Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie zasad

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Doug R.
Posts: 14857
Joined: Wed Mar 23, 2005 6:56 pm
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Doug R. » Wed Apr 25, 2012 6:41 pm

Yes, I accept responsibility that Pilot was not briefed appropriately when he was made Chair. That is my fault.

I can't speak for Theda. This was a GAB decision. Perhaps it was not adequately communicated to the Players Department. That is all I really can say on the matter.

While relying on the wiki to convey critical information is risky, it's my opinion that having the same things in too many places actually run a higher risk of inaccuracy, as it makes it harder to remember to update things in all places. If the wiki is tampered with, it can be easily reverted.
Hamsters is nice. ~Kaylee, Firefly
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 6:45 pm

I jeszcze jedno, w temacie niejednomyślności:

'From: Norill Tempest

Message:
Droga Flumine,

Opis Twojej postaci Elizabeth został zgłoszony jako niezgodny z regułami. Cieszymy się, że starasz się być kreatywna i doceniamy twój wkład w rozwój historii, ale posiadanie nadprzyrodzonych mocy takich jak zmiana kształtu jest nie fair w stosunku do innych graczy. Odgrywanie kota bez żadnych super mocy jest dozwolone, ale musi to być robione konsekwentnie (bez mówienia, wytwarzania narzędzi, kopania ziemniorów itp.). Można też odgrywać osobę chorą psychicznie, której wydaje się, że jest kotem. Pamiętaj, w Cantrze twoja wyobraźnia kończy się tam, gdzie zaczyna się wyobraźnia innych. Potwierdź, że zrozumiałaś tę wiadomość.

Pozdrawiam,
Norill Tempest
Departament Graczy'


Kot nie brał udziału w projektach, moja osoba nie wykorzystywała zdolności przeciw innym graczom ani w celu uzyskania jakiejkolwiek innej korzyści. Wciąż nie rozumiem, dlaczego wg. jednych jest ok, wg. drugich nie. Jakkolwiek by nie było PD nie powinno NAGLE zmieniać zdania (prawda, GREEK?).
Raveren
Posts: 5
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:12 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Raveren » Wed Apr 25, 2012 6:55 pm

Okay Doug. I understand. So... Morphing chars are forbidden, yes? Animal chars are forbidden, yes? Everyone have to be a normal humans, yes? Isn't this a little too... harsh? If a person wants to make a unique character... which can add something to the world... Why not to help her? But just cut the wings at the very beginning? I know that super-hyper eight-legged giants are forbidden (And I'm sure this should stay forbidden), but morphing to domestical animals? Well, maybe I just misunderstood this game.

Have a nice day.

PS. I don't want to argue or something... I like this game, but I didn't like that a lot of people in PD has different statements.. That's just sad..


Ok Doug, rozumiem. Więc... Morfujące się postacie są zabronione, tak? Postacie zwierzęce są zabronione, tak? Każdy ma być zwyczajnym człowiekiem, tak? Nie jest to troszę za... surowe? Jeśli jakaś osoba chce zrobić oryginalną postać... I może dodać coś do świata, to czemu jej w tym nie pomóc? Tylko ucinać jej skrzydła na samym początku? Wiem że super-duper ośmionożne giganty są zabronione (I jestem pewny że powinny być zabronione), ale przemiany w udomowione zwierzęta? Coż... Może po prostu źle zrozumiałem cel tej gry...

Życzę miłego dnia.

PS. Nie chcę się kłócić czy coś... Lubię tę grę, ale nie podoba mi się, jak ludzie z PD mają różne stanowiska... To jest po prostu smutne..
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby poziomek90 » Wed Apr 25, 2012 7:06 pm

Doug > PD. Przeczytaj jeszcze raz wiadomość od Norill Tempest i zrozum ją
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Wed Apr 25, 2012 7:08 pm

ja jestem w stanie znieść postaci zwierzęce, ale morfing - w życiu.

to chyba normalne, że każdy ma swoje zdanie, ale rozumiem, że można mieć pretensje jeśli do gracza docierają sprzeczne zalecenia. dyskusja na temat tej ekscentrycznej postaci wciąż trwa w PD. sprawa była pilna (w końcu Vlo) stąd szybka decyzja, dopiero później doszło do dyskusji. ale to nie jest temat do publicznych rozmów.
cantr się posypał
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 7:21 pm

Szybka decyzja? Spokojna, powolna rozmowa... Jakby nie było, członkowie PD powinni wiedzieć, co wolno, a czego nie. Rozumiem, różnice w zdaniu dotyczącym jakiś drobnych szczegółów... Ale to nie jest szczegół.

Dlaczego nie zniesiesz morfingu? W czym, Ci on przeszkadza? Nie usprawnia gry, jako kot nie pracuje przy projektach? Można nawet limit przemian ustalić... Ale poco? Lepiej usunąć kreatywnych gracz nie? Szarzy gracze są najfajniejsi! Tylko projekty i rozmowa... Albo lepiej... Pompowanie wody i jednoczesne bieganie po całym polu! To je prawdziwa gra RP! ...
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Wed Apr 25, 2012 7:46 pm

przestań histeryzować, bo to ci nie pomaga. takie sprawy to rzadkość, więc są rozpatrywane indywidualnie.

co do morfingu, najłatwiej to wytłumaczyć odwołując się do twojego stwierdzenia:
Supp wrote:Skoro w Cantr nie ma magii, to jak powstają notatki i skąd się biorą nowi ludzie?
otóż notatki powstają po kliknięciu przycisku "Napisz notatkę", a postaci po kliknięciu "Utwórz nową postać". nie ma natomiast przycisku "Zamień się w kota". mechanika gry na to nie pozwala. uprzedzając argumenty, że ludzie odgrywają dużo rzeczy, których nie ma w mechanice - nie ma w tym nic złego dopóki nie przeszkadza to innym. a w tym wypadku ewidentnie przeszkadza.

grajcie sobie jak chcecie, ale myślcie o innych.
cantr się posypał
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 7:50 pm

Tak, jednemu graczowi z długim stażem :P
Ach ta nasza polska polskość... Rozumiem, że od teraz zgłaszam wszelkie niejasności typu pracuje przy projekcie, a w gwiazdkach biega po placu, ponieważ mi to przeszkadza i jest niezgodne z mechaniką gry. Chyba nikt by tego nie chciał.
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Wed Apr 25, 2012 7:53 pm

to akurat jest zgodne. ba, postać może nawet przez 2,5 godziny spać, tańczyć, kręcić się po budynkach, staczać pojedynki szermierskie, whatever a i tak może jednocześnie pracować, byleby się załapać na turę przeliczania projektów.
cantr się posypał
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 7:57 pm

Ale mnie to przeszkadza. Nie jestem wstanie wyobrazić sobie osoby, która jednocześnie pompuje wodę i biega po placu. Nie mówi tutaj o przerwaniu projektu, tylko w trakcie pracy przy nim.
Waclaw I
Posts: 65
Joined: Sat May 08, 2010 2:45 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Waclaw I » Wed Apr 25, 2012 8:03 pm

Rozumiem, że kot będzie nosił tarczę przewiązaną na grzbiecie? :D

Jeśli mogę się wtrącić... W Cantra gram już spory kawałek czasu i nigdy nie było tak (przynajmniej ja nie widziałem), żeby akceptowana była postać zwierzęca... Udawanie wariata - jak najbardziej, ale "dwudziestoletnia kobieta", która jest kotem? To w końcu kobieta, czy słodka kotka :P?

Gdyby ktoś chciał argumentować, że dzieci też są wbrew zasadom... Widzimy stulatków biegających żwawo z toporami, więc dlaczego nie dziecko, które trochę utknęło w okresie dojrzewania? Wiek w Cantrze nijak ma się do tego z reala.

Tworzenie postaci psa, kota czy niedźwiedzia polarnego, nie jest moim zdaniem kreatywne. To tylko taki sposób, żeby na siłę coś się działo.

Pozdrawiam.
User avatar
Doug R.
Posts: 14857
Joined: Wed Mar 23, 2005 6:56 pm
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Doug R. » Wed Apr 25, 2012 8:03 pm

Raveren wrote:Okay Doug. I understand. So... Morphing chars are forbidden, yes? Animal chars are forbidden, yes? Everyone have to be a normal humans, yes? Isn't this a little too... harsh? If a person wants to make a unique character... which can add something to the world... Why not to help her? But just cut the wings at the very beginning? I know that super-hyper eight-legged giants are forbidden (And I'm sure this should stay forbidden), but morphing to domestical animals? Well, maybe I just misunderstood this game.


Cantr is not a role-playing game. It is a society simulator with role-playing attributes. Jos, who created the game, would argue anything not directly supported by the game mechanics, such as swimming in the ocean, would technically not be allowable. That is harsh, and obviously we don't impose such restrictions. However, magic, which a shape-shifter would be, has never been allowed, and role-playing non-humans was determined to be non-compatible with the intent of the game.

And, personally, I disagree that adding shape-shifters or player-animals adds anything to the game. It would irritate me greatly, and detract from my game experience if it happened in my town, as it would I'm sure many other players.
Hamsters is nice. ~Kaylee, Firefly
Raveren
Posts: 5
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:12 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Raveren » Wed Apr 25, 2012 8:14 pm

Ok then. I wont say anything else in this topic... Just a last post, only to Poziomka90....

Ok, już nic nie powiem w tym temacie. Ostatni post, tylko do Poziomka90...


Poziomka90, Doug nie jest powyżej Pilota. Przynajmniej nie jeśli chodzi o zasady. Takie jest moje odczucie czytając stronę z wypisanymi członkami departamentu. Zresztą, sam poczytaj, ZE ZROZUMIENIEM, jak to lubisz robić. Specjalnie zrobiłem Ci screena, żebyś się męczyć z szukaniem nie musiał.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c28af.html
Sorry za zdupioną jakość, ale coś się Tinypic wysypał, a Imageshack'a nienawidzę.
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 8:17 pm

Doug R. wrote:Cantr is not a role-playing game..

Nie jest? A to ciekawe dlaczego widnieje na topkach RP :PP


Dlaczego 'dziania na siłę'? Jeśli jest dobrze odgrywany i nie łamie przepisów logiki (czyli np kot nie nosi tarczy itd; pompując wodę nie biega po placu) to ja nie widzę tu niepasowania do symulatorów społeczeństwa.
adzio777
Posts: 29
Joined: Mon Sep 20, 2010 9:28 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby adzio777 » Wed Apr 25, 2012 8:17 pm

Jeśli dla kogoś postać kota powtarzającego w kółko "miau", albo co gorsza "patrzącego pytająco" jest kreatywna, wnosząca coś do gry, już nawet nie mówię, o chęci gry taką postacią to chyba zdecydowanie wybrał złą grę. To jest symulator jakiejś społeczności. Realnej, czy nierealnej, ale społeczności. A społeczność jednak tak potocznie ujmując odnosi się do ludzi. Nie symulujemy tutaj społeczności goryli w dżungli, albo ławicy ryb w oceanie. Skoro nie ma opcji "stwórz nowego kota" no to chyba kotem grać nie można. Nie wiem nad czym jest tu się zastanawiać i dyskutować.Nie wiem co też ten kot miał wnieść do gry. Miał zapewnić zabawę nam wszystkim? Nie wiem, całe miasto miało się nim podniecać? Patrząc na to wszystko tylko czuło się niesmak, że wgl komuś akurat do głowy przyszedł kot, a reszcie zabawa z kotkiem.

(powtarzające się wszędzie "miał", ale temat koci)

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest