Obraza uczuc religijnych

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Thu Nov 23, 2006 3:07 pm

Rusalka wrote:W lokacji Majkol Djanofic znajduje się jakieś 500 pustych notatek, i drugie tyle kopert, ponadto wśród nich:

* Jezus Chrystus
* Papież Jan Paweł II pokazujący fuck'a
* Prosiaczek
* Krzyś

i inne.

Wiem, że to nie jest miejsce na komentarze, ale takiego to tylko zbanować! I ścigać za obraze przekonań! Drogą prawną! :evil:
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Obcy
Posts: 347
Joined: Sun Apr 02, 2006 9:03 pm
Location: Poland, Zabrze

Postby Obcy » Fri Nov 24, 2006 11:28 am

Że niby za co??? :shock: :shock: :shock:

Jak można obrazić przekonania?
User avatar
Rusalka
Posts: 1508
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Nov 24, 2006 11:53 am

Art. 196 § 1. Kto umyślnie obraża uczucia religijne innych osób poprzez publiczne znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych lub znajdującego się w tym miejscu przedmiotu czci religijnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 6 miesięcy.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Obcy
Posts: 347
Joined: Sun Apr 02, 2006 9:03 pm
Location: Poland, Zabrze

Postby Obcy » Fri Nov 24, 2006 12:08 pm

No i?
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Nov 24, 2006 1:50 pm

Widać, że obcy :twisted:
Image
Image
Federacja RP
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Fri Nov 24, 2006 5:56 pm

Kto umyślnie obraża uczucia religijne innych osób poprzez publiczne znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych lub znajdującego się w tym miejscu przedmiotu czci religijnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 6 miesięcy.

Mysle ze Obcy jest po prostu dociekliwy. To jest ewidentna głupota ale nie podpada pod ten paragraf karny
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Nov 24, 2006 7:02 pm

Rusalka wrote:
Art. 196 § 1. Kto umyślnie obraża uczucia religijne innych osób poprzez publiczne znieważenie miejsca przeznaczonego do wykonywania obrzędów religijnych lub znajdującego się w tym miejscu przedmiotu czci religijnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 6 miesięcy.


Gdzie się czegoś takiego doszukałeś?
Wariat...
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Nov 24, 2006 7:30 pm

Zdaje się, że to sformułowanie z proponowanej przez środowiska twórcze nowelizacji Kodeksu Karnego - ale chyba jeszcze nie jest uchwalona i pewnie nigdy nie będzie w takiej formie.

Obowiązujące brzmienie:

Kodeks Karny wrote:Rozdział XXIV

Przestępstwa przeciwko wolności sumienia i wyznania

Art. 194. Kto ogranicza człowieka w przysługujących mu prawach ze względu na jego przynależność wyznaniową albo bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 195. § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
==============
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Fri Nov 24, 2006 7:43 pm

Kto w miejscu zgłaszania naruszeń zasad gry niepotrzebnie dyskutuje, pisze niepotrzebne lub nic niewnoszące posty, podlega karze napomnienia, z możliwością zaostrzenia w przypadkach szczególnego okrucieństwa do wykluczenia z forum.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Nov 24, 2006 7:54 pm

Wypowiedź na temat jest - choć może temat nie w miejscu odpowiednim, effendi :) Może by przenieść do ogólnych?
==============
User avatar
ActionMutante
Posts: 873
Joined: Thu Jul 13, 2006 11:46 am

Postby ActionMutante » Fri Nov 24, 2006 9:25 pm

Ale z tego co widze to nie narusza to zadnego z tych artykulow...
All my friends are dead.
You got dragged outta bed,
Now they're buried and they're dead.
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Fri Nov 24, 2006 10:10 pm

Wnioskuję o wysłanie tematu do śmietnika w trybie natychmiastowym. Nie chcemy chyba znowu oglądać dyskusji fanatyków z obydwu stron?
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Nov 24, 2006 10:29 pm

Utor tychże notatek wykazał się brakiem smaku oraz brakiem znajomości (lub brakiem szacunku) NZ. Nie uszanował też pamięci człowieka zapewne wiele razy większego od niego robiąc sobie żarty przy pomocy jego imienia. nie ma co się dalej rozwodzić nad tym tematem. Niektórzy mogli się poczuć zniesmaczeni, innych mogło to obejść bokiem, a to czy było to publiczna obraza wyznania i czy podpada to pod jakiś artykuł to nie dojdziemy głównie z powodu przykrej i niechlubnej stylistyki i gramatyki naszego kodeksu prawnego jak i jego dziurawości.

Wnoszę o zakłudkowanie tego tematu.
Image

Image

Federacja RP
User avatar
ActionMutante
Posts: 873
Joined: Thu Jul 13, 2006 11:46 am

Postby ActionMutante » Sat Nov 25, 2006 3:16 am

ushol wrote: Nie uszanował też pamięci człowieka zapewne wiele razy większego od niego


Czy ktos mi wytlumaczy w koncu czemu JPII byl taki git i ogolnie, bo do mnie to jakos nie dociera...
All my friends are dead.

You got dragged outta bed,

Now they're buried and they're dead.
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Sat Nov 25, 2006 3:35 am

ActionMutante wrote: Czy ktos mi wytlumaczy w koncu czemu JPII byl taki git i ogolnie, bo do mnie to jakos nie dociera...


mi tez wytlumaczcie :)
dla mnie to po prostu kolejny i zupelnie niepotrzebny papiez(jak kazdy)...

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest