TURK oyuncular, hosgeldiniz!

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Gyrus

TURK oyuncular, hosgeldiniz!

Postby Gyrus » Mon May 30, 2005 1:57 pm

Merhaba arkadaşlar,

Uzun ugraslar verip oyunu Türkçeye çevirebildim sonunda, lütfen eksik ve hatalı buldugunuz noktları bana gönderin. (Ama İngilizce tabanlı bir oyunun çevrimi sırasında meydana gelebilecek devrik cumleler konusunda lutfen biraz anlayışlı olun bana karşı :wink: ) ...

Bu arada oyunla ilgili hertürlü soruyu da "özel mesajla" sorabilirsiniz. (Tabiki ANAKURAL'ın dışına çıkmadan 8) ) size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

GYRUS (Türk oyuncu +1 (CANTR Türkçe tercümanı)

NOT: Türk oyuncular eğer nickname'lerini bu mesaja eklerlerse birbirimizi bulmamız daha kolay olur sanıyorum.

EDIT: Hosgeldin Gorkheim, senin gibi yaratıcı birinin aramızda olması oyuna çok fazla tat katacak diye dusunuyorum. :wink:
EDIT: Yaşasın artık haybinyar'da aramızda. Hoşgeldin haybinyar, su anda yapabilecegimiz, tercumedeki aksaklıkları ortaya cıkarmak ve turk alanında birkaç tane daha karakter yaratmak. :wink:
EDIT: Alkor Hoşgeldin. İlk başta hepimiz oyunun arayüzüne alışana kadar biraz zorluk çektik ama yavaş yavaş çözülüyor. (Aslında o ilk günlerin tadı da bir başka oluyor) :wink:
EDIT: Gyro Nick'lerimiz birbirine çok benzesede :shock: Sende aramıza hoşgeldin. Canlılığın oyuna yeni bir hava getirdi. Teşekkürler. :wink:
EDIT: Bunises aramıza hoşgeldin. Kendisi "Phenomenon Fantasia Online" sitesinin ve forumunun moderatörüdür. Adamıza yeni bir kan getireceğine inanıyorum.
EDIT: Yoldash ... Sen zaten aramızda değilken de oyunun bir parçasıydın. Artık, masanın ayaklarından birisin. Ne diyim. Hoşgeldin dostum.
EDIT:Hordan aramıza hoşgeldin, sayımız giderek artıyor... Yaşasın :lol:
EDIT:Silka ve Ozgury hoşgeldiniz, arkadaşlarınızı da getiriniz!
EDIT:Grinza ve arkadaşları da aramızda. Gençlik enerjileri ile oyuna renk katacaklarına eminim. Hoşgeldiniz :wink:
EDIT:Aargh hoşgeldin. Bu nasıl bir isim? :lol:
EDIT:nescafe ve okoro hoşgeldiniz!
Last edited by Gyrus on Wed Apr 19, 2006 10:57 am, edited 12 times in total.
(GyRuS)
gorkheim

Tebrikler

Postby gorkheim » Mon May 30, 2005 10:44 pm

Bence giriş olarak çok iyi olmuş, tabi sıfır bir oyuncu için kullanılabilir hale gelmesi biraz daha zaman alacak herhalde. Eminim kısa sürede oyuncu sayısı artacaktır. Ben Esperanto alanı olduğunu Wikipedia'dan duyup anında dalmıştım - alternatif dillerde böyle şeyler bulmak nimet gerçekten - Türkçe için de benzer haberler vermekte yarar var kanımca.
Last edited by gorkheim on Sun Jul 03, 2005 10:23 pm, edited 1 time in total.
haybinyar

re:

Postby haybinyar » Sat Jun 04, 2005 8:11 pm

internet bağlantım tekrar eski sağlığına kavuştu sanırım. herhangi konuda yardıma hazırım.
Gyrus

Postby Gyrus » Fri Jun 24, 2005 8:40 am

Sevgili gorkheim ve haybinyar,

Haydi arkadaşlar aramıza yeni oyuncular katma zamanı geldi :wink: , pazarlama departmanı olarak sadece biz üçümüzüz :) Kimseden bize yardım etmesini bekleyemeyiz.

Ben birkaç forumda CANTR hakkında yazmaya başladım, ama yeterli olmuyor sanırım, daha önce yazdığım bir iki satır var CANTR hakkında onları foruma da koyacağım. Sizden de yazılar ve fikirler bekliyorum, haydi gelin tartışalım.

Sevgiler.
(GyRuS)
alkor

èíîñòðàíöû â ìîñêâå

Postby alkor » Tue Jun 28, 2005 5:13 pm

Ó ìåíÿ åñòü ôîòîýëåìåíò TSOP17xx è ÈÊ-èçëó÷àòåëü TSAL. Òå êòî ðàáîòàë ñ TSOP17xx çíàåò, ÷òî îí âîñïðíèìàåò òîëüêî ñèãíàë îïðåäåëåííîé ÷àñòîòû. Ýòà ÷àñòîòà êîëåáàåòñÿ â ïðåäåëàõ 30-56 êÃö, â çàâèñèìîñò .
Last edited by alkor on Sat Dec 26, 2009 12:53 pm, edited 2 times in total.
Gyrus

Postby Gyrus » Wed Jun 29, 2005 5:47 am

alkor wrote:merhaba arkadaşlar bu oyunu nasil oynucaz yuye oldum ıd de geldi girdim fakat nasil oynayacağımı çözemedim.bi yardım ederseniz sevinirim

Alkor Hoşgeldin. İlk başta hepimiz oyunun arayüzüne alışana kadar biraz zorluk çektik ama yavaş yavaş çözülüyor. (Aslında o ilk günlerin tadı da bir başka oluyor) :wink:

Şimdi, bu oyun oynadığımız MMORPG'lerden MUD'lardan biraz farklı hatta çok farklı :lol: Zaten bu oyunu da özel ve güzel yapan bu.

Neyse anlıyorum ilk başta insan bir afallıyor, etrafta bir sürü yazı uçuşuyor ve birkaç mesaj dışında hiçbirşey olmuyormuş gibi geliyor, ama olayın iç yüzü biraz farklı.

Önerim, önce (YENİ DOĞAR doğmaz veya NEW SPAWN olunca) kendinizi tanıtmanız, ve adınızı söylemeniz ( :twisted: benim bazı şeytansı karakterlerim adlarını yanlış da söylüyorlar zaman zaman, ee nasıl olsa herkes birbirini 20'lerinde bir adam olark görüyor değil mi?) Neyse, daha sonra butonları incelemel çok faydalı olacaktır, "olaylar""envanter""yer""binalar ve araçlar"vs gibi butonlar var, her biri karakterinizin hareket etmesi veya birşey üretmesi veya bir şeye saldırması için komut vermenize olanak veriyor, ama butonlara lütfen rastgele basmayın, hiç istemediğiniz bir şekilde birini yaralayabilir, veya sonu olamyan yalnız bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Bunun gibi birkaç tane küçük detay dışında oyunun arayüzü ve oynanması aslında çok kolay, sadece ROLE PLAY yapmak ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Yani hep karakterinizmiş gibi dülşünmek, oyun esnasında yukarıdaki düğme ne işe yarıyor? gibi sorular sormamak gerekiyor, bakın forumda bunları ne kadar güzel tartışabiliyoruz. Ama oyunda ROL YAPMANIN tadını kaçırıyor.

Bir de SSS (FAQ) diye bir başlık açmıştım, orada basit komutları ve aklınıza gelen konuları tartışabiliriz, yakın zamanda görsel birkaç sayfada ekleyeceğim böylece daha rahat anlatabileceğiz arayüzü.

Evet hala aklınızda sorular varsa lütfen, SSS başlığında devam edelim...

Saygılar.
(GyRuS)
haybinyar

Postby haybinyar » Fri Jul 01, 2005 9:59 am

Alkor ve Bulmaca'ya hoşgeldiniz!
Guest

Postby Guest » Sat Jul 02, 2005 5:25 am

Hoşbulduk. hoşbulduk. Şu an toplam türk oyuncu sayısı kaç?
Gyrus

Postby Gyrus » Sun Jul 03, 2005 6:44 am

Selam Guest,

Aslında tam olarak sayıyıy kimse bilmiyor, arada CANTR WEBZINE'de istatistikleri yayınlıyor Jos ama, ikinci bölüm daha yayınlanmadı ve birinci sayı yayınlandığı tarihte sayımız sadece 3 dü sanırım. :roll:

Şu anda tahminlerime göre 10-15 kişiyiz, ve sayımız hızla artmakta.

Aslında oyuna girince herkes eşe dosta arkadadaşa söylese (ki ben söylüyorum :lol: ) sayımız logaritmik bir şekilde artacaktır. :wink:

Sevgiler,
(GyRuS)
Guest

Postby Guest » Mon Jul 04, 2005 5:47 pm

ben de geldımçç merhabalar.
Guest

Postby Guest » Mon Jul 04, 2005 5:54 pm

Anonymous wrote:ben de geldımçç merhabalar.
ama ben de kimim? ugur ya bu oyun da ne nerden baslayacagimi bile anlamadim ya da kayseri beni iyice aptallastirdi mi ne? neyse yarina anlarim belki.. anlamazsam da abiciim anlatir bana :))
Gyrus

Postby Gyrus » Tue Jul 05, 2005 8:10 am

Anonymous wrote:
Anonymous wrote:ben de geldımçç merhabalar.
ama ben de kimim? ugur ya bu oyun da ne nerden baslayacagimi bile anlamadim ya da kayseri beni iyice aptallastirdi mi ne? neyse yarina anlarim belki.. anlamazsam da abiciim anlatir bana :))

Selam,

Önce ne yapıyoruz, nick'imizi seciyoruz, forum'a kayıt oluyoruz, böylece bir sürü Guest'le yazışmıyoruz değilmi arkadaşlar :lol:

Panik yok panik yok, önce Sıkça Sorulan Sorular kısmına bir bakalım. Ama biliyorum *temelde* anlatılması gereken birçok nokta var. Zamanla onları da yerleştireceğiz. İlk olarak, yazılanları okumak, ve kendini tanıtmak çok önemli oyunda. "Merhaba ben Gyrus" diyerek büyük bir adım atmış olursunuz. Genelde herkes iyi niyetli ve online oldukça sizinle ilgilenecektir. Ama herkes her an online değil yani karakterleri orada olsa da cevap vermeleri biraz zaman alabilir. O yüzden sabırlı olmakta fayda var :wink:

Zamanla herşey anlaşılıyor, panik yok :wink:
(GyRuS)
Bunises

Postby Bunises » Thu Aug 11, 2005 12:59 pm

Bende buralardayım artık...
Tekrar yön tayin edebilmenin nasıl olduğunu sorayım.Hangi butonlarla durup hangileriyle tekrardan yola çıkıyoruz.Bunu baaşrabilsem baya bir kademe atlayacağım sanırım :wink:
Gyrus

Postby Gyrus » Thu Aug 11, 2005 1:35 pm

Bunises wrote:Tekrar yön tayin edebilmenin nasıl olduğunu sorayım.Hangi butonlarla durup hangileriyle tekrardan yola çıkıyoruz.Bunu baaşrabilsem baya bir kademe atlayacağım sanırım :wink:

Aramıza hoşgeldin Bunises :D ,

Bilmeyenler için ufak bir tanıtım olsun .. Kendisi "Phenomenon Fantasia Online" forumunun moderatörüdür... Bilgisiyle ve FRP sevgisiyle adamıza yeni bir kan getireceğini düşünüyorum ...

Hemen soruna cevaplayalım da fazla uzaklaşma :twisted:

Yola çıkınca "projelerin yer aldığı kısımda" karakter ana sayfasının yukarısında bir yerlerde iki yeni buton beliriyor bir tanesi "U" dönüşü şeklinde o butona bir kez basarsan yola çıktığın yöne doğru gitmeye başlıyorsun ... yandaki butonla ise hızını ayarlıyorsun ... en düşük "0" en yüksek "100" ... Durmak için seçeceğin değer doğal olarak "0" ... :shock:

Kafana takılan diğer sorulara "SSS" kısmında yanıt vermeye çalışalım ... :wink:

Tekrar hoşgeldin ... :P
(GyRuS)
Yoldash

Selamlar ve bir kısım cevap

Postby Yoldash » Fri Aug 12, 2005 12:00 pm

Arkadaşlar,

Herkeze selam.. aslen oyunda konuşuyoruz zati diyerekten Forum'a ehemmiyet vermiyen ben, buranında post'la dolduğunu görünce dayanamadım.

Efenim, öncelikle tüm oyuncularımızı içten selamlar *eğilerek selam verir* sonrasında gün geçtikçe kalabalıklaşmamızı dilerim..

Oyuncu sayısı ile ilgili olarak *öbür yandan istatistikleri inceler* son durum.. 30 oyuncu, 83 karakter. Ama bu laf tabii.. girip oyunu kesmişler de dahil. Benim sayımla aktif oyuncu sayısı 10 civarı

Diğer adalarla dil mevzusuna gelince.. gurumuz Uğur daha detaylı anlatır gerçi ama ben, bana aktardıklarını ileteyim.. tüm forum bunu tartışıyormuş zaten efenim... yok ingilizce emotion dili mi olsun.. emotelar mı eklensin falan.. ben her şey için bir "göster" imi gerektiğini düşünüyorum dil iöğrenmek için ingiizceyi kullanmayacaksak. Neyse bir çözüm bulurlar elbet, biz de nasipleniriz inşallah.

Ayrıca zaten Golden Horde yapacaksak.. farketmez :) Zaten sadece yıkılan evlerin ve çığlık atan kadınların sesi duyulacak sadece..

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”