Lepszy świat

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Lepszy świat

Postby psychowico » Tue May 29, 2012 9:05 am

Jako, że kombinujecie z 'klonami' Cantra etc. jestem zainteresowany, czego tutejszej społeczności najbardziej brakuje w tej grze - co byście chcieli zobaczyć w innym symulatorze społeczeństwa.
Nie chodzi mi o szczegóły, jak przedmioty, czy działanie mapy, ale o odgórne założenia gry, które mamy od zawsze i raczej się nie zmienią.

Mi przychodzą na myśl:
* świat fantasy, z elfami, pewnymi elementami magii etc.
* eventy - czyli pewien wpływ twórców na fabułę świata analogiczny do działania naszej rzeczywistości, np. trzęsienie ziemi, pora suszy (rośliny nie owocują), zarazy uleczalne jedynie rzadkich składnikiem z dalekich krain, może jakieś questy ala'rpg od święta
* brak wrodzonej wiedzy - postać musiałyby się uczyć ( samodzielnie odkrywać, lub od innych ) wszystkiego, co mogłyby wykonać

Powtarzajcie się, jeśli podoba wam się któryś z pomysłów przedmówców.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Lepszy świat

Postby saguarooo » Tue May 29, 2012 10:01 am

psychowico wrote: * świat fantasy, z elfami, pewnymi elementami magii etc.

Nie, nie, nie, nie... Nie.
Od razu zaznaczam, że jestem wielkim fanem fantasy i fantastyki ogólnie...
...ale w zielonym bym tego nie chciał.
Wiem, że pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale dla mnie najwspanialszym światem dla Cantra jest to, co mamy teraz, czyli świat może dziwny (łuki, topory, ale i samochody czy radio) ale przynajmniej pozornie rzeczywisty; bez krasnali, elfików, czy innego fantastycznego tatałajstwa...

Dla mnie największą bolączką Cantra są braki w ekonomie. Brakuje mi m.in. niszczenia się surowców, czy pojazdów, przez co na dzień dzisiejszy jest przesyt wszystkiego: od żywności, po stateczki czy wózki pitolone.
Last edited by saguarooo on Tue May 29, 2012 10:09 am, edited 1 time in total.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Lepszy świat

Postby Buka » Tue May 29, 2012 10:06 am

Pytanie było: co byście chcieli zobaczyć w innym symulatorze społeczeństwa. :D

Mnie się podoba tylko ten pomysł z eventami.
NDS
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Lepszy świat

Postby psychowico » Tue May 29, 2012 10:13 am

saguarooo, tak jak buka napisała, pytanie nie jest o to co zmienić w Cantrze ;) buka, a masz jakieś własne pomysły?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Lepszy świat

Postby Buka » Tue May 29, 2012 10:19 am

Nie, wolę pozostać tajemnicza i się nie zdradzać.
NDS
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Lepszy świat

Postby saguarooo » Tue May 29, 2012 10:34 am

psychowico wrote:saguarooo, tak jak buka napisała, pytanie nie jest o to co zmienić w Cantrze ;)

W takim razie jeśli chcecie zrobić nową, lepszą grę, to nie pakować w nią krasnali, elfików, czy innego fantastycznego tatałajstwa tylko bezczelnie zryć zarys świata z Cantra :P

Tak samo ekonomia w Nowym Lepszym musi być lepiej rozwiązana.

Pasuje psychowico? 8) 8) 8)
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Re: Lepszy świat

Postby kamil1313 » Tue May 29, 2012 1:11 pm

psychowico wrote: * brak wrodzonej wiedzy - postać musiałyby się uczyć ( samodzielnie odkrywać, lub od innych ) wszystkiego, co mogłyby wykonać

Zdecydowanie to najbardziej. Nowoprzebudzony osobnik nie powinien umieć obsługiwać ciężkiego sprzętu rolniczego ani ciężkich narzędzi typu młot kowalski. Jak napisano wyżej, brakuje jakiegoś takiego... braku :D Takiego niedosytu surowcowego, niepewności, czy jutro w magazynie znajdziemy te same tony marchewek, które zostawiliśmy wczoraj. Jakichś egzotycznych surowców, wydobywanych w ilości 1 gram na dzień, w osadach z jednym miejscem wydobycia, gdzieś daleko poza wszelkimi zamieszkałymi terenami. Jakiejś rywalizacji, różnorodności broni i ich zalet (stop kuszom i toporom!), żeby walki były bardziej fabularne, nie tylko zaciągnąć do przybudówki za 10 kolejnymi przybudówkami i wchodzić raz dziennie, żeby zabić.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Lepszy świat

Postby Leinades » Tue May 29, 2012 1:15 pm

psychowico wrote:* świat fantasy, z elfami, pewnymi elementami magii etc.
* brak wrodzonej wiedzy - postać musiałyby się uczyć ( samodzielnie odkrywać, lub od innych ) wszystkiego, co mogłyby wykonać

Zdecydowanie NIE.

psychowico wrote:* eventy - czyli pewien wpływ twórców na fabułę świata analogiczny do działania naszej rzeczywistości, np. trzęsienie ziemi, pora suszy (rośliny nie owocują), zarazy uleczalne jedynie rzadkich składnikiem z dalekich krain, może jakieś questy ala'rpg od święta


Rzadkie trzęsienia ziemi, tornada, susze itd. byłyby ciekawe... Zaproponowałbym nawet burze piaskowe na pustyni. Ale RZADKIE. Questy to już zupełnie co innego z czym się nie zgadzam. Questy... można robić w zasadzie samemu, schować skarb w głębi Fu czy innej dużej wyspy z różnymi zadaniami... Postawić swoje postacie jako strażników itd. itp. :D

Tak więc wszystko oprócz eventów (w części) po wdrożeniu do gry... To już sami się zastanówcie.
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Lepszy świat

Postby BZR » Tue May 29, 2012 4:12 pm

Sensowna ekonomia, która zachęcałaby do handlu, wojen, sojuszy, rywalizacji, zazdrości...
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Lepszy świat

Postby lacki2000 » Tue May 29, 2012 9:14 pm

Różnorodność (do strony mechaniki) i dowolność (od strony graczy). To takie fundamenty o których chwilowo nie mam czasu się rozpisywać ale można pod nie wszystko podpiąć ;)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Lepszy świat

Postby Lena Katina » Tue May 29, 2012 9:51 pm

Nie wiem czy powinienem zabierać głos w tym temacie, ale jest o tyle ważny że czuję się zobowiązany.

Po pierwsze: wspomniane już braki w ekonomii. Na ten temat nie ma co się rozpisywać.
Po drugie: eventy, ale nie jako wpływ twórców, ale naturalne zjawisko. W zależności od miejsca na ziemi.
Po trzecie: klimat. I nie chodzi tu o metaforę, ale o prawdziwe, symulowane warunki pogodowe.
Po czwarte: Radio musi zniknąć, samochody nie mają racji bytu. Dla mnie te dwa "udogodnienia" to strzał w kolano dla Cantr.
Po piąte: Wspomniana "nauka" postaci.
Po szóste: Interfejs. Cantr jest zbyt ubogi by zainteresować szerszą rzeszę graczy. Przykro mi, ale grafika musi istnieć.
(cantr II nigdy jednak z sieci ma nie zniknąć!!)
Po siódme: Najtrudniejsze do wprowadzenia. Pokoleniowość. I tutaj seria "The Guild" Podsunęła mi kapitalny pomysł.

To są moje "postulaty?". Tego gra w/g mnie potrzebuje by stać się symulatorem "szerszej skali" i by zdobyć odbiorców.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
Aftereight
Posts: 12
Joined: Thu May 17, 2012 7:24 pm
Location: Warszawa

Re: Lepszy świat

Postby Aftereight » Tue May 29, 2012 10:01 pm

Ogólnie za dużo jest tej komunikacji. Statki i samochody mogą sobie być, ale dwa razy wolniejsze.
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Lepszy świat

Postby wadko » Tue May 29, 2012 10:44 pm

Pogoda. Latanie. Dowolność w ubraniach. Brakuje mi elektryczności. Mniej postaci śpiochów (albo niech będzie z nich jakiś pożytek poza zwiększeniem szansy na przebudzenie się nowej postaci).
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Lepszy świat

Postby Leinades » Wed May 30, 2012 5:23 am

Po czwarte: Radio musi zniknąć, samochody nie mają racji bytu. Dla mnie te dwa "udogodnienia" to strzał w kolano dla Cantr.


Taaaa... Jeszcze dodać wolniejsze statki i można zwolnić serwer na inną grę.
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Lepszy świat

Postby psychowico » Wed May 30, 2012 6:17 am

Lena Katina wrote:Nie wiem czy powinienem zabierać głos w tym temacie, ale jest o tyle ważny że czuję się zobowiązany.

Jak najbardziej. Przycytuje Cię w innym wątku.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest