wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby Sopel_1 » Sat Apr 03, 2010 11:29 am

Chodziło mi o spadanie umiejętności głównie fizycznych czyli walka, kowalstwo itd. Ale np. szycie, gotowanie zostaje takie jakie zostało wyuczone w młodości.
A może przycisk w profilu naszej postaci o nazwie "śmierć ze starości". Pojawiałby się np. po 70-80 roku życia. No i można odegrać śmierć 8)
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby saguarooo » Sat Apr 03, 2010 12:55 pm

Sopel_1 wrote:Chodziło mi o spadanie umiejętności głównie fizycznych czyli walka, kowalstwo itd. Ale np. szycie, gotowanie zostaje takie jakie zostało wyuczone w młodości.
A może przycisk w profilu naszej postaci o nazwie "śmierć ze starości". Pojawiałby się np. po 70-80 roku życia. No i można odegrać śmierć 8)


Pierwsze - jak najbardziej nie. :(
Drugie - jak najbardziej tak. :)
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby koksu » Sat Apr 03, 2010 4:42 pm

saguarooo wrote:Pierwsze - jak najbardziej nie. :(
Drugie - jak najbardziej tak. :)


Pierwsze - jak najbardziej tak :D Dlaczego 90-latek ma być silniejszy od 30-latka? Gdyby przyszło walczyć w realu, to 30-latek by zabił starca. W Cantrze niech też tak będzie.
Popieram przycisk "śmierć ze starości". Można odegrać śmierć, a potem nacisnąć i gitara.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby saguarooo » Sat Apr 03, 2010 4:49 pm

Już było tłumaczone, ze Cantr to nie real :? poszukaj parę postów wcześniej - bodajże post Marsa.
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby Sopel_1 » Sat Apr 03, 2010 6:56 pm

Bez urazy saguaro ale wydaje mi się że jednym z aspektów twojej niezgody może być fakt że potem twoja postać może być nieidealna gdy będzie starcem ... ale to tylko takie moje rozważania :wink:

Wiem że Cantr to nie real ale jakieś wspólne cechy trzeba zachować. Bo mi się np. marzy Cantr z podziałami na grupy społeczne - młodzi i sprawni żołnierze, chłopi, pracownicy zakładów,studenci, starsi ludzie właściciele zakładów pracy, ciężko harujący robotnicy,gryzipiórki i starce bawiące się w politykę, opowiadania historii, szycia skarpet dla dwudziestolatków,zrywających owoce, nauczyciele na uniwersytetach ... ahhh marzy mi się...
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby saguarooo » Sat Apr 03, 2010 8:36 pm

Mi osobiście w takim rozwiązaniu przeszkadza nie fakt, że postaci będą słabe, ale takie podświadome wymuszanie na mnie pośpiechu przy odgrywaniu postaci...

A co do podziału na klasy społeczne to co prawda fajnie on wygląda na papierze, ale moim zdaniem, za nic nie sprawdziłby się on w warunkach gry - w Cantrze młode postaci bardzo często nie odczuwają żadnego szacunku do starszych, tak jak jest to w realnym świecie. Jeśli przy takich stanie rzeczy, młodsza postać dostanie jeszcze argument siły i umiejętności o swojej stronie, może się połasić na zdobycie władzy w osadzie (mam na myśli głównie mniejsze, kilkuosobowe osady) poprzez najzwyklejsze zarżnięcie starszej postaci... I nie wiem czy jest dobre wyparcie starszej (zazwyczaj dobrze odgrywanej i mającej już jakieś miejsce w społeczności) na młokosa.

Nie wiem, czy do końca zrozumiale przekazałem to co mi chodzi po głowie, ale trudno... :)
koksu
Posts: 165
Joined: Tue Mar 30, 2010 7:40 pm
Location: Polska, Zielonka

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby koksu » Sun Apr 04, 2010 11:05 am

Sopel, ty jakimś krewnym moim jesteś? Myślisz tak jak ja. Zgadzam się z tobą 100% :D
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby Sopel_1 » Mon Apr 05, 2010 6:35 pm

A to życie w takim razie nas nie popędza - starzejemy się i nie można tego zatrzymać :wink:

A to staruszki powinny siedzieć w bezpiecznych "norach" i wychodzić z rana po gazetkę i świeży ryż :wink: No babcia w tramwaju nie weźmie cię siłą i nie wyrzuci cię z miejsca, a za to może stosować inne metody - jeśli i one zawiodą wypapla jaka ta postać jest i zepsuje jej reputacje. Proste :wink:
AUTO
Posts: 755
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:19 pm

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby AUTO » Mon Apr 05, 2010 10:12 pm

Mnie się podoba pomysł z przyciskiem "śmierć ze starości" pojawiającym się u staruszków :)
User avatar
A.L.M.E.R
Posts: 299
Joined: Sat May 08, 2010 2:42 pm
Location: Urlop
Contact:

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby A.L.M.E.R » Mon Jul 12, 2010 4:52 am

Na stronie gracza obok imion postaci mogliby być małe x . np
cantr wrote:Arek mężczyzna Traveling from doryiskom to seatown (T 54 %)x
Po jego kliknięciu zostalibysmy przekierowani na stronę gdzie podajemy hasło i nasza postać kończy żywot, bez masowego krzyżykowania. to nie jest trudne do wprowadzenia.No i warto w końcu paski "Upojenie","skarzenie"etc doprowadzić do użytku.Co do ograniczeń fizycznych (siła, umiejętności produkcji) to również jest to dobry pomysł, gdyż widok Starej babci machającej wściekle toporem ,ktora biega szybciej od dwudziestolatka, jest dla mnie delikatnie mowiac dziwny
Zieleń czy nie zieleń- oto jest pytanie
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby Zamia » Mon Jul 12, 2010 5:52 am

widok Starej babci machającej wściekle toporem ,ktora biega szybciej od dwudziestolatka, jest dla mnie delikatnie mowiac dziwny


Tak myśląc odnosimy się do rzeczywistości. Jeśli jednak postać cantryjska może żyć 200, 300 lat i dłużej to może nie traci swoich sił witalnych w wieku lat 100 :roll:
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby cald dashew » Mon Jul 12, 2010 8:09 am

Jezeli takie cos by wprowadzili to ja kasuje konto. Obnizanie umiejetnosci? Smierc ze starosci? Puknijcie się w głowę..

Edit : Wychodze z założenia: Po co grać jeżeli od początku gry wiesz ze Twoja postać zginie? Takie coś mamy w realu, nie psujcie przypadkiem Cantr. Albo obniżanie umiejętności, teraz i tak starsi ludzie nie budzą szacunku młodych bo to tylko gra, a jeszcze jakby starsi nie mogli nic zrobic tylko prosić innych młodych o pomoc w konflikcie? Albo paru młodych piratów kasujących miasto ze starszymi ludźmi z łatwością.. Skoro postacie w Cantr są długowieczne to obniżanie umiejętności jest nie na miejscu, czy elfom się coś obniża? Natomiast, jakby wprowadzili śmierć ze starości to ja po prostu dziękuję tej grze. I pewnie wielu ludzi zrobiłoby to samo.

Edit2 : Poza tym nic dziwnego ze starsi tak samo walczą jak młodsi, młody nie wie jak uderzyć, brak mu doświadczenia. Stary zdążył nauczyć się wielu technik walki, wg. mnie z wiekiem mogłaby walka nawet rosnąć. ( i w sumie tak jest :) więc jest idealnie)
Image
Image
Image
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby lacki2000 » Mon Jul 12, 2010 9:04 am

Popieram uśmiercanie pojedynczej własnej postaci w trybie zawałowym ale od naciśnięcia krzyżyka do zawału powinno minąć kilka dni np. zasadowe 4. Najlepiej jakby był pewien element losowy, np prawdopodobieństwo zgonu w dany dzień według rozkładu normalnego. Byłaby to decyzja nieodwołalna i dana postać czekałaby na pewną lecz niezbyt dokładnie sprecyzowaną czasowo śmierć. Dodatkowo slot takiej postaci byłby zablokowany dość długo ale odwrotnie proporcjonalnie do wieku postaci (im starsza tym szybciej slot otwarty).
Tako rzekłem *otarł pot z czoła* upał taki że zawał gwarantowany bez krzyżyka...
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby Laura_ » Mon Jul 12, 2010 9:39 am

Dlaczego niesprecyzowaną czasowo?
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Re: wydzielone / Problem dlugosci zycia postaci

Postby robin_waw » Mon Jul 12, 2010 11:51 am

Tak jak w życiu nie wiesz kiedy zawał nadejdzie. Możesz się źle czuć przez kilka dni.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest