Sistemden Uyarı aldım ve Hiç bir &#351

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Neva

Sistemden Uyarı aldım ve Hiç bir &#351

Postby Neva » Mon Aug 14, 2006 10:53 am

Merhaba.. Yeni üyeyim.. Bir kaç gün oldu yani.. Şimdi benim birinci handikapım şu.. İki tane karakterim aynı adada ya da bölgede..

Bu yüzden muhatap olmaları gerekiyor ister istemez.. Hiç bir şekilde muhatap olmazlarsa çok oyunsu olur.. Biri diğerine ıspanak verdi diye kızmış sistem de.. Ama ben onları kendi aralarında konuşturdum.. Açım dedi biri, ıspanak istedi, diğeri de verdi.. Böyle bir şeyin de yasak olması aynı adada olmalarından ötürü sorun yaratacaktır.. Öyle olmasa idi, en azından muhatap olmalarına gerek olmazdı.. Ama dediğim gibi, özellikle birbirleri ile muhatap olmayacaklar diye kasmak, hani oyun gibi olmasın diye kasan bizler kesinlikle oyun harici şeyler konuşmayan bizler için çok büyük bir handikap bence.. Neyse ben de bunları yazdım bana mesaj yzan yöneticiye.. Bakalım ne olacak..

İkinci olarak da.. Bulunduğum adada herkesin bir şeyleri var iyi kötü.. Giysileri şapkaları kürekleri vs.. Ama benim krakterlerde hiç bir şey yok.. Ispanaktan gayrı :lol: :lol:

Nereden buluyorlar.. Merak ediyorum.. Soruyorum, cevap da vermiyorlar.. Sabır ve emek gerek diyorlar.. Ki böylesi bir cevap oyun harici mi olur diye düşünmeye başladım.. Küreği malayı forumfan alıp da mı gidiyoruz Cantr'a :lol: :lol:

Her neyse fikri olan zikrederse memnun olurum.. Teşekkürler..
ebenezer

Postby ebenezer » Mon Aug 14, 2006 3:32 pm

Bu karakterlerden birin çevre mekanlardan birine göndermen en yerinde karar olur ya da birini bir kapalı mekana koyup orada çalıştırtacaksın ama bence gönder gitsin biri gezer diğeri çalışır. teknik olarak haklısın ama eğer iki karakterin aynı mekanda olmaması imkansız olsaydı yaptığın yanlış olmazdı.
Cevap alamama sorununa gelince, ciddi bir sessizlik çöktü insanların üstüne çünkü fazla bir amaçları kalmadı özellikle savaşlar da durunca iyice gevşedi ortalık. Benim bir charım 2 aydır sadece ıspanak topluyor ama diğerlerini saldım yola alet edevatımı kendim yapmak için hammadde arayışına çıktım. http://www.cantr.net/wiki adresinden ne yapmak için ne gerekiyor bulabilirsin. Bunları öğrendikten sonra maddeleri nerede bulabileceğini ya sorarsın öğrenirsin ya da gezersin öğrenirsin. Bu arada yeni bir yere geldiğinde kendini açık ve net bir biçimde tanıtmanı tavsiye ederim. Mesela gelip benim şehrimde takılıp onca şey yapıp adını söyleme zahmetine bile katlanmayanlara pek iyi gözle bakmıyorum ki savaşlar zamanından kalma hala bir gerilim olası. Sırf adını söylediğin ya da türkçe konuşmadığın için kellen alınabilir bile (ehehe hemen almıyoruz gerçi ama belli de olmaz :twisted: ). Şimdilik bu kadar başka soruların olursa ben arada yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin hoşgeldin bu arada :)
Neva

Postby Neva » Mon Aug 14, 2006 6:33 pm

Çok teşekkürler ebenezer..

Yalnız nasıl yolculuk edildiğini bulamadım.. Ben bu işi kıvıramayacak mıyım ki..
yigit

Postby yigit » Tue Aug 15, 2006 3:32 pm

Hoşgeldin Neva,

Yolculuk etmek için "Yer" tabını kullanacaksın. Ama orada, "Çıkışlar" adı altında listelenen yerlerin yanında "bu çıkışı takip et" düğmesinin çıkması için bir projede çalışmıyor, örneğin ıspanak toplamıyor olman gerekiyor. Sanırım bu yüzden keşfedememiş olacaksın.

Diğer konuyu Ebenezer güzelce anlatmış, iki karakterin aynı yerde olsa bile yardımlaşamaz, birlikte çalışamaz, konuşamazlar. Bunu oyun içinde idare etmek senin anlattığın gibi biraz garip kaçtığı için, oyun yönetiminin önerisi, aynı yerde iki karakter bulundurmamak. Cantr dünyası çok büyük, dağıt gitsin elemanları :)

Ebenezer nasıl alet edevat yapacağını da anlatmış, benim ona eklemek istediğim bir şey olacak. Evet, alet edevatların hangi hammaddelerle kaç günde yapılacağı wiki'de yazar, ama wiki'de yazmayan önemli bir şey var: Cantr'da karakterlerin sosyal hayatı çok önemli. Eğer kendine giysi, silah, kalkan, alet edevat ve ev yapmak istiyorsan, ya da karakterin istiyorsa diyelim, bence en sağlam yol bir şehre yerleşip oranın sevilen bir vatandaşı olmaktır öncelikle, yolalra düşüp hammadde aramak değil.

Belki Cantr diğer oyunlara pek benzemediği için, birçok yeni başlayan arkadaş hep fiziksel şeyler yapma, avlanma, seyahat etme, mal mülk edinme peşinde oluyor, belki hepimizin ilk eğilimleri böyleydi, sonraları insan yeni bir karakter yarattığında "bu adama nasıl bir kılıç bir de kalkan edinirim" diye düşünmekten "bu adamı nasıl şehrin en sevilen / sevilmeyen / sıradan / anaç / seksi / kıl / x karakteri yaparım" diye düşünmeye geçiyor :)

Cantr çok güzel bir oyun, tekrar hoşgeldin.

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”