"Cantr sie sypie"

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Nov 23, 2007 5:32 pm

Tetro wrote:Tu nie chodzi o lepszy serwer, moim zdaniem to optymalizacja kodu gry, macie racje swiat rozrasta sie w bardzo duzym tepie, wiecej radiostacji, wiecej statkow, pojazdow naziemnych, coraz wiecej zwierzat. Ale mozliwe jest ze jeden skrypt padl i zamula caly kod. Nie wiem co moze byc przyczyna, tutaj powinni sie wypowiedziec tworcy tej gry, a widac ze maja nas w DUPIE! Ja juz sowje powiedzialem, prosze kogos z P.D. aby napisał jaki server potrzebuje, moze cos zalatwie, no ale trzeba tutaj troche checi, a nie podejscie "oni odejda a przyjda inni" bo to nie ma sensu, ja wole jednego gracza porzadnego nizli 1000 takich co nie wiedza co to jest CANTRII , a na siłe grają!


Teraz to ja się zdenerwowałem... proszę, narzekajcie... płaczcie, trujcie w najlepsze, ale do jasnej anielki nie mów, że twórcy gry mają kogokolwiek w dupie... A jeśli chcesz tak mówić to może od razu stwierdź, że jeśli jesteś w czyimś odbycie to należy wyjść i uciekać. Grasz w grę która jest rozwijana cały czas od bardzo długiego czasu, sam zaczałem grać ponad dwa lata temu i nigdy nawet nie przyszło mi na myśl oskarżać ProgD, GAB, GAC czy kogokolwiek ze staffu o to, że nie interesują się grą. Jeśli jesteś mądry i wesz, że np jeden skrypt pierniczy reszte, to jesteś nadwyraz mądry... Proszę... droga do Prog D otwarta... czemu nie wystartujesz... pewnie przyjmą cię z otwartymi rekami, bo w końcu mają to wszystko w DUPIE... zastanów się nad sobą i nad tym czy Cantr jest dla ciebie przeznaczony... jak nie to może Baldurs Gate, Diablo, X3... gry które cię zaciekawią bardziej... na ich twórców możesz bluzgać bo im płacisz... jednak żaden członek staffu nie dostaje zapłaty, a jesli chcesz aby zapłata były bluzgi ze strony graczy to nie zdziw się jak naprawdę się tobą podetrą i rzucą to wszystko w... do śmietnika... :evil:
Image
Image
Federacja RP
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Postby Aravat » Fri Nov 23, 2007 5:36 pm

Dobrze napisane Ushol. Nic dodać nic ująć....
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Nov 23, 2007 5:37 pm

Musiałem... a teraz muszę zapalić bo mi g***k ciśnienie podniósł... :evil:
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

Postby Gin » Fri Nov 23, 2007 5:40 pm

*Gin podaje ognia ushol'owi*




8)
Proszę zanotować mój pierwszy spam, ale sam sie trzęse i rozumiem..
User avatar
CMR
Posts: 76
Joined: Wed Mar 21, 2007 6:02 pm

Postby CMR » Fri Nov 23, 2007 5:58 pm

Tetro wrote:tutaj powinni sie wypowiedziec tworcy tej gry, a widac ze maja nas w D


Przesada. I do tego nieelegancka. W pełni popieram ushola.
Tak naprawdę to nie skrypty spowalniają Cantr, tylko my.

*zaciąga się*
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Fri Nov 23, 2007 6:01 pm

ushol wrote:Teraz to ja się zdenerwowałem... proszę, narzekajcie... płaczcie, trujcie w najlepsze, ale do jasnej anielki nie mów, że twórcy gry mają kogokolwiek w dupie...


Od dwóch dni nikt nic nie odpisał....

ushol wrote:Jeśli jesteś mądry i wesz, że np jeden skrypt pierniczy reszte, to jesteś nadwyraz mądry... Proszę... droga do Prog D otwarta... czemu nie wystartujesz... pewnie przyjmą cię z otwartymi rekami, bo w końcu mają to wszystko w DUPIE...


Cztery lata tworzyłem shard Ultimy Online na podstawie Tolkiena "Endore Middle Earth" poprostu mam już dość tworzyć coś co gracze lub inni twórcy potrafią rozwalić w 5 minut!


ushol wrote:zastanów się nad sobą i nad tym czy Cantr jest dla ciebie przeznaczony... jak nie to może Baldurs Gate, Diablo, X3... gry które cię zaciekawią bardziej... na ich twórców możesz bluzgać bo im płacisz... jednak żaden członek staffu nie dostaje zapłaty, a jesli chcesz aby zapłata były bluzgi ze strony graczy to nie zdziw się jak naprawdę się tobą podetrą i rzucą to wszystko w... do śmietnika... :evil:


Nie zdradze swoich postacii, a sa w wiekszych miastach, i napewno kilku graczy zatesknilo by za nimi. W cantra gram od 1200 dnia, z przerwą.
Jak już wspomniałem wcześniej byłem twórcą kilku projektów także za darmo, a nawet więcej, nie miałem donate, były czasy co sam musiałem płacić za serwer, dogadaywać sie z firmami. I byłem gorzej bluzgany. Wiem wiem ze to nie miłe, ale ja mam takie odczucie... Bo jak by tak nie było to ktoś z szanownych PD, napisał by co się dzieje.


Jestem skrypterem, znam wiele języków, i wiem, ze czasem problem, może byc pierdołką. Ale trzeba to sprawdzic! A nie siedziec i milczec! Narazie zdania nie zmienie....
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Fri Nov 23, 2007 6:11 pm

Ja pewnie gram w jakiegoś innego cantra albo dla mnie stoi oddzielny serwer na hiper światłowodach bo nie mam lagów a loguje się o różnych porach dnia i nocy. Nie mam nic przeciwko temu byście się też logowali na tego szybszego serwera :) Chyba że jak ma się więcej postaci to statystycznie łatwiej jest się natknąć na lagi - kolejny argument za graniem mniejszą ilością postaci :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Nov 23, 2007 6:15 pm

Post skierowany do kolegi Tetro

Czy wolałbyś aby czas twórców był poświęcany na tłumaczenia niż na rozwiązywaniu problemów? Napisałbyś wtedy, że czemu zajmują się pisaniem na forum a nie pracą.

Po drugie... tak jak mówiłem... znasz się na tym... idź do ProgD... nie chcesz to czemu wymagasz aby inni chcieli robic coś co też mógłbyś robić ze skutkiem którego ty oczekujesz?

Dobra... Grasz sobie te 900 dni... brawo... ja grałem 700 i usunąłem konto. ty mówisz, że wolisz jednego gracza który jest dobry niż 1000graczy którzy lamerzą... Ja wolę jednego lamera który nie bluźni niż 1000 dobrze odgrywających, którzy mają takie postaci z którymi będą tęsknić, a którzy nie potrafią trzymać jęzora za zębami w sprawach tego typu i obrazają innych.

jesli znasz rozwiązanie, możesz zaoferować serwer, to czemu nie napiszesz do kogoś z góry, kto sie zajmuje wynajmem serwera?

Dlaczego jeśli masz przeżycia z bluzgającymi sam bluzgasz?

Skąd wiesz, że ProgD siedzi i milczy a nie sprawdza teraz?

Wszechwiedzący Tetro... idź do cyrku, przepowiadaj pogodę i odczytuj mysli innych. Będziesz bogaty i będziesz miał ciekawe życie...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Fri Nov 23, 2007 6:32 pm

ushol wrote:Czy wolałbyś aby czas twórców był poświęcany na tłumaczenia niż na rozwiązywaniu problemów? Napisałbyś wtedy, że czemu zajmują się pisaniem na forum a nie pracą.


Już nie dodawaj...

ushol wrote:Po drugie... tak jak mówiłem... znasz się na tym... idź do ProgD... nie chcesz to czemu wymagasz aby inni chcieli robic coś co też mógłbyś robić ze skutkiem którego ty oczekujesz?


Nie twierdze ze programiści Cantra sa zli, poprostu podpowiadam co moze byc zle, sam uczylem sie na bledach.


ushol wrote:Dlaczego jeśli masz przeżycia z bluzgającymi sam bluzgasz?


To nie sa bluzgi!

ushol wrote:Skąd wiesz, że ProgD siedzi i milczy a nie sprawdza teraz?


Ale co sprawdza ? no powiedz mi co? Jezeli sprawdza podczas wlaczonej gry to super :) ... Bo jak mi wiadomo aby cos sprawdzic w kodzie to pierw trzeba wylaczyc calosc. No ale ja sie nie znam.

ushol wrote:Wszechwiedzący Tetro... idź do cyrku, przepowiadaj pogodę i odczytuj mysli innych. Będziesz bogaty i będziesz miał ciekawe życie...


Ale dlaczego mnie obrażasz? Czy ja obrazilem cie w jakis sposob?



BTW.
ushol wrote:Musiałem... a teraz muszę zapalić bo mi g***k ciśnienie podniósł...


O to własnie są bluzgi! I to też nazywa sie wyzywaniem kogoś....
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Nov 23, 2007 6:50 pm

Tetro wrote:Już nie dodawaj...


nie dodaje... przypuszczam... dadałeś ty pare postów wcześniej mówiąc ostre słowa


Tetro wrote:Nie twierdze ze programiści Cantra sa zli, poprostu podpowiadam co moze byc zle, sam uczylem sie na bledach.


Więc podpowiadaj, a nie obrażaj... wejdź na stronę departamentów, masz maile, wykaz osób pracujących w danych depach... pisz do nich, a nie na forum liczac, ze od razu ktos syzbko się do ciebie zgłosi


tetro wrote:To nie sa bluzgi!

Tetro wrote:[..]I byłem gorzej bluzgany.[...]


Potwierdzasz czy zaprzeczasz, że to bluzgi?


Tetro wrote:Ale co sprawdza ? no powiedz mi co? Jezeli sprawdza podczas wlaczonej gry to super :) ... Bo jak mi wiadomo aby cos sprawdzic w kodzie to pierw trzeba wylaczyc calosc. No ale ja sie nie znam.


Widzisz... ja nie jestem skrypterem ani nikim takim, a wiem, że Cantr opiera sie na PHP obsługującym bazy w MySQL... wiem też, że aby sprawdzać coś w czymś takim nie trzeba wyłączać niczego... dopiero przy wprowadzaniu zmian w kodzie jest chwilowy przestój, ale nie długi... tyle co ładowanie na serwer danego pliku... oczywiście mogę się mylić...

Tetro wrote:Ale dlaczego mnie obrażasz? Czy ja obrazilem cie w jakis sposob?


Tetro wrote:O to własnie są bluzgi! I to też nazywa sie wyzywaniem kogoś....


Do pierwszego... nei obrażałem tylko zaproponowałem drogę zawodową wykorzystującą twoje talenty...

po drugie nie będę krył, że cię obraziłem... ale nie będę popuszczał takim jak ty ludziom którzy swe oskarżenia wysysają z palca i to zwłaszcza pod adresem ludzi, których szanuję za wykonywaną pracę...
Image

Image

Federacja RP
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Fri Nov 23, 2007 6:55 pm

Wiesz co Ushol, poprostu poddaje sie, nie mam zamiaru z nikim sie klocic. Poprostu sie zdenerwowalem. Jezeli kogos urazilem to <b>przepraszam</b>. Moderatorow tego forum, oczywiscie jezeli Ushol sie zgodzi, prosze o skasowanie tych postow. Od siebie dodam iz przykro mi co sie stalo, nie o to mi chodzilo. <b>Dla mnie rozmowa zamknieta</b>
User avatar
Chimaira_00
Posts: 377
Joined: Thu Sep 28, 2006 1:31 pm
Location: Immanence Where to: Transcendence

Postby Chimaira_00 » Fri Nov 23, 2007 6:56 pm

No, to teraz poczekajmy aż ktoś kogoś wyzwie od faszystów i będzie git 8)

Ja nie narzekam - były znacznie gorsze lagi, gdy jeszcze zwierzątka migrowały, były krzyki, w końcu coś z tym zrobiono. Myślę, że ta awantura teraz jest spowodowana tym, że ludzie się za bardzo przyzwyczaili do płynnej gry :P
Zatem - zamiast się przekrzykiwać, walcie privy, jeden za drugim, do ProgD czy tam innych D, i tyle... Jak główny bohater ze "Skazanych na Shawshank" - pisał listy dopóki, dopóty mu przysłali wreszcie te książki :)

Mnie też lagi czasem przeszkadzają, uniemożliwiają grę, etc. Ale zdaję sobie sprawę, że Cantr jest coraz większy i coraz ciężej wyłapać jakiegoś pierdolniczka, który akuratnie psuje nam zabawę... Więc trzeba nauczyć się cierpliwości.

ps.
Rozbawił mnie ten wątek z podpisem, ze swej strony mogę tylko powiedzieć, że Matix był kretem, a jego postacie tak samo bufonowate jak on. Dobrego odgrywania, excuse moi, tam nie widziałem. No, ale to jestem ja ;]
It doesn't think. It doesn't feel.
It doesn't laugh or cry.
All it does from dusk till dawn
Is make the soldiers die.

---
gg - 9243805
User avatar
CzerwonyMag
Posts: 508
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:33 pm
Location: Kraków/Cracow

Postby CzerwonyMag » Fri Nov 23, 2007 8:31 pm

Tetro powiedz mi jeszcze czy kiedy mówisz "PD" to masz na myśli Players Dept. czy Programming Dept., bo chyba mylisz skróty i miejscami masz pretensje nie do tych ludzi, o których myślisz :P

Ja się cofnę do wypowiedzi marshalla tej odnośnie braku pieniędzy. Moim zdaniem, brak kasiory to raczej żaden problem. Gdyby tylko pojawiło się ogłoszenie, że Cantr potrzebuje pieniędzy to momentalnie zamuliłyby się serwery banków, bo poszłoby tyle przelewów :P

Już kiedyś była taka sytuacja, że chyba serwera nie udało się opłacić i pojawiło sie ogłoszenie. Parę godzin później zostało zdjęte i pojawiły się podziękowania za pomoc.

Problem więc leży gdzieś indziej.
"ImageCzlonek Federacji RP - odgrywaj z nami"

Image
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Fri Nov 23, 2007 8:51 pm

CANTR II
R. I. P.

Obecna wizja Cantr 2.
To komentarz do tematu, a nie do pyskówki powyżej.
Jeżeli tego nie widzicie to trudno. Liczba graczy od ponad roku systematycznie się zmniejsza i to nie tylko naszych rodaków ale wszystkich. Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego problemu to cantr wymrze. Trzeba postawić poważne pytania i poszukać odpowiedzi.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Fri Nov 23, 2007 8:57 pm

ushol wrote:zastanów się nad sobą i nad tym czy Cantr jest dla ciebie przeznaczony... jak nie to może Baldurs Gate, Diablo, X3... gry które cię zaciekawią bardziej...


no bez takich... Baldurs Gate to najlepsza gra jaką ktokolwiek kiedykolwiek wymyślił.. po prostu cudo !
Image
Image
Image

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest