Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie zasad

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Ula » Wed Apr 25, 2012 8:32 pm

Cóż, chciano szybko rozwiązać problem... zazwyczaj gracze uskarżają się na zbyt powolne działanie. Jakby nie patrzeć, dupa zawsze z tyłu, jak głosi jedna z mądrości narodu.

Supp, Cantr nie ma spisanego kodeksu biorącego pod uwagę wszystkie możliwości, którym może posiłkować się PD. Wszystko opiera się na interpretacji Najważniejszej Zasady. Gram już od ponad 6 lat, trochę z tego czasu spędziłam w PD i po raz pierwszy spotkałam się z sytuacją, gdzie postać chce zmieniać się w kota. Mamy tu więc do czynienia ze swego rodzaju precedensem i department nie miał gotowej odpowiedzi na liczne skargi związane z tą postacią. Później, już po wysłaniu wiadomości przez in vitro, okazało się, że są rozbieżności w interpretacji.

Teraz dyskusje kto jest kreatywny i lepszy dla gry, wyrywanie zdań z kontekstu i okraszanie ich ironicznym komentarzem, wytykanie polskości, bycia ukrytą opcją niemiecką i cholera wie czego jest tylko zaostrzaniem konfliktu. Po co? Zrobił się niezły chaos... szkoda, że do takiej sytuacji doszło, nie pogłębiajmy tego. Ludzie już teraz nie wiedzą jak powinni się zachować i nie dziwię się irytacji.

Mnie to trąci zakazaną w Cantr magią. Tak samo uważam, że powinno odgrywać się ludzi, nie zwierzęta. Jest to jednak wyłącznie moja prywatna opinia. Może zbyt kostyczna, nie wiem. Na pewno nie roszczę sobie prawa do twierdzenia, że mój pogląd jest jedynym słusznym. Pewnie niedługo się okaże jaka będzie oficjalna wykładnia administracji.
Image
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 8:35 pm

Mówimy to nie o kocie, ale o CZŁOWIEKU morfującym się w kota...
Doug, skąd wiesz, co W TYM KONKRETNYM przypadku powiedziałby Jos??


Droga Ulo, wcześniej w tym temacie jest już napisane, że wcześniej PD spotykali się z morfującymi się postaciami. Proponuje poczytać kilka (naście / dziesiąt) postów wstecz.
User avatar
Ula
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 23, 2006 3:17 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Ula » Wed Apr 25, 2012 8:41 pm

Pilot i Theda tak, w hiszpańskiej strefie - dlatego pewnie uznali to za dozwolone. Ja piszę wyłącznie w swoim imieniu.

Swoją drogą, pisanie polskich słów capslockiem na pewno nie sprawi, że staną się czytelniejsze dla Amerykanina. ;)
Image
adzio777
Posts: 29
Joined: Mon Sep 20, 2010 9:28 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby adzio777 » Wed Apr 25, 2012 8:43 pm

Ale to morfowanie nie jest czynnością magiczną, tak? Taka normalna cecha spotykana u 1% populacji? Że ten w kota, a tamten w wilkołaka? Bo dla mnie to równie dobrze można odgrywać strzelanie piorunami z ręki, albo zamienianie się w kule ognia.
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 8:49 pm

Ulo, nie chciałam tego podkreślić Dougowi, tylko innym polskim 'inteligentom'. Btw, napisałaś, że PD się nie spotkali... Użyłaś liczby mnogiej. Wniosek: masz problemy z jaźnią albo nie mówiłaś tylko o sobie. Założyłam drugą wersje...
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Laura_ » Wed Apr 25, 2012 8:53 pm

napisala, ze sie nie spotkala. idz ochlon, taka moja dobra rada
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby psychowico » Wed Apr 25, 2012 9:08 pm

Morfowanie jest czymś nieodłącznie związanym z magią. Ludzie nie morfują. Postacie w grze są ludźmi. "Widzisz 20-letniego mężczyznę". I w wielu cechach przypominają ludzi z naszego świata - oczywiście na ile da się to w grze tekstowej odtworzyć. Magia zawsze była zabroniona w grze.

Rozumiem, że chciałaś odegrać ciekawą postać, ale jest na to mnóstwo sposobów. Nieskończony zasób. Bez aż takiego udziwniania i łamanie praw fizyki świata.
BTW. zastanawiam się, czy w takich dyskusja powinna brać cała społeczność, tylko dym się robi, a od tego mamy PD żeby decydowało.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 9:11 pm

Psycho, skoro notatki i 20letnie noworodki w Cantr, nie są uznawane za magię, bo to nie nasz świat, tylko mechanika gry bla bla bla, to dlaczego morfowanie ma być magią?
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby psychowico » Wed Apr 25, 2012 9:15 pm

Cóż, w ten sposób nie ma sensu z Tobą rozmawiać, Supp. Po tygodniu gdyby to zostało zalegalizowane możesz wymyślić, że kule ognia to też nie magia, skoro są notatki i polimorfia. Nie będę kontynuował więc wypowiedzi na ten temat.

"20letnie noworodki" nie istnieją - ale nie będę się wdawał w wyjaśnienie tej prostej sprawy tutaj, wątki na temat wieku były już poruszane.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 9:17 pm

Prawda. A to tylko podkreśla niewłaściwość stwierdzenia, że w Cantr nie ma magii, a zasady są niesprecyzowane.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby Marcia » Wed Apr 25, 2012 9:19 pm

W Hogwarcie bylo chyba sporo magii...
Image

wiem, ze post na poziomie BMT, ale nie moglam sie powstrzymac :D
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby gawi » Wed Apr 25, 2012 9:23 pm

Nie ma odgrywania zwierzętami .. ani człowieka który sie przemienia w zwierzę.. zaraz wyjda kule ognia i pioruny do *%$# możesz sobie grać człowieka który UDAJE kota .. ale nie sie potrafi przemieniać . To nie jest mechanika gry ani nie jest zgodne z zasadami gry . Głupi gadki o rodzeniu sie i notatkach . Człowiek cantryjski jest zbyt głupi żeby wiedzieć jak sie rodzi cantryjczyk .. może to nie jest poród a oni wszyscy żyja w dziczy .. i nagle trwafiają do osad . Rodzą sie gdzies w dziczy też ? Co nie może tak być ? A notatki no cóz .. nikt nie mówi że to papier .. to może być kora , liść i inne rzeczy na których można pisać . Ale odgrywanie postaci zwierzęcej, a nie człowieka udającego dane zwierzę to ja mówie stanowczo nie.

Ps. W polskiej strefie były sytuacje a przynajmniej ja znam jedną gdy gracz swoją postacia udawał psa .. ale podkreśle udawał. i to była niezła całkiem gra . Dziękuje
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 9:25 pm

Ciekawe, że POLSKI PD napisał, że mogę być kotem... Nie udawać kota...
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby wadko » Wed Apr 25, 2012 9:33 pm

Olej grę, skasuj konto i odradź tą grę na wszystkich forach gdzie przebywasz. Kreatywność jest tutaj zakazana.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie z

Postby Marcia » Wed Apr 25, 2012 9:35 pm

POLSKI PD Ula napisał ci, że nie możesz. I ja też ci piszę, że nie możesz. I wszyscy po kolei gracze piszą ci tu, że nie możesz.
I co z tym zrobisz?

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest