Naruszenie zasad i dzialania PD i GAB

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Jun 27, 2006 10:02 am

Chyba Milo miał trochę co innego na myśli w kwestii psucia zabawy...
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jun 27, 2006 10:06 am

marol - Milo nie to miał na myśli chyba - to zablokowanie kont mejgo i Gnoma psuje grę - nie dyskusja na forum.

Ja zrobiłem to, co zrobiłem z prostej przyczyny - nagle sprawa ruszyła z kopyta - natychmiast więc usunąłem i posty i przekierowałem 'zewnętrzną stronę' http://www.cantr.pl tam gdzie należy. Więc wybacz - ale akcja odniosła skutek - ja rozumiem, że i GAB i PD ma dużo pracy. Sam wiem, że wiele spraw ciagnęło się tygodniami - bo GRACZE nie byli uprzejmi odpowiadać na PM'y i monitowałem ich po kilka razy, by jak najszybciej zakończyć każdą ze spraw. Jednak ignorowanie przez kilka dni dosyć istotnej dla gry - a drobnej jesli chodzi o zarzuty - sprawy wywołało moją wsciekłość. Sadzę, że to jesteś w stanie zrozumieć.

EDIT: marol - a co do blokady konta - (nb. zablokowanego od wielu dni) czy IP - faktycznie trudna sprawa :( mam dynamiczne IP + nieco wiedzy - więc byłaby to walka z wiatrakami - nie zamierzam już w żaden sposób naruszać tego typu zasad, przeprosiłem oficjalnie i prywatnie za stawiane przeze mnie zarzuty - tam gdzie się myliłem - i czekam spokojnie na decyzję, która będzie sprawiedliwa i obiektywna w co juz nie watpię :)
Last edited by WojD on Tue Jun 27, 2006 10:12 am, edited 1 time in total.
==============
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Jun 27, 2006 10:07 am

Gnom wrote:Chyba Milo miał trochę co innego na myśli w kwestii psucia zabawy...
Faktycznie, masz rację. Nie o to mu chodziło. Mea culpa.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Jun 27, 2006 10:11 am

{edit}
Last edited by Gnom on Tue Jun 27, 2006 10:35 am, edited 1 time in total.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Jun 27, 2006 10:15 am

WojD wrote:Ja zrobiłem to, co zrobiłem z prostej przyczyny - nagle sprawa ruszyła z kopyta - natychmiast więc usunąłem i posty i przekierowałem 'zewnętrzną stronę' http://www.cantr.pl tam gdzie należy. Więc wybacz - ale akcja odniosła skutek - ja rozumiem, że i GAB i PD ma dużo pracy. (...) ignorowanie przez kilka dni dosyć istotnej dla gry - a drobnej jesli chodzi o zarzuty - sprawy wywołało moją wsciekłość. Sadzę, że to jesteś w stanie zrozumieć.
Nie, nie jestem. Sam doskonale wiem ile pracy zostało włożone w rozwiązywanie tej sprawy. To, że ty czegoś nie widziałeś, nie znaczy, że nic się nie działo. Chyba, że oczekujesz, że będziemy co chwila wysyłać ci wiadomości "WojD, cały czas pracujemy, nie denerwuj się".

Gnom wywołuje wojnę - a więc rzecz niebagatelną - na podstawie OOC*. Dlatego konta zostały zablokowane. Możliwość wywołania wojny to chyba wystarczający powód blokady, prawda? Zablokowanie waszych kont poprzedziło ponadtygodniowe dochodzenie. Więc nie płaczcie proszę, że wasze konta zostały zablokowane natychmiast po kwestionowanym doniesieniu. De facto to doniesienie bardzo niewiele wniosło do sprawy - prawie wszystko wiadomo było już wcześniej.

A ciąganie tego po forum oceniam jednoznacznie - metr poniżej poziomu dna. Postawiłeś się teraz w jednej lini z CyboRKgiem i Agnieszką.

* - nie mówię, czy że oskarżenie jest słuszne, czy też niesłuszne. Werdykt w tej sprawie w zasadzie jest, ale o nim dowiedzą się tylko strony w sprawie.
Last edited by marol on Tue Jun 27, 2006 10:19 am, edited 2 times in total.
Milo
Posts: 736
Joined: Fri Feb 03, 2006 11:24 pm

Postby Milo » Tue Jun 27, 2006 10:16 am

Nie chodzi mi o dyskusje na forum. Skoro juz Wojd to tu wywalil to trudno

Chodzi mi o przedluzajaca sie nieobecnosc/spiaczke postaci nie zaangazowanych w to zamieszanie a waznych dla fabuly w wielu miejscach. I to mnie zlosci. Nie po to pozbylem sie telewizora zeby widziec akcje jak z polskiego parlamentu. Bez obrazy :D
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jun 27, 2006 10:27 am

A swoją drogą taki pomysł - powinna być możliwść blokowania pojedynczych postaci. Często jest tak, że PD chce powstrzymać gracza od dalszego namieszania w danej lokacji czy sprawie - ale nie jest to az tak poważna sprawa, by blokować wszystko - gdyby więc dało się 'wyłączyć' na jakis czas jedną postać (lub np. współpracujące postaci jedengo gracza), to powodowałoby to znacznie mniej zamieszania w grze.
==============
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Tue Jun 27, 2006 10:28 am

WojD, ale przyznaj, ze odblokwoanie konta nic nie zmieni w stosunku do Twojej postaci. Nie rozumiem placzu.

A Twoja akcja byla zenujaca. Zwlaszcza, ze umiesciles tam nasza prywatna rozmowe mimo braku mojej zgody (malo tego, zabronilem Ci ja umieszczac).
Wariat...
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Jun 27, 2006 10:30 am

marol wrote:Gnom wywołuje wojnę - a więc rzecz niebagatelną - na podstawie OOC*. Dlatego konta zostały zablokowane. Możliwość wywołania wojny to chyba wystarczający powód blokady, prawda? Zablokowanie waszych kont poprzedziło ponadtygodniowe dochodzenie. Więc nie płaczcie proszę, że wasze konta zostały zablokowane natychmiast po kwestionowanym doniesieniu. De facto to doniesienie bardzo niewiele wniosło do sprawy - prawie wszystko wiadomo było już wcześniej.


Ośmielę się nie zgodzić i wysunąć parę wątpliwości.

1.) Ani Gnom, ani jego postać SAMA wojny wywołać nie może. I nie wmawiaj mi proszę, że całą akcję nakręciła moja biedna postać. Bo tak nie było - w pewnym momencie jeden z przywódców innego maista chciał psotawić ultimatum. Moja postać je odradzała. To Twoim zdaniem wywoływanie wojny?

2.) Gnom nie działa z żadnych pobudek OOC. <b>Żadnych</b>. Masz prawo w to wierzyć lub nie, ale ostatecznie to ja wiem co moją postacią kierowało. I umiem to uzasadnić czego Ty nei chciałeś w prywatnej rozmowie zrozumieć.

3.) Gdyby moja postać nie istniała to wojna byłaby i tak. On sam ludzi do wojny nie ma, a ze znaczeniem jego autorytetu znacznie przesadzasz.

4.) Nigdy nie płakałem, że blokada nastąpiła zaraz po donosie i z jego powodu. Chyba się zagalopowałeś...

5.) Nie podoba mi się, że mówisz takie rzeczy na forum. Nie podoba mi się, że teraz to ja muszę udowodnić, że jestem niewinny, a nie GAB/PD/marol, że jestem winny. Wiele rzeczy mi się nie podoba. A ja tego nieuzewnętrzniam na forum. Bądź łaskaw robić to samo. Dalsze tego typu uwagi kieruj proszę na forum PD/forum GAB/Twoje prywatne rozmowy/ofijalne PM'y do mnie. A nie na publiczne forum. Ja jestem w porządku, więc Ty też bądź.
Last edited by Gnom on Tue Jun 27, 2006 10:34 am, edited 2 times in total.
Milo
Posts: 736
Joined: Fri Feb 03, 2006 11:24 pm

Postby Milo » Tue Jun 27, 2006 10:31 am

marol wrote:Gnom wywoluje wojne.


Hmm... To ja juz nie rozumiem... Wyglada ze jestem w spisku i o tym nie wiem... Tam gdzie mam postac reakcja zaczela sie natychmiast po wiadomosciach Abrasaxa, uczestniczylo w tym kila/kilkanascie postaci... Ale dosc o tym.

Ja tylko prosze o to byscie dazac do sprawiedliwosci starali sie minimalizowac zamieszanie w calej polskiej strefie. Zeby nie wylac dziecka z kapiela.

Pozdrawiam
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jun 27, 2006 10:36 am

Za to wklejenie sorry - Ciebie Raist również przpraszam - na to że zabroniłeś , zwróciłem uwagę zbyt późno niestety. Byłem wkurzony i niewiele do mnie docierało.

Zaś co do odblokowania - w przypadku TEJ mojej postaci zmieni się niewiele o ile w ogóle przeżyje kolejne dni, z jednym zastrzeżeniem, mimo iż siedzi zamknięta ma możliwość i jest zobowiązana do regularnego kontaktowania się - milczenie może zostać odczytane jako śmierć lub chęć śmierci.

Natomiast wiele inncyh postaci - mimo, że znaczna część 15 zrezygnowała z 'kierowniczych funkcji' odgrywa istotną rolę w grze i blokuje śpiąc działania innych. Gdybym zamierzał np. skasować konto, najpierw załatwiłbym wszelkie zobowiazania, pootwierał statki, oddał klucze, wyrzucił rzeczy i dopiero wtedy dał im umrzeć. Teraz w kilku miejscach zatrzymały się wydarzenia - ba komplikuja się prawdopodobnie - bo nie moje postaci nie mogą zareagowac. Poprzednim razem było to dla mnie zrozumiałe - sprawiedliwa kara za poważne wykroczenie. Teraz nie - dlatego sie buntuję.
==============
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Jun 27, 2006 10:36 am

Gnom wrote:5.) Nie podoba mi się, że mówisz takie rzeczy na forum. Nie podoba mi się, że teraz to ja muszę udowodnić, że jestem niewinny, a nie GAB/PD/marol, że jestem winny. Wiele rzeczy mi się nie podoba. A ja tego nieuzewnętrzniam na forum. Bądź łaskaw robić to samo.
marol wrote:* - nie mówię, czy że oskarżenie jest słuszne, czy też niesłuszne. Werdykt w tej sprawie w zasadzie jest, ale o nim dowiedzą się tylko strony w sprawie.
Ponadto mylisz się, że musisz udowodnić, że jesteś niewinny. Owszem, dobrze by było. Ale nie musisz. Decyzja zostanie (została?) podjęta na podstawie dostępnych danych i informacji.

Do pozostałych poszczególych punktów się nie odnoszę, gdyż są one przedmiotem postępowania (bardzo szumna nazwa). Możesz je sobie wyjaśniać z PD/GAB.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Tue Jun 27, 2006 10:39 am

marol wrote:
Gnom wywołuje wojnę - a więc rzecz niebagatelną - na podstawie OOC*. Dlatego konta zostały zablokowane. Możliwość wywołania wojny to chyba wystarczający powód blokady, prawda? Zablokowanie waszych kont poprzedziło ponadtygodniowe dochodzenie. Więc nie płaczcie proszę, że wasze konta zostały zablokowane natychmiast po kwestionowanym doniesieniu. De facto to doniesienie bardzo niewiele wniosło do sprawy - prawie wszystko wiadomo było już wcześniej.


Wojnę wywołały dwie inne postaci - być może z powodów OOC - a być może nie. O tym, jaką A. ma pozycję w okolicy swiadczy chociażby skala zamieszania w tej sprawie. Oskarż może również postaci S. i B., R. i MF. jak tez kilkanaście co najmniej innych... Nie chcą brać udziału w wojnie lub lobbują przeciwko niej w zasadzie tylko postaci trojga graczy - mam wymienić? Nb. jeden z tych graczy ma postaci i w C i w PR - dziwne, prawda?

No i mimo blokady - jakoś ta akcja się toczy - czyli nasze postaci sa istotne tylko pośrednio...
Last edited by WojD on Tue Jun 27, 2006 10:43 am, edited 1 time in total.
==============
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Tue Jun 27, 2006 10:42 am

Gdzie ja napisałem, że postać Gnoma wywołuje *sama* wojnę? Choć przyznaj, że często jedna taka postać więcej lub mniej może mieć duże znaczenie dla podjęcia ostatecznej decyzji. Albo dwie...

Więc jeśli znaczenie tej postaci jest małe, to i blokada mały skutek odniesie. Jeśli duże, to i blokada tym bardziej słuszna.
Last edited by marol on Tue Jun 27, 2006 10:43 am, edited 1 time in total.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Tue Jun 27, 2006 10:42 am

marol wrote:Ponadto mylisz się, że musisz udowodnić, że jesteś niewinny. Owszem, dobrze by było. Ale nie musisz. Decyzja zostanie (została?) podjęta na podstawie dostępnych danych i informacji.


Fakt. Tu nie ma domniemania niewinności. Tu jest ocena PD, na którą wyjaśnienia gracza mają niewielki wpływ (a powinny te wyjaśnienia być częścią dostępnych informacji). Dlatego właśnie mi się to nie podoba.

marol wrote:Do pozostałych poszczególych punktów się nie odnoszę, gdyż są one przedmiotem postępowania (bardzo szumna nazwa). Możesz je sobie wyjaśniać z PD/GAB.


Właśnie problem w tym, że nie mogę. Bo nie wiem co chcą wiedzieć, o nic nie pytają, a w świetle Twojej wypowiedzi widać wyraźnie, że moje wyjaśnienia absolutnie nic nie zmienią.

marol wrote:Więc jeśli znaczenie tej postaci jest małe, to i blokada mały skutek odniesie. Jeśli duże, to i blokada tym bardziej słuszna.


A tu akurat nie masz racji. a) Mam jednak trohę więcej niż jedną postać, a nie jest to jedyna dość w normalnych warunkach istotna. b) Wojnę to akurat przesądziła wizyta pewnej kobiety, w pewnym mieście i postawienie przez nią ultimatum. Które moja postać odradzała. Moja psotać mogła mieć znaczenie przy planowaniu całej akcji/wojny/ataku/interwencji zbrojnej. Więc blokada uniemożliwia zaplanowanie tej akji, wojnę wywołano już wcześniej.
Last edited by Gnom on Tue Jun 27, 2006 10:49 am, edited 1 time in total.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest