Mówienie o naruszeniach w grze - wazne

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Mówienie o naruszeniach w grze - wazne

Postby marol » Sat Oct 08, 2005 12:46 pm

Chciałbym wszystkim przypomnieć, iż nie należy w grze komentować, wytykać łamanie głównej zasady przez innych w stylu:
- "Kasia i Basia to ta sama osoba!",
- "Zosia to muł roboczy!",
- "Przez Hanię i Anię przemawia ta sama osoba"
- i tym podobe.

Powoli staje się to nagminne w polskiej strefie. Również posądzanie o telepatię czy nawet mówienie o niej jest niewłaściwe! Wasze postacie nie mogą wiedzieć o czymś takim - tak więc i nie mogą mówić o tym. Jeśli tak robicie - stawacie się na tym samym poziomie co ci, których piętnujecie.

Nawet jeśli zrobisz to jako publiczny komunikat OOC - to i tak jest to niewłaściwie. Jedyną słuszną metodą jest mail na adres players@cantr.net - jeśli nie możecie lub nie chcecie pisać po angielsku - wyślijcie PM do KeVesa lub w ostateczości do mnie.

Jeśli ktoś rozrzucił złośliwie dziesiątki notek - dajcie mi znać usunę je (choć karanie gracza leży już w gestii PD). To samo tyczy się innych podobnych przypadków.

Pozdrawiam.

------------------------------------------------
Patrz również ten angielski post i poprzednie.
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Sat Oct 08, 2005 4:08 pm

Oficjalny komunikat o tym pojawil sie dopiero co. Wiec od tej chwili mozna na takie zachowania narzekac. Keves, piszac o tym w takim kontekscie nie zachowujesz neutralnosci. Przy okazji najezdzasz na ZZ. Postacie z tego terenu moga nie wiedziec jak sie powinno postepowac. Poniewaz to one najczesciej sa publicznie posadzane, oskarzane i w przeszlosci mialy z tym najwiecej do czynienia. Znasz dokladne prawa w ZZ? To zacytuj ktory konkretnie fragment nie powinien sie znalezc w grze i dlaczego, pewnie teraz zostanie zmieniony.

Byla juz sprawa. Ludzie narzekali na niesluszne oskarzenia prywatne i publiczne w grze, ze sa telepatycznymi slugusami sekty. I to przez osoby ktore z sekta nie mialy nigdy nic wspolnego. Znalazly sie nawet osoby, ktore popieraly ten typ gry, bo sekta jest zla i trzeba ja tepic. Ciesze sie ze w swietle tego co jest ogloszone jest to wreszcie potepione a moze i karalne.

KeVes wrote: niesłuszne oskrżania postaci o telepatie podczas ich nieobecności by narobić im problemu w grze.


Masz tam jakas postac ze wiesz na 100% ze niesluszne? To opinia twoja czy tej postaci? I skad wiesz jaka motywacje mial oskarzyciel? I znowu, to opinia twoja czy twojej postaci?

Widzisz, to rzeczywiscie nie jest takie proste. I rzeczywiscie w grze nie powinno byc o takich sprawach slowa wzmianki. Bo prowadzi to tylko do psucia gry i zatracenia rozroznienia postac-gracz. W grzema byc tylko gra, o zasadach i occ na forum.
Last edited by Cantryjczyk on Sat Oct 08, 2005 4:14 pm, edited 1 time in total.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Oct 08, 2005 4:14 pm

Cantryjczyk wrote:Oficjalny komunikat o tym pojawil sie dopiero co.
To żaden komunikat. Ja tylko przypominam. Każda postać ma być odrębna i niezależna od innych, więc to chyba oczywiste, że tego typu zachowania są niepożądane i nie trzeba tu żadnych komunikatów. :)
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Sat Oct 08, 2005 4:18 pm

Tak, niby to nie komunikat ale przypomnienie. Tylko jak dotad nie bylo wiadomo co wolno a co nie w grze w zwiazku z oskarzeniami i tekstami occ. Postac z okolic Vlyryan, Los Liberos czy Zakonu nie widzi nic niestosownego w rozmowie o telepatii. Po tylu rozmowach, oskarzeniach, slowach od wedrowcow i osob u szczytu hierarchi. Po dziesiatkach notek z dowodami itp. To juz sie stalo elementem gry. Tam to trzeba raczej wyplenic z gry bo wroslo sie juz dawno i gleboko. I jak sie za to zabrac, to porzadnie i wszedzie na raz. A nie uzywac przy okazji jako dodatkowy dowod nieprawosci sekty.
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Sun Oct 09, 2005 4:32 pm

w realnym swiecie tez mamy do czynienia ze zjawiskami paranormalnymi. Jedni wierza inni nie. Nie widze nic zlego w tym, ze rozmawia sie o telepatii ale jako o zjawisku dziwnym, niezbadanym i do konca nie zrozumianym. Oby nie byly to teksty "ooc" i zwiazane z nimi oskarzenia rzucane zaraz po tym, gdy dwie postacie zgadzaja sie ze soba. Od niedawna postanowilem pisac ten sam tekst przy kazdym takim oskarzeniu "zglos to i nie psuj mi wiecej gry". Dziala:)
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Postby Skarbniq » Mon Oct 10, 2005 3:44 pm

Ja jako członek PD i jako gracz jestem w 100% neutralny wobec Z.Z, L.L. czy jakiejkolwiek innej osady czy organizacji w grze. Obiektywnie wszystko oceniam. Nie najeżdżam ani L.L. ani Z.Z. wskazuje tylko przykład tego co najbardziej mi się rzuciło w oczy


Ja nie watpie :wink: Tylko, wedle szacunków CBOS i OBOP, zdecydowanej wiekszosci najbardziej rzucily sie w oczy pomowienia o telepatie rozpowiadane bez przerwy przez postacie spod znaku Cybor-a ( nie koniecznie jego, ale reprezentujace prezentwany przez niego na forum kurs "usunąć konta graczy majacych postacie w siedzibie Zakonu" )

:twisted:

Twój obiektywizm jest obiektywizmem z urzędu a nie z przekonania, i nie jest to tylko moje wrazenie. Zobaczymy jak bedzie... Moze trzeba zaproponowac zeby czlonkowie PD byli wybierani przez graczy na drodze wyborow.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Mon Oct 10, 2005 4:01 pm

Skarbniq wrote:Moze trzeba zaproponowac zeby czlonkowie PD byli wybierani przez graczy na drodze wyborow.


Już widzę,jak wygrywasz...To juz prędzej wybrałbym CyboRKg'a.
(Trochę PS. ,a teraz na serio)
Może CyboRKg'a zalazł komuś za skórę,ale przyznał się do błędu i zedytował posty oraz zszedł z tonu,więc nic do niego nie mam i nie myśl,że zaczepki w jego kierunku pozostaną bez komentarza,poza tym nie wydaje mi się,żeby obrał
kurs "usunąć konta graczy majacych postacie w siedzibie Zakonu"

To chyba takie twoje przeinaczone wyolbrzymione wymysły.
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Mon Oct 10, 2005 4:06 pm

a piać od nowa...
Guest

Postby Guest » Mon Oct 10, 2005 4:34 pm

Bardzo sie ciesze ze zrozumial swoje bledy :wink:

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest