Graficzny wyglad postaci

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Tue Dec 08, 2009 9:27 am

Gdyby zostawić mozliwość wyboru w 100% graczom mielibyśmy 98% wysokich, przystojnych i bla bla, i tylko ze 2% "innych",


Myślisz, że prawie wszyscy gracze są tacy stereotypowi ? Ja bym tam zrobiła każdą inną postać.
A to są tylko pewne cechy ogólne, wcale nie oznacza, że niski łysawy facet musi być brzydki, może być zabójczo przystojny, wszystko zależy od wyobraźni ;-)

A co do narzucania odgórnego, to chyba raczej nie, to w końcu gra. Miałabym na przykład w zamyśle zagrać niewinną, bladą, małą dziewczynkę a tu by mi losowo wyszła jakaś wielka czarnoskóra baba :-/
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Tue Dec 08, 2009 9:54 am

A co do narzucania odgórnego, to chyba raczej nie, to w końcu gra. Miałabym na przykład w zamyśle zagrać niewinną, bladą, małą dziewczynkę a tu by mi losowo wyszła jakaś wielka czarnoskóra baba :-/

W życiu też nie zawsze się jest tym, kim chciałoby się być.
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Tue Dec 08, 2009 11:25 am

W życiu też nie zawsze się jest tym, kim chciałoby się być.


Oczywiście, ale to już zależy od koncepcji czy cantr ma być jak najbardziej realistyczny czy ma być GRĄ z własnym wymyślonym RP.
Widzę, że do tej pory nie ma na przykład umierania ze starości, oznacza to tyle, że gracze chcą po prostu dobrze się bawić i grać z przyjemnością swoimi postaciami, a nie męczyć się jakąś postacią której nie akceptują z jakiegoś względu, np, wyglądu.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Tue Dec 08, 2009 11:51 am

Nie rozumiem co to za argument, że Anglicy nie będą rozumieć i nas będą zabijać. My też ich możemy zabijać, zreszta i tak jest łatwo rozpoznać polaka, na przykłąd po nazwie statku...

Wybór natomiast byłby bez sensu, nie dawałby jakiejś oryginalności postaci, wszyscy byliby tacy sami badz podobni. Ja nadal uważam że opis do 200 znaków byłby super. Kto chce moze przeciez sobie i po angielsku napisac

BZR wrote:W życiu też nie zawsze się jest tym, kim chciałoby się być.


Przecież tak juz jest w Cantrze........ Jesteśmy tym kim chcemy, opisujemy swoją postac jak chcemy. Z tym ze kazdy musi powtarzac swoj opis w nieskonczonosc
Image
Image
Image
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Tue Dec 08, 2009 12:37 pm

No dobra cald dashew, mnie przekonałeś.
W zasadzie i tak każdy kto chce to opisuje swoje postacie w *gwiazdkach* tyle tylko, ze musi to co chwilę powtarzać. A jak ktoś nie będzie chciał to nie będzie opisywał.

Nie znam się na programowaniu ale ten sposób jest też chyba dosyć prosty do wprowadzenia bo wystarczy zwykłe pole tekstowe przy postaci. Ale to niech lepiej 'szpece' się odezwą.
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Tue Dec 08, 2009 1:33 pm

A ja swoich nie opisuję bo nie chce mi się tego pamiętać jak wyglądają te wszystkie moje postacie. A co do tych co swój wygląd opisują i tak przeważnie tego nie pamiętam za dużo danych do zaśmiecania sobie pamięci.
reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Postby reve » Tue Dec 08, 2009 8:49 pm

Nefertete wrote:Myślisz, że prawie wszyscy gracze są tacy stereotypowi ? Ja bym tam zrobiła każdą inną postać.


Ja też, ale nadal nie wierzę w pozostałe 98%... :P
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Tue Dec 08, 2009 9:56 pm

Ehh... pomysł był i to z tysiąc razy. Z tego co pamiętam okienko w którym możecie umieszczać opis postaci już istnieje. Jak go obsługiwać? W bardzo prosty sposób!

1. Czekasz. Czatujesz wręcz na chwilę, gdy dana postać zechce coś powiedzieć o sobie. Na przykład, że jest blondynookim niebiekiem.
2. Zaznaczasz opis z okna dialogowego i naciskasz "Ctrl+C".
3. Klikasz na imię, bądź inne określenie podmiotowe postaci (np.: dwudziestoletni mężczyzna). Przenosisz się do panelu postaci.
4. Zjeżdżasz na sam dół strony.
5. Na samym dole są dwa okienka. W jednym jest miejsce na imię. W drugim miejsce na opis.
6. Wpisujesz dowolne imię w wąskie pole tekstowe (mp.: Antek)
7. Klikasz na szerokie pole tekstowe. Naciskasz kombinację klawiszy "Ctrl+V" i obserwujesz jak tekst pojawia się w polu tekstowym.
8. Klikasz przycisk "Zmień".
9. Przechodzisz do okna dialogowego. Wskazany wcześniej mężczyzna będzie teraz nazywał się "Antek", a gdy nakierujesz nań myszkę zobaczysz ciemne okienko z opisem - "Blondynooki niebek".
10. Gdy wykonasz już te wszystkie czynności złap się za głowę i krzyknij: "Ach no rzeczywiście! I po co ja produkowałem się na forum? Zwłaszcza, że były już takie tematy i to dokładnie omawiane przez szerokie grono starszych graczy! Do diaska!"

Pozdrawiam,
Matix
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Tue Dec 08, 2009 11:00 pm

Matix wrote:Ehh... pomysł był i to z tysiąc razy. Z tego co pamiętam okienko w którym możecie umieszczać opis postaci już istnieje. Jak go obsługiwać? W bardzo prosty sposób!
Się naprodukowałeś z tą ironią dość mocno nie na temat. Tu chodzi o opis własnej postaci widziany przez innych, aby się nie powtarzać za każdym razem jak ktoś nowy pojawi się w lokacji i chce na ciebie zerknąć.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Wed Dec 09, 2009 9:06 am

Się naprodukowałeś z tą ironią dość mocno nie na temat. Tu chodzi o opis własnej postaci widziany przez innych, aby się nie powtarzać za każdym razem jak ktoś nowy pojawi się w lokacji i chce na ciebie zerknąć.



No właśnie,
co z tego, że przedstawię swoją postać jako krótkowłosą blondynkę, jak w każdej chwili może pojawić się nowy osobnik komplementujący moje długie czarne włosy :-/

W drugą stronę też nie jest to zbyt wygodne, musiałabym łazić po ludziach i wypytywać ich jak wyglądają i 'zapamiętywać' przez wklejanie w tym polu.

A co ze zmianami w wyglądzie ?
Ja zapamiętam faceta z bujną czupryną a ten sie na łyso ogoli i przy nastepnym spotkaniu zrobię mu przykroć mówiąc: "kopę lat, nic się nie zmieniłeś, dalej piękna bujna czupryna na twej głowie" ;-)

Zdecydowanie lepiej sprawdzał by się opis własnej postaci, widziany przez innych po najechaniu na naszą postać, niż opisywanie i 'zapamiętywanie' innych postaci.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Dec 09, 2009 2:55 pm

Temat wymaga głębszego zastanowienia. Np. jest jakiś złodziej i wystawiamy za nim list gończy na podstawie wyglądu jaki jego gracz sobie ustawił, po czym on zmienia ten opis całkowicie. Był bym za tym by gracz nie mógł edytować w taki sposób wyglądu bo było by to mylące. Prawda?
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Wed Dec 09, 2009 4:08 pm

Może dać taką możliwość przy tworzeniu postaci?
domin0037
Posts: 12
Joined: Mon Nov 30, 2009 7:10 pm

Postby domin0037 » Wed Dec 09, 2009 4:09 pm

Kevez ma racje, myślę, że włosy, jako jedyna łatwa do zmienienia część wyglądu nie wymaga raczej osobnego pola, które umożliwiałoby ich zmianę, więc pozostaje kwestia do rozważenia:
a) losowanie wyglądu przy tworzeniu postaci
b) definiowanie wyglądu przy tworzeniu postaci
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Wed Dec 09, 2009 6:03 pm

Albo możnaby sobie zmieniać wygląd na przykład co 20 lat :) Głupio by było gdyby 70-latek był nadal młody i miał kruczoczarne włosy
Image

Image

Image
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Thu Dec 10, 2009 12:02 am

Jaka jest różnica pomiędzy możliwością zmiany wyglądu, a tym że wszyscy są tacy sami?

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest