Pogrzeby! Apel

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Wed Jul 20, 2005 12:11 pm

marol wrote: 2. Nikogo z ulicy do projektu się nie przyjmuje, a już na pewno nie do napisania paru linijek kodu. Zresztą w Cantr jest dość zaawansowany system naboru personelu i np. programiści dzielą się na parę kategorii.


jak juz mowilem, zglaszalem sie im do pomocy, nieodpisali.

pozatym, jednorazowe skasowanie trupów nierozwiarze problemu ale napewno latwiej bedzie chowac nowoumarlych niemartwiac sie o tych ktorzy gnija juz od miesiaca.
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Wed Jul 20, 2005 1:55 pm

PRUT wrote:
tłumaczenie wrote: Bardzo mi przykro mi, ale raczej nie będzie na razie żadnych zmian. Po prostu, brakuje mi na to teraz czasu.

Czyli na razie jestesmy zdani na własne siły z grzebaniem zmarłych :cry:

Tego sie niestety obawialem :( Coz, bede dalej robic swoje... A leni pozbawiles pretekstu do obijania sie :P
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Jul 20, 2005 1:59 pm

jak juz mowilem, zglaszalem sie im do pomocy, nieodpisali.


Nie znasz podstawowych zasad w poszukiwaniu pracy? ;) Napisz jakiś bardziej skomplikowany skrypt w php'ie a najlepiej na czas "prezentacji" stwórz mały serwis z bazą danych, całkowicie dynamiczny. Jak to zobaczą to może zmienią zdanie i niedługo będziesz naszym guru odnośnie kwestii programowych Cantr'a ;)
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Wed Jul 20, 2005 2:25 pm

Ja z checia bym im pomogl, ale wpraszal sie niebede :)
o wiele bardziej wole sie skupic nad praca nad moim dzielem.
http://www.osobnicy.pl/g/ - tu mozna poczatkowe efekty poogladac.(wylaczylem dodawanie nowych bo mi baza zasmiecali testerzy)

a sswoja droga ( bo widze ze sie w programowaniu orientujecie), czemu oni uzywaja form zamiast linków??? Pzreciez przekazanie danych przez link jest duzo szybsze i zajmuje mniej miejsca (ilosc znaków) ???


a wracajac do tematu kasowania; podejrzewam ze chlopaki maja funkcje ktora sie wykonuje w momecie zakonczenia projektu pochuwku i funkcja ta kasuje wszystkei zaleznosci w bazie od "umarlaka"
wiec nic pisac nietrzeba, starczy wywolac ta funkcje z lekko zmienionyumi parametrami wyszukiwania.
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Jul 20, 2005 3:39 pm

Efekty jak widać są, chociaż narazie nie za duże. Być może pomgę jeśli chcesz ale o tym mogę powiedzieć dopiero jutro ;)

Formularze są lepsze pod niektórymi względami niż linki, choćby dlatego, że mogą przesłać więcej danych. Zauważ jednak, że formularze wykorzystywane są tylko w niezbędnych miejscach (rozmowa, wybór projektu itp.). Można by było linkami (oprócz rozmowy) ale chyba formularze lepiej się sprawdzają ;)

Jeśli chodzi Ci o różnicę między post a get to chyba nie trzeba wyjaśniać wad i zalet obu z nich ;)

podejrzewam ze chlopaki maja funkcje ktora sie wykonuje w momecie zakonczenia projektu pochuwku i funkcja ta kasuje wszystkei zaleznosci w bazie od "umarlaka" wiec nic pisac nietrzeba, starczy wywolac ta funkcje z lekko zmienionyumi parametrami wyszukiwania.


Na pewno taką mają i tak jak mówisz, wystarczy ją wykonywać dla każdego zmarłego i to rozwiąże tymczasowo problem
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Wed Jul 20, 2005 5:06 pm

Chłopaki, nie wiem czy sie tylko zgrywacie z tymi tekstami, ale na moje laickie oko cos tam wiecie o programowaniu. Wyslijcie swoje anonse jeszcze raz, umotywujcie je jakos dobrze, powiedzcie, że rozumiecie, że ilośc programistów jest ograniczona, ale bardzo chcecie pomóc w tej a także w innych sprawach i zaproponujcie jakieś sensowne rozwiązanie - podajcie im ten kod czy cos tam, na tacy - to da im szansę przyjęcie was do Działu Programowania.

Ja ze swej strony pomeczę Josa, żeby zerknął na was (już mu kiedys wspominałem, że może ktoś z nas byłby chętny i wystarczająco biegły w tych kwestiach by pomóc - stąd powstał nawet wątek na tym forum).


P.S. Mnie przyjeli do MD dopiero po drugim mailu :) może taka maja regułę? :D
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Wed Jul 20, 2005 5:28 pm

NiKnight jezeli maqsz ochote mozemy pogadac :)
prawde mowiac liczylem na to ze grajac tu spotkam kogos chetnego do pisania czegos takego, bo w "realu" ciezko o ludzi z wizja do takich gier.

Prut, a niemogl bys z nimi pogadac zeby pokazali jakis kawalek kodu?
wiesz, nieche sie do pchac jak sie okaze ze moje php jest za slabe. A jak bym zobaczyl taki kod to bym obiektywnie ocenil czy jestem w stanie im pomoc.
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Wed Jul 20, 2005 5:34 pm

NiKnight wrote:Efekty jak widać są, chociaż narazie nie za duże. Być może pomgę jeśli chcesz ale o tym mogę powiedzieć dopiero jutro ;)

Formularze są lepsze pod niektórymi względami niż linki, choćby dlatego, że mogą przesłać więcej danych. Zauważ jednak, że formularze wykorzystywane są tylko w niezbędnych miejscach (rozmowa, wybór projektu itp.). Można by było linkami (oprócz rozmowy) ale chyba formularze lepiej się sprawdzają ;)



ale tu niema duzo danych do pzreslani;
gracza identyfikujesz po sesji,
a tu wszystsko: Zdarzenia, Inwentarz, Miejsce... jest formularzem
a np: wchodzc do Inwentarza lapiej by bylo linkiem dzialac bo tu niema co pzresylac. a o ile wygodniej by bylo jak bym mogl sobie otworzyc notatyke z mapa w jednym oknie a Miejsce w 2gim. i szybko porownal to co mam n mapie z tym gdzie moge isc.
a ja mam slaba pamiec, i za kazdym razem musze skakac pomiedzy notatka a Miejscem po 3-4 razy..a to wszystko obciaza server.

co innego w wiadomosciach, bo tu formularz musi byc w celu wstawienia napisów i wyslania tego do bazy.

Niepamietam ktora jest lepsza, post czy Get.
ale lepsza jest ta ktora niedaje danych do adresu :)
chyba get, nigdy niepamietam :)
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Jul 20, 2005 7:02 pm

Narazie nie mogę obiecać czy Ci pomogę lukaasz gdyż od jutra być może będę miał nową pracę ;) A to wymaga przyjrzenia się projektom akurat wykonywanym, poznanie całej struktury itp. :/

gracza identyfikujesz po sesji


Też bym identyfikował użytkownika po sesji, zresztą tak jest najbezpieczniej i najmniej kłopotów. Praktycznie wszystkie dane zarejestrowałbym od razu w sesji (session_register("zmiennaSesyjna"); ) by przekazywać tylko rzadziej wykorzystywane.

wchodzc do Inwentarza lapiej by bylo linkiem dzialac bo tu niema co pzresylac. a o ile wygodniej by bylo jak bym mogl sobie otworzyc notatyke z mapa w jednym oknie a Miejsce w 2gim. i szybko porownal to co mam n mapie z tym gdzie moge isc.


Masz rację to by było bardzo dobre usprawnienie :)

Niepamietam ktora jest lepsza, post czy Get.
ale lepsza jest ta ktora niedaje danych do adresu


Post nie daje i pozwala na przesłanie większej ilości danych, w sumie jest lepszy niż get ale nie da się za jego pomocą określić dokładnie strony, zresztą każdy widzi logując się do Cantr'a jaki jest adres (dla niewtajemniczonych powiem, że po znaku zapytania są zmienne wraz z wartościami, przedzielone znakiem & )

PRUT:
Chłopaki, nie wiem czy sie tylko zgrywacie z tymi tekstami, ale na moje laickie oko cos tam wiecie o programowaniu. Wyslijcie swoje anonse jeszcze raz, umotywujcie je jakos dobrze, powiedzcie, że rozumiecie, że ilośc programistów jest ograniczona, ale bardzo chcecie pomóc w tej a także w innych sprawach i zaproponujcie jakieś sensowne rozwiązanie - podajcie im ten kod czy cos tam, na tacy - to da im szansę przyjęcie was do Działu Programowania.


Złożę jeśli już dopiero jutro, teraz niestety mam ważniejsze sprawy na głowie. Obawiam się tak jak lukaasz, że obecni programiści Cantr piszą całkiem inaczej niż ja i mogę mieć problemy ze zrozumieniem kodu. Zwłaszcza, że mam nawyki z języka Java, które mogą przeszkadzać innym. Poza tym dochodzi jeszcze problem przeczytania całego kodu i uruchomienia go na własnej maszynie tylko nie wiem czy by dali go i strukturę bazy danych. Te pytania raczej skierowane są do DP, być może zadam je im ale niestety nie mogę tego obiecać :/
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jul 20, 2005 8:38 pm

PRUT wrote:P.S. Mnie przyjeli do MD dopiero po drugim mailu :) może taka maja regułę? :D


A mnie do LD chyba po 3 albo nawet 4 emailach dopiero przyjeli i trochę to trwało. Ciebie chyba dosyć szybko przyjeli do MD. Jak to umotywowałeś żeby Cię przyjeli?
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Wed Jul 20, 2005 10:47 pm

KeVes wrote:A mnie do LD chyba po 3 albo nawet 4 emailach dopiero przyjeli i trochę to trwało. Ciebie chyba dosyć szybko przyjeli do MD. Jak to umotywowałeś żeby Cię przyjeli?


:lol: :lol: Bardzo prosto. W pierwszym mailu napisałem im, że chciałbym, żeby w grę grało tak ze 200-300 graczy (wtedy o ile pamietam było coś koło 40-50) i zrobie coś, żeby tak się stało. Odpowiedziałem na kilka jakiś prostych pytanek - skromnie po jednym zdaniu... i cisza.

Za tydzień, czy dwa tygodnie jak liczba graczy podskoczyla do 200 i rosła, wysłałem im jeszcze jednego krótkiego maila w stylu: "...a widzicie, to jeszcze nie koniec... :lol: " Za dwa dni dostałem maila, że mnie witają i już się potoczyło dalej... :wink:

A jak było z Toba i Aihalem?
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jul 20, 2005 11:45 pm

Ja się zgłosiłem jak zobaczyłem na stronie departamentów, że jest wolne miejsce dla polskiego tłumacza. Wypełniem jakiś prosty kwestionariusz i czekałem i czekałem dosyć długo... nie wiem jaka była odpowiedź, już nie pamiętam, ale wiem że potem jeszcze kilka emaili z zapytaniami wysyłałem w stylu "co z moją kandydaturą?"... aź się w końcu przełamali i mnie przyjeli ;) A z Aihalem to nie wiem jak było. Może jak się pojawi to nam powie.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Aug 10, 2005 6:50 am

Czyżby mi się zdawało, czy we Vlyryan uproano się z problemem trupów? Jeszcze niedawno było ich tam pełno w projektach, a teraz pustka :shock: Czy grabarze we Vlyryan wykazali się taką skutecznością, czy może trupy usuneła siła wyższa (np. Jos)? Co o tym myślicie?
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Aug 10, 2005 7:02 am

Eee... na pewno nie Jos je skasowal.
(SRVPRC)
Image
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Wed Aug 10, 2005 7:16 am

marol wrote:Eee... na pewno nie Jos je skasowal.


Ale przeciez nic sie nie zmienilo, w projektach nadal jest cala masa rozpoczetych pochowkow.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest