Przeklenstwa

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Loc
Posts: 519
Joined: Tue Jul 11, 2006 5:10 pm
Location: Polonia

Postby Loc » Wed Jul 12, 2006 8:23 pm

Pewnie "dziecko NEO" (kto nie wie kto to jest http://dziecineo.prv.pl/ tam wszystko pisze :) ) wyczytalo w internecie rozne przeklenstwa, i teraz sprawdza reakcje innych ludzi na takie slowa... zeby sie nie przeliczyl :roll:
Last edited by Loc on Thu Jul 13, 2006 11:33 am, edited 1 time in total.
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Thu Jul 13, 2006 11:29 am

Zamiennie bardzo często możemy próbowac odgadnąć co za tymi kropkami jest nie? No bo skąd mamy wiedzieć, czy w gwiazdkach koniecznie jest to co myślimy. np:

widzisz: "I wtedy rozp*** ci ten łeb"
czytasz: "I wtedy rozpołowie ci ten łeb"

widzisz: "O! Rozp*** się!"
czytasz: "O! Rozpadło się!"

widzisz: "Niech to k***! Gdzie one są?"
czytasz: "Niech to, klucze! Gdzie one są?"

widzisz: "Wyp*** od tego okna!"
czytasz" "Wypadnij z tego okna!"

To już zasługuje na toporek i jest uzasadnione fabularnie. ^^
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Thu Jul 13, 2006 2:25 pm

Ja tam się spotkałem z czysto cantrowymi przekleństwami w grze. Typu: "A niech to yarpen!" ;)
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Thu Jul 13, 2006 2:33 pm

a mnie "Na wszystkich Bogów Podziemia" wystarcza... ;)

a kilka razy kiedy jakas postac posluzyla sie lacina niezbyt mi sie to podobalo jako graczowi. Po prostu w Cantr mozna tego uniknac. Mozna wyrazic zlosc, czy wscieklosc w inny sposob, np. walac kogos po glowie stalowym toporem :twisted: Nie trzeba od razu przeklinac. ;) :P
User avatar
Snake
Posts: 857
Joined: Wed Jul 27, 2005 10:51 am
Location: tu i tam

Postby Snake » Thu Jul 13, 2006 3:40 pm

Loc wrote:Pewnie "dziecko NEO" (kto nie wie kto to jest http://dziecineo.prv.pl/ tam wszystko pisze :) ) wyczytalo w internecie rozne przeklenstwa, i teraz sprawdza reakcje innych ludzi na takie slowa... zeby sie nie przeliczyl :roll:


Mam internet z kabla :D
<snake> that means Cantr on christmas xD
<EchoMan> Well. I would like to think so. ;)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Thu Jul 13, 2006 7:15 pm

Wszystko jest kwestią umiaru. Są jednak sytuacje, gdy naprawdę nie da się inaczej wyrazić emocji postaci (i gracza...) ;) I nie mówię tu o taśmowym wydawaniu z siebie wulgaryzmów - lecz o zwykłym podsumowaniu sytuacji w stylu "Pier... sie sami" - o co kiedys czepiono się powaznie do mnie... Jasne, że te emocje są tylko pozornie emocjami postaci - ale do cholery - dlaczego niby nie można emocji wyrażać? Można i trzeba - byle własnie z umiarem...
==============
AUTO
Posts: 755
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:19 pm

Postby AUTO » Thu Jul 13, 2006 8:30 pm

Wilk wrote:Nie mam nic przeciwko przekleństwami w uzasadnionych sytuacja. Nie wyobrazam sobie wojny czy potyczki bez wyzwisk walczacych.
Ale to co tu czytam to naprawde jest przesada. Za takie teksty powinno sie dostawac ostrzezenie.


Najlepsze jest, że niektóre bitwy toczą się w całkowitej ciszy, śmiesznie to wygląda*
Wilk
Posts: 58
Joined: Sat Apr 29, 2006 9:59 am

Postby Wilk » Fri Jul 14, 2006 7:06 am

Właśnie, ciche spokojne dawanie sobie po głowie i zadawanie wzajemnej śmierci. Anio okrzyków wojennych, ani wzajemnego przekonywania się do wzajemnych racji. O szczęku bronii już nie mówiąc. To jest dopiero denerwujące. :twisted:
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Jul 14, 2006 7:14 am

Kto każe popadać z jednej skrajności w drugą? Można pięknie odegrać bitwę bez używania niecenzuralnych słów.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Fri Jul 14, 2006 11:46 am

Można także odegrać ją z wykorzystaniem tychże. 8)
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Fri Jul 14, 2006 12:36 pm

Yossarian wrote:Można także odegrać ją z wykorzystaniem tychże. 8)


Można. Ale w sumie po co? Przecież każdy tutaj umie się od używania wulgaryzmów powstrzymać. Jeśli są osoby, które to razi to po co?
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Fri Jul 14, 2006 12:52 pm

Niektórych razi ich brak. ;-)
Nie można zadowolić wszystkich.
Everything I build I destroy

Everything I love always hurts

Everything I hate I'd rather love

Everything I am is everything I'm not
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Fri Jul 14, 2006 1:21 pm

No tak, ale tutaj używanie przekleństw nawet chyba zahacza o łamanie prawa, bo gra jest teoretycznie "family friendly" i bez ograniczeń wiekowych. A poza tym, nie przesadzajmy. Naprawdę nie można zamiast donośnego słowa na "k" napisać *klnie plugawie* albo odegrać tego w zupełnie inny sposób?

Ja jestem zdania, że wtedy gdy to wnosi coś do fabuły to można zakląć. Typu: jakas postac nie używa przekleństw, ale bardzo się czymś zdenerwowała i rzuciła sobie trochę mięsem. To ma sens - od razu widać w jakim jest stanie. Ale nie przesadzajmy - ciagłe obrzucanie się takim mięsem to przesada.

Niech za wzór Ci posłuży postać której osobiście nie lubię, ale pod ym względem jest odgrywana dobrze. Czyli pewien szef cechu rzemieślników gdzieś w PZ. ;) Czasem mu się zdarza mięchem w powietrze lub kogoś rzucić. I dobrze bo robi to z sensem, nie jest to bezmyślne obrzucanie całej okolicy k*wami.
AUTO
Posts: 755
Joined: Mon Feb 06, 2006 9:19 pm

Postby AUTO » Fri Jul 14, 2006 8:46 pm

A co sądzicie jeśli ktoś podczas bitwy używa np. tego typu słów:


"Wy nędzne i tchurzliwe psy! Chodźcie tu, walczcie jak mężczyźni! Wyprujemy z was flaki! Już wkrótce wasze gnijące zwłoki będą jadły sępy! Żaden z was tego nie przeżyje! Czeka was rzeź!"

:D
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri Jul 14, 2006 9:05 pm

Ladne i klimatyczne. Tylko jedno. Pewnosci nie mam, ale w cantr chyba nie wystepuja sepy jako zwierzeta. :P Dla cantryjczyka to moze byc zupelnie niezrozumiale jako nawiazanie do elementu spoza swiata cantr, ktory nie stanowi wrodzonej wiedzy o florze/faunie cantryjczykow.

Nie ukrywam ze sie czepiam :)
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest