Cantr II - drugi serwer

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Cantr II - drugi serwer

Postby Rusalka » Thu Oct 01, 2009 5:12 pm

Siemacie panie i panowie.

Była kiedyś dyskusja na temat globalnego resetu cantra. Ludzie oczywiście protestowali bo maja tak dlugo te same postacie.

A mi przyszło do gowy: Po co reseta robić? Wystarczy postawić drugi serwer i zrobić drugi świat cantryjski. Możnaby wtedy grać od zera w nowym świecie, lub w starym który już mamy.

Kto ma jakieś przemyślenia na ten temat?
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Thu Oct 01, 2009 7:03 pm

Były kłopoty z opłaceniem jednego a co dopiero oplacac drugi.


Pozatym swiat musial by byc inny, a to juz jest problem. Raczej nie wypali :P
?
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Thu Oct 01, 2009 7:41 pm

Pewnie by odciągnęło część graczy z tego serwera co pewnie nie najlepiej by na Cantra wpłynęło. Poza tym gra i tak absorbuje sporo czasu.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Thu Oct 01, 2009 10:25 pm

nowy serwer moglby sie sprawdzic, gdyby graczy bylo tysiace, jak w jakims ogame. a nas jest taka garstka, ze gdybysmy sie jeszcze podzielili na dwa swiaty (bo raczej nie zakladam, ze ktos bedzie mial czas na 2 x 15 postaci) to nasze postacie nie beda mogly sie znalezc.

a moze zrobic inaczej... (nie mam pojecia czy cos takiego jest mozliwe z programistycznego punktu widzenia)
stworzyc nowa wyspe, gdzies na tyle daleko od pozostalych, by nie przyplywali tam zeglarze. wyspa na poczatku bylaby calkowicie bezludna i gracz, tworzac nowa postac mialby mozliwosc pojawienia sie jej wlasnie na tej nowej wyspie. tam postaci zaczynalyby zupelnie od poczatku. od koscianych dzid i ubran z niewyprawionej skory. nie byloby sytuacji, gdy nowoprzebudzony zostaje od razu wyposazony w zelazna tarcze, topor bojowy i ubrany w jedwabie za to tylko, ze sie odezwal. to bylby taki powrot do korzeni, za ktorym, jak mysle, wielu z nas troche teskni.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Thu Oct 01, 2009 10:37 pm

Ja jestem za globalnym resetem, zmniejszeniem świata gry i lepszym rozmieszczeniem surowców i wysp.
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Postby Rusalka » Fri Oct 02, 2009 6:29 am

Ja generalnie też. :) A akcję marketingową to i tak trzeba przeprowadzić porządną.

Reset zdecydowanie jest tym czego potrzeba tej grze aby powoli nie umierała. Większość graczy już ją "przeszła". ;)
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
tehanu
Posts: 870
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Postby tehanu » Fri Oct 02, 2009 6:33 am

BZR wrote:Ja jestem za globalnym resetem, zmniejszeniem świata gry i lepszym rozmieszczeniem surowców i wysp.

Lepszym? To znaczy jakim?
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Fri Oct 02, 2009 8:11 am

* Przysłuchuje się z oddalenia* Reset, reset* mamrocze pod nosem*
User avatar
Pyskozaur
Posts: 31
Joined: Sun Sep 27, 2009 3:28 pm
Location: New Tokyo

Postby Pyskozaur » Fri Oct 02, 2009 10:35 am

Ciekawe jaki procent graczy przy resecie zrezygnowałoby z gry. Przypuszczam, że początkowo byłby on znacznie większy niż procent tych, którzy do nowego świata wrócili.

Owszem, gra od nowa byłaby czymś bardzo ciekawym. Ale mnie osobiście byłoby żal dorobku moich dawnych postaci, a i obecnych już by mi żal było. No i poza tym czy w nowym cantr szybko nie popowstawałyby klony niektórych obecnych cantryjskich kultur? Bo jeśli popowstawałyby to gracze mieliby do nich prawo. Nie po to tworzyło się dany naród, czy państwo przez kilka dobrych lat, by teraz wszystko zresetować.
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Fri Oct 02, 2009 10:36 am

a ja tez jestem za RESETEM, ale nie zmiejszeniem, lecz powiekszeniem swiata.
?
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Fri Oct 02, 2009 10:40 am

Ja zdecydowanie nie podjął bym gry od początku. Pomysł jest z takich, które próbują ratować grę nie poprzez zwiększenie liczby grających.
User avatar
Nefertete
Posts: 89
Joined: Sun Aug 23, 2009 7:36 am

Postby Nefertete » Fri Oct 02, 2009 11:22 am

Podobnie jak Mattan, miałabym ogromne problemy z rozpoczęciem od początku gry. Zdaję sobie sprawę, że większości doświadczonych graczy gra po prostu sie znudziła, znudziło im się siedzenie na tonach żelaza, pływanie kilkoma galeonami na raz i zakładanie kolejnych jedwabnych ciuszków :twisted: ale dla mnie, kiedy moje postacice dopiero "dorabiają" się czegoś zazwyczaj cieżka pracą, granie od początku byłoby stratą czasu...

Nie lepiej wprowadzić po prostu umieranie ze starości...rozwiązało by to problem graczy którzy już nie wiedzą co ze sobą mają robić ;-) Na przykład od 70 lat, każda postać co rok miałaby większą losową "szansę" na naturalne zejście z tego świata aż do 99,9 % przy załóżmy 120 latach ;-)
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Postby B.M.T. » Fri Oct 02, 2009 11:32 am

Źle, ja pisałem już że nie chcę żeby moja postać umarła bez mojej zgody, wolę żeby umarła wtedy kiedy tego chcę, ogólnie to ja bym chciał reset i powiększenie świata, ale dopiero kiedy będzie dużo więcej graczy i postaci.
User avatar
Koralat
Posts: 268
Joined: Thu Jul 10, 2008 12:14 pm

Postby Koralat » Fri Oct 02, 2009 11:58 am

Mi by było żal moich (niektórych) postaci...i nie chodzi o ich dorobek materialny...
Nie zaczynałabym już gry od nowa...
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Postby witia1 » Fri Oct 02, 2009 12:07 pm

Lepsze rozłożenie surowców? Takie gdzie nie ma osad które mają wszystkie podstawowe surowce i jednocześnie brak takich gdzie żyć się nie da ( np jedyne co jest to piasek i wodorosty o.O )
Rest In Pieces.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest