Supp ma kota, a kot ma ciezkie zycie: watpliwosci odnosnie zasad

Publiczny kanał dyskusyjny do zgłaszania możliwych naruszeń najważniejszej zasady i dla publicznego badania podejrzanych spraw. Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach może być preferowane zgłaszanie tych spraw prywatnie na adres players @ cantr.net zamiast na tym forum.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

adzio777
Posts: 29
Joined: Mon Sep 20, 2010 9:28 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby adzio777 » Wed Apr 25, 2012 4:38 pm

Co? I już sobie we Vlo nie pogłaszczą kotka? Nie pokarmią? :cry: :cry: :cry: Jaka szkoda
User avatar
Aravat
Posts: 415
Joined: Tue Jun 27, 2006 9:26 pm
Location: Ennis, Ireland

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Aravat » Wed Apr 25, 2012 4:54 pm

Doug R. wrote:
Pilot wrote:There is no rule against a character being an animal.

This is mistaken. Please refer to the Game Rules section of the wiki (English is most up to date) http://wiki.cantr.net/index.php/Game_Rules (scroll to bottom)

No...teraz ciekawe jak z pewnych spraw wybrniemy. Tym bardziej, że kot nie chce być człowiekiem. Chyba jedyne rozwiązanie to zabić kota..jedna tylko rzecz mnie ciekawi..Normalnie po zabiciu zwierza wypadają różne rzeczy..mięcho, skóra, kości i takie tam..Ciekawe co z tego kota wypadnie..
Wszystko nalezy robic w sposob tak prosty jak to tylko mozliwe i ani troche prosciej....
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 5:12 pm

Póki co, nie ma się z czego wyplątywać. To CZŁOWIEK ze zdolnością polimorfii... A ponieważ CZŁOWIEK to już wiesz, że nic Ci nie wypadnie... Ponad to, skoro wcześniej były takie przypadki, to ja nie widzę problemu... Szkoda tylko, że same Władze nie wiedzą co jest ok, a co już nie... :cry:
Last edited by Supp on Wed Apr 25, 2012 5:30 pm, edited 1 time in total.
Raveren
Posts: 5
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:12 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Raveren » Wed Apr 25, 2012 5:30 pm

Doug R. wrote:
Pilot wrote:There is no rule against a character being an animal.

This is mistaken. Please refer to the Game Rules section of the wiki (English is most up to date) http://wiki.cantr.net/index.php/Game_Rules (scroll to bottom)

Doug, I think that you are also mistaken. There is a rule against animals, but there is no such a rule about HUMANS which can MORPH into animals. I think that rules of Cantr should be rewritten because even PD has diffirent statements in this situation. But Im just a newbie, so probably my words arent worth anything... Have a good day.


Doug, myślę że Ty też się mylisz. Co prawda jest zasada przeciwko odgrywaniu postaci zwierzęcych, lecz nie ma zasady przeciwko odgrywaniu postaci LUDZKICH z umiejętnościami ZMIANY w zwierzę. Myślę że zasady powinny być rozpisane na nowo, ponieważ nawet ludzie z PD mają różne zdania w zaistniałej sytuacji. Niestety jestem tylko przypadkowym noobkiem, i moje zdanie zapewne się nie liczy, ale warto to jednak przemyśleć.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Laura_ » Wed Apr 25, 2012 5:54 pm

pieprzyc to. nie moze byc sytuacji, w ktorej jedni uznaja, ze to kot, inni, ze czlowiek, a jeszcze inni, ze czlowiek przemieniajacy sie w kota, z tej prostej przyczyny, że robi się burdel i nie wiadomo jak grac. przydaloby sie wreszcie zdecydowac sie na cos
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 5:57 pm

A to nie jest jasne, że jak są dwie formy w opisie to to człowiek ze zdolnością polimorfii, hmm?
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Laura_ » Wed Apr 25, 2012 5:58 pm

nie jest jasne, czy uznawac taki opis, czy nie
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 6:05 pm

To ja Ci podpowiem, że była rozmowa na ten temat. Członkowie PD mówili, że byli już gracze ze zdolnościami polimorfii i NIE BYŁO problemu. Skoro kiedyś nie było, to nie rozumiem, dlaczego teraz się je tworzy.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Laura_ » Wed Apr 25, 2012 6:09 pm

nie rozumiesz mnie. po pierwsze - mowili rozne rzeczy, nawet miedzy nimi nie ma zgodnosci, jak nalezy traktowac takie wypadki, po drugie - nawet jesli uznaja, ze tworzenie takich postaci jest dozwolone, to w grze powstaje powazny problem, bo niektorzy dalej będą twierdzić, ze nie widza kota, tylko czlowieka slabego na umysle. i reszta graczy ma w tym momencie problem z normalnym odgrywaniem
User avatar
Doug R.
Posts: 14857
Joined: Wed Mar 23, 2005 6:56 pm
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Doug R. » Wed Apr 25, 2012 6:10 pm

Raveren wrote:Doug, I think that you are also mistaken. There is a rule against animals, but there is no such a rule about HUMANS which can MORPH into animals.

I really hope you are joking, and that you're not using this as a serious argument. Magic has long been outlawed Cantr, and if you turn into an animal, you are then an animal.

Raveren wrote:because even PD has diffirent statements in this situation.

Pilot was brought on as PD Chair after a long absence from the Players Department. He was simply unaware that the rules page had been overhauled during his absence (or only read the Spanish version, which may not reflect these changes). This guideline has been in place since November 2010. The only reason the Spanish players were allowed to get away with this is simply because no one reported it. There is no ambiguity here, this is the guideline as it stands now. If the guideline is to be changed, then there is a process for that.

Laura_ wrote:nie moze byc sytuacji, w ktorej jedni uznaja, ze to kot, inni, ze czlowiek, a jeszcze inni, ze czlowiek przemieniajacy sie w kota, z tej prostej przyczyny, że robi się burdel i nie wiadomo jak grac


This is the reason the guideline was put into place. We can't have people doing whatever they want, playing octopuses, oysters, or flying squirrels. That was never Jos' vision of Cantr, and it's confusing and disruptive to everyone else. This is a community game, not a "I'll play what species I want and you can ignore me if you don't like it" game.
Hamsters is nice. ~Kaylee, Firefly
User avatar
Supp
Posts: 15
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:04 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Supp » Wed Apr 25, 2012 6:11 pm

A to nie mój problem, że coś im się wydaje, co nie jest... Po prostu reszta uzna ich za wariatów i zamknie... Sama tak mówiłaś... Nieprawdaż?


Skoro w Cantr nie ma magii, to jak powstają notatki i skąd się biorą nowi ludzie?
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby in vitro... » Wed Apr 25, 2012 6:15 pm

Supp wrote:Członkowie PD mówili, że byli już gracze ze zdolnościami polimorfii
kto tak powiedział?
cantr się posypał
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Laura_ » Wed Apr 25, 2012 6:16 pm

no to chyba mamy decyzje w tej sprawie
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Greek » Wed Apr 25, 2012 6:24 pm

in vitro... wrote:
Supp wrote:Członkowie PD mówili, że byli już gracze ze zdolnościami polimorfii
kto tak powiedział?


Gadający kot rzecz jasna.


Czy tak trudno przyswoić wiadomość, że skoro najwyższa instancja, Doug, mówi, że NIE WOLNO to ~~~NIE WOLNO~~~?

Notatki i pojawianie się nowych postaci to uproszczenia, mające na celu działanie gry w obecnym kształcie. To nie jest magia. To jest w Cantr naturalne.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Raveren
Posts: 5
Joined: Wed Apr 25, 2012 5:12 pm

Re: Podejrzenie łamania zasad.

Postby Raveren » Wed Apr 25, 2012 6:28 pm

Ok Doug, You are talking only about Pilot, but I was talking with Theda too.
Image
Im still a noob though, so my words probably still are worth nothing anyway. But I think, that every member of PD should know every rule, and should be thinking in one-way (dunno how to say in in English, I hope that You know what I mean). Also, the actual rules should be written in more certain (?) place, like Cantr website. Because everyone can edit wiki... I think that wiki isn't just a good place for rules. I can be ideal example for that - Im playing Cantr since Sunday, but I entered Cantr Wiki for the first time yesterday. Theoretically I played without knowing rules, except that I was reading inactual (probably?) rules when I was registering my account on Cantr.

Have a nice day ;)

Doug, mówisz tylko o Pilot, ale rozmawiałem również z Theda.
http://i49.tinypic.com/2hnrfiu.png
Wciąż jestem co prawda tylko noobkiem i moje zdanie się nie liczy, ale myślę że każdy członek PD powinien znać te same zasady i powinni być jednomyślni, bo potem robią się takie babole jak teraz. Myślę, że aktualne zasady powinny być również spisane w bardziej pewnym miejscu, np. stronie samego Cantra, a nie na wiki, które może edytować każdy, kto się nawinie. Po prostu myślę że wiki nie jest najlepszym miejscem na zasady... Przykładem mogę być również ja - na wiki wszedłem dopiero wczoraj, a gram w sumie od niedzieli. Więc teoretycznie grałem, nie znając aktualnych zasad, mimo że czytałem regulamin (pewnie jako jeden z nielicznych :P) podczas tworzenia konta.

Życzę miłego dnia.

Return to “Naruszenia Najważniejszej Zasady”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest