Chaos w PELNI kontrolowany

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Chaos w PELNI kontrolowany

Postby Matix » Wed Jun 28, 2006 7:16 am

Problem wynika z coraz większego wrażenia, że powoli PD oraz inne osoby mające duży wpływ na grę zaczynają lekko przesadzać.

Problem polega na tym, że PD powinno być wydziałem chroniącym przed chaosem wynikłym wobec łamania zasad, a nie w wynikłym z gry. Gracze często prowadzą swoje postacie tak, że na ich drcyzje wpływa otaczający ich świat Cantr, a nie wiedza OOC, chociaż tak czasem może się wydawać.

PD jest bardzo okrótne w takim momencie, gdyż NZ zabrania wchodzenia dwom postaciom w tą samą firmę/społeczność/organizację.
Problem wynika wtedy, gdy postacie naprawdę dobrych graczy znajdą się w wirze jednego konfliktu. Tego NZ zabrania.

Niestety wielokroć zdążyłem zauważyć, że często postacie jednego gracza są położone są blisko siebie, gdyż tego wymaga fabuła.

Apeluję więc PD, by przy KAŻDYM powstałym konflikcie nie ginął jeden gracz. Wielu jest już bliskich odjeścia. Trzeba pamiętać, że czasami zachowanie fabuły jest ważniejsze przynajmniej przez jakiś okres czasu. Niż dochodzenie sprawiedliwości.

To tylko apel. Nic więcej.
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Wed Jun 28, 2006 7:26 am

Wydaje mi sie, ze ten tematu juz zostal zakonczony, prawda? Nie prowokuj Matix.
Wariat...
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Re: Chaos w PELNI kontrolowany

Postby marol » Wed Jun 28, 2006 7:37 am

Matix wrote:Apeluję więc PD, by przy KAŻDYM powstałym konflikcie nie ginął jeden gracz. Wielu jest już bliskich odjeścia. Trzeba pamiętać, że czasami zachowanie fabuły jest ważniejsze przynajmniej przez jakiś okres czasu. Niż dochodzenie sprawiedliwości.
Żaden gracz nie został definitywnie przez PD wykluczony. Zauważ, na jakiej zasadzie gracze znikają - "albo PD powie, że jestem niewinny, albo odchodzę" - vide WojD i Gnom, podobnie jak CyboRKg, Agnieszka itp. - mogli grać.

Proszę o zamknięcie tego topiku.

Aha, i jeszcze jedno:
Matix wrote:Problem wynika wtedy, gdy postacie naprawdę dobrych graczy znajdą się w wirze jednego konfliktu. Tego NZ zabrania.
To jest nieprawda. Zabronione jest umyślne wprowadzanie dodatkowych postaci w dany konflikt. Jednakże jeśli okoliczności niezależne od gracza spowodują taką sytuację, to nie ma problemu, o ile ten potrafi zachować NZ.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest