na plazy :)
Troche offtopu
kiedy beda nazwy ubran?
http://www.gks-murcki.com
User avatar
Marcin24
Posts: 203
Joined: Mon Jun 26, 2006 4:43 pm

Postby Marcin24 » Fri Nov 03, 2006 7:31 pm

Czyli zdaje się nie jest to takie łatwe na jakie wygląda :?
User avatar
Szynszyl
Posts: 77
Joined: Fri Jun 09, 2006 2:56 pm

Postby Szynszyl » Fri Nov 03, 2006 7:38 pm

Ech szkoda fanie by było zobaczyc z zakładce miejsce w "centralnym obszarze czegos tam pada deszcz" ale zawsze warto było spróbowac...
Podłaczam sie do pytania Quijo kiedy te ubrania bedą??
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Fri Nov 03, 2006 9:18 pm

Powinniśmy założyć nowy temat! Będziemy podpisywać się pod petycją o przetłumaczenie nazw ubrań! Żadnych offtopów w tym temacie tylko same podpisy! Jak zbierzemy około 1000 podpisów na pewno się zgodzą! Tylko trzebaby było zaciągnąć ludzi z innych stref językowych na forum, ale myśle że z tym nie powinno być większego problemu! Jeżeli ktoś mnie popiera niech wyśle mi to na PMa to stworze taki temat.

A teraz aby nie było offtopu:
Pomysł z pogodą ogólnie dobry, szczególnie że teraz moze być taka sytuacja:

0:00 XXX mówi: *chowa się pod drzewami przed deszczem*

a w tym samym czasie gracz który zaczął pisać wypowiedź przed tym XXX

0:00 YYY mówi *wychodzi z cienia drzew i zaczyna się opalać*

Takie sytuacje są bardzo niezręczne....
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Fri Nov 03, 2006 11:47 pm

Z tego co pamiętam, z przetłumaczeniem ubrań jest problem ponieważ wiąże się to z jakimiś problemami programistycznymi (nie znam szczegółów, tylko przypominam to co było napisane jakiś czas temu przy okazji podobnej dyskusji...)

Pogoda powinna być, żeby urozmaicić nieco ten monotonny świat. Pomyślcie - pierwszy śnieg w osadzie, jakie by poruszenie wywoływał :lol:
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Fri Nov 03, 2006 11:53 pm

Elm0 wrote: Pomyślcie - pierwszy śnieg w osadzie, jakie by poruszenie wywoływał



zwłaszcza wsrod nowo narodzonych postaci, ktore by nagusienkie biegaly w panice szukajac schronienia...

jakie wtedy (zakladajac, ze jest wprowadzona pogoda) bylyby zaleznosci miedzy np. temp powietrza a iloscia i jakoscia ubran?

zmarzniecie, jaki ma wplyw na postac? utrata zdrowia?
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Sat Nov 04, 2006 1:04 am

Forien wrote:moze jeszcze Generator Fal pogodowych rodem z Red Alerta 2? :lol:

kiedyś zastanawiałem się nad porami roku... ogólnie za duzo robótki dla ProgD (jak mi sie zdaje) a korzysci niezbyt wymierne... ;)


pzdr


mówisz niewymierne korzyści... spierałbym się... nie wiem co dla ciebie miałoby być wymierną korzyścią... może 10kg kamienia losowo rozdawanych po osadach?? Cantr jest głównie RP, a pogoda do RP jest znakomitym dodatkiem... doda duszy światu cantr...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
Szynszyl
Posts: 77
Joined: Fri Jun 09, 2006 2:56 pm

Postby Szynszyl » Sat Nov 04, 2006 3:36 pm

Nie znam sie na programowaniu ale wydaje mi sie że wpływ pogody na postacie było by trudniejsze do wykonania i zajeło by więcej czasu... Myśle że lepiej niech to bedzie typowo kosmetyczny dodatek (przynajmniej na razie) a zwiększyło by niewyobrazalnie różnorodnośc zachowań poszczególnych postaci... A przykład Gulczaka z "graniem" pogody pokazuje sedno problemu, dlatego uwazam że pogode trzeba wprowadzic jak najszybciej anajwyzej później sie bawić w jakieś zależności
User avatar
Rydygier
Posts: 168
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:41 am

Postby Rydygier » Mon Nov 06, 2006 10:07 am

Tak. Dla mnie kluczową sprawą nadal jest wpływ pogody na żeglugę. Na lądzie to moze czysto kosmetyczne, czy świeci słońce, czy śnieżyca (choć, jesli dożyjemy nowego systemu zwierząt to i na nie mogłaby pogoda wpływać wymuszając migracje, powodując wymieranie bądź szybsze rozmnażanie się). Za to na morzu wpływ pogody byłby całkiem namacalny (zwłaszcza w połączeniu z postulowaną kiedyś zdolnością "żeglarstwo").
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Mon Nov 06, 2006 10:19 am

Jezeli chodzi o ubrania to z tego co pamietam to nie chca tego robic a nie maja problemy z przetlumaczeniem.
Mysle ze to jest dobry pomysl zalozyc u angoli topic ze chcemy ubran i niech kazdy sie tam dopisuje nawet pustym postem, proponuje zeby ktos zalozyl taki topic i dal tu linka, a pozostali niech wchodza i zamieszczaja tam swojego posta
User avatar
Marcin24
Posts: 203
Joined: Mon Jun 26, 2006 4:43 pm

Postby Marcin24 » Mon Nov 06, 2006 12:57 pm

Rydygier wrote:jesli dożyjemy nowego systemu zwierząt to i na nie mogłaby pogoda wpływać wymuszając migracje, powodując wymieranie bądź szybsze rozmnażanie się Za to na morzu wpływ pogody byłby całkiem namacalny (zwłaszcza w połączeniu z postulowaną kiedyś zdolnością "żeglarstwo").


Połączyć jeszcze pogodę z ubraniami i marszem, wprowadzic pory roku zeby pewne rosliny mozna bylo zbierac w okreslonych miesiacach. To byl juz szczyt marzeń. Jeszcze dodać temperature. I mozliwe by bylo takie coś: zima na dworze temperatura -20, jakas mala wioska wszyscy siedza w domach, zwierzeta pochowaly sie, grasuja wilki. Ktos rozpalil w kominku zeby jego rodzina nie zamarzła. Dobrze ze maja zapasy jedzenia w spiżarni.

A co do tłumaczen ubran to ja jakos srednio wierze ze to takie trudne programistycznie. Bez przesady. Jak wszystko inne sie dalo to i to tez sie da!

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest