Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
dropiata
Posts: 22
Joined: Fri May 26, 2017 10:09 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby dropiata » Sat Mar 21, 2020 1:09 pm

Nadal gołębi brak, ale jak już są koleje to powinien być telegraf lub telefon.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Sat Mar 21, 2020 9:30 pm

walkie talkie - małe poręczne z zasięgiem na dwie lokacje :)
I nie trzeba będzie zebrom pod ogonem przywiązywać radia :mrgreen:
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Wed Jul 29, 2020 7:26 pm

Peleryna zakrywająca większość ubrania i twarz

Wykonanie: 300 gram dowolnej tkaniny.

Działanie:
Osoba nosząca pelerynę jest widoczna jako "dwudziestoletni mężczyzna / trzydziestoletnia kobieta (itd.) w pelerynie zasłaniającej większość ubrania i twarz" stosownie co do jej płci oraz wieku. Nie ma znaczenia, czy mamy tę postać nazwaną z imienia lub nie.

Peleryna nie zakrywa spodni oraz butów, o ile postać je nosi... nie zakrywa też ewentualnych pierścionków oraz nakryć głowy. Ukrywa za to indywidualny opis.

Nakładanie oraz zdejmowanie peleryny jest dla innych niewidoczne, jeśli osoba znajduje się w pojeździe lub za oknem.

Bez względu na to, czy postać w pelerynie nam umknęła czy nie, mamy za to szansę nadania indywidualnego opisu dla jej sylwetki - np. "Atakował udomowione owce drewnianym kijem 6969 dnia w Gęsiej Wólce". Opis ten wyświetli się automatycznie przy postaci jeśli będzie ona nosiła w swoim inwentarzu pelerynę. Bez znaczenia, czy będzie ją miała nałożoną lub nie. Sama peleryna w inwentarzu pozostaje niewidoczna.
Można będzie dzięki temu rozpoznać rabusia, co wymagało będzie oczywiście pewnego nakładu pracy (np. trzeba rozdawać peleryny podejrzanym osobnikom). Nie widzimy jednak tego opisu sylwetki na stronie ze zdarzeniami ani na karcie "Ludzie", ale dopiero w kliknięciu w szczegółowy opis postaci.
Dodatkowy wariant: Rozpoznanie osobnnika wymaga nałożenia peleryny... czynność może egzekwować np. straż... to jednak już dość duża przewaga dla wszelkich rabusiów, bo mogą np. odmawiać czegoś takiego.

Jeśli "klikniemy" w postać w pelerynie obok nas (może znajdować się też przy otwartym oknie albo w pojeździe), będziemy mogli zerwać pelerynę. Wystarczy kliknąć przycisk przy karcie tej postaci. Ale musimy być szybcy, jeśli postać się np. przemieszcza, gdyż każde przemieszczenie powoduje konieczność klikania w postać od nowa, aby móc zerwać z niej pelerynę.

Uwaga: Pelerynę można rozpruć. Jest to czynność realizowana natychmiastowo, jeśli znajduje się w inwentarzu (klikamy X i przedmiot po prostu znika). Czynność tę jednak widać, ale nie widać jej przez okno lub w pojeździe. Ułatwia to zatarcie śladów po napadzie.


Taka zakrywajka trochę zmniejszy anonimowość... daje pewną przewagę w działaniu z zaskoczenia ale wciąż daje sposoby przeciwdziałania im.

A te napady na pociągi? To właśnie to ! Teraz się zacznie :)
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Thu Jul 30, 2020 7:46 pm

Przyśpieszenie projektu o 1 godzinę cantryjską

Możliwe byłoby przyśpieszenie dowolnego cantryjskiego projektu o 1 godzinę. Zużywałoby się na to 33% energii, o tyle też wzrastałoby zmęczenie.

Jak łatwo policzyć - przyśpieszenie projektu o 2 godziny to 66% zmęczenia... które czyni postać mało przydatną w kolejnych godzinach. To taka pożyczka do spłacenia. Coś za coś.

Przyśpieszenie projektu o 3 godziny to 99% zmęczenia - nie pamiętam, jak szybko schodzi takie zmęczenie, ale chyba dłużej niż 8 godzin?

Jest to więc czynność strategiczna, dla dokończenia czegoś.

Możliwy jest też zbiorowy wysiłek np. iluś tam postaci, w stylu "chodźta chłopy i pomóżta" - no to 8 takich chłopów pomoże... ale będą musieli dłuższą chwilkę spoczywać :)

Budowa zamków, kopiowanie kluczy, wyłamywanie zamków - można rozważyć, czy taka czyność też powinna być możliwa do przyśpieszenia. Ja myślę, że tak! Bo zmęczenie rzędu 33%/66% to już poważne osłabienie w walce. Owszem 8 ludzi może wtedy wyłamać zamek 1 przyśpieszeniem... ale to jednak 8 ludzi. I do tej pory też mogą wyłamać zamek nawet w minutę... wystarczy, że poczekają na odpowiednią turę i rozpoczną projekt na parę naszych minut przed przeliczeniem się tur. Ponadto , wyłamanie zamka toi tak chybił trafił... ryzyk fizyk. Zapłata w zmęczeniu wcale nie jest zatem taka "za darmo" - zmęczenie swoje powoduje i osłabia postać, w sytuacji np. zagrożenia. Trzeba wykorzystwać to rozsądnie.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Sat Aug 01, 2020 8:05 pm

Kosz

Wymagania: 300 gram żelaza, młotek, kombinerki.

Kosz ma pojemność 15 000 gram i nieograniczoną pojemność na... notatki!

Rzeczy/surowce wrzucone do kosza znikają w o wiele szybszym tempie, niż w rzeczywistości. Surowce znikają 1000x szybciej, ale pierwsze psucie następuje dopiero po kilku godzinach (daje to czas na reakcję, w razie jakiegoś chuligaństwa). Narzędzia - również szybko się rozpadają. Generalnie większość nowych przedmiotów powinna rozpaść się w koszu bez śladu najdłużej w ciągu 3 cantryjskich dni...

Rozpaśc się bez śladu = dalej zajmują miejsce, choć już ich nie ma, figurują jako odpadki (1 gram surowca/przedmiotu = 1 gram odpadka). Aby zwolnić miejsce w koszu należy go opróżnić...
Opcja 1. Odpadki znikają po opróżnieniu od razu i na zawsze.
Opcja 2. Odpadki pozostają na zawsze... nie ma co z nimi zrobić. Naszych śmieci wciąż przybywa, w śmieciach cały Cantr już pływa...

Notatki oraz koperty znikają jeszcze szybciej. Bo w ciągu 8 godzin. Nie pozostawiają odpadków, ewentualnie 1 gram na każdą notatkę/kopertę (patrz wyżej - co robić z odpadkami? Może wywozić za morze i sprzedawać Litwinom?).

Uwaga: Każdy może grzebać w koszu do woli ... i podejrzeć każdą notatkę. Nie widać też czytania notatki w koszu, a jedynie widać podnoszenie/kopiowanie ją, tak samo jak widać podnoszenie surowców czy innych kościanych dzid.

Uwaga nr II: Każdy kosz posiada cechę charakterystyczną... przycisk demolowania. Można go zdemolować przy użyciu dowolnego narzędzia, również "ręcznie" jak i dowolną pałką albo nawet bronią. Wykonuje się to natychmiast. Powoduje to natychmiastowe wysypanie się odpadków z jego środka na boki, oraz całej reszty zawartosci. Do czasu naprawy, która trwa 1 godzinę - kosz w swoich funkcjach jest całkowicie nieczynny.

Czas na wielkie porządki!
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Mon Aug 03, 2020 9:19 pm

Nowy pojazd.
Śmieciarka.

Będzie jeździć i zbierać odpadki i zawozić je do FABRYKI RECYKLINGU
Taka fabryka z odpadków będzie mogła wyprodukować dowolny surowiec
1000 g odpadków = 10 g surowca :D

Nic w przyrodzie nie ginie. Co najwyżej miejsce zmienia
User avatar
Midas
Posts: 54
Joined: Tue Jan 17, 2006 10:23 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Midas » Mon Aug 31, 2020 8:25 pm

Topaz z małych kości? Obsydian z łajna? To nie przejdzie
WielbłąDzik
Posts: 25
Joined: Mon May 20, 2019 3:38 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby WielbłąDzik » Tue Nov 24, 2020 10:08 am

Mars wrote:Kosz
!


Podoba mi się ten pomysł. Zrezygnowałam bym z utylizacji notatek, ponieważ to jednak jest cantryjski skarb i wiele unikalnych rzeczy mogło by zniknąć bezpowrotnie, po złości lub bezmyślnie.
Co do odpadków to proporcje powinny być co najmniej 1kg surowca = 1 g odpadków a może nawet 10kg = 1g, wszak taki jest zamysł by utylizować śmieci a nie zmieniać jedynie ich formę.
Dodatkowo, otwiera to drogę do ewentualnego przyszłego zastosowania odpadków w jakimś projekcie i jeśli będzie to coś interesującego to odpadki staną się wartościowe a spojrzenie na śmieci zmieni się diametralnie. Kto wie, może nawet mogłoby się to przyczynić do sprzątania magazynów i redukcji zalegających tam tonami surowców (o których były ostatnio dyskusje na forum).
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Thu Apr 29, 2021 8:47 am

W Zielonym Świecie ostatnio sporo nowych surowców-produktów się pokazuje
Są tez nowe ciekawe produkty do wytworzenia
Ale nadal brakuje jednej rzecz - czegoś gdzie można by monety przechowywać. Teraz to albo na podłodze albo w kieszeni i tyle
A są przecież w cantr numizmatycy, którzy by chcieli móc swoje kolekcje gdzieś przechowywać i pokazywać zainteresowanym bez potrzeby ciągłego "klikania" w monetę znajdującą się w inwentarzu

Dlatego mała propozycja - zróbcie skrzynki lub inny mały - poręczny obiekt do przechowywania monet.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby lacki2000 » Mon May 17, 2021 6:52 pm

Joyous wrote:Dlatego mała propozycja - zróbcie skrzynki lub inny mały - poręczny obiekt do przechowywania monet.
Sakiewka.
I słoik - zamykany na kłódkę, ale można obejrzeć zawartość.

A przy okazji - :idea: mgła powinna ograniczać widoczność. Mapka cała mglista, jedynie widać światła latarni. Porty i inne statki jedynie w bliskim sąsiedztwie.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
ukia
Posts: 87
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby ukia » Mon May 17, 2021 8:56 pm

Z mgłą to genialny pomysł!!!
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Wed May 19, 2021 8:08 pm

Z uwagi na powszechne śpiochstwo, a także na fakt, że Internet teraz nosimy sobie w kieszeni (to nie 2005 rok, gdy zaczynaliśmy!)...

Wnioskuję o dodanie "oczek" na stronie zdarzeń, na samym czele, zaraz pod miejscem na wypowiedź naszej postaci.

Oczka ukazują liczbę postaci aktualnie zalogowanych i ODCZYTUJĄCYCH to co się wokół nas w danym miejscu dzieje. Następnie pokazywane są nazwy pod jakimi je znamy, np.:

:shock: (4) Stefek, Ania, Robert K., Zenek

Oczywiście: Jeśli inni obecnie zalogowani w danym miejscu buszują po innej swojej postaci, albo po tej która jest z nami w tym samym miejscu, ale odwiedzają zakładki typu Notatki i inne Koperty, to ich nie widać. Liczy się fakt "odczytania" ostatniego tego samego zdarzenia co my i wyświetlenia go przez przeglądarkę. Technicznie chyba jest to do zamiany w odpowiedni algorytm itd.

Pseudośpiochy, to Wasz koniec! Nie ma bata, musicie stać się aktywniejsi. Bo nie dadzą Wam żyć! Nic się nie ukryje. Wasze oczka Was zdradzą!
bonnemort
Players Dept. Member
Posts: 93
Joined: Fri Apr 05, 2019 7:14 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby bonnemort » Thu May 20, 2021 4:40 am

Masz tą informację na samej górze, pod datą: X graczy było aktywnych w ciągu ostatnich 15 minut.
Taka informacja w zupełności powinna wystarczyć.
To co proponujesz jest okazją dla piractwa:
Mieszka sobie sam Leszek, budzi się 2 razy w tygodniu i ktoś go w tym czasie zabije, bo zna jego rytm życia, sprawdził w "oczkach".
Łatwo to obejść, wystarczy otworzyć w przeglądarce kilka kart z postaciami, byle tylko świeciły się na zielono. :twisted:
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Thu May 20, 2021 8:57 am

bonnemort wrote:Masz tą informację na samej górze, pod datą: X graczy było aktywnych w ciągu ostatnich 15 minut.
Taka informacja w zupełności powinna wystarczyć.
To co proponujesz jest okazją dla piractwa:
Mieszka sobie sam Leszek, budzi się 2 razy w tygodniu i ktoś go w tym czasie zabije, bo zna jego rytm życia, sprawdził w "oczkach".
Łatwo to obejść, wystarczy otworzyć w przeglądarce kilka kart z postaciami, byle tylko świeciły się na zielono. :twisted:


Ale o to właśnie chodzi. To urozmaicenie mechaniki + dodatkowy bodziec, aby śpiochy częściej się budziły.

Jak wolicie stary i w dodatku coraz bardziej zaspany Cantr (a będzie się robić coraz gorzej z tym!) to trudno :)
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Wed Oct 26, 2022 11:04 am

Pewnie i tak tego nikt nie rozpatrzy i nigdy się nie zdarzy ale...
KOALA to najsłodsze torbacze świata i niemożliwość ich adoptowania doprowadza do ciężkiej depresji moją postać.

Więc pytanko... a może się da tak zrobić by koalę adoptować? Skoro słonie można to może i te przecudne torbacze staną się towarzyszami naszych postaci?

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest