Zakladanie niepotrzebnych projektów przed pewn&

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Zakladanie niepotrzebnych projektów przed pewn&

Postby ushol » Tue May 23, 2006 9:08 pm

Od razu z początku proszę o nie przenosznenie i nie branie do siebie tego tematu. jedyne wyraz opini.

Czy uważacie, że zakładnie projektów w które wkłada się surowce nie pełne i projekty te są zupełnie niepotrzebne są fair? Chodzi mi o przypadki typu: Postać uradła coś i zaczynbają ją gonić, ta jednak przed śmiercią zakłada projekty maszyn i zużywa skradzione surowce na projekty maszyn, zupełnie niepotrzebne. Czy uwarzacie, że jest to złośliwość postaci czy gracza... jeśli postaci to czy można to poprzec RP i czy nie jest to wykorzystywanie i sabotowanie gry innych...

Od razu proszę o zachowanie spokoju jakby co :/

EDIT: Cholerna ortografia i stylistyka
Image
Image
Federacja RP
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Tue May 23, 2006 10:20 pm

Wypowiem sie jako pierwszy. Mialem juz jeden taki przyklad. Wydaje mi sie, ze jest to glownie wykorzystywanie mechaniki gry do celow nie postaci, lecz gracza. Zakladanie projektow niepelnych jest wyrazem zlosliwosci, a nie rp. Ciezko jest znaleźć uzasadnienie dla zabierania sie do budowy powiedzmy domu bez nawet polowy materialow, gdy mamy poscig na ogonie i rychla smierc...
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue May 23, 2006 10:21 pm

Dodałbym jeszcze do rozważenia sytuację, w której postać jest na przykład zamknięta i złośliwie zuzywa swoje surowce by nikt ich nie dostał.
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue May 23, 2006 10:34 pm

Sytuacja opisana przez gnoma akurat jest ciekawa dla mnie, gdyż można ją wytłumaczyć normalnie... Postać siedzi... ma jakieś surowce i z nudów (jako, że nie ma łyżeczki do podkopów) zaczyna składać sobie jakieś rzeczy... Lub maszynę... tutaj akurat złośliwość pochodzi bardziej od postaci niż od gracza...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Agent 0007
Posts: 1039
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Tue May 23, 2006 11:02 pm

Owszem ushol. Ale gdy postac ucieka z miasta, albo powiedzmy wie, ze zaraz zostanie zabita to raczej budowy domu nie rozpoczyna... czy tez wlasnego grobowca. Jak dal mnie zlosliwosc gracza. A czasem mozna znaleźć fabularne uzasadnienie, ale ono zawsze bedzie dodatkiem. A to nie fair.
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue May 23, 2006 11:15 pm

A czy ja nie napisałem, że ten post akurat dotyczy sytuacji opisanej przez Gnoma...

Co do ucieczki i budowy domu to jestem stanowczo na nie... uwarzam, że jest to albo złośliwość samego gracza, albo brak umiejętności RP
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue May 23, 2006 11:31 pm

Ushol - dlatego ta postać z moje przykładu na przykład non stop kłóci się z oprawcami, a potem zakłada 200 projektów dorabiania kluczy w każdy wkładając po 1 g? Nie uważasz, ze to przesada i złośliwość gracza, a nie "nudzenie się" postaci?
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Tue May 23, 2006 11:44 pm

Miałem inne mniemanie o tym co się dzieje... myślałem, że robi bezsensowne projekty i, że je kończy... w takim razie to także dopisuję u siebie do listy beznadziejnych zachowań...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Wed May 24, 2006 5:09 am

Ja jeszcze raz przytoczę jedyny do tej pory przypadek, gdy skorzystałem z opcji zakładania pustych lub lekko wypełnionych projektów.

Postac została porwana przez piratów. Aby ukryc pewne działania i wywrzeć presję psychiczną na piratów zaczęła 'rozrabiać' na pokładzie, zakładać dziesiątki projektów, wkładać sladowe ilości surowców (ale mogła przecież włożyć wszystkie surowce jakie mieli piraci na pokładzie), komentować swoje działania i opowiadać jaką wspaniałą infrastrukture produkcyjna i wypoczynkową tworzy na pokładzie długiej łodzi.

O ile nie popieram czysto złośliwego tworzenia projektów - o tyle wydaje mi się, że projekty, które są fabularnie uzasadnione mają rację bytu. Czasami jest to swoiste, nieusuwalne grafitti, czasami zagrywka psychologiczna. Wiem, że co najmniej jedna postac uratowała życie właśnie w ten sposób, że gospodarze lokacji mieli dosyć złosliwości a zabicie zabrałoby za duzo czasu...
==============
Regis
Posts: 185
Joined: Wed Jan 25, 2006 6:09 pm
Contact:

Postby Regis » Wed May 24, 2006 6:11 am

Tak jak napisal wojd mozna w ten sposob uratowac tylek, albo zrobic na zlosc porywaczom, ale zdecydowanie czesciej cierpia na tym 'zwykli' gracze. Dlatego uwazam, ze powinno byc mozliwe odzyskiwanie surowcow z rozpoczetego projektu (ale tylko takiego, ktorego nie da sie wykonac - tzn. nie ma w nim calosci potrzebnych surowcow) PO smierci autora tegoz projektu. Troche nierealistyczne, ale czy zakladania 10 projektow i wkladanie w nie po 1 gramie surowcow jest realistyczne... ?
Wilk
Posts: 58
Joined: Sat Apr 29, 2006 9:59 am

Postby Wilk » Wed May 24, 2006 8:06 am

Podam przykład z własnej rozgrywki.
Moja postać zabrała na łodź pewną osobe, w celu przewiezienia jej za skromna opłatą a druga wyspe. Podczas podrózy pasażer zaatakował moja postać w celu zabcia jej i przejecia statku. A że nie było mozliwości równej walki z nia ponieważ pasażer był zbyt dobrze uzbrojonyl. Po nie udanych pertraktacjach, moja postać postanowiła obciążyć maksymalnie łódz żeby porywacz miał z niej jak najmniejszy pozytek. W tym celu włorzyła ona wszystkie swoje surowce, a miała ich dużo w projekty kamiennego stołu, pieca hutniczego, tronu i 12 kościanych noży (postać miała 1120 gr małych kości). Może ktoś to uzna za złośliwość, ale moim zdaniem miała prawo do tego, ponieważ wszystkie surowce były jej. Co najciekawsze pomysł na to podsunął pasażer słowami "bizness is bizness".

Przy okazji chciałbym pozdrowić gracza odpowiedzialnego za tą postać i przypomnieć mu, że każde zło które uczynimy wraca do nas z wiekszą siłą. Pamiętaj o tym m... bo ktoś ci może tą łódz sprzątnąc jeszcze.
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Wed May 24, 2006 8:11 am

Moim zdaniem tutaj własnie nie powinno chodzić o coś takiego... powinno się raczej patrzeć na RP... nie krytykuję tutaj Wilku Ciebie... bo to akurat jeszcze byłbym w stanie zrozumieć (po trzech piwach :twisted:), ale czy normalny człowiek ma czas podczas takiej morskiej bitwy latać po pokładzie i zakładać sobie projekty w taki sposób, że umieszcza w nich surowce, których nie da się odzyskać... jak dla mnie "bezedura" (czyt. tak jak sie pisze, rozum bzdura)...

that is my opinion...
Image

Image

Federacja RP
Wilk
Posts: 58
Joined: Sat Apr 29, 2006 9:59 am

Postby Wilk » Wed May 24, 2006 9:14 am

W rzeczywistości nie ma, ale jak w Cantr można zaatakować tylko raz dziennie to zostaje sporo czasu na inne rzeczy. Już taki urok tej gry.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Wed May 24, 2006 10:33 am

;) Nie byłem świnia - może zużyłem im z pół kilo kamienia i drewna ;)
==============
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Wed May 24, 2006 10:54 am

Wilk wrote:W rzeczywistości nie ma, ale jak w Cantr można zaatakować tylko raz dziennie to zostaje sporo czasu na inne rzeczy. Już taki urok tej gry.


Wilk - surowce w projektach i tak nie obciążają łodzi. ;)

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest