Obrazy (grafika + rama)

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Obrazy (grafika + rama)

Postby reve » Sat Dec 12, 2009 8:31 pm

Trochę już gram, trochę udzielam się na forum to i wyskoczę z jakąś sugestią, a co!?

Obraz - na podobieństwo znaków, z tym, że w budynkach.
xxx g drewna/ żelaza / innych materiałów na ramę + obowiązkowe pole do podania linku do grafiki umieszczanej na serwerze (podobnie do tego jak robimy w notatkach).

Pojawi się w menu Obiekty i będzie "klikalny", a po kliknięciu wyświetli się jak nieedytowalna notatka.

Przyjmie się?

ps. Chyba nie było. Słabo, bo słabo, ale szukałem! :mrgreen: I znalazłem tylko lustro :)
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Obrazy (grafika + rama)

Postby lacki2000 » Sat Dec 12, 2009 11:28 pm

reve wrote:Obraz - na podobieństwo znaków, z tym, że w budynkach.
hmm nie za wiele to wnosi do obecnego systemu prócz dodatkowych surowców. Bo zakładam, że obraz możnaby przenosić - jeśli nie to jestem przeciw.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Mowgli
Posts: 14
Joined: Sat Dec 12, 2009 7:52 pm

Postby Mowgli » Sun Dec 13, 2009 5:49 pm

Pomysł jest dobry jeśli nie będzie można skopiować takiego obrazu.Bo tak jak jest teraz czyli w notatkach to każdy może skopiować daną notatkę.
reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Postby reve » Sun Dec 13, 2009 9:44 pm

lacki2000, właśnie jest to kolejny pomysł na wykorzystanie zalegających magazyny surowców. Przyznaję, że nie przemyślałem przenoszenia obrazów. Chyba myślałem, że będą na stałe - dobrze wpisuje się w logikę Cantra.
Popieram brak możliwości skopiowania.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Mon Dec 14, 2009 3:21 pm

reve wrote:lacki2000, właśnie jest to kolejny pomysł na wykorzystanie zalegających magazyny surowców.

Nie jest to jakaś znowu rewolucja, jeśli rama obrazu potrzebowałaby garść drewna czy nawet żelaza (co w przypadku żelaza wydaje mi się dziwne). No chyba, że trzebaby w obraz co kilka dni rzucać żelazem i drewnem by się nie rozpadł :)
Przyznaję, że nie przemyślałem przenoszenia obrazów. Chyba myślałem, że będą na stałe - dobrze wpisuje się w logikę Cantra.
Ja nie popieram logiki, że jeden człowiek coś zbuduje i inni są na wieki skazani na życie obok tego czegoś. Wszystko powinno dać się zniszczyć, zdemontować. Może nie jakoś tam super łatwo ale jednak.
Popieram brak możliwości skopiowania.
Popierać możesz ale w obecnym systemie gry przez www jest to niemożliwe. Wystarczy zapisać obrazek z obrazu na kompa i stworzyć nowy obraz z tym obrazkiem.

Podsumowując: nie, przynajmniej przy obecnych założeniach.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Mowgli
Posts: 14
Joined: Sat Dec 12, 2009 7:52 pm

Postby Mowgli » Mon Dec 14, 2009 3:55 pm

lacki2000 wrote:
reve wrote:lacki2000,
Popieram brak możliwości skopiowania.
Popierać możesz ale w obecnym systemie gry przez www jest to niemożliwe. Wystarczy zapisać obrazek z obrazu na kompa i stworzyć nowy obraz z tym obrazkiem.


Wtedy jest to złamanie zasad gry podobnie jak posiadanie 2 kont.Zresztą siłą rzeczy będzie to obrazek gorszej jakości niż ten z obrazu.
reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Postby reve » Mon Dec 14, 2009 6:48 pm

lacki2000 wrote:Ja nie popieram logiki, że jeden człowiek coś zbuduje i inni są na wieki skazani na życie obok tego czegoś. Wszystko powinno dać się zniszczyć, zdemontować. Może nie jakoś tam super łatwo ale jednak.


Frustrujące, zatem, musi być życie Twoich postaci w Cantrze, skoro nic się nie daje rozmontować... Tak jest i nie sądzę, by w bliskiej przyszłości się zmieniło.

Nie wiem, gdzie napisano, że każda sugestia musi być rewolucyjna. Moja nie jest. Za to, z pewnością, COŚ wnosi. Mówienie "nie, bo mnie się nie podoba" jakoś do mnie nie przemawia...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Mon Dec 14, 2009 6:57 pm

reve wrote: Frustrujące, zatem, musi być życie Twoich postaci w Cantrze, skoro nic się nie daje rozmontować...
Oj jest jest *wzdycha* te zagony pojazdów, których ani kornik ani rdza nie nadgryza, te szałasy, drewniane chaty, wzniosłe gmachy sprzed dni tysiąca którym wiatr, deszcz i grawitacja niegroźne i w końcu te kamienne czy drewniane znaki, których nawet słoń rozdeptać nie może... Jest jeszcze tyle złych rzeczy do zrobienia w Cantrze by był lepszy i mniej frustrujący...
Nie wiem, gdzie napisano, że każda sugestia musi być rewolucyjna. Moja nie jest. Za to, z pewnością, COŚ wnosi. Mówienie "nie, bo mnie się nie podoba" jakoś do mnie nie przemawia...
Słabe coś jeśli chcesz zamienić trochę drewna czy żelaza na coś stałego, nie przenośnego i niezniszczalnego w imię radzenia sobie z obładowanymi magazynami. I chyba trochę wytłumaczyłem czemu mi się nie podoba więc się nie dąsaj.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Postby reve » Mon Dec 14, 2009 7:27 pm

lacki2000 wrote:te zagony pojazdów, których ani kornik ani rdza nie nadgryza, te szałasy, drewniane chaty, wzniosłe gmachy sprzed dni tysiąca którym wiatr, deszcz i grawitacja niegroźne i w końcu te kamienne czy drewniane znaki, których nawet słoń rozdeptać nie może...


Ano racja *uśmiechnął się krzywo i pokręcił głową*


lacki2000 wrote:Słabe coś jeśli chcesz zamienić trochę drewna czy żelaza na coś stałego, nie przenośnego i niezniszczalnego w imię radzenia sobie z obładowanymi magazynami. I chyba trochę wytłumaczyłem czemu mi się nie podoba więc się nie dąsaj.


Nie dąsam się. To raz. A jeśli Twoim tłumaczeniem było:
- nie jest to rewolucja;
- jak się nie da zniszczyć, to nie chcę;
- da się skopiować, to nie chcę (łamiąc NZ, jak zauważył Mowgli - ja akurat nie uważam tego za złamanie NZ),

to - moim skromnym zdaniem - słabe argumenty i nadal widzę w tym "nie, bo nie"...

I wytłumacz mi, proszę, jak
lacki2000 wrote:Słabe coś jeśli chcesz zamienić trochę drewna czy żelaza na coś stałego, nie przenośnego i niezniszczalnego w imię radzenia sobie z obładowanymi magazynami


ma się do Twojego popierania maczugi i wymyślania kolejnej listy niewiele wnoszących broni? Zamiana surowców w broń, którą zastąpić można jedną z tych co już istnieje... Też mam napisać w tamtym temacie "nie, bo nie"?
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Mon Dec 14, 2009 7:47 pm

Jak będzie możliwość niszczenia budynków, albo jeszcze lepiej możliwości podpalenia to stworzę postać o imieniu Herostrates.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Mon Dec 14, 2009 9:43 pm

reve wrote:Frustrujące, zatem, musi być życie Twoich postaci w Cantrze, skoro nic się nie daje rozmontować... Tak jest i nie sądzę, by w bliskiej przyszłości się zmieniło.

Cośtam może już niedługo będzie się dało rozmontować.
reve
Posts: 159
Joined: Sun Sep 13, 2009 9:31 pm
Location: Poland, Szczecin

Postby reve » Mon Dec 14, 2009 9:48 pm

BZR wrote:Cośtam może już niedługo będzie się dało rozmontować.


Słowo harcerza? *zapytał podekscytowany, zerwał się z krzesła, by po chwili usiąść na samym jego brzegu* Mówisz poważnie?
Mowgli
Posts: 14
Joined: Sat Dec 12, 2009 7:52 pm

Postby Mowgli » Mon Dec 14, 2009 9:52 pm

Moim zdaniem jest naruszenie zasad bo omija się ograniczenie, jakby można było kopiować taki obraz to by była opcja ja w notatce.

Żeby ten obraz nie był zbyt prosty do skonstruowania można zrobić aby było potrzebne srebro,nikiel,magnez czy coś, powiedzmy ,że jako składniki farby do tego jakieś zielska, owoce i drewno+żelazo+aluminium na ramę co zapewni ,że tych obrazów nie będą setki.Jak będzie wprowadzone niszczenie maszyn to obraz też się będzie niszczył co jakiś czas będzie trzeba go odnowić.
To dla tych co nie są zadowoleni z długowieczności i powszechności dóbr w Zielonym Świecie.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest