Kendimizi tanitalim

Turk oyuncularin bulusabilecegi, karakter disi tartisma forumu

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Grinza

Kendimizi tanitalim

Postby Grinza » Thu Sep 29, 2005 8:42 am

Selamlar ben yoldaş abinin tavsiyeleriyle bir kaç arkadaşımla birlikte oyuna gelmeyi planlayan rp meraklısı bir insanım.Su an üç arkadasım oyuna girip oyunun sistemine alışmaya çalıyoruz ki bundada başarılı olmaya başladığımızda diğer arkadaşlarımızıda çağırmaya başlayacağız oyunu ve insanlarını cok sevdik.Sizlere bir kaç önerim var..onları paylaşmak istiyorum.

1)Oyunda online kişi problemi cogu zaman cıkıyor bunun herkes farkındadır sanırım buna cözüm olarak herkes belli saatlerde cantra zaman ayırabilir öneri saatlerim hafta ici aksam 5, 9 hafta sonu 12 5 ve 9 bu saatler dışında oynamayın demiyorum tabiki sadece bu saatlerde online olalım diyorum.Oyundaki ilerlemeyide daha hızlandıracagı kanatindeyim..

2)Rp dışındaki bir haraketi mesela bugun karsılastım prenses demis birisi aslında o devirde prenses diye bir sey ne var ne de tanımlanmıs bu sorunun hallolması icin onerim bu tur seyleri efsane olarak nitelendirmektir.

3 yokmus ama devamı gelicektir..Biz oyunu cok sevdik bırakacagada benzemiyoruz...Umarım bu roleplay cercevesi hic bozulmadan devam eder
medeniyetimizi ilertmemizde bize engel olacak insanlar cıkmaz saygılar...
Yoldash

Postby Yoldash » Thu Sep 29, 2005 9:43 am

Benim de aklımdaydı ama benden hızlı davranılmış..

Şimdi oyuncu sayımız artmakta olduğuna göre kısaca biraz kendimizden bahsetsek diyorum..

Yeni gelen forumcuların da tanıtmasını adetten sayarız sonra..

Bilinen öğeleri de tekrarlayalım.. olura merak eden olur:

Adım Yoldaş, Ankarada'dan oyuna katılmaktayım, 28 yaşındayım, RP'ye uzun da.. cantr'a ilgi üç-dört aydır falan var.. Uğurla Languages Department'dayız , geçen gün itibarı ile %100 çevirimiz bitti, mutluyuz, gururluyuz.. oyunu oynayan herkezi tanımaktan daha bir mutlu gururluyum (Görkheim bir sen eksiksin, sıra sende, gelicez İstanbul'a artık)Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim..

* Geçen akşam küçük çaplı bir cantr buluşması yaptık; cantrfest'de herkezle buluşmak üzere..
Grinza

Postby Grinza » Thu Sep 29, 2005 9:59 am

Bende oyuna ankaradan katılmaktayım ismim cem hacettepe ünide okuyorum.rpde 4-5 yıllık bir geçmişim var ve rp yapmaktanda keyif alıyorum frpde kendi sistemlerimiz falan var ilgilenenlere...Oyunu oynamaktan büyük mutluluk içerisindeyim ve oyundaki medeniyetimi geliştirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum saygılar...
Gyrus

Postby Gyrus » Thu Sep 29, 2005 12:27 pm

Oyuna Ankara'dan katılmaktayım...

1980 doğumluyum ... Bir orta direk türk ailesinin tek çocuğuyum ...

Senelerce okudum ettim ... Bir baltaya sap oldum ...

Hep ilgilendiğim birşeyler ... Kafaya takıp başarmak için çabaladığım şeyler oldu hayatımda ... Cantr'da bir süredir bir takıntı oldu benim için ... Bir süre sonra Cantr için harcadığım mesaiyi yeni kulvarlara akıtmam gerekecek ... Ama uzun süre ... Etrafta olacağımdan emin olabilirsiniz ... :wink: ...

Oyunun ilk türk oyuncusu değilim .. bildiğim kadarıyla ... gorkheim ve haybinyar benden eskiler ... ama oyunda Türk adasının açılmasını sağlayan "deli" benim ...

Sonrası çorap söküğü gibi geldi zaten ...

Başka ... ufaklıktan beri spor yapmayı severim ... yüzerim, tenis oynarım, koşarım, fitness yaparım ... ama hepsini bir arada yapmam zaman zaman birini zaman zaman ötekini yaparım ...

Resim yapmaya çalışırım ... deviantart'da gezmeyi ve resimlere bakmayı severim ... http://u-g-u-r.deviantart.com/

Hergün gazete okurum ... beğendiğim yazıları "dijital ortamda" arşivlerim ... ara sıra ben de birşeyler yazarım ...

Hep kafamda yeni projeler vardır ... Bazen yorucu olsada .. eğlenceli bir özellik ...

Arkadaşlarıma çok değer veririm ... onların üzülmesini veya kırılmasını görünce ... ben de üzülürüm ...

Birçok insana verici davranırım ama tüm kalkanlarımı indirmem ... Kimin ne yapacağı belli olmuyor ...

Kendimden bahsetmeyi severim ... başkalarını tanımaya bayılırım ...

Yemek yaparım ... Pişiririm ama yedirmeyi daha da çok severim ... Sevmediğim insanlar yemeğe gelirse hasbel kader ... (böyle mi yazılıyordu bu? neyse) ... yemekler anlamadığım bir şekilde yanıyor ... :twisted: ...

Az ama öz ... bir şekilde kendimi tanıtmış oldum sanırım ...

Saygılar ...
(GyRuS)
Grinza

Postby Grinza » Thu Sep 29, 2005 3:45 pm

Şu online zamanı önerime de cevap yazarsanız sevinirim..
Gyrus

Postby Gyrus » Fri Sep 30, 2005 7:45 am

Grinza wrote:Şu online zamanı önerime de cevap yazarsanız sevinirim..

Selam,

Ben aslında 2-3 defa okudum ama saatleri tam olarak anlayamadım maalesef ...

Aslında bir çoğumuz işimizde gücümüzde olduğumuz için, tam bri saat belirlemek zor. Zaten Cantr'ın da teması "yavaş bir oyun olması" yani tabi "bizim gibi kasan" ve günde 4-5 saatini Cantr'a ayıran insanların haricinde de ... bir karakterle 15 dakikasını vererek de oyunu oynamak isteyen insalara olana tanıması. Ben girdiğimde siz uyuyor, siz girdiğinizde ben uyuyor olabilirim ... Sayımız arttıkça, aynı anda online olan birçok insan olacaktır tabi ama şimdi bunu sağlamak biraz zor geliyor bana.

Tabi bu benim fikrim.

Onun dışında bence çözüm, yeni arkadaşları oyuna katmak olacaktır :wink:

Sevgiler ...
(GyRuS)
Guest

Postby Guest » Fri Sep 30, 2005 8:32 am

Haklı olabileceğini düşündüm bizim arkadaşların accountları sebesiz yere kabul edilmemiş onlar gelince iş değişebilir haklısın onlarda oyunda verilen 200 dakka dolana kadar oynacak cinsten adamlar.
Gyrus

Postby Gyrus » Fri Sep 30, 2005 8:52 am

Anonymous wrote:Haklı olabileceğini düşündüm bizim arkadaşların accountları sebesiz yere kabul edilmemiş onlar gelince iş değişebilir haklısın onlarda oyunda verilen 200 dakka dolana kadar oynacak cinsten adamlar.

Selam,

Bazen, aynı IP'den peş peşe başvuru yapınca veya ufak tefek şeylerden, bu tip sorunlar yaşanabiliyor ... Eğer başvurdğunuz email adresini ve isminizi bana yollarsanız "pm"den, ID'nizin size ulaşmasını hızlandırabilirim. :wink:

Mesajlarınızı bekliyorum ...

Saygılar.
(GyRuS)
Yoldash

Postby Yoldash » Fri Sep 30, 2005 2:27 pm

Aynı anda online olmak hoş bir unsur tabii ki .. bir anda monologdan iletişim kurabileceğiniz bir ortama geçiyorsunuz. Şahsen ben sabah 08:15 civarı Uğur'la karşılaşmaya bayılıyorum mesela..

Ama belirtildiği üzere bu oyun yavaş bir modele sahip, zaten özü ve amacı da o gibi geliyor bana. Eğer sürekli online olmak gerekse idi zaten oynayacak insan profili değişirdi. O durumda çoğu insan zaten bunu yerine gider ne bileyim World of Warcraft falan oynardı.. tabii bir işin bitmesini beklerken 10 kere login olup, "hıh" diyip geri çıkıyoruz ama, çalışan insanların da bu oyunu oynayabilmesi için bu şekilde bir yapı şart diye düşünüyorum.

Demem odur ki.. oyunda online bir oyuncu ile karşılaşmak çok mutluluk verici, ama bunu ilerletme şansı çoğu oyuncu için yok.. zaten elinden geldiğince girebiliyorlar.. bunun haricinde eğer bir iç iletişim kurabilip aynı satte girebilirseniz ne ala tabii ki.. yalnız, bu saatlere uymayan y da uyamayan oyuncuları da bağrımıza basmamız onlarla da bu şekilde faz farklı bir iletişim kurmamız gerektiği inancındayım.

Yeri gelmişken.. "Ya ben giremiyorum, girdiğimdede iş işten geçmiş oluyor" diye düşünüp sıkılan arkadaşlara da duyuralım...Sıkılmayın! girdikçe yazın, muhabebet geriden gelsin sorun değil.. biz farkındayız olayın.. zaten Cantr da bu şekilde yürüyor!
Yoldaş G. ILGAR
-----------------------------
<i>Knowledge is burden..</i>
Yoldash

Postby Yoldash » Tue Oct 04, 2005 7:20 am

Benim adreslerim:

ygilgar@hotmail.com (msn için)
ygilgar@gmail.com (vs için)
Yoldaş G. ILGAR

Gyro

msn yahoomsn aim irc& ve hatta icq :)

Postby Gyro » Tue Oct 04, 2005 11:10 am

[msn] gyrogns@hotmail.com

[yahoomsn] gyrogns@yahoo.com

[icq] 61870105

[aim] gyrogns le başlıo

[irc] irc.ttnet.net.tr #frp #[AGD] ve bilimum kanallar

[irc] irc.gnug.org #cantr #hgorian
Gyro wrote:valla echo var...
Veysi

Postby Veysi » Wed Oct 12, 2005 10:59 am

Arkadaşlar adım Tamer, 26 yaşındayım ve İstanbul'da oturuyorum. Selçuk Üniversitesi'nde İşletme bölümünü bitirdikten sonra askere gittim ve bitireli 3 ay kadar oldu. İş bulma telaşının yanında, role playing ihtiyacımı karşılayacak ve güzel vakit geçirmemi, yeni arkadaşlar tanımamı sağlayacak birşeyler arıyordum. Şans eseri bir sohbet sunucusunda oyunun reklamını gördüm ve denemek için kayıt oldum. An itibarı ile benim karakterim de adada yerini almış durumda.

Oyuna girdikten sonra yardım talebinde bulundum ve cevap gelmedi. Sanırım online oyuncu yok, ya da ben ulaşamadım. Akşamları online olmaya çalışacağım. Sanırım o saatlerde daha çok oyuncu online oluyor.
Veysi

Postby Veysi » Wed Oct 12, 2005 12:16 pm

Yoldash

Postby Yoldash » Thu Oct 13, 2005 9:19 am

Tamer..

Oyunu on-line olarak takip edemiyoruz.. olduğunda hoş bir sürpriz oluyor. Girdiğinde herkez olan bitene cevap yazıyor. Zaten projeler de uzun sürdüğü için pek sorun yok.

Bu arada Uğur hala asker ve ben de 301 K.D. idim..
Yoldaş G. ILGAR

Veysi

Postby Veysi » Thu Oct 13, 2005 8:42 pm

Evet, ilk başta herkesin aynı anda online olmamasını bir handikap olarak gördüm ama sonra düşündüm ki, acelemiz de yok hani. Az önce oyuna girdim ve gördüm ki gün içinde baya bir olaylar olmuş adada. Yavaş yavaş adapte olmaya çalışıyorum. Herşey yolunda :) Keşke Cantr'yi daha önce keşfetmiş olsaydım diye düşünmekten alamadım kendimi.

Askerlik konusuna gelince, Uğur'a hayırlı teskereler diliyorum. Tez zamanda sevdiklerine kavuşur. Sen, 301 Kd ha? Vaay can tertip :)

Return to “Turk Oyuncular (Turkish)”