[Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy pomysł warto wprowadzić?

Tak
15
44%
Nie
13
38%
Nie mam zdania
6
18%
 
Total votes: 34
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

[Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Sasza » Thu Feb 20, 2014 12:11 pm

Proszę o poświęcenie 3. minut, bo starałem się zwięźle napisać ;)

Taki pomysł na umilenie nam rozgrywki, czyli poprawienie wyglądu strony głównej oraz zakładki postaci i gracza. Korzyści są oczywiste: większa ilość rejestracji i ciekawych postaci oraz przyjemniejszy wygląd do odgrywania.


Przechodząc do pomysłu, to widzę to tak:
    - utworzenie wydarzenia w serwisie crowdfundingowym (typu polakpotrafi.pl, czy indiegogo.com) w celu uzbierania funduszy na nowy wygląd; gra jest darmowa, więc chyba wpisuje się w ideę tych serwisów
    - przesłanie mailingu w grze o akcji; no i ew. post o akcji na fejsie i forach o RPG

Odpowiadając na pytania, które już padły przy podobnych dyskusjach:
    - Dlaczego mieliby użytkownicy złożyć się, skoro nie wpłacają na paypala?
    Dlatego, że efekty będą szybko widoczne i korzystne, akcja transparentna, a jeśli jednak będzie za małe zainteresowanie i nie zdołamy uzbierać potrzebnych funduszy, to po prostu kasa jest zwracana przez portale na konta wpłacających.

    - Dlaczego nie można tego zrobić za free, skoro gra była rozwijana zawsze za darmo?
    Niestety społeczność chyba nie ma chętnych odpowiednich osób od "wyglądu", jak widać gołym okiem, a potrzebnej wiedzy i pracy jest jedna sporo, żeby to w końcu dobrze wyglądało i zachęcało nowych graczy.

    - Jaką potrzebujemy kwotę?
    Jeśli pomysł przejdzie, to zrobi się wycenę. Wydaje mi się, że min. 5 k, żeby już coś zrobić, bo zlecenie jest dość ciekawe. Jeśli będzie dużo więcej, to można to lepiej wykonać (ux-designer, koder, ilustrator ).

    - Kto miałby to zrobić?
    Na pewno ktoś z Polski, ze względu na to, że na zachodzie przy podobnej kwocie otrzymałoby się namiastkę pracy. Pewnie kilka osób z forum ma kogoś do polecenia, ale fajnie gdyby poszukać osobę(y), którą kręci takie klimaty i z czystej przyjemności zajmie się wykonaniem.



//Oczywiście pomogę z rozpisaniem projektu w wybranym serwisie, czy formalnościami (+ pomysłach na zmiany). Do tego oczywiście potrzeba czasu polskiego prog. dep. (i to od nich właściwie to zależy, czy GreeK'a ;) ) na wprowadzenie zmian i oficjalną koordynację nad projektem.

//Pomysł zrodził się oczywiście z potrzeby, ale chyba tego nie trzeba opisywać.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby poziomek90 » Thu Feb 27, 2014 12:38 pm

Obudźcie mnie proszę, gdy Sasza wymyśli kiedykolwiek coś sensownego...
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Sasza » Thu Feb 27, 2014 1:12 pm

Co tutaj nie jest sensownego? Nie będę więcej zabiegał o wdrożenie tego, a pytam tylko z ciekawości (nie doszukałem się minusów, pomimo że coś podobnego może wdrożę pod swoją fundację i interesowałem się tym też z drugiej strony).
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Elm0 » Sat Jun 28, 2014 9:52 am

Mininekromancja forumowa, ale co mi tam:

Ja bym chętnie się dołożył do jakiejkowiek formy ulepszenia Cantra, pod warunkiem że wiązałaby się z postawieniem nowego serwera i graniem od początku w warunkach... hm, "większej entropii" świata. :D
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Rusalka » Sat Jul 12, 2014 8:37 pm

W szoku jestem, że ten wątek ma taki negatywny odbiór. Co szkodzi spróbować??

Zgadza się jednak, że sam świat Cantra nie został dobrze zaprojektowany i reset by mu dobrze zrobił.
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby dekalina » Sun Jul 13, 2014 10:23 am

Poprę każdy pomysł wspierania cantra, który nie wymaga tworzenia dodatkowego konta na czymkolwiek.
User avatar
tehanu
Posts: 869
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby tehanu » Mon Jul 14, 2014 6:59 pm

Elm0 wrote: Ja bym chętnie się dołożył do jakiejkowiek formy ulepszenia Cantra, pod warunkiem że wiązałaby się z postawieniem nowego serwera i graniem od początku w warunkach... hm, "większej entropii" świata. :D
I ja. I w końcu bym pewnie wróciła.
User avatar
Rusalka
Posts: 1509
Joined: Sun Mar 05, 2006 6:12 pm
Location: Gdansk, Poland
Contact:

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Rusalka » Thu Jul 17, 2014 1:05 pm

Haha, widzę że nie tylko ja tu powracam z sentymentem po latach :) Licząc, że doczekamy się jakiejś istotnej zmiany...
Artur wrote:ja chce miec fabryke i czarnuchow w niej a nie dom z ogrodkiem kurna i nie zycze sobie zeby mnie ktos pouczal o graniu w cantr qrka
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Marcia » Thu Jul 17, 2014 1:33 pm

Rusalka wrote:W szoku jestem, że ten wątek ma taki negatywny odbiór.


Ja zawsze myślałam, że najpierw się wymyśla, co chcemy zrobić, w jaki sposób, i jak to ma pomóc, a dopiero na końcu zbiera na to pieniądze. A nie odwrotnie. Ale co ja tam wiem o życiu...
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: [Ankieta] Fundusze na ulepszenie gry

Postby Sasza » Thu Jul 17, 2014 3:19 pm

@Marcia: nie powinni decydować użytkownicy jak ma wyglądać gra, przychodzi mi na myśl trochę życiowych dowcipów z klientami, a jedynie testować rozwiązania specjalistów (tak ogólnie mówiąc). Ale co my tam wiemy :P
Ale skoro nie ma żadnego "project managera" dla gry, to też nie ma kto to ruszyć.


@tehanu: :-D
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest