Więcej przemocy w systemie proszę.

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Wed Mar 16, 2011 7:09 pm

Greek wrote:Jedyny komentarz jaki mogę tu pozostawić po przeczytaniu powyższej propozycji:

X_X
Czy zauważyłeś w tej wspaniałej propozycji jakieś wady lub niedociągnięcia?
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby kaloryfer » Wed Mar 16, 2011 7:23 pm

Czy na każdy debilizm trzeba reagować?
User avatar
Zlotnik
Posts: 76
Joined: Fri Mar 04, 2011 10:26 pm

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby Zlotnik » Fri Mar 18, 2011 11:01 pm

1. A ja dostrzegam brak dostępności budynku, nazwijmy go roboczo wieżą strażniczą, który byłby zwykłym budynkiem o tej niezwykłej właściwości, że widać byłoby w nim/z niego nie tylko osoby w środku, ale również te na zewnątrz razem z rejestrowaniem wydarzeń z placu.

Umożliwiałby zbudowanie w nim wszystkich normalnych urządzeń jak w budynku i kosztowałby tyle ile budynek, a nie auto(bo pewnie ktoś zasugeruje po co to skoro są statki i auta) i miał normalną opcję rozbudowy o kolejne pomieszczenia.

A w przyszłości przyszłaby pora na łączenie budynków w osadzie tunelem :twisted:
To by było też niesłychanie przydatne.

Co do pomysłu bramy miejskiej/przedsionka osady to też to rozważałem, ale niestety zbyt wiele z tym komplikacji w proporcji do zysków.

2. A funkcję obrony prawieabsolutnej dla śmierciobojnych postaci mogłaby spełniać nowa najcięższa tarcza, która mocno ograniczałaby mobilność (może powodowałaby zmęczenie przy noszeniu), zajmowała przeważającą większość miejsca w inwentarzu, wymagałaby dużej ilości surowców i to najlepiej także rzadkich, ale pozwalająca przetrwać z dużym prawdopodobieństwem silny atak.

3. Dodam jeszcze inny pomysł dla zrównoważenia drugiego. Opcja ataku kamikadze. Umożliwiająca atak ze zdwojoną siłą, ale niosący ze sobą 50% ryzyko natychmiastowej śmierci z wycieńczenia!

Mam nadzieję, że teraz ocena pierwszego pomysłu wypadnie lepiej w porównaniu do mniej poważnych dwóch ostatnich :)
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby in vitro... » Sat Mar 19, 2011 11:59 pm

podobno klatka tak działa
cantr się posypał
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Mon Apr 04, 2011 10:54 pm

Ale ja naprawdę jestem za wprowadzeniem systemu niewolniczego. Cantr ma być symulatorem społeczeństwa a niewolnictwo tkwi w ludzkości od dawna aż do dnia dzisiejszego w różnych formach i kulturach. Przydałaby się choć namiastka. Ten wspaniały suchy trzask bicza nad spoconymi plecami umęczonych niewolników to przecież jeden z najpiękniejszych dźwięków jakie wymyśliła ludzkość...
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby koksu » Tue Apr 05, 2011 5:50 am

lacki2000 wrote:Ten wspaniały suchy trzask bicza nad spoconymi plecami umęczonych niewolników to przecież jeden z najpiękniejszych dźwięków jakie wymyśliła ludzkość...


Chcesz numer do psychiatry?
User avatar
Ola
Posts: 60
Joined: Mon Mar 07, 2011 12:17 pm
Location: Poznań! :)

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby Ola » Tue Apr 05, 2011 5:51 am

lacki2000 wrote:Ale ja naprawdę jestem za wprowadzeniem systemu niewolniczego. Cantr ma być symulatorem społeczeństwa a niewolnictwo tkwi w ludzkości od dawna aż do dnia dzisiejszego w różnych formach i kulturach. Przydałaby się choć namiastka. Ten wspaniały suchy trzask bicza nad spoconymi plecami umęczonych niewolników to przecież jeden z najpiękniejszych dźwięków jakie wymyśliła ludzkość...

:roll: Jak to czytam, to mam ochotę stworzyć postać cukierkowo-poduszkową, która zasłodzi Twoje raz na zawsze ;p :wink:
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Tue Apr 05, 2011 11:53 am

Ola wrote:
lacki2000 wrote:Ale ja naprawdę jestem za wprowadzeniem systemu niewolniczego. Cantr ma być symulatorem społeczeństwa a niewolnictwo tkwi w ludzkości od dawna aż do dnia dzisiejszego w różnych formach i kulturach. Przydałaby się choć namiastka. Ten wspaniały suchy trzask bicza nad spoconymi plecami umęczonych niewolników to przecież jeden z najpiękniejszych dźwięków jakie wymyśliła ludzkość...

:roll: Jak to czytam, to mam ochotę stworzyć postać cukierkowo-poduszkową, która zasłodzi Twoje raz na zawsze ;p :wink:
Brrr... nie za bardzo przepadam za takimi postaciami ale się tak nie przejmujcie bo tak się tylko z wami droczę :P. Sam staram się mieć różnorodne postacie i takich całkiem złych nie posiadam - co próbuję to jednak dają się wkręcić w panujący cantryjski system prawny, ponieważ złe postacie długo w zielonym nie pożyją... Wciąż jednak uważam, że z możliwością organizacji miast niewolniczych gra byłaby ciekawsza.
A tak z innej beczki to zauważyliście, że sporo miast ma tupet by ścigać postacie, które rzekomo dokonały przestępstw w innych miastach? System prawny w cantr jest jakiś taki płaski...
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby witia1 » Tue Apr 05, 2011 3:03 pm

System niewolniczy był by o tyle kłopotliwy, że ilu z nas chciało by grać niewolnikami?
Nie neguję, że to może być ciekawe, swego czasu jedna moja postać znalazła się w sytuacji gdy była na łasce innej i wybrnięcie z tego było interesujące, ale nie wiem czy na dłuższą metę by nie powstał po prostu śpioch kolejny.
Szczególnie, że rzadko trafiałem na postacie które "cenią" życie, są gotowe oddać posiadane dobra by je zachować, więc co tu też mówić o pracy.
Rest In Pieces.
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby kamil1313 » Tue Apr 05, 2011 3:11 pm

A kto mówi o tym, że ktoś musi chcieć? Od czego mamy te wszystkie więzienia w każdej osadzie? Niech odpracowuje czymś pożyteczniejszym niż tylko naprawianie starych i bezużytecznych kościanych noży...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby lacki2000 » Tue Apr 05, 2011 5:43 pm

witia1 wrote:System niewolniczy był by o tyle kłopotliwy, że ilu z nas chciało by grać niewolnikami?
Nie neguję, że to może być ciekawe, swego czasu jedna moja postać znalazła się w sytuacji gdy była na łasce innej i wybrnięcie z tego było interesujące, ale nie wiem czy na dłuższą metę by nie powstał po prostu śpioch kolejny.
Szczególnie, że rzadko trafiałem na postacie które "cenią" życie, są gotowe oddać posiadane dobra by je zachować, więc co tu też mówić o pracy.

Ja bym bardzo chętnie zagrał takiego niewolnika (jakąś nową postacią). Ważne jest to, że w mojej propozycji niewolnik ma szansę się uwolnić, nawet dość szybko jak ktoś mu pomoże - a więc jak ktoś przesadzi z ilością niewolników to może nie przeżyć nocy... Można by też wykorzystać w pewnym stopniu aktualnych śpiochów.
I jest to zawsze większa szansa na przeżycie napadu: napastnicy mogliby porywać ludzi i niekoniecznie ich zabijać, skoro byłaby szansa odebrania im posiadanych rzeczy bez zbędnych negocjacji oraz możliwość przymusowego zatrudnienia niewolnika przy projektach.
Mnie aktualnie zniechęca do gry standardowa sytuacja nowej postaci: "Cześć nowy, jestem X, poczęstuj się, zapoznaj z prawami, i powiedz co chcesz robić. Dobranoc."
Może moja wizja jest przesadzona ale tego się nie dowiemy bez wprowadzenia niewolnictwa.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby witia1 » Wed Apr 06, 2011 3:33 am

Przymusowe kierowanie do pracy to pomysł taki mocno średni moim zdaniem w grze w której połowa postaci to zombi.
Tzn ok moc przerobowa w miastach wzrośnie drastycznie, ale nijak nie wpłynie to na rozwój fabularny gry.
Dla mnie granie niewolnikiem, to dobrowolne poddanie się temu, dostosowanie się do sytuacji kiedy wypełnia się wole innej osoby.
To co ty proponujesz to legiony zombi nie niewolnictwo.
Rest In Pieces.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby psychowico » Sun Apr 24, 2011 7:42 am

Jestem pewien, że w takich miastach jak Dom Bojran i innych i tak ludzie by nie korzystali z batów. A w miejscach, gdzie ludzi się nie szanuje za specjalnie itd. to by było świetne. Przydałoby się też na więźniów różnorakich, można by było w końcu nie trzymać złodzieji darmozjadów w miastach, gdzie nie do pomyślenia jest ich tak sobie zabić. Nie wierzę, że nagle wszyscy by zaakceptowali niewolnictwo ze względu na zwiększenie siły roboczej. Spójrz na Europę - nie chcesz pracować? Spoko, masz tu zasiłek, bo Ci się należy i już. :twisted:
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby kaloryfer » Sun Apr 24, 2011 1:14 pm

Pomysł o niewolnictwie jest świetny.
Zwłaszcza w obliczu tego, że szybciej pojawi się możliwość zabicia pojedynczej własnej postaci, lub zostanie zniesiony limit 1 ataku / dzień w stosunku do własnej postaci.

Widzisz jak niewolnik 03 amatorsko rani się przy użyciu pięści.
Widzisz jak niewolnik 03 amatorsko rani się przy użyciu pięści.
Widzisz jak niewolnik 03 amatorsko rani się przy użyciu pięści.
Widzisz jak niewolnik 03 amatorsko zabija niewolnik 03 przy użyciu pięści.

"wow"
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Więcej przemocy w systemie proszę.

Postby psychowico » Sun Apr 24, 2011 5:19 pm

Nie kumam do końca? To niby ironia? Że nikt nie będzie chciał grać niewolnikami? Na pewno będą chcieli. Ktoś będzie liczył, że kumple go odbiją, ktoś, że zwieje w chwili nieuwagi (ktoś tu opisał fajny sposób rozwiązania szansy na ucieczke) no i po prostu to też może być ciekawe. My trzymamy jednego złodzieja złapanego i pracuje z własnej woli w więzieniu w zamian za jedzenie, którego by w innym przypadku nie dostał.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest