Cud?

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Wed Jan 11, 2006 3:16 pm

A co by bylo gdyby to marchew z nieba spadała i kilku ludzi od głodu wybawiła? Głod by powrócił zdwojony?
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Wed Jan 11, 2006 4:08 pm

A jakieś korzyści ze zgłszenia buga będą? :twisted:
http://www.matix.salon24.pl
plumbum

Postby plumbum » Thu Jan 12, 2006 12:04 am

To znaczy ze jesli kto uciekl z tym drewnem do innej lokacji to mu sie upiekło? czulem, ze tak moze byc ... :)

hmmm, karanie postaci poprzez damage to nie fair moim zdaniem. bug czy nie, postac bierze to za cud, zadaniem programistow jest pilnowac porzadku. skoro zlodziejstwa w grze nie karze sie, to dlaczego korzystanie z cudow?

bug byl zgloszony na forum tego samego dnia, gdy sie pojawil. mogl byc zlikwidowany w ciagu 2 godzin, byl po ponad 24h. ja bym karal kogo innego, a nie biedne postaci :))
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Jan 12, 2006 11:44 am

Wlasciwie zgadzam sie z poprzednimi osobami,takie karanie to tak sobie jest,pozatym nie musiales kasowac tylko powyciagac surowce i posprawdzac kto co wzial a co wydobyl (zeby nie bylo ze zniknelo ciezko wypracowane drewno).Cuda niestety maja wlasna logike ale troche nie fair postapiles.
A tak swoja droga ja jedna postacia zbieralem przez miesiac chyba drewno,tydzien szlem do najblizszego morza a potem chyba z dwa tygodnie robie Długa łódz, ech te cuda :evil:
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Thu Jan 12, 2006 11:55 am

Mi się podoba to rozwiązanie. Raczej wydało mi się niesprawiedliwe, że kilkoma swoimi postaciami ciężko pracowałem przez lata by móc zbierać drewno a tu nagle ktoś miał niespodziankę...

Przyda mu się zapłata. Chociaż dobrze, że zgłoszono na forum...

Takie tylko pytanie. Ile drzewo by się rozkładało normalnie?
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Jan 12, 2006 11:55 am

Kurwa, ile jeszcze będzie ten temat ciągnięty?! Spędziłem ponad godzinę sprawdzając kto w jakie projekty ile włożył tego pierdolonego drewna. Usunąłem drewno z projektów, tylko to, które pochodziło z buga. Usunąłem drewno z inwentarzy, tylko to, które pochodziło z buga. Mogłem się pomylić w wyliczeniach przy usuwaniu 50 projektów - ale czy to kurwa ja wymyślałem jak ukryć to drewno przez administratorami gry i przekazywałem je innym swoim postaciom?

Nie jestem waszą mamą, którą możecie uprosić, żeby jednak pozwoliła obejrzeć dobranockę. Decyzja została podjęta. Ci, który nie mają pojęcia co się tam działo niech się tutaj nie odzywają proszę.
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Fri Jan 13, 2006 12:38 am

Ale tak czy siak warto by wypracowac jakis sensowny scenariusz dzialan w takich przypadkach.
Bo rzeczywiscie _dla_postaci_w_grze_ takie cos bylo cudem. Wiec moze cos bardziej "boskiego" - kto po prostu wzial troszke i nie kombinowal ten jest OK, a jak ktos kombinowal, wsadzil np takie drewno w 10 projektow szybko to kara go spotyka? (oczywiscie z odpowiednim komentarzem "boskim" widocznym dla wszystkich).
Niestety uwazam, ze za bledy programistow, programisci sami powinni sie w jakis sposob karac ;-D. A rozwiazanie typu "cud + sily wyzsze" byloby niezle - wazne zeby bylo rozne w roznych wypadkach (zeby to nie byl jakis identyczny suchy komunikat) i dostosowane do sytuacji. Takie dzialanie wspomogloby legendy w Cantr, ktorych jest jak na razie wybitnie malo.
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Fri Jan 13, 2006 1:03 am

A mnie się tam podobało rozwiązanie... Cud połapka... Pogryzły ich robaki, drewno zniknęło a oni zostali z pustką przy duszy... Mogli podejść bardziej podejrzliwie do pojawiającej się górze drewna...

Tak ma opinia... Trzeba to rozpatrywać w IC...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Fri Jan 13, 2006 8:45 am

belin wrote:Niestety uwazam, ze za bledy programistow, programisci sami powinni sie w jakis sposob karac.


Masz racje. Tylko ze sa problemy ktorych sie nieda rozwiazac w 5 min, mysle ze gdyby rozwiazanie tego buga to byla 1 linijka kodu to juz dawno by bylo wprowadzone.
Ale co zrobic jezeli naprawienie bledu zajmuje wiecej czasu?? Zmaknac gre na tydzien??
No to ja wole grac z bledem i poprostu go omijac.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Jan 13, 2006 12:28 pm

Dobrze Marol zrobiłeś. Przynajmniej na drugi raz się zastanowią dwa razy zanim dotkną ferelnego surowca. Chociaż ten który zgłosił, to mogło mu to zostać podarowane to zdrowie. Mimo że dotknął tego drewna ;) Bo na drugi raz jak komuś się zdarzy i będzie mieć wyrzuty sumienia, to będzie czynnik zniechęcający do zgłoszenia takiej rzeczy.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Guest

Postby Guest » Fri Jan 13, 2006 7:41 pm

Ech chlopaki nie skazujecie wszystkich jak leci. Prawda jest taka ze wiekszosc mieszkancow byla zgodnych ze buga zglosic trzeba i to zrobiono. Nikt nie watpil ze drewno zniknie, ale trwalo to troche zanim Marol sie z tym uporal. W tym czasie postacie zachowywaly sie tak jak powinny sie zachowac przy takim wydzarzeniu. Ktos chcial postawic dom, a ktos swiatynie dla chojnych bogow itp. Ale tak jak juz wspomnialem oczywiste bylo, ze bug zostanie usuniety. Za duzo krzyku wokolo tego calego wydarzenia jest.
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Jan 13, 2006 7:50 pm

Anonymous wrote:Ech chlopaki nie skazujecie wszystkich jak leci. Prawda jest taka ze wiekszosc mieszkancow byla zgodnych ze buga zglosic trzeba i to zrobiono. Nikt nie watpil ze drewno zniknie, ale trwalo to troche zanim Marol sie z tym uporal. W tym czasie postacie zachowywaly sie tak jak powinny sie zachowac przy takim wydzarzeniu. Ktos chcial postawic dom, a ktos swiatynie dla chojnych bogow itp. Ale tak jak juz wspomnialem oczywiste bylo, ze bug zostanie usuniety. Za duzo krzyku wokolo tego calego wydarzenia jest.


Smieszny jestes. Z jednej strony mowisz ze wszyscy wiedzieli ze to jest blad a i tak swoimi postaciami pchali do kieszeni ile wlazlo. Cos tu jest nie tak i nie zaslanaijcie sie haslem "moja postac nie wiedziala, ze to bug". Zreszta marol juz napisal ze dyskusja ejst zakonczona :)
Guest

Postby Guest » Fri Jan 13, 2006 8:04 pm

Zrozum w momencie w ktorym sprawa zostala zgloszona co tam sie dzialo nie mialo juz znaczenia. Nie wazne co postacie robily z tym surowcem bo oczywiste bylo ze tak czy inaczej zostanie usuniety.[/quote]
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Fri Jan 13, 2006 8:36 pm

Anonymous wrote:Zrozum w momencie w ktorym sprawa zostala zgloszona co tam sie dzialo nie mialo juz znaczenia. Nie wazne co postacie robily z tym surowcem bo oczywiste bylo ze tak czy inaczej zostanie usuniety.
[/quote]

Moim zdaniem mieliscie nadzieje na to, ze nikt nie polapie sie w tym kto ile czego wzial. Przeliczyliscie sie i poniesliscie kare.
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Fri Jan 13, 2006 10:11 pm

To teraz moze ktos z tych madrych chwalacych bezkompromisowosc Marola mi powie co zrobicie gdy wejdziecie do lokacji (pustej np - zeby bylo latwiej) gdzie bedzie lezalo np. 50-100 kilo drewna?
Albo jeszcze lepiej... co jesli nagle takie 50 kilo drewna sie pojawi? Bez ciala (a raczej cial - bo to grupa by musiala byc). Bug czy bogowie czy moze pechowa grupa tragarzy?
Dla mnie takie bugi sa wlasnie tym czym w naszym swiecie "cuda" - zdarzaja sie co najmniej rownie rzadko. Tak wlasnie powstaja religie i legendy :-) (miedzy innymi oczywiscie)

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest