Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Laura_ » Mon Mar 10, 2014 1:14 pm

mam pytanie, kubków nie można podpisać, czy coś przegapiłam? nawet drewnianych?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Mon Mar 10, 2014 1:52 pm

W tej chwili nie można. Wszystkie pojemniki jakie można opisać są wyszczególnione na liście w ogłoszeniu (wykorzystują etykiety) plus te, które z jakichś względów trafiły do którejś z wcześniejszych grup (torebki).
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby psychowico » Mon Mar 10, 2014 3:57 pm

Ciągle czekam na możliwość wkładania notatek do pojemników - plz plz.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Mon Mar 10, 2014 5:18 pm

Ok.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby psychowico » Mon Mar 10, 2014 6:49 pm

:*
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
skaltka
Posts: 9
Joined: Sun Aug 24, 2014 9:30 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby skaltka » Sat Nov 08, 2014 2:29 pm

A ja mam takie pytanie (mam nadzieję, że wsadzam je do odpowiedniego wątku) - jeśli z jednego komputera grają w Cantra dwie osoby, każda na swoim koncie, oczywiście, to przypadkiem nie zostanie uznane to za łamanie zasad?
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby dekalina » Sat Nov 08, 2014 5:39 pm

Dla bezpieczeństwa lepiej opisać sytuację w mailu do władz, zanim władze sama zauważą dwa konta z jednym IP. Bo prędzej czy później zauważą, a niezgłoszone z góry uznają za złamanie zasad.
Shi
Posts: 30
Joined: Tue Jul 01, 2008 5:53 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Shi » Sat Nov 22, 2014 11:45 am

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, co oznaczają liczby w rubryczce "Do powiększenia" w nowym interfejsie spożywania pokarmów?
Nie pasują mi ani do ilości pożywienia, którą trzeba zjeść w celu całkowitego zniwelowania głodu, ani do ilości, która obniża głód o 1%, ani do ilości spożywanej jednego dnia. Inne pomysły jakoś nie przychodzą mi do głowy. :)
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Raynus » Sat Nov 22, 2014 12:02 pm

Jest to ilość jedzenia/lekarstw potrzebna do pełnego wyleczenia/zaspokojenia głodu. Zaraz to zmienię, żeby było bardziej sensowne.
Shi
Posts: 30
Joined: Tue Jul 01, 2008 5:53 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Shi » Sat Nov 22, 2014 12:32 pm

Hm, jedna z moich postaci ma 34% głodu, a w tej rubryczce jest 34g - 34 g kebabu nie wystarczą, żeby najadła się całkowicie - wyszło mi na to, że to nie jest potrzebna ilość jedzenia, tylko procenty głodu do zniwelowania.
User avatar
paskud
Posts: 77
Joined: Mon Oct 29, 2012 9:53 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby paskud » Sat Nov 22, 2014 12:48 pm

Podobnie problem występuje z lekami. Wskazana ilość miodu nie wyleczy całkowicie, ani też nie jest % odniesionych ran.
“Truth is stranger than fiction, but it is because Fiction is obliged to stick to possibilities; Truth isn't.”
- Mark Twain
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Felixis » Sat Nov 22, 2014 5:40 pm

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale mnie zastanawia, czemu coś co nazywa się "materac" potrzebuje do budowy drewna, a coś co nazywa się "łóżko" w materiałach ma tylko pióra i tkaninę (czyli na logikę, bardziej z tego wyjdzie materac niż łóżko).
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Raynus » Sun Nov 23, 2014 10:39 pm

Bo choć ktoś dawno temu przetłumaczył to na polski jako "materac" (co było dość słuszne, bo nie ukrywajmy - nikt by nie wiedział co to za twór), to jest to tzw. "futon", czyli (z tego co wyczytałem) materac japoński. Przypuszczam, że skoro wymaga użycia drewna, to jest to mniej więcej (ręki sobie uciąć nie dam) coś takiego:

Image

Nie wiem czy jest sens zmieniania nazwy na "materac japoński", ale chętnie poczytam co o tym myślicie.
skaltka
Posts: 9
Joined: Sun Aug 24, 2014 9:30 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby skaltka » Sun Nov 23, 2014 10:58 pm

"materac japoński" brzmi bardziej po szlachecku, niż jakiś tam zwykły materac z Ikei! :D
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Raynus » Sun Nov 23, 2014 10:59 pm

Ikea produkuje futony, szach-mat. Swoją drogą z ciekawości poszperałem w internetach i znalazłem przekrój (chyba) takiego futonu. Może to właśnie stąd to drewno:
Image

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest