"Ekonomia i polityka" Misesa.

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

"Ekonomia i polityka" Misesa.

Postby Avx » Wed Apr 04, 2007 1:21 am

Chciałbym przedstawić dziełko oparte na pewnym cyklu przemówień, jakie liberalny ekonomista Ludwin von Mises wygłosił kilkadziesiąt lat temu w Argentynie. No i oczywiście podyskutować o nim trochę, byłoby miło, gdybyście podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

http://www.korespondent.pl/index.php?x= ... _polityka3

Ja na razie przeczytałem pierwszy kawałek i nie mogę powiedzieć nic poza: Genialne. :]

Ah - bardzo proszę nic nie wpisywać (na przykład prymitywnych ataków na kapitalizm) bez choćby pobieżnego przeanalizowania powyższego dziełka. Nie wymagam lektury całości, ale proszę się chociaż orientacyjnie zapoznać.
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Sat Apr 07, 2007 1:20 am

*ziewa dyskretnie*
User avatar
ActionMutante
Posts: 873
Joined: Thu Jul 13, 2006 11:46 am

Postby ActionMutante » Sat Apr 07, 2007 8:19 am

Po czterech pierwszych akapitach zrezygnowalem z lektury... Kulawa propaganda! :twisted:
All my friends are dead.
You got dragged outta bed,
Now they're buried and they're dead.
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Sat Apr 07, 2007 9:02 am

No, mojej orientacji w tej dziedzinie to nie zmieniło. ( chociaz byłoby cieżko bo, moje zdanie jest podobne do zaprezentowanego ).
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Sun Apr 08, 2007 1:40 am

ActionMutante wrote:Po czterech pierwszych akapitach zrezygnowalem z lektury... Kulawa propaganda! :twisted:


Cóż, ja po kilku pierwszych stronach zrezygnowałem z lektury "Kapitału" Marksa, zaobserwowawszy już na wstępie śmiechu warty błąd polegający na stawieniu znaku równości między pracą i wartością...

Action, niczego innego się po tobie nie spodziewałem. Chyba nie wyglądam na człowieka, który wierzy w cuda :lol: Może jednak ktoś inny napisze coś ciekawego.

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest