Dyskusja o PD i informacjach ooc na forum

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Pomysły na postać

Postby Sasza » Thu Mar 08, 2012 3:52 pm

Ja raz dostałem bana - ale w żaden sposób nie wpłynęła ta moja gra na szkodę innych graczy, na co bym sobie nie pozwolił i staram się nawet aby postacie żony nie były związane z moimi w odniesieniu na decyzje trzecich postaci. Ot, z braku graczy chcialem rozwinąć pustkowie pomagając swoimi, ale już więcej tego nie zrobiłem i nie będę marnować czasu w ten sposób. Sprawę znasz. I jak, mam szanse? Możesz napisać na priv, jeśli tak.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Pomysły na postać

Postby Ula » Thu Mar 08, 2012 4:00 pm

Nie będę tego oceniać, bo nie jestem do tego uprawniona. Zresztą chyba nawet wyraziłeś życzenie, że nie chcesz, bym Cię w jakikolwiek sposób oceniała. Każdy musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu to, czy jest wystarczająco 'czysty'. W końcu sam najlepiej wie co robił i jak. A potem ewentualnie przyjąć na klatę to, że ocena sytuacji przez administrację różni się od jego wyobrażeń.

Aha, jeszcze jedno - bana nie dostałeś. Konto zostało tylko tymczasowo zablokowane do wyjaśnienia sprawy. Tak w kwestii technicznej.
Image
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Pomysły na postać

Postby Sasza » Thu Mar 08, 2012 4:25 pm

"Tymczasowo" było na 9 dni i to tylko dlatego że przypominałem się o sprawie, bo administracja zapominała.
No dobrze, zobaczymy co wyjdzie. Najwyżej zbije ten argument kwitowania problemów tym aby samemu zapisać się do PD.

Poproszę jeszcze o przeniesienie postów pod temat "Poprawa komunikacji z PD", aby przyszłościowo też inni mogli wypowiedzieć się w odpowiednim wątku.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Dyskusja o PD i informacjach ooc na forum

Postby Ula » Thu Mar 08, 2012 9:03 pm

Właśnie tłumaczę temat na angielski, by przedstawić go na forum PD. Mam nadzieję, że góra się do tego wszystkiego jakoś ustosunkuje. Sama więcej nie komentuję.
Image
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Dyskusja o PD i informacjach ooc na forum

Postby psychowico » Thu Mar 08, 2012 10:21 pm

Niedługo wprowadzimy możliwość blokowania poszczególnych postaci, zamiast całego konta. To powinno umożliwić swobodniejsze badanie spraw, bez tego typu problemów (mylę się?).
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Dyskusja o PD i informacjach ooc na forum

Postby Ula » Thu Mar 08, 2012 10:43 pm

W większości sytuacji pewnie tak... inaczej sprawa się miewa, gdy ma się sporo postaci zaangażowanych w sprawę. No i to też nie zda egzaminu, jeśli jest podejrzenie, że gracz może zacząć próbować ratować postać innymi postaciami, w różny, niekoniecznie otwarty, sposób.
Image
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Dyskusja o PD i informacjach ooc na forum

Postby psychowico » Thu Mar 08, 2012 10:50 pm

Osobiście trudno mi znaleźć jakiekolwiek tłumaczenie dla współpracy "własnych" postaci. Gdy widzę to wokół siebie, nawet gdy postacie nie współpracują "przy projektach" potępiam ostro i ścigam. Przykro mi, ale nie wierzę w takie cuda, które słyszę ("przypadkiem" trzy postacie się zeszły pod jakąś tam banderą/w jakiejś osadzie).
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Theda
Administrator Emeritus/PD/Personnel Officer
Posts: 5997
Joined: Sat Mar 10, 2007 1:22 pm

Re: Dyskusja o PD i informacjach ooc na forum

Postby Theda » Thu Mar 08, 2012 11:58 pm

Sasza, you are being dishonest and therefore I feel obliged to write an explanatory message to the other players.

Please know that every case reported to the PD is treated with care, looking at the particular circumstances of each situation and each player. In your case, Sasza, it was me who did an exception with you, and you are aware of these exceptions, which will be between you and me and members of the PD and the GAB.

I do not know how you can be dishonest after the treatment that was given to you. It is unfair. Your case was handled by me, as a member of the GAB, has not been any Polish member. I have tried very carefully all your situation, that of your characters and the characters that surround yours, and I have tried (and succeeded) that this whole situation would harm the smaller number of players as well as the smaller number of active roleplayings. I do not know if you are aware that I do not speak Polish, I have no Polish characters, nor anyone who knows the current situation in your area, but I inform this to you and therefore so the case can be watched carefully, one must investigate to be informed.

You were playing in a way unfair to the other players, breaking the CR of the game and both, your account and of your wife, were locked in a preventive manner until I could inform me of the whole situation (30 characters), and to consult with other members of the "special" measures to be taken with you. If it had not been treated in a personalized way, the matter had been resolved much earlier and much more harmful to you. It is inconsistent to ask to be treated with care and at the same ask to solve everything in one day. It is not possible.

I would like to clarify that no member of the GAB or PD ever look after their interests ever since the action policy is very strict in this case, and when a member involved in a situation with an active case in the PD, it withdraws itself to follow that case.

For those who like you are wrong, I inform you that the main work of the PD is to guide and help players, not punish them. Only are punished those who play unfairly for other players. When you have a doubt, please put yourself in the situation where one of you characters is threatened by another character from another player unfairly. Would you like PD intervention to punish the other player and save your characters life? The answer is always yes.

I know that it is easy to talk and criticize without having all the knowledge needed for this, but you complain about what you yourself are doing. From time to time, stand to see people who are working behind Cantr II and not the position they have. Remember, we are all players, with real lifes.

On the other hand, I remind you that this game is free and people that we spent many hours daily to improve it we must take care of all players, including yourself, but remember that you do not play alone. Currently there is an average of 840 players who need to be addressed.

Finally I want to say I will not go into a debate with you, it would be time that I would not be attending other players who need help.

Also, I inform you all, as Chair of PR and responsible for moderating the forums, that you are not permitted to discuss cases of PD or GAB publicly in the forums and therefore, this thread will be closed.

If you have any questions or concerns, can feel free to send me a PM.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sasza, nie piszesz prawdy i w związku z tym czuję sie zobligowana do napisania wyjaśnienia dla pozostałych graczy.

Każda sprawa zgłoszona do PD jest traktowana z należytą troską zależną od poszczególnych warunków i poszczególnych graczy. W twoim przypadku potraktowaliśmy sprawę wyjątkowo i jesteś świadomy tych wyjątków, które dla ciebie zrobiliśmy, a które pozostaną wyłącznie między Tobą, a mną, a także innymi członkami PD oraz GAB.

Nie wiem jak możesz pisać takie rzeczy po tym, jak została przeprowadzona twoja sprawa. To nieuczciwe. Twoja sprawa była prowadzona przeze mnie, jako członka GAB, a nie przez żadnego polskiego członka PD. Starałam się działać bardzo ostrożnie, odnosząc się do twoich postaci, a także innych je otaczających i udało mi się uzyskać to, by cała sytuacja została rozwiązana z jak najmniejszą szkodą dla graczy postronnych i fabuły gry. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie mówię po polsku, nie mam żadnej postaci i nie znam nikogo, kto znałby sytuację w tych okolicach, ale informuję cię o tym. Przez to potrzebowałam więcej czasu, by dokładnie zbadać sprawę i zebrać potrzebne informacje.

Grałeś w sposób nieuczciwy wobec innych graczy, łamiąc Najważniejszą Zasadę i konta twoje oraz twojej żony zostały prewencyjnie zablokowane do czasu aż zdobyłam odpowiednie informacje (o 30 postaciach) i mogłam skonsultować się z innymi członkami PD na temat szczególnych środków powziętych w waszej sprawie. Jeśli nie zostałoby to potraktowane w tak spersonalizowany sposób, sprawa na pewno zostałaby rozwiązana wcześniej, ale w dużo bardziej bolesny dla ciebie sposób. Domaganie się pieczołowitego zbadania sprawy i jej rozwiązania w przeciągu jednego dnia razi niekonsekwencją. To jest po prostu niemożliwe.

Chciałabym wyjaśnić, że żaden członek GAB czy PD nie może dbać o własne interesy podczas prowadzenia sprawy, ponieważ polityka departamentów jest bardzo restrykcyjna. W sytuacji, gdy członek departamentu jest zaangażowany w sprawę aktualnie prowadzoną przez PD, zostaje od niej odsunięty.

Dla tych, którzy, jak Ty, mają mylne pojęcie o pewnych sprawach - informuję, że główną pracą PD jest bycie przewodnikami i pomaganie graczom, a nie karanie ich. Karzemy tylko tych, którzy grają nie w porządku w stosunku do innych graczy. Kiedy masz wątpliwości, proszę postaw się w sytuacji, gdzie jedna z Twoich postaci jest traktowana przez inną postać niesprawiedliwie/niezgodnie z zasadami. Czy chciałbyś, by PD interweniowało i ukarało innego gracza oraz uratowało życie Twoich postaci? Odpowiedź zawsze brzmi 'tak'.

Wiem, że łatwo jest mówić i krytykować nie mając całej potrzebnej do tego wiedzy, ale Ty skarżysz się na to, co robisz także Ty sam. Od czasu do czasu zatrzymaj się i zastanów, by zobaczyć ludzi, którzy pracują za kulisami Cantr II, a nie pozycję/stanowisko, które zajmują. Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy graczami i mamy swoje własne życie.

Z drugiej strony, przypominam Ci, że jest to darmowa gra, a ludzie, którzy poświęcają codziennie wiele godzin, by ją ulepszać, muszą troszczyć się o wszystkich graczy, włączając w to siebie. Nie zapominaj, że nie grasz sam. Obecnie w Cantrze jest około 840 graczy, każdy ma swoje problemy i potrzeby.

Na koniec chciałabym powiedzieć, że nie będę wdawać się z Tobą w dalszą dyskusję, bo przez ten czas nie będę mogła poświęcić uwagi innym graczom, ktorzy potrzebują pomocy.

A także, informuję was wszystkich, jako szef PR i osoba odpowiedzialna za moderację forum, że nie wolno dyskutować publicznie o żadnych sprawach prowadzonych przez PD i GAB, dlatego więc ten wątek zostanie zamknięty.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, śmiało pisz do mnie PM.
"Nunc id Vides, Nunc ne Vides."

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest