Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby gn0m » Tue Feb 19, 2019 6:03 pm

A co powiesz o graczach, których postacie całymi cantrowymi latami spały, przez ten czas były dokarmiane i w końcu się zbudziły z pożytkiem dla gry?


Powiem że nie spotkałem się z takim przypadkiem. Był choć jeden? Podasz przykład (4 dni minęły już zapewne dawno temu więc nie jest to łamanie NZ)?
Niemniej jednak utrzymywanie chorej sytuacji bo może ktoś kiedyś się obudzi nie ma najmniejszego sensu.


Rozwiązanie twojego problemu i problemu śpiochów jest całkiem proste: nie karmić ich. Z czasem większość śpiochów wymrze.
Bo to czy śpiącemu ludkowi nałożymy jedzenia do kieszeni czy gracz będzie musiał się zalogować do gry by śpiocha nakarmić nie zmieni niczego. Jak gracz nie chce ożywić swojej postaci w określonej lokacji to jej nie ożywi. Będzie tylko ją karmił i tyle. Więc śpioch nadal śpiochem będzie.

No i jeszcze mały kłopot z tym "KLIKIEM". Bo co z graczami, którzy urlop wzięli od gry? Można go wziąć na maksymalną ilość 90 dni. Każdy ma prawo.
A wiec bierze gracz urlop. Wraca, chce się zalogować a tu niespodzianka. Jego postacie nie żyją. Bo nie robił "KLIK" w jedzenie.

Moja rada: Nie chcesz golemów? To ich nie karm i przekonaj w grze graczy że nie warto o śpiochy dbać.
Kto wie? Może ci się to uda?


Niestety rozwiązanie to nie jest skuteczne i doskonale o tym wiesz. Ilość przebudzeń zależy od ilości postaci w lokacji, nie od ich aktywności - dlatego niestety śpiochy są dokarmiane i nikt nie zgodzi się na zmianę tego a tłumaczenie IC nie da absolutnie nic.
Alternatywne rozwiązanie w postaci zmiany systemu spawningu (żeby zależał od aktywności) nie przejdzie bo wymaga większego nakładu pracy której nie ma komu wykonać.

Co do urlopu - jak sam zauważyłeś urlop trwa najwyżej 90 dni. Po tym czasie gracz powinien wrócić do gry - nie wróci, jego strata. Równie dobrze możesz argumentować że po 90 dniach ktoś mu postać zarąbał toporem - i chce wrócić a tu niespodzianka - w obu przypadkach argument inwalida.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Feb 19, 2019 6:16 pm

Nie bardzo mnie zrozumiałeś.
gn0m wrote: aby umrzeć z głodu potrzeba 20 dni. Jeśli w tym czasie nie jesteś w stanie zalogować się na minutę żeby kliknąć swoim postaciom "jeść" (przypominam że postaciom nadal będzie można wrzucać jedzenie do kieszeni, tylko jeść trzeba kliknąć) to szczerze wątpię czy takich graczy i postaci nam potrzeba


Ja tam ciągle biegam po zielonym świecie. I nagle mają moje postacie umrzeć bo przez dwadzieścia dni nie zaloguję się ani razu?
Bo czynnik losowy zwany życiem sprawi, że z tej lub innej przyczyny grać nie będę mogła?
Po wielu miesiącach, latach gry nagle ma wszystko przepaść bo KLIK nie zrobię?

O to mi chodzi z argumentem odnoście urlopu. I tylko o to.
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby gn0m » Tue Feb 19, 2019 6:31 pm

Ja tam ciągle biegam po zielonym świecie. I nagle mają moje postacie umrzeć bo przez dwadzieścia dni nie zaloguję się ani razu?
Bo czynnik losowy zwany życiem sprawi, że z tej lub innej przyczyny grać nie będę mogła?
Po wielu miesiącach, latach gry nagle ma wszystko przepaść bo KLIK nie zrobię?


Jaki czynnik losowy sprawi że przez dwadzieścia dni nie będziesz mogła zalogować się na minutę (literalnie)?
Chyba tylko wypadek i śpiączka (których Ci oczywiście nie życzę) bo zasięgu na komórce to obecnie nie będziesz miała chyba tylko w sercu dżungli amazońskiej (a jadąc tam możesz kliknąć urlop).
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Feb 19, 2019 6:44 pm

Czyli według ciebie albo się logujesz do gry regularnie albo nie grasz.
Dość radykalne podejście i takie niehumanitarne...

I wiesz co? Odłóż czasem laptop, tablet i komórkę i wyjdź ze swojej internetowej norki. Rozejrzyj się wokół siebie i może wtedy zauważysz, że zielony świat to nie jedyny świat który cie otacza.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Feb 19, 2019 6:45 pm

No i zaspamowali mi moją prośbę...

Proszę szanownych magików o wprowadzanie zmian w przenoszeniu na rekach ludków

Bardzo o to proszę :)
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby gn0m » Tue Feb 19, 2019 7:36 pm

Czyli według ciebie albo się logujesz do gry regularnie albo nie grasz.
Dość radykalne podejście i takie niehumanitarne...

I wiesz co? Odłóż czasem laptop, tablet i komórkę i wyjdź ze swojej internetowej norki. Rozejrzyj się wokół siebie i może wtedy zauważysz, że zielony świat to nie jedyny świat który cie otacza.


Jeśli dla Ciebie regularnie oznacza przynajmniej raz na dwadzieścia dni to tak - logujesz się regularnie albo nie grasz. Symulator życia w którym grasz raz na miesiąc brzmi kuriozalnie.

<sarkazm> I na serio jest jakiś inny świat poza zielonym? Czemu mi nikt wcześniej nie powiedział? </sarkazm>
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Tue Feb 19, 2019 8:17 pm

PFFFF... *prychnęła nieelegancko*
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Greek » Wed Feb 20, 2019 8:35 am

Większe i wymagające przedyskutowania propozycje należy tworzyć jako nowy temat. Większość rzeczy w tym temacie, które wymagają jakiejkolwiek dyskusji, zginie bez śladu.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby gn0m » Wed Feb 20, 2019 11:51 pm

Większe i wymagające przedyskutowania propozycje należy tworzyć jako nowy temat. Większość rzeczy w tym temacie, które wymagają jakiejkolwiek dyskusji, zginie bez śladu.


viewtopic.php?f=90&t=28494
Zrobione
Dzięki ci o google translatorze
Miszek
Posts: 14
Joined: Wed Jan 28, 2015 7:35 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Miszek » Sun Apr 07, 2019 3:23 pm

Zegarek kieszonkowy, zegar ścienny, stojący.

Próbując odgrywać jedynie to, co moja postać potrafiłaby zauważyć i wiedzieć, często spotykam się z tym, że ludzie z dokładnością mówią o minutach, godzinach itd. Skąd te postaci o tym wiedzą? Poza tym myślę, że dobrze użyte, przydałoby się do dekorowania pomieszczeń i odgrywania dodatkowych akcji.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Sun Apr 07, 2019 7:38 pm

Inne postacie wiedzą wszystko bo w dniu obudzenia spływa na nich wszechwiedza o zielonym świecie :(
Nie widząc na oczy urządzeń wiedzą z czego je zrobić do czego służą. Jakie surowce przetwarzają i za pomocą jakich narzędzi. I nawet nie próbują odgrywać, że nie wiedzą. Okropność.
I na dodatek wiedzą wszystko o lokacji w której się obudzili i o wyspie na której jest ta lokacja. Wiedzą bez oglądania map jak świat wygląda.
Ta wszechwiedza jest wszechobecna i skaża i zaraża sobą wszystko w zielonym świecie.

Jednej tylko rzeczy nowo obudzeni nie wiedzą.
Że nic wiedzieć nie powinni.

I pytanie do wszechwiedzących PD-ów: Czy można sprawić, że wszechwiedza nie będzie spływać na nowo obudzonych?

Proszę zróbcie coś, jakąś sztuczkę magiczną lub program wymazujący pamięć i niech nikt już z ooc-ową wiedzą się nie budzi i jej nie używa w grze.
Last edited by Joyous on Sun Apr 07, 2019 7:52 pm, edited 2 times in total.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Sun Apr 07, 2019 7:48 pm

No a teraz tak na bardziej poważnie

1. Są krzesła, na których siadamy. Półki gdzie stawiamy różne rzeczy..
Więc dlaczego na stole nie można postawić talerza i szklanki? Rozłożyć czytanej książki lub udekorować go wazonikiem z kwiatami?

Czy stół mógłby być bardziej użytecznym meblem?

I coś większego:
2. Pociągi i torowiska. Dlaczego można jeździć na zebrach, strusiach i rowerach a nie ma pociągów w cantr? Budowa takiej kolei byłaby chyba fajnym wyzwaniem.

3. Żegluga Śródlądowa. Ktoś zapomniał chyba stworzyć rzeki. Może czas aby i one się w cantr pojawiły? Fajnie by było płynąć statkiem po rzekach. To byłoby pewne ułatwienie. A żeby za łatwo nie było to nad rzekami musiałyby powstać mosty by można było lądowymi jeździć pojazdami.
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby suchy » Sun Apr 07, 2019 8:29 pm

Joyous wrote:Jednej tylko rzeczy nowo obudzeni nie wiedzą.
Że nic wiedzieć nie powinni.

I pytanie do wszechwiedzących PD-ów: Czy można sprawić, że wszechwiedza nie będzie spływać na nowo obudzonych?

Proszę zróbcie coś, jakąś sztuczkę magiczną lub program wymazujący pamięć i niech nikt już z ooc-ową wiedzą się nie budzi i jej nie używa w grze.


No ta... Z tym, że to nie jest złamanie żadnych zasad.
Postaci budzą się w wieku dwudziestu lat, przyjęte jest, że mogą posiadać podobną wiedzę. Przynajmniej na temat budowy maszyn, składników do określonych projektów, itp. Generalnie wszystko co można znaleźć w Wiki.
Jeśli Ty odgrywasz swoimi postaciami pełną niewiedzę - spoko, twoja sprawa ;) Ale nie jest to konieczne.

Taki malutki offtop.
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Sun Apr 07, 2019 9:22 pm

Konieczne nie. Ale psuje zabawę z odkrywania cudów tego świata :lol:

A cantr jest pełen cudów.
Nadal w to wierzę
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Greek » Mon Apr 08, 2019 7:47 am

Joyous wrote:2. Pociągi i torowiska. Dlaczego można jeździć na zebrach, strusiach i rowerach a nie ma pociągów w cantr? Budowa takiej kolei byłaby chyba fajnym wyzwaniem.

Zaimplementowałem pociągi jakieś 5 lat temu, ale może w końcu uda się je uruchomić. Wszystko rozbija się o szczegóły.

Joyous wrote:3. Żegluga Śródlądowa. Ktoś zapomniał chyba stworzyć rzeki. Może czas aby i one się w cantr pojawiły? Fajnie by było płynąć statkiem po rzekach. To byłoby pewne ułatwienie. A żeby za łatwo nie było to nad rzekami musiałyby powstać mosty by można było lądowymi jeździć pojazdami.

Napisałem kiedyś algorytm do generowania rzek, ale był bardzo prymitywny, więc porzuciłem to. W bazie danych mamy jakieś rzeki, ale są one niewidoczne na mapie i w sumie za ładnie nie wyglądają. To byłoby dużo (i prawdopodobnie za dużo) roboty, choć, gdyby nie to, to kod pociągów i żeglugi śródlądowej mógłby być bardzo podobny.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest