Klon Cantr

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Klon Cantr

Postby gn0m » Tue Jul 29, 2014 4:15 pm

adamo: Ale o to właście chodzi. W średniowieczu ludzie ginęli tysiącami przy każdej okazji i bez okazji. Cantr niestety pod tym względem jest bardzo cukierkowy - miałem 9 postaci i żadnej nigdy nic nie zagroziło - że już nie mówię o ranach czy śmierci.
Chcę wojen, oblężeń, głodu. Chcę aby poza miastami krążyły bandy bandytów polujących na nieostrożnych podróżnych. Chcę aby kupcy łączyli się w grupy i wynajmowali ochronę. Chcę aby pojedynczy drwal który rąbie drewno w lesie, każdy dzień zaczynał od sprawdzenia najbliższej okolicy czy aby w pobliżu nie kręcą się bandyci.
Pamiętaj jednak że grać będziesz jedną postacią, nie 15. A jedną postać łatwiej "ogarnąć" choćby z komórki.
Co do nowoprzebudzonych - myślałem aby miasta (bo tylko tam nowe postaci będą się budzić) były odgórnie wolne od walk - ale raczej się na to nie zdecyduję - zadaniem władcy jest wynajęcie straży i zapewnienie bezpieczeństwa w mieście.
Nawiasem mówiąc po to właśnie planuję krótki czas życia postaci aby gracze mieli świadomość że postać nie będzie żyć wiecznie i nie przyzwyczajali się do niej - nie będzie wtedy aż tak wielkie rozpaczy po ew. gwałtownej śmieci.

Sasza: Przeglądałem forum Magnusa ale z tego co pamiętam to raczej robił on klona Cantra pozbawionego utrudnień technicznych (typu - automatyczne zakończenie pracy przy projekcie w momencie wyjścia z budynku). Ale napiszę do Niego, może faktycznie coś ciekawego tam znajdę
User avatar
adamo199412
Posts: 120
Joined: Thu Apr 15, 2010 1:52 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby adamo199412 » Tue Jul 29, 2014 6:02 pm

Nawiasem mówiąc po to właśnie planuję krótki czas życia postaci aby gracze mieli świadomość że postać nie będzie żyć wiecznie i nie przyzwyczajali się do niej - nie będzie wtedy aż tak wielkie rozpaczy po ew. gwałtownej śmieci.

Ta świadomość sprawi że znikną ciułający dorobkiewicze. Celem będzie zrobienie topora i szybka kaszanka z okolicznych przekupek :twisted: Chociaż jeśli postacie mają startować z tymi samymi skillami to taki kupczyk byłbym w stanie pokonać młodego rozbójnika :D
A co po śmierci? Kolejna postać od razu czy jakieś ograniczenie czasowe?
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Klon Cantr

Postby gn0m » Tue Jul 29, 2014 6:27 pm

Może tak, może nie. Pamiętaj o NPC - strażnikach w miastach i na gościńcach. Życie rozbójnika wcale nie będzie różami usłane - wręcz przeciwnie. Szybki zarobek, to prawda - ale jeśli władca się wkurzy, zgromadzi sobie drużynę (pamiętaj - można prowadzić grupy) i zacznie patrolować okolicę oraz trzebić bandytów - to mało kto sobie taka karierę wybierze.
Myślałem też o wariancie walki - ucieczce. Jeśli bandycie ktoś zdoła uciec i dotrzeć do miasta to rozbójnik taki już w mieście się pokazać nie może ani też łupów nie upłynni... chyba że znajdzie sobie w mieście wspólnika. :)

Po śmieci nowa postać od razu. Ew ograniczenie rzędu godziny - żeby gracz zdążył ochłonąć po stracie postaci i zastanowić się jak zagrać następnym razem
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Klon Cantr

Postby Avx » Sat Aug 02, 2014 1:45 pm

Gnomie szanowny, ja największe problemy jakie widzę w twojej projektowej propozycji to:
- istnienie NPC. Za to masz u mnie jedno wielkie warknięcie wirtualne. Wrrrr. Wrrrau.

- "sztuczne" zakładanie miast projektem, jak mam sobie to wyobrazić ? Jako wytyczenie siatki ulic miejskich i zaznaczenie jego granic, ew postawienie na owej granicy muru ?
W historii miasta były czasem centralnie zakładane i planowane w tym stylu, oczywiście, ale czasem rosły też same z siebie - na zasadzie zbudowania chat w bliskiej okolicy.

- ograniczony czas życia. IMHO będzie raczej zniechęcał, ale przyznaję, że to dość subiektywne.

Kolejność uwag nieprzypadkowa.

gn0m wrote:Marzy mi się system cechów i czeladnicy ale nie mam pomysłu jak określić właściciela budynku oraz uprawienia. Ten sam problem mam zresztą w przypadku władcy miasta - jak określać władcę i zarządzenia jak wydał.


Będziesz miał* przecież zamki do drzwi i klucze, więc może uzależnij to od nich właśnie. Absolutnie najprostsze wyjście.


*Optymistycznie zakładam że projekt zaczniesz i skończysz. Sugeruję zacząć już teraz, bo na słowach wielu kończyło xd
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Klon Cantr

Postby gn0m » Sat Aug 02, 2014 10:40 pm

NPC (w formie straży) są niezbędni aby nie dawać pewnego zwycięstwa grupie atakującej. W Cantrze zbierze się 5 postaci, ustalą czas i wytłuką bezkarnie całą elitę wielkiego miasta - bo straż będzie spać - co w realnym życiu nie byłoby możliwe bo przecież straż ma warty, patroluje, alarmuje etc.
Wedle mojego planu - uzbrojone bandy nie mają czego szukać w sensownie zarządzanym mieście (no chyba że bardzo małym) - chcesz takie zdobyć to musisz zadbać o odpowiednią ilość ludzi po swojej stronie (także NPC - jeśli Cię stać na nich). Więc bitwa, oblężenie, wojna...

Miasta. Tak - z grubsza to projekt w ramach którego wytyczasz i zaznaczasz granice. Nic więcej tam nie będzie (tylko kilka chat mieszkańców - w domyśle) - budynku rzemieślnicze trzeba już budować. Nowoprzebudzeni gracze mają pojawiać się tylko w miastach (zastanawiam się czy tylko w bezpiecznych czy dać wybór) - aby nieco zwiększyć ich szanse na przeżycie pierwszych dni.
Oddolnego budowania miast nie planowałem bo i jak? Stawiasz kuźnię pośrodku lasu albo w górach? Budynków mieszkalnych nie planowałem

System zamków i kluczy mi się nie podoba. Kowal zaśnie i jego czeladnicy nie wyjdą z kuźni. Potencjalny klient do niej nie wejdzie. Myślałem raczej aby budynek był otwarty dla każdego ale korzystać z niego mogą tylko osoby wyznaczone. A własność i wyznacznie pewnie zrobię przez jakieś wirtualne znaczniki. Oczywiście znacznik własności można kupić albo zdobyć (zabijając kowala albo wprowadzając go w NDS - to jeszcze do przemyślenia)

Projektu nie zacznę teraz na pewno - tak się składa że obecnie pracę zmieniam i przez 1-2mc na pewno czasu na to nie znajdę. A i później za wiele go mieć nie będę. Ale nie martw się - jak coś sobie założyłem to to zrobię - tylko nie powiem kiedy :)

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest