Polisz Historia

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Fri Oct 17, 2008 2:54 pm

Ja bym nawet poczytał o Bojvingach. Jakoś nigdy mi się nie udało dowiedzieć o nich więcej.
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Fri Oct 17, 2008 3:24 pm

Matix wrote:Ja bym nawet poczytał o Bojvingach. Jakoś nigdy mi się nie udało dowiedzieć o nich więcej.


jak poszperasz na forum na przyklad w "odeszli" dowiesz sie naprawde wiele
Image
Image
Image
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Fri Oct 17, 2008 6:16 pm

Echo wrote:Elmo, miałeś opowiedzieć i co?


Napisałem, że mogę opowiedzieć, ale nikt nie wyraził specjalnego zainteresowania. :P
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri Oct 17, 2008 6:54 pm

No to wyraże zainteresowanie.Ot tak żebyś nie miał wymówki. :P
Znam tylko McRidera,chyba z jakiś notatek czytanych tak dawno temu że nie pamiętam o czym to było.

ps. aż żałuje że nie mam raportów czy czegoś takiego (zresztą konto emailowe na które założyłem konto w grze też mi wcieło),wszystko przechowywane w głowie a to niezbyt dobra kryjówka,poza tym większość to sprawy osobiste raczej bez większego wpływu na świat Cantra,jak będe w humorze to może coś opiszę
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Fri Oct 17, 2008 7:58 pm

I świetnie w.w.g.d.w. ! Twórzmy historię i ważmy ją realnym okiem, ale bez ocen. ;)

Gdybyśmy się... *wzdycha z nutką nadziei* umówili, że tutaj podajemy tylko fakty - nie ważne, że widziane z różnej strony i pod różnym kątem, ale surowe wiadomości, których tu w tym wątku obrabiać nie wolno. Czyż nie byłoby pięknie? Stworzymy drugi wątek do komentarzy, a ten niech pozostanie czystym..? Proooszę...
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sat Oct 18, 2008 5:52 pm

Echo wrote:Twórzmy historię i ważmy ją realnym okiem, ale bez ocen. ;)

Gdybyśmy się... *wzdycha z nutką nadziei* umówili, że tutaj podajemy tylko fakty - nie ważne, że widziane z różnej strony i pod różnym kątem, ale surowe wiadomości, których tu w tym wątku obrabiać nie wolno. Czyż nie byłoby pięknie? Stworzymy drugi wątek do komentarzy, a ten niech pozostanie czystym..? Proooszę...


Echo - tylko surowe wiadomości ? Przecież każdy z nas wie tylko tyle ile jego postaci się dowiedziały w grze - to zawsze będzie wiedza niekompletna, wycinkowa i subiektywna. Ja napiszę coś o początkach Cechowic, Zatoki Urodzaju, Jezioran , Kinderwardu itp i zaraz ktoś się odezwie, ze jego postać widziała to inaczej. Ba..nawet moje dwie postaci ( Berny i Berenik ) różnie oceniały powstanie Zatoki Urodzaju :). Albo moja postać była przekonana, że brała udział w wyprawie , która odkryła wyspę E* i zakładała na niej pierwszą osadę (Dom Eelran ). Czy to była prawda ? - nie wiem .....
Mam mnóstwo notatek opisujących historię polskiej strefy. Ale to jest historia widziana oczami moich postaci....
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sat Oct 18, 2008 6:17 pm

Pobuszowałem w swoim archiwum i znalazłem niedokończony dziennik jednej z moich postaci. Zamieszczę go in extenso - to będzie najlepsza ilustracja tego o czym napisałem powyżej ....

Dziennik Ajoty

1239 urodzilam sie i mieszkam w Vlyryan

1253 wyruszam z kilkoma osobami na dluga wyprawe po gaz do krolestwa Vlotryan

1275 wyprawa rozdziela sie . Zostaje w Vlotryan jako reprezentant interesow Vlyryan.

1288 Wobec braku wiesci z Vlyryan ktore mam reprezentowac wyruszam na wyprawe morska

Dzien 1292, godzina 6:20
"Do Morako Eelran, nowego swiata, zadokowal statek - Nieustraszony. Jego pasazerowie: Vlad, Jarko, Ajota i Persus - obywatele Vlotryan, zmeczeni podroza zeszli na lad. Nie bylo tam nic co wskazywaloby na wczesniejsza obecnosc czlowieka - te tereny byly dziewicze. To co od razu rzucilo im sie w oczy to dziwny zwierz zamieszkujacy te tereny, jednak to mial byc dopiero poczatek dziwow. Pragnac zbadac i zasiedlic te ziemie, Kapitan Vlad, moca obdarzona go przez Egwene,ustanowil je zamorska prowincja Vlotryan, poblogoslawil i postanowil wrocic do Ojczyzny po osadnikow, a zaloge poslal na badanie wyspy. A co bedzie dalej, pokaze historia." Podpisano Vlad

1293- 1328 Wyruszylismy w trojke w glab ladu do Kalila gdzie rozdzielilismy sie i kazde z nas poszlo inna sciezka, umawiajac sie na spotkanie w Kalila. Powrocilam do Kalila pierwsza, nastepnie Persus - nie powrocil Jarko. Po uzupelnieniu zapasow zywnosci na poszukiwania Jarka poszedl Persus. Niestety Jarko nie odzywal sie wiec Persus wrocil do Kalila . Poszlismy do Morako na umowione spotkanie z Vladem.Pojawili sie pierwsi nowi mieszkancy ,z tego dwoje wykazalo aktywnosc. Niestety Vlad nie pojawil sie w Morako gdzie czekalismy 5 dni. Nie bylo tez zadnej notatki dla nas.

1329 Wyruszamy po drewno i sprobujemy zbudowac longboata. Moze zalozymy osade w Kalila. Zostawiam ten dziennik oraz mape na wypadek gdyby ktos jednak przyplynal.

1334 Przybylismy do Kalila. Uzupelniamy zapasy zywnosci.Pojawiaja sie nastepni nowi mieszkancy. Sa malo aktywni.

1338 Ruszamy w droge do Dom Eelran. Przylacza sie do nas Derek.

1342 Docieramy do Eelran. Jarko na szczescie nie jest w spiaczce- zalozyl projekt kamiennego budynku -Samotnej Straznicy i zbiera kamien . Wytopilismy z posiadanych surowcow 3 kielnie i zaczynamy budowe osady- to miejsce jest lepsze od Kalila.

1359 Dolaczyl do nas Enor, jeden z pierwszych tutejszych mieszkancow, ktory wczesniej samotnie wyruszyl po drewno.

1362 Z wyprawy badawczej powrocil Persus . Dysponujemy juz dobra mapa okolicznych miejscowosci i znalezlismy wapien. Poniewaz nigdzie nie ma wegla bedziemy musieli wypalac go z drewna.

1365 Samotna Straznica skonczona. Osada liczy 12 osob, z tego polowa jest aktywna. Zaczynamy budowac kiln do wypalania wegla drzewnego.

1404 Ostatnie dwa lata jakby przeciekly pomiedzy palcami. Mamy wegiel dzrzewny, mamy magazyn w Samotnej Straznicy, Persus ciagle gdzies na wyprawach badawczych. Ludzie przychodza i odchodza.... Dlaczego na naszej wyspie o nas zapomnieli- minelo juz ponad 5 lat i nikt nie przyplynal....

1410 Postanowilam zebrac drewno na statek. Zostawilam Jarkowi narzedzia i wraz z Enorem poszlam do Zhifko
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sun Oct 19, 2008 12:03 pm

Hmm... Spróbuję spisać krótką opowieść o Nawiedzonej Wyspie. Ale to potem. Na razie dodam tylko, że Legenda O Robin Hoodzie jest autentyczną nadinterpretacją pewnej postaci, do rąk której wpadło kilkanaście notatek i poznała kilku ludzi z bandy Marka.
http://www.matix.salon24.pl
Besteer
Posts: 168
Joined: Fri Sep 01, 2006 8:06 am
Location: Polska

Postby Besteer » Sun Oct 19, 2008 4:50 pm

Mógłbym tu opublikować pewną swoją kronikę, co prawda już dawno zaniedbaną, ale zawsze.

Tylko zastanawiam się, czy, jeśli jest ona także dostępna w grze, jej ujawnienie na forum nie będzie naruszeniem zasad. Co o tym myślicie? Czy może jednak opisać to swoimi słowami?
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Oct 19, 2008 5:06 pm

Besteer wrote:Mógłbym tu opublikować pewną swoją kronikę, co prawda już dawno zaniedbaną, ale zawsze.

Tylko zastanawiam się, czy, jeśli jest ona także dostępna w grze, jej ujawnienie na forum nie będzie naruszeniem zasad. Co o tym myślicie? Czy może jednak opisać to swoimi słowami?


jezeli to bardzo odlegla historia (tak z przed 1400) to chyba moze byc kronika.
Image

Image

Image
Besteer
Posts: 168
Joined: Fri Sep 01, 2006 8:06 am
Location: Polska

Postby Besteer » Sun Oct 19, 2008 5:30 pm

Niezbyt odległe, tak gdzieś koło 1975 zaczęte... ostatni wpis mógł być ze 100-150 dni temu. Może faktycznie, dam sobie na razie spokój. Znajdźcie w grze ;P
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Sun Nov 16, 2008 11:17 am

Jeżeli naprawdę chcemy spisać historię polskiej strefy. To proponuje najpierw wynotować "Plan Wielkich Wydarzeń" i uzupełniać go jak największa ilością punktów. :wink:
Ja zaczne może od najwiekszych konkretów jakie przychdoza mi na ten czas do głowy. Jeżeli znajdziecie jakies błędy lub rozbieżności nie wkurzajcie się od razu tylko starajcie sie poprawić :roll: :
*Pytajniki znaczą że to tylko moje przypuszczenia, lub nie jestem tego pewny

1. Era Starożytna ?? [ 850- 1100 ]
a)Pojawienie się pierwszych Polskich Cantryjczyków [ 850-940 ?? ]
•na Wyspie V* [okolice Vlyryan, Votryan]
•na Wyspie D* [okolice Devrazhizmos, Devrapolis]
•na Wyspie Fic* [okolice Hrodofic ?? ]
b)Powstanie takich miast jak: Vlyryan, Los Liberos, Vlyryan Field West[początki Republiki Bojran; Shingo był ich pierwszym władcą] , Vlotryan, Devrapolis, Kililal Hrodofic[??], Kilivil Hrodofic[??],
c)Rozwój tychże maist i kolonizacja wewnętrzna wysp, Czasy sławnych sledgehamerów czyli młotów kowalskich i drewnianych tarcz :D [oczywiście żelazo wtedy prawie nie istaniało]
d)"Wielka Epidemia", w tym czasie umarła chyba połowa populacji Cantryjskiej w naszej strefie, większośc ludzi zajmowała sie grabarstwem.

2.Era Nowożytna ?? [ 1100-]
a)Ekspansja odkrywcza [kątem oka wyspy V*]:
•Odkrycie Wyspy Bojran [okolice Dom Bojran przez kpt.Borysa ??, wyprawa sponsorowana przez Vlyryan Field West],
•Odkrycie Wyspy Fic*, i D* [Sławny pamiętnik z mapą statku Nadziei z Vlotryan]
b)Kolonizacja Dom Bojran, Moj Bojran przez Vlyryan Field West założenie Republiki Bojran, dalsza ekspansja w lasy, strach przed słoniami :D.
c)Upadek Vlyryan, nie pamiętam dokładnie tego wydarzenia[ ale Vlyryan było wtedy najsilnijszym miastem], [ W tych czasach były jakieś afery o szpital psychiatryczny, Zakon Zygurda itp.]
d)Bezprecednsowe wybicie się Vlotryan jako najszybciej rozwijającego się miasta [przynajmniej w tych czasach zaczęto już o tym mieście mówić, miasto to najwięcej ze wszystkich pomykało sobie po morzach],
e)Niebywały sukces Republiki Bojran - Zakłady Przemysłowe, pierwsza tak liczna manufaktura, rozwój kowalstwa. Mógłbym rzec że w tych czasach Dom Bojran było najsilniejszym miastem w naszej strefie.
f)Kolonizacja wyspy E*
•Założenie takich miast jak Wybrzeże Valeri [przez Vlotryan], Eden, Esdragon, Port Moriad[Chyba pierwsze w pełni tubylcze miasto na E* które potem szybko przekształicło się w Królewstwo Galicji i spowodowało małe zamieszanie na E* przez podbicie Srebrnicy]
[url=http://pajacyk.pl][img]http://www.stoczek.net.pl/gmina/files/baner_pajacyk%5B1%5D.jpg[/img][/url]Pajacyk.pl
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Sun Nov 16, 2008 11:59 am

Ja ze swojej strony mogę napisać trochę o Zygurdowcach. Może nieco tonem usprawiedliwienia. ;)
Prowadziłem wtedy Yvesa Yona zdaje się, byłem naprawdę niedoświadczony w RP, a dzika... Cóż, nie wiem kto go zabił, ale moje uderzenie tego zwierzęcia dyktowała zwykła 'tradycja' newspawnów. ;)

Oczywiście podniósł się niesamowity raban, a jego zabójcy musieli uciekać z Los Liberos. W drodze z Los Liberos do przyszłej siedziby Zygurdowców dopiero powstał Zygurd (a przynajmniej został obwieszczony światu) i zwerbowano pierwszych 2, zdaje się, kapłanów.

Mimo braku doświadczenie w roleplayingu (powiedziałbym nawet, że momentami ostro tego doświadczenia brakowało) udało mi się uczestniczyć w jednej z większych afer tamtych czasów i jednocześnie chyba największym kulcie religijnym w Cantr. Z dzisiejszej perspektywy jak patrze w przeszłość to jestem nieco zszokowany tym z jaką łatwością ludzie przystawali do Zygurdowców. Chyba po prostu graczom wtedy chciało się robić coś ciekawego i nietypowego, a przy tym odrobinę śmiesznego. ;)

Pamiętam jeszcze ambitne plany zdobycia kielni żeby zbudować świątynie, moje ciche oburzenie o marginalizowanie bóstwa mojego kapłana, ćwiczenia walki na śpiących śmiertelnie postaciach... No, ale wyjechałem na wakacje, a konta chyba nie ustawiłem na on leave, bo kiedy wróciłem postaci już nie było. ;) Może to i dobrze, bo wtedy nie byłem jeszcze gotowy na Cantr. Wróciłem po dwóch latach zdaje się, a dziś kiedy czytam stare archiwa i zapiski z rozmów Zygurdowców to czasami mi za swoje odgrywanie wręcz wstyd. :) Mimo to chętnie bym coś takiego powtórzył, bo jest znacznie za nudno.
Image
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Nov 16, 2008 3:52 pm

Pamiętam ere nowożytną,początki kilku miast na wyspie R* (jak jeszcze była uważana za kilka odzielnych wysp!) czy trochę na uboczu wyspy E*.
Szkoda że tylko część z tych miast przetrwała w stanie w miarę nienaruszonym i nadal jest pełna życia
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Sun Nov 16, 2008 6:04 pm

OktawiaN :) wrote:Jeżeli naprawdę chcemy spisać historię polskiej strefy. To proponuje najpierw wynotować "Plan Wielkich Wydarzeń" i uzupełniać go jak największa ilością punktów.


Pomysł Wielkich Wydarzeń jest dobry ale widzę go trochę inaczej - trzeba opisać historię każdej wyspy oddzielnie.Bo co da ogólny podział na ery kiedy każda wyspa rozwijała się w innym tempie? Nie jestem pewien ale chyba na początku mieliśmy chyba tylko jedną wyspę -V*. Dopiero później zaczęły się rodzic postaci na D* a jeszcze później na Fic. Wyspy E* i Raj zostały chyba skolonizowane - jak moje postaci tam dotarły to były one bezludne.

Co do tego napisałeś:
Wydaje mi się ,że na wyspie V* to Vlotryan było od początku największym i najbardziej rozwiniętym miastem (i od poczatku królestwem). Vlyryan było republiką a Los Liberos babokracją:). W tym ostatnim siostry chyba próbowały wprowadzić niewolnictwo ale tego nie jestem pewien. I to były chyba główne ośrodki cywilizacji na V* . Potem doszło do tego Wolne Miasto Zakonu Zygurda. Późniejszej historii nie znam bo moje postaci opuściły wyspę - Ajot zakładał Kinderward a Ajota Dom Eelran

Na wyspie D* najszybciej rozwinęły się i były najludniejsze dwa ośrodki - Port Północny i Cechowice. Tak przynajmniej wyglądało z punktu widzenia moich postaci :)

Wyspa Fic była najuboższa w surowce i rozwijała się najwolniej . Na przykład Karolina ( Kiliral Sturfic ) odbiła sie od dna i weszła w epokę żelaza dzięki kielni otrzymanej od załogi Nadziei. Taka była przepaść pomiędzy wyspami.....

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest