Motorlu tasitlarda yakit kullanimi

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

yigit

Motorlu tasitlarda yakit kullanimi

Postby yigit » Fri Jan 26, 2007 8:58 am

Kaynaklar Departmanından wichita, burada diyor ki:

Motorlar dört çeşit yakıt kabul edecekler: Alkol, propan, biyodizel, petrol.

Wiki'de bu dört yakıtın sayfaları yapılacak. Propan zaten kullanılıyor ama diğerleri yeni. Yakıt kullanımı başlamadan önce altyapıların oluşması için yeterli zaman verilecek.

Motorlar, yakıt saklama kabı olarak kullanılabilecek. Her yakıt, motor için belirlenmiş temel oranda yanacak, bu da araç tipine göre değişecek. Bu oran, yakıt başına alınan yolu gösterecek.

Yakıtların yanma sırası, yemeklerin yenme sırası gibi olacak. (en verimsiz, en ağır olan ilk önce)

Sistem etkinleştirildiğinde, her araca yakıt dolu bir dolu depo verilecek. Bu şekilde, yakıt kaynaklarına uzak araçların mahsur kalmasını engellemeye çalışacağız. O tarihten sonra yapılan motorların boş bir deposu olacak.
meddah

Postby meddah » Thu Feb 22, 2007 4:59 am

Peki, bildiğimiz Cantr oyun dinamiğini göz önünde bulundurursak, diyelim ki bir şehirden bir şehire gitmekteyken, yolun ortasında bir yerlerde yakıtımız bitti.
Yoksa yola çıkış talimatı vermeden evvel, oyun "Hop, bilader, o gideceğin yere kadar seni götürecek yakıtın yok, akıllı ol" diye bizi uyarıyor mu?
yigit

Postby yigit » Thu Feb 22, 2007 8:05 am

oyun içinde hiçbir karakterimin motorlu taşıtı olmadığından çok yakın izlemiyorum, ama yanlış hatırlamıyorsam, yolun yarısında yakıtı biten taşıt, yürüme hızından daha yavaş bir hızla gittiği yere ulaşıp yakıt konana kadar orada duracaktı.
meddah

Postby meddah » Thu Feb 22, 2007 8:16 am

İterek getiriyoruz yani.

Helikopter vardı yahu bir ara wiki'de, ağzım sulanmıştı, Kaf Dağı'ndan Anka Kuşu yumurtası getirirdim ben onu yapmak için.

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”